Зилоти-матејевци

:think:...Не разумем поенту отварања ове теме ако је већ закључана тема о флоринској СИПЦ а постоји увелико тема "Зилоти"?...
На теми "ЗИЛОТИ" је већ све речено а флоринци су и овако рекли да неће тамо долазити.
Не мислим да је ова одлука ни праведна ни неправедна већ да је чудна и неразумљива. :confused:
 
Молио бих да ако је Администратор дао већ овакав назив теме да јој напише име на ћирилици јер овде пишу српски православни зилоти који негују српско писмо ћирилицу коју су нама Србима донели Свети Ћирило и Методије. Ниједан српски православац не пише хрватским писмом латиницом већ српским писмом ћирилицом. Хвала.
 
Poslednja izmena:
Stvarno Vlado, ajde mi objasni koji su ziloti pravilniji?:think:
По мом мишљењу истинскији и православнији су матејевци. А јел знаш ти уопште шта су зилоти? Јел знаш уопште шта је православље? Јеси ли православни верник?
 
По мом мишљењу истинскији и православнији су матејевци. А јел знаш ти уопште шта су зилоти? Јел знаш уопште шта је православље? Јеси ли православни верник?

Pa nisam baš siguran, ali ako jednom otkrijem koja je prava istinska pravoslavna crkva onda ću tamo poći.:think:
 
Pa nisam baš siguran, ali ako jednom otkrijem koja je prava istinska pravoslavna crkva onda ću tamo poći.:think:

Истинска православна Црква је она која је ван екуменизма и савеза са јеретицима и незнабошцима, и ван папизма и признавања првенства римском папи како је то признала званична "Српска православна Црква". О односу зилота (истински православних) према екуменизму и званичним "православним Црквама" можеш прочитати текстове који су овде:
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv ekumenista/teme.htm (Препоручујем ти најпре текст "Апостасија (отпадништво) Српске Цркве" и "Епископ и његова Црква", па затим "Апологију зилота матејеваца" и остало кад стигнеш).

А о односу матејеваца према флоринцима, где ћеш и схватити да су матејевци православнији можеш прочитати овде:
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv florinaca/teme.htm

Тај сајт иначе држе зилоти матејевци из Београда и можеш им и писати ако хоћеш а они ће ти одговорити тачније од мене јер више знају.
 
Poslednja izmena:
Pa nisam baš siguran, ali ako jednom otkrijem koja je prava istinska pravoslavna crkva onda ću tamo poći.:think:
Исто тако можеш читати и тему "Зилоти" на којој смо месецима писали на преко 250 страна
http://forum.krstarica.com/threads/235778

Можеш читати и тему "Екуменизам у Србији" и ту схватити неке ствари, и тако. Имаш да читаш колико хоћеш само ако хоћеш.
 
Стефан ИПХ
Такође се подразумева да више нећу постовати на форуму Крстарица јер ми је укинута слобода вероисповедања. Молим угасите мој налог.
а после кратког времена овако:
задивљен поштовањем једног од модератора настављам са писањем јер је хришћански праштати а још веће је вежбати се у смирењу.
И шта се ту променило? ...Јел ти је враћена слобода вероисповедања која ти је претходно укинута, како сам кажеш?..Наслов је и даље остао исти.
Значи, није ти враћена слобода вероисповедања. Како се некоме може опростити ("хришћански праштати") ако нам тај укида слободу вероисповедања?!?...Ти си нешто побркао.

Овај пост сам потрошио образлагаући моју одлуку да не трпим више увреде(искрено сам био повређен и тужан због тих напада који су били окрутни када се тичу женског манастира ,где живе срБске исповеднице и у који свакако требате да одете барем једном овога лета,а у њему се организује и дечији камп са веронауком) које је Владе и Сергиан без имало стида упућивали и мени и верујућима из СИПЦ.то је њихова борба и начин борбе.Владе је СПЦ верник,виртуелни зилот,а Сергиан је верник матејевске струје григоријевци,дакле струје коју ни једна ИПЦ не признаје за разлику од Петра Адамова који је верник,и прави матејевац што се види и по његовим постовима. дакле на овој теми ја се надам да могу коментарисати без упадања моје (наглашавам да ја на форуму се појављујем као верник, а а не као представник СИПЦ) ставове без упадања безобразних људи у виду Сергиана Владе Марти Мистерије...Сви који желе о нама или са нама разговрати културно и форумашки,добродошли су на тему.
danas 16:09
Ко је безобразан, нека суди Бог и читаоци. Ти си управо претерао са увредама, понижавајући мене лично а највише светог владику Матеја.
Направио си скандалозан филм о њему а величате вл.Матеја као исповедника истовремено. И својим ругачким, безобразним речима, си показивао свој карактер.

То што наша ИПЦ (григоријевци) није у општењу за званичним Православљем и са разним другим "ИПЦ" (тј. псеудо-ИПЦ) не значи да нисмо православни.
Ни вас, до скоро, ниједна ИПЦ из друге земље није признавала.

Петар Адамов је честит човек иако је у заблуди. А ви нисте прави флоринци, што је још горе, јер прави флоринци потичу од архиепископа Авксентија а ваши епископи су тог човека кроз заверу отерали а након његове смрти признали да су га неправедно оптужили.
Наравно, арх.Авксентије је још за живота сматрао ваше епископе расколницима. Тако да сте ви ово: раскол од раскола.

Стјеничке монахиње нисам увредио већ управо ти сам, када си изнео детаље о том догађају. А то није моја прича већ прича ваших верника у Србији. Рашчистите тај проблем међу собом.
 
sergiane, svaki covek ima pravo da promeni misljenje.
na otvorenom dijalogu pise jasno i glasno, koja su nova pravila.
svi mi zelimo da svako moze da pise o svojim ubedjenjima, tu nema nikakve dileme.
molim vas da se usresredite na sebe, i svoja verovanja, i da prestanete sa analiziranjem drugih.
 
:think:...Не разумем поенту отварања ове теме ако је већ закључана тема о флоринској СИПЦ а постоји увелико тема "Зилоти"?...
На теми "ЗИЛОТИ" је већ све речено а флоринци су и овако рекли да неће тамо долазити.
Не мислим да је ова одлука ни праведна ни неправедна већ да је чудна и неразумљива. :confused:
Сергијане, слажем се сатобом.
 
sergiane, svaki covek ima pravo da promeni misljenje.
na otvorenom dijalogu pise jasno i glasno, koja su nova pravila.
svi mi zelimo da svako moze da pise o svojim ubedjenjima, tu nema nikakve dileme.
molim vas da se usresredite na sebe, i svoja verovanja, i da prestanete sa analiziranjem drugih.
Стефан је на својој теми оптуживао Сергиана и мене а уз то нам је забранио и да пишемо на његовој теми, и зашто се ти онда љутиш ако му Сергиан овде одговори на његове измишљотине, па где да одговоримо ако не на овој нашој теми? Нека Стефан престане нас да прозива на својој теми па и ми нећемо обраћати пажњу на њега. Зато то исто што си рекла нама да се "усредседимо на себе и престанемо са анализирањем других", то си требала рећи најпре Стефану после тог његовог поста у којем нас прозива, а можеш и сада да му кажеш.
 
Истинска православна Црква је она која је ван екуменизма и савеза са јеретицима и незнабошцима, и ван папизма и признавања првенства римском папи како је то признала званична "Српска православна Црква". О односу зилота (истински православних) према екуменизму и званичним "православним Црквама" можеш прочитати текстове који су овде:
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv ekumenista/teme.htm (Препоручујем ти најпре текст "Апостасија (отпадништво) Српске Цркве" и "Епископ и његова Црква", па затим "Апологију зилота матејеваца" и остало кад стигнеш).

А о односу матејеваца према флоринцима, где ћеш и схватити да су матејевци православнији можеш прочитати овде:
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv florinaca/teme.htm

Тај сајт иначе држе зилоти матејевци из Београда и можеш им и писати ако хоћеш а они ће ти одговорити тачније од мене јер више знају.
У реду, нека чита ко хоће са тог сајта све против екумениста, флоринаца, новоиконобораца. То је све добро.
Али, на том сајту има и доста лажног учења (по мом мишљењу) а тиче се односа према имебожству, неохилијазму и предвечности Личности Христа и Цркве Христове.
О свему томе смо на теми "ЗИЛОТИ" детаљно дискутовали и мислим да нема потребе да то и овде понављамо.

Дакле, са тог сајта су људи који припадају епископу Хризостому Солунском кога ми, матејевци-григоријевци, сматрамо јеретиком због лажног учења о јереси предвечности Личности Христове и Цркве.
Иначе, тај епископ се не држи учења неохилијазма и имебожства (кога ови са сајта сматрају да је неко "имеславље") као што то раде неки његови верници у Србији.
Не верујем да је он упознат о томе али и да јесте - његов проблем.

Закључак: нека свако суди према исповедању вере.
Матејевци од 1937.године су истинска Црква Христова а не флоринци који су расколници и сада су подељени на неколико делова (око 10).
Код матејеваца је било само 3 поделе и то по догматским питањима.
Прва подела (тј. раскол) се десио 1995.године и тада су настале две групације: андрејевци и григоријевци. Раскол је настао због иконоборачких ставова андрејеваца.
Од григоријеваца отпада еп.Хризостом Солунски, 2002.године, због тог учења (други раскол) а од андрејеваца отпада еп.Кирик Кондојанис (трећи раскол), 2004. године, исто због неких предањских и административних питања.

То је моје виђење али наравно да верници осталих "фракција" мисле другачије.
На теми "ЗИЛОТИ" смо о свим овим расколима детаљно полемисали и сучељавали своје ставове. :)
 
Стефан је на својој теми оптуживао Сергиана и мене а уз то нам је забранио и да пишемо на његовој теми, и зашто се ти онда љутиш ако му Сергиан овде одговори на његове измишљотине, па где да одговоримо ако не на овој нашој теми? Нека Стефан престане нас да прозива на својој теми па и ми нећемо обраћати пажњу на њега. Зато то исто што си рекла нама да се "усредседимо на себе и престанемо са анализирањем других", то си требала рећи најпре Стефану после тог његовог поста у којем нас прозива, а можеш и сада да му кажеш.

au ...
Оve rečenice su kompleksnije i od mojih. Нe mogu da se porede, htedoh reći
ali drago mi je kad vidim da je i složena rečenica актуЕлна u srpskom jeziku. :)


Хвала

ђуриница - ђурђија
или ђуша, најпростије :)
 
На теми "зилоти" смо писали сви заједно и доста се ту могло наћи и поучних ствари али и глупости али због овог првог је вредело све то читати и писати своје ставове и размењивати убеђења и мишљења,ради постављања свих страна у решавању проблема "КО ЈЕ КО?" Мени је,као и неким мојм пријатељима наша стара заједничка тема доста помогла и на њој је све речено,даљна разглабања су непотребна,зато и долази до личних сукоба и препирки.

Ја на Стефановој теми нећу писати јер се неслажем са именом теме која преноси поделе у Грчкој кода нас у Србију,што се мени не свиђа у опште.Јер ја нећу да будем никакав флоринац нити матејевац већ Српски СВЕТОСАВАЦ али зилотски -антиекуменистички!

Сви текстови и полемике које смо овде на теми "зилоти" заједно постављали сада су ПРЕИМЕНОВАНИ под ново име теме што ниј добро јер ми нисмо писали под ТИМ ИМЕНОМ.

Ја сам за то да се наша стара заједничка тема "ЗИЛОТИ" закључа и онда нека отвара ко кавкву тему хоће под новим именима: флоринци, матејевци,матејевци-григоријевци,матејевци-андрејевци,матејевци-николајевци......и нек тамо постављају своја гледишта,ставове и вероисповедање.
 
Сергијан одговара Влади:
Дакле, са тог сајта су људи који припадају епископу Хризостому Солунском кога ми, матејевци-григоријевци, сматрамо јеретиком због лажног учења о јереси предвечности Личности Христове и Цркве.
Иначе, тај епископ се не држи учења неохилијазма и имебожства (кога ови са сајта сматрају да је неко "имеславље") као што то раде неки његови верници у Србији.
Не верујем да је он упознат о томе али и да јесте - његов проблем.
:super:
 

Back
Top