spedicija
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: spedicija

Početnik
    Učlanjen
    24.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano spedicija

Zna li neko na koji se nacin radi spedicija iz Engleske i najbitnije - koliko bi to kostalo?
    Covek koji ne pravi greske obicno ne radi nista.

Elita Добро дошли (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    457

Podrazumevano Re: spedicija

Тражим посао: Београд или Ниш .
    - Шпедиција и царињење. Поседујем дугодишње искуство и лиценцу.

Domaćin gospodarica (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    97

Citat Original postavio User Pogledaj poruku
    Zna li neko na koji se nacin radi spedicija iz Engleske i najbitnije - koliko bi to kostalo?
    Sta uvozis?
    Koja roba je u pitanju?
    Koji je paritet?

Početnik
    Učlanjen
    24.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Totalno nisam u toku pa cu objasniti sta hocu.
    Recimo da stupim u kontakt sa prodavcima iz Engleske i dogovorimo saradnju. Ono sto mene zanima je koliko bi kostao prevoz te robe iz Engleske, a potom i carinjenje.
    Jos ne znam koliko bi bilo paketa robe i koje tezine, ali znam da bih pazario za nekih 1500-2000 evra. Roba se ne moze klasifikovati, ima svega, pomalo elektronike, malo plastike...

Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    97

Totalno nisam u toku pa cu objasniti sta hocu.
    Recimo da stupim u kontakt sa prodavcima iz Engleske i dogovorimo saradnju. Ono sto mene zanima je koliko bi kostao prevoz te robe iz Engleske, a potom i carinjenje.
    Jos ne znam koliko bi bilo paketa robe i koje tezine, ali znam da bih pazario za nekih 1500-2000 evra. Roba se ne moze klasifikovati, ima svega, pomalo elektronike, malo plastike...
    Ako hoces da znas kolika ti je carina na tu robu , pogledaj na sajtu uprave carine http://www.upravacarina.rs/
    Posto uvozis 1500-2000 eur troskovi (speditera i transporta) ce ti biti veliki jer ti je to mala vrednost robe za carinjenje.
    Sto se tice transporta od Engleske do Srbije , zavisi o kom se transportu radi. Avionom ce ti biti skuplje da ti posalju robu.
    Moj savet bi ti bio da ti posalju robu sa paritetom CIP ili DDU, kako ti ne bi placao ino transport.

Početnik
    Učlanjen
    24.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio gospodarica Pogledaj poruku
    Ako hoces da znas kolika ti je carina na tu robu , pogledaj na sajtu uprave carine http://www.upravacarina.rs/
    Posto uvozis 1500-2000 eur troskovi (speditera i transporta) ce ti biti veliki jer ti je to mala vrednost robe za carinjenje.
    Sto se tice transporta od Engleske do Srbije , zavisi o kom se transportu radi. Avionom ce ti biti skuplje da ti posalju robu.
    Moj savet bi ti bio da ti posalju robu sa paritetom CIP ili DDU, kako ti ne bi placao ino transport.
    Sta mislis o ovom vidu transporta http://www.lkw-walter.com/sr/izbor_nasih_partnera_za_transport.aspx
    ili neki slicni vid.

Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    97

Sta mislis o ovom vidu transporta http://www.lkw-walter.com/sr/izbor_nasih_partnera_za_transport.aspx
    ili neki slicni vid.
    Ne znam prvi put ovo vidim.

Mogu da ti predlozim Milsped http://www.milsped.com/ kao jedne od boljih u Srbiji, ili DHL ako ti se posiljka salje preko aerodroma.

Početnik
    Učlanjen
    24.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio gospodarica Pogledaj poruku
    Ne znam prvi put ovo vidim.
    Koliko sam ukapirao to je mogucnost zbirnog kamionskog transporta. Na sajtu nadjes prevoz koji ide rutom koja tebi treba i svoj tovar ubacujes kod njih, gde ima slobodnog prostora.

Nego, meni poslovanje firme i uvoz nije bas bliska tema, ali se cini da tebi jeste. Pa ako imas vremena da ti postavim koje pitanje, mogu li da posaljem pp ili mozda nadjemo neki drugi nacin komunikacije, cisto da mi das neke smernice?

Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    97

Koliko sam ukapirao to je mogucnost zbirnog kamionskog transporta. Na sajtu nadjes prevoz koji ide rutom koja tebi treba i svoj tovar ubacujes kod njih, gde ima slobodnog prostora.

Nego, meni poslovanje firme i uvoz nije bas bliska tema, ali se cini da tebi jeste. Pa ako imas vremena da ti postavim koje pitanje, mogu li da posaljem pp ili mozda nadjemo neki drugi nacin komunikacije, cisto da mi das neke smernice?
    da da zbirni kamion, to se dogovoris sa prevoznikom i fakturise ti tvoj deo, u zavisnosti koliko paleta ima i zauzima u kamionu

posalji pp

Slične teme

1. spedicija
    Autor lela_ak u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 09.10.2017., 16:51

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •