FIAT UNO iz KGa

dr.mr

Aktivan član
Poruka
1.935
Zastava: Nakon “punta“ stiže “uno“?
9. decembar 2009. | 09:17 | Izvor: Danas, Novosti
Kragujevac -- Italijanska kompanija Fijat planira da u fabrici u Kragujevcu, uz proizvodnju „punta“, počne da proizvodi i svoj modifikovani model “uno”, pišu Novosti.

Taj list navodi da su predstavnici Fijata saopštili Zastavinoj delegaciji koja boravi u Italiji da će Serđo Markione, čelnik ove italijanske grupe, 21. decembra boraviti u Srbiji.

„Rečeno nam je da će se novi model raditi na platformi ’pande’, ali da će to biti nova verzija ’una’”, kaže Zoran Mihajlović, predsednik Samostalnog sindikata i član UO Fabrike automobila.

On kaže da je predstavnicima Zastave rečeno da Fijat ne odustaje od posla u Srbiji i da će tokom sledeće godine opremiti fabriku prema najnovijim standardima u automobilskoj industriji, što podrazumeva proizvodnju oko 250 hiljada automobila godišnje. „Nama je bitno da se u novoj fabrici uposli najmanje 2.433 radnika, što predviđa Ugovor o strateškom partnerstvu između Srbije i Fijata”, dodaje on.

Lepa vest....................i sto je najbitnije otvaraju se nova radna mesta, a i u KGu pocinju da se prave dobri automobili, za razliku od onih s.ranja sto su pravili do skoro
 
nuova_fiat_uno_6.jpg
 
sigurno je kvalitetniji od juga..ja kad sam ishla na chasove vozznje pre nekoliko godina, bio nov jugo i ja u toku vozznje otkinem menjach ...onako ne skroz i instruktor kazze da sam ja bahata..mamicu mu, zato sad nemam polozzeno :neutral:
 
Pored zemalja kao što je: JAPAN, Nemačka, Francuska...koje proizvode 90% svetske auto industrije, izgleda lud i budala savako ko ih proizvodi...
Fabriku auta Zastava je trebalo srušiti, izorati zemlju, zasaditi voće, povrće, kupine, drenjine i maline, a radnike koji su želeli da i dalje proizvode Juga smestiti u Lazu Lazarević i Kovin.

Znate koje su najbogatije zemlje sveta trenutno : Norveška, Luksembur, Švajcarska, Austrija...nijedna ne proizvodi automobile, znate zašto ? Zato što nisu budale da to rade pored onih gore zemalja koji su Bog i tate za aute.
Ali zato, Srbija, Rumunija, bivši DDR, čak i Rusija su proizvodili takve kante od auta, i nije ih nije bilo sramota, već su se hvalili uokolo da i oni mogu da sklepaju jugića. Čista dijagnoza.
 
gradjani ce dobiti dobar auto za male pare............kao sto je bio slucaj sa ovim puntom

Zasto bih ja finansirao prodaju italijanskog automobila?

Osim toga, taj sistem subvencionisanja nismo smislili mi, nego pametni ljudi, da manje ljudi godišnje pogine u krntijama aka jugo i ostali :P

Ma sta nam naprica? Koji je procenat saobracajnih nesreca izazvan staroscu automobila tj. tehnickom neispravnoscu? Pricas gluposti.

Najčešći uzroci saobraćajnih nesreća su, kako je navedeno, nepropisna i neprilagođena brzina u 43,8 odsto slučajeva, neustupanje prvenstva prolaza u 17,2 odsto, psiho-fizičko stanje vozača, pre svega vožnja pod uticajem alkohola u 5,4 odsto i nepropisno pretičanje u 4,2 odsto slučajeva.
http://www.blic.rs/hronika.php?id=81408
 
On kaže da je predstavnicima Zastave rečeno da Fijat ne odustaje od posla u Srbiji i da će tokom sledeće godine opremiti fabriku prema najnovijim standardima u automobilskoj industriji, što podrazumeva proizvodnju oko 250 hiljada automobila godišnje. „Nama je bitno da se u novoj fabrici uposli najmanje 2.433 radnika, što predviđa Ugovor o strateškom partnerstvu između Srbije i Fijata”, dodaje on.

s030.gif
s030.gif
s030.gif
 

Back
Top