Legend of the Seeker
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 65

Tema: Legend of the Seeker

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Podrazumevano Legend of the Seeker

Legend of the Seeker je americka serija kompanije ABC, koja je nakon Domacica i slicnih serija odlucila da obraduje i nas - ljubitelje maca i magije i vecne borbe dobra protiv zla tako lepo opisane u Tolkinovim knjigama. Ili u ovom slucaju knjigama Terry Goodkinda iz The Sword of Truth ciklusa, koje su posluzile kao inspiracija za ovu odlicnu seriju.

Radnja prati dozivljaje mladog Richarda Cyphera - novog Seekera - junaka koji treba da porazi zlog tiranina Darken Rahla. U tome mu pomaze ispovednica Kahlen Amnell koja poseduje moci da opcini ljude i stavi ih pod svoju komandu. Kahlen sa svojom sestrom krece u potragu sa Seekerom i pronalazi ga u susednoj zemlji u koju ga je odveo i tamo sakrio od Darken Rahla carobnjak Zeddicus Zu'l Zorander.

Na putu do Darken Rahla (kojeg veoma dobro glumi Craig Parker - Haldir iz The Lord of the Rings filmova) cekaju ih mnogobrojne prepreke i veoma raznovrsni protivnici - od obicnih vojnika i secikesa, preko duhova, do carobnjaka i opasnih Mord-Sith devojaka koje imaju moci koje ih stite od magije. Jednu od njih igra i Charisma Carpenter...

Sam Raimi je okupio odlicnu internacionalnu ekipu koju cine australijski glumac Craig Horner u ulozi Richarda Cyphera.

Moj omiljeni lik u seriji ispovednica Kahlan Amnell. Koju odlicno glumi amerikanka Bridget Regan.

I na kraju u ulozi carobnjaka Zeddicus Zu'l Zorandera - Bruce Spence (svi ce se setiti pilota iz Mad Maxa). Bruce je naravno domacin posto se serija snima na Novom Zelandu.

Ovo je serija za opustanje i uzivanje, koju svima preporucujem.
    Poslednji put ažurirao/la Tzar : 09.12.2009. u 20:01
    Are we sane or have we lost it once again
    We can only hope this day will come to an end

Aktivan član
    Učlanjen
    02.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Legend of the Seeker

Trebalo bi ovih dana da pocnem da je skidam, po trejlerima mi se cini ok, izuzev nekih tripovanja sa macevima i likovi koji izvode neke kung-fu vestine...
    Mada mislim da cu je pogledati, jer volim epsku fantastiku, a mislim da seeker spada u taj zanr.
    Ako odgledam, javicu ti se sa utiscima...

Domaćin Ledzer (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

Par dana razmisljam da otvorim temu, ali nisam imala vremena

Gledam na Sci-Fi kanalu, svidja mi se
    https://www.youtube.com/watch?v=Ti5OaadrS9I

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

sve epizode su dostupne na youtube-u
    radnja je dosta izmjenjena u donosu na knjigu... ali autor iste je dao zeleno svijetlo za izmjenjene djelove tako da ... ok je
    ko nije citao knjige prvo moze malko da se zbuni

ugl. nije nesto narocito, ali fino legne ^ ^
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Nije nesto!
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Aktivan član
    Učlanjen
    02.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Skidam epizode i gledam, dobre su, bar ovih nekoliko koje sam odgledao, ali me nervira sto ide usporen snimak kada god neko trci, bitke su takodje nerealne, ali je prica u sustini dobra.

Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Evo malo snimaka sa yt-a.

Mirrors najsmesnija epizoda. I moja omiljena scena na jezeru.

Kako je samo Craig slozio facu na 0:19.

Malo mracniji izbor scena.

https://www.youtube.com/watch?v=4VwCKC0OC4Y

Bridget i Craig intervju. Vidi se da se dobro zabavljaju na snimanju.

https://www.youtube.com/watch?v=Id5Qcihc_OQ

Najava druge sezone i prica o Charismi Carpenter. Craig otkriva da je veliki Buffy fan. Sad mi je nekako simpaticniji. A Bridget super izgleda.

https://www.youtube.com/watch?v=r3JMNiPz4aA

Domaćin Ledzer (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

Kakav blam Seeker-a!
    Poslednji put ažurirao/la Ledzer : 12.12.2009. u 22:23

Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Odusevljava me druga sezona. Mislio sam da nece imati sta da rade posle Darken Rahla i da ce serija preci u neku dosadu. Ali potpuno su me iznenadili.

Aktivan član
    Učlanjen
    02.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Zar ima druga sezona?
    Jesu li ubili Darken Rahla?
    Ako su ga ubili u 1. sezoni, ko je negativac u 2?

Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

isto on na neki nacin

jedino mi se svidja sto je gluma u drugoj sezoni napredovala
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Ima i druga tj. sad je pauza tako da ima samo 6-7 epizoda. Nastavak u januaru...Ne znam kako cu to da izdrzim sad kad sam se navukao na seriju.

Necu mnogo da spojlerisem - svasta se desava. Sad se otvara veza sa underworldom. A mozda ce biti krunisan i novi lord Rahl, a mozda se vrati i stari pre Darkena. A i Darken je tu... Svasta nesto...

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

Simpatična je serija, podseća me dosta na detinjstvo, Sinbada, Konana, Ksenu, Herkulesa i slične stvari.

Mada, prosto vrvi od klišea. Odabrani baja se uz pomoć lepojke, čarobnog mača, i čarobne knjige bori protiv zlog tiranina. Taj deo još i 'ajde, ali dijalozi su im toliko loše urađeni da njima svaka čast kako su odglumili a da serija ipak deluje OK. Prosto sam prevrtao očima na svaku treću rečenicu. Kao da su ljudi gledali neke tri serije i onda iz njih izvlačili rečenice koje su se pojavile u sve tri.

Kejlen je lutka, ali mi je u drugoj sezoni gotivnija Kara. Ovo je sigurno jedini put u životu da sam rekao da mi je kara gotivna, tako da mi ne treba zameriti.

Početnik FEMA (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

S kog sajta (foruma) mogu da skinem linkove za drugu sezonu?
    In their most desperate hour, the elves of Llanowar had one song left to sing.

Domaćin Ledzer (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

E,ajde,recite i meni....

Domaćin Ledzer (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

Citat Original postavio Azathoth Pogledaj poruku
    Simpatična je serija, podseća me dosta na detinjstvo, Sinbada, Konana, Ksenu, Herkulesa i slične stvari.

Mada, prosto vrvi od klišea. Odabrani baja se uz pomoć lepojke, čarobnog mača, i čarobne knjige bori protiv zlog tiranina. Taj deo još i 'ajde, ali dijalozi su im toliko loše urađeni da njima svaka čast kako su odglumili a da serija ipak deluje OK. Prosto sam prevrtao očima na svaku treću rečenicu. Kao da su ljudi gledali neke tri serije i onda iz njih izvlačili rečenice koje su se pojavile u sve tri.

Kejlen je lutka, ali mi je u drugoj sezoni gotivnija Kara. Ovo je sigurno jedini put u životu da sam rekao da mi je kara gotivna, tako da mi ne treba zameriti.
    E,slazem se sa tobom to za klise...ponesto je stvarno toliko bljutavo da se covek zgrane...ali opet je ok...

Aktivan član
    Učlanjen
    02.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Odgledah konacno i ja prvi serijal.
    Inace serija je super, ali gluma je zato uzasna, pogotovo me Kejlen nervira, obavezno na isti nacin ispozira pre svake borbe, i skoro u svakoj epizodi kada Daharansi treba nekog neduznog civila da ubilju, pojavi se seeker sa opsteprisutnom recenicom "Leave him/her alone!", a sa njegove obavezno desne strane stoji Kejlen, a leve Wizard zzz ( ima komplikovano ime pa me mrzi da ga pamtim ). A i zadnja epizoda me je razocarala, ipak sam ocekivao da ce se seeker i Darken boriti macevima, a ne da ce se bitka tako brzo zavrsiti. Prica je u globalu solidna, svidja mi se okruzenje u koje je smestena, kao da je Tolkin osmislio taj svet, mesavina srednjovekovne kulture sa manje izrazenim istocnim elementima.

Aktivan član
    Učlanjen
    02.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Za nekoliko dana izlazi 7. epizoda!!!

Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Jedva cekam. Poceo sam da kriziram, cak sam danas poceo da gledam Merlina - ali Seeker je mnogo bolji...

Aktivan član
    Učlanjen
    02.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Tzar Pogledaj poruku
    Jedva cekam. Poceo sam da kriziram, cak sam danas poceo da gledam Merlina - ali Seeker je mnogo bolji...
    Ma dobar je i Merlin, jes da na pocetku smara, ali 2. serijal je fantastican...
    Dobar je i Robin Hood, isto u produkciji bbc-a, ako ti se Merlin i Seeker svidjaju, svidece ti se i on verovatno.

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

Zaboravih da pomenem još jednu dosta očiglednu manu: Zed je toliko moćan da sam može da uništi i Darken Rala i kompletnu njegovu armiju. Čemu uopšte puštanje Ričarda i Kejlen da se izlažu opasnosti u svim tim silnim borbama kad Zed može jednim potezom ruke da sravni sa zemljom sve u krugu od deset kilometara?

Ali dobro, ovo je ionako serija za decu, a deca često ni ne primete PIS (Plot Induced Stupidity). Mada svejedno, ovako masan propust ide na dušu ekipi koja je radila seriju. Ili eventualno Gudkajndu, iako ne znam koliko je Zed iz serije sličan Zedu iz knjiga.

Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Pa to je mozda onaj mladi Zed. Stari nije tako jak.

Jedina mana serije je da je sve tu, iza coska. Svako mesto je na 5 sekundi hoda od mesta na kom se trenutno nalaze.

Ali to je mana i Merlina - Merlin stize pesice za 5 sekundi tamo gde su drugi jahali 2 dana. Merlin ima jos jednu manu - to je da u celoj prvoj sezoni nije nijednom padala kisa. Bila je cak i susa, ali kise nigde u sred Engleske. Jedini oblak u seriji je napravio Merlin kad se borio sa Nimueh.

U principu meni te sitnice ne smetaju mnogo. Najbitniji su mi likovi i njihovi medjusobni odnosi. Ako je to dobro uradjeno onda mi je sve ostalo nebitno. Cak ni radnja nije bitna. LotS je mogao biti i neka serija u svemiru, a Seeker kapetan svemirskog broda i to bi mi opet bila dobra serija ako bi tu bili i Kejlen, Zed i ostali....

Aktivan član
    Učlanjen
    02.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Azathoth Pogledaj poruku
    Zaboravih da pomenem još jednu dosta očiglednu manu: Zed je toliko moćan da sam može da uništi i Darken Rala i kompletnu njegovu armiju. Čemu uopšte puštanje Ričarda i Kejlen da se izlažu opasnosti u svim tim silnim borbama kad Zed može jednim potezom ruke da sravni sa zemljom sve u krugu od deset kilometara?

Ali dobro, ovo je ionako serija za decu, a deca često ni ne primete PIS (Plot Induced Stupidity). Mada svejedno, ovako masan propust ide na dušu ekipi koja je radila seriju. Ili eventualno Gudkajndu, iako ne znam koliko je Zed iz serije sličan Zedu iz knjiga.
    Ali Zed nema moc da unisti Darken Rala, jer da bi ovaj bio unisten, potreban je mac koji ima Seeker. Zed moze da postane seeker, sto je i pokazano u 2. serijalu kada je postao mlad, ali bi tada u njemu proradila mracna strana, pa bi, smakavsi Darkena, i sam postao novi Ral. Ista fora kao i u LOTR-u, u Druzini prstena, na pocetku filma, Gandalf ne uzima prsten jer se plasi da bi na taj nacin mogao da postane zao, tj. da zloupotrebi svoju moc. Zato i daje prsten Frodu. Isto tako, Zed daje mac Seekeru.
    Inace mislim da serija nije za decu, vec za ljude od 15-16 godina, pa navise. Zar bi deca smela da gledaju erotske scene, koje su tipicne za veliki broj epizoda ove serije?
    Knjigu nisam citao, mozda bih je i procitao kada bih je nasao, ali me mrzi da trazim...

Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

gandalfu je moc ogranicena tijelom, nisu valari toliko ludi da maiara posalju na ardu bez kocnice

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

Nije potreban mač da bi se uništio Darken Ral, pa on na kraju nije ni uništen mačem nego onim dosta bezveze osmišljenim artefaktom - Ordenovim Kutijama. To mi je isto bilo malo čudno, pa nije Darken besmrtan. Ja se barem ne sećam nijedne situacije koja bi na bilo koji način nagoveštavala da je on apsolutno imun na sve fizičke napade osim na taj neki efekat Ordenovih Kutija. Zapravo je rečeno, koliko se sećam, da će Darken biti uništen tim kutijama, a ne da je to jedini način da on bude uništen. Mada ja inače ne volim te fore sa sudbinom, a ni sa putovanjem kroz vreme, osim ukoliko to nije ključni element priče. Jedino mi je bio veoma simpatičan način na koji je Kejlen pokazala svoju ljubav, pa je pristala da provede život sa onom budalom, da spava sa njim, rodi mu dete... Sve da bi pomogla Ričardu u tamo nekom drugom vremenu i prostoru, iako se njena stvarnost neće promeniti. Mislim na stvarnost te Kejlen koja je sve to izvela. Mada je upitno koliko uopšte ove baje koje rade seriju kapiraju te fore sa menjanjem budućnosti, i koliko duboko ulaze u to. Svejedno, dosta impresivno sa njene strane, moram priznati.

Uostalom, ja sam uglavnom mislio na sve te borbe i prepreke na koje su oni nailazili, a koje je Zed praktično mogao jednim pucanjem prstiju da reši, a samog Darken Rala sam više onako usput pomenuo.

Slične teme

1. I AM THE LEGEND
    Autor b!keR u forumu Film i video
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 31.08.2009., 12:10
  2. The legend of Bruce Lee
    Autor Mrs.Nero u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.03.2009., 21:35
  3. Anniversary vs Legend
    Autor BigMazi u forumu Avanture
    Odgovora: 11