kako izdati knigu????

bojci

Domaćin
Poruka
3.488
zanima me kao izdati knjigu pesama?
tj.sta je potrebno da bi se knjiga izdala?da li je potreban neki sponzor ili kako?da li je odredjen broj pesama koliko kniga mora da sadrzi?
i kolika je cena izdavanja knjige???
 
zanima me kao izdati knjigu pesama?
tj.sta je potrebno da bi se knjiga izdala?da li je potreban neki sponzor ili kako?da li je odredjen broj pesama koliko kniga mora da sadrzi?
i kolika je cena izdavanja knjige???
Uf izdavaci u Srbiji uopste ne zele da izaju knjige autora koji nisu afirmisani. Njih uopste ne zanima kvalitet. Savetujem ti da se uclanis u neko drustvo pesnika u Srbiji, znam da ima takvo drustvo koje tezi da afirmise svoje clanove, skoro sam bila gost na jednom takvom skupu. Tu ljudi i pokusavaju malo da se afirmisu, mole za novac i kapom i sakom da izdaju knjigu, organizuju skupove, recituju svoje radove, pokusavajuci da privuku paznju izdavaca. Neki su i izdali knjige, ali uz velike muke.
 
Poslednja izmena:
a koliko bi kostalo da sama,pokrijem troskove???
Ево једног најконкретнијег примера за који сам чула пре неки дан:

Књига од 50 страна, поезија, само текст, корице ц/б, броширан повез, 200 примерака, комплетни трошкови, с припремом штампарије, око 200е.

(Твоја припрема умањује трошак , који је онда око 150 е).
 
E,pa da,toliko,morala sam da odem :)
Mislim da ni Udruzenja ni izdavacke kuce nisu raspolozeni za afirmisanje mladih,tj, ne mislim nego sam se uverila, oni se drze onoga sto ce im doneti novac,a sto je ovde nazalost uglavnom sund, znaci covek sve mora sam . A i tada je ishod u bilo kom smislu sasvim neizvestan.
 
citala sam dosta toga,i svi govore da izdavacke kuce cesto nisu zainteresovane...da prvo mora da se cuje za osobu koja pise kako bi izdali knjigu...mozda bi najbolje bilo da pjesme saljem u neke novine????ha???
 
citala sam dosta toga,i svi govore da izdavacke kuce cesto nisu zainteresovane...da prvo mora da se cuje za osobu koja pise kako bi izdali knjigu...mozda bi najbolje bilo da pjesme saljem u neke novine????ha???
Шаљи, мада и ту често важи практично иста "шема" као и за објављивање књиге.

Ипак, пробај "Свеске" из Панчева. Они доиста воде рачуна о квалитету. Ако је то уистину квалитетно, објавиће ти избор песама.

(До њихове адресе можеш доћи и преко линка у мом потпису).
 
Moj drug kad je pisao pesme nije mogao sam to da finansira,a radi kao pravnik u Telekomu, ima 50 000 platu...Šta znam,on mi je rekao tako,još on piše modernu,ništa junačko,patriotsko i slično,naprotiv...:think:
 
sve u svemu skupo...ali ipak necu odustati...
Не одустај никако.

Имаш, у међувремену, и неке сајтове који објављују поезију, избор песама. На пример, "Поезин", или "Мрежа креативних људи" (тамо је књижевност уопште, и проза), или "Бундоло", или сајт Eniaroyah, који објављује поезију, и приче, фантастику.

Сем тога, учествовање на разним конкурсима не може да шкоди никако.

Добар преглед конкурса даје, рецимо, сајт knjizevnost.org, или "Књигаинфо".

Што се тиче књига поезије, мој савет је, а и ја, после свих варијанти, размишљам о томе, у класичној форми књиге, ако не може другачије, а углавном не може, објављивање у сопственој режији, са што мањим финансијским трошком.

(Корисна напомена: корице у боји доста поскупљују штампу, а за поезију, мислим, нема неке потребе за "шареним" и "атрактивним" корицама).


А, за даљи тираж и "пласман", објављивање у - електронској форми, на неким од наведених сајтова, или, било где где се може "окачити" збирка, а да буде доступна што већем броју љубитеља поезије.
 
Poslednja izmena:

Back
Top