REBOOT AND sELECT BOOT DEVICE OR INSERT BOot.....

salbo_pismena

Ističe se
Banovan
Poruka
2.767
sam da necu otvarati temu ali
ja sam tek pocetnik ,i nisam se bas mogla snaci na vec postojecim temama
..cackam vec neko vreme, i pogubila sam zivce...
u biosu sam podesila primarni ,,,cd. ..onda...
pokusavam da instaliram operativni sistem , na kompu gde sam pa jedno 3 puta instalirala i sve je radilo ok
,,, kada stavim instalacionu disketu
samo mi se pojavi poruka
na crnom ekranu

REBOOT AND sELECT BOOT DEVICE
OR INSERT BOOT MEDIA IN SELECTED BOOT DEVICE AND PRESS A KEY

...............KADA PRITISNEM bilo koje dugme,,,komp se ugasi
sta da radim?
 
sam da necu otvarati temu ali
ja sam tek pocetnik

Posle 1500 napisanih poruka tesko da si jos pocetnik,osim ako ne pises sa tudjeg account-a. Ta poruka ti izlazi iz 2 razloga:

1. ili ti taj OS cd/dvd nije bootabilan
2.ili nisi u bios-u namestila first boot device dvd/cd rom(koliko razumem pokusavas da insaliras OS)

Ako ti je to OS koji si vec kako kazes par puta instalirala na tom kompu ne bi trebalo da imas taj problem,mozda si zaboravila da ides na SAVE kad izlazis iz biosa??? :think:

Napisi koji Windows instaliras,ovo za disketu si me zbunila nije valjda u pitanju win98 :eek:
 
sam da necu otvarati temu ali
ja sam tek pocetnik ,i nisam se bas mogla snaci na vec postojecim temama
..cackam vec neko vreme, i pogubila sam zivce...
u biosu sam podesila primarni ,,,cd. ..onda...
pokusavam da instaliram operativni sistem , na kompu gde sam pa jedno 3 puta instalirala i sve je radilo ok
,,, kada stavim instalacionu disketu
samo mi se pojavi poruka
na crnom ekranu

REBOOT AND sELECT BOOT DEVICE
OR INSERT BOOT MEDIA IN SELECTED BOOT DEVICE AND PRESS A KEY

...............KADA PRITISNEM bilo koje dugme,,,komp se ugasi
sta da radim?



Da li se ugasi ili se restartuje?
 
Poslednja izmena:
svasta cujem ali ajde da verujem,kakve veze boot ima sa grafom

Ima druze, i to vise nego sto mezes da pretpostavis z:lol:
Pa polovina servisa funkcionise (cast izuzecima) tako sto nasamare nekog da mu je crklo nesto iako to uopste nije slucaj. Zamisli situaciju, dolazi im zensko, koje kaze:
"Probala sam da instaliram ali nece, stvarno se ne razumem, jel bi ste mogli vi da vidite sta je? " Pa vise nego idealna prilika da se uzme neka dobra graficka kartica i stavi neka skart, koju naravno ta stranka (posto smo vec zakljucili da se ne razume) nikada nece ni otkriti.
Srecna Nova Godina.
over and out z:poz:
 
Ma to ok, normalno, ali zensko je koje se ne razume u to. Meni se cini kao idealna prilika za prevaru od strane vestih prevaranata, a ovo kazem, jer veruj mi, video sam vise takvih stvari uzivo, tako da n epricam napamet. Ali ok, da ne duzimo, neka se ona javi ako ima problem pa cemo vec nekako resiti, a u medjuvremenu, Srecna Nova Godina, i sve najlepse.
 
Ma to ok, normalno, ali zensko je koje se ne razume u to. Meni se cini kao idealna prilika za prevaru od strane vestih prevaranata, a ovo kazem, jer veruj mi, video sam vise takvih stvari uzivo, tako da n epricam napamet. Ali ok, da ne duzimo, neka se ona javi ako ima problem pa cemo vec nekako resiti, a u medjuvremenu, Srecna Nova Godina, i sve najlepse.

Da u pravu si,zato sam i predlozio da nekako usporedimo staru i novu da vidimo o cemu je rec,posto je i meni sumnjivo.
Takodje Srecna Nova Godina i sve najlepse z:poz:
 
Ima druze, i to vise nego sto mezes da pretpostavis z:lol:
Pa polovina servisa funkcionise (cast izuzecima) tako sto nasamare nekog da mu je crklo nesto iako to uopste nije slucaj. Zamisli situaciju, dolazi im zensko, koje kaze:
"Probala sam da instaliram ali nece, stvarno se ne razumem, jel bi ste mogli vi da vidite sta je? " Pa vise nego idealna prilika da se uzme neka dobra graficka kartica i stavi neka skart, koju naravno ta stranka (posto smo vec zakljucili da se ne razume) nikada nece ni otkriti.
Srecna Nova Godina.
over and out z:poz:

Znam isti takav slucaj, kao fora nalepnica na kompu i u slucaju skidanja garancija ne vazi.
Nije proslo mnogo a grafika zveknula,a naravno morao je da otvori da doda malo rama.

Srecna nova.........z:dm5:
 

Back
Top