Monarrhisticki centar Krraljevina Srbija
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Monarrhisticki centar Krraljevina Srbija

Početnik
    Učlanjen
    10.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Monarrhisticki centar Krraljevina Srbija

Za sve monarhiste evo jednog interesantnog sajta:

http://monarh.f2g.net

(bez www !)

(saznajte nesto o dogadjajima na nasim prostorima od 1990-ih pa sve do danas, kako je vlast sputavala monarhiste, kao i sve druge)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

13.08.2004. 00:25:37

On meni na engleskom
    ja njemu na srpskom!
    P. MRMAK 12.08.2004, 19:36:35

Incident u avionu koji je prevezao našu olimpijsku delegaciju iz Beograda u Atini, bio je, svakako tema dana. Kako je došlo do “svađe” između Dragana Kićanovića i princa Aleksandra Karađorđevića, “Novostima” je ispričao jedan od aktera, predsednik našeg olimpijskog komiteta.
    - Sedeo sam u avionu kad je ušao taj gospodin i glasno pitao: "Ko je Dragan Kićanović?" - pričao nam je, u telefonskom razgovoru predsednik našeg OK. - Ustao sam, pružio mu ruku i rekao: "Poštovanje, ja sam Dragan Kićanović." NJegov “odgovor” je bio: "Fak ju (je.. se)". Rafalno, tri puta. Nisam mogao da verujem šta čovek govori. Nisam mogao da otrpim takvo vređanje pred punim avionom. Uzvratio sam ravnom merom. Svašta sam izgovorio, ali na mom maternjem jeziku. Srpskom. On se, posle toga povukao i seo na mesto.
    Predistorija ovog “nesporazuma” je duga. Počela je pre tri meseca.
    - Bukvalno sam trpeo svakodnevnu torturu, pritisak gospodina Kavrana, člana Krunskog saveta, i saveznog ministra vojske gospodina Davinića - objašnjava Kićanović. - Tražili su da on ide na Olimpijadu u ime države. Objašnjavao sam proceduru, bio strpljiv... Zapanjen sam da ministar i član Krunskog saveta ne shvataju da to ne određujem ja niti OKSCG, nego MOK. Oni zovu šefa države, pa bio on kralj, demokrata, komunista, diktator ili nešto peto! Zovu šefa države kojeg je narod izabrao.
    Kićanović kaže kako ga je tri puta zvala i supruga princa Aleksandra.
    - Pošto ona govori pola srpski, pola engleski možda me i nije razumela, ali, ponavljam, nije mi jasno da savezni ministar i član Krunskog saveta nisu shvatili o čemu se radi - nastavlja Kićanović. - Moram da ponovim, naš olimpijski komitet uopšte nije nadležan za takve stvari. Pozvan je predsednik Svetozar Marović i samo on može da odluči ko će da ide sa njim u delegaciji, ili ko umesto njega ako je sprečen. I to je jedina i cela istina.
    Na kraju, Dragan Kićanović je želeo još nešto da kaže:
    - Iznenađen sam da se taj gospodin tako primitivno ponašao pred sportskom delegacijom naše zemlje koja je krenula na Olimpijske igre. Tri puta da mi kaže “fak ju” prevazilazi sve mere lepog ponašanja. Žao mi je zbog svega ovog i bojim se da je jedino dobro što je taj gospodin iz Engleske doneo ovom napaćenom narodu - “fak ju”.
    Naravno, dok je “nesporazum” trajao, svi su zanemeli. Tako nešto niko nije očekivao. A kad su se strasti stišale, gotovo svi su prišli predsedniku OKSCG i - čestitali mu.

Preporucujem dezorijentisanom aleks1 da pazljivo procita ovo gore.Jasno se vidi kako iz Ace izbija primitivluk njegove loze koji su oduvijek tako uspjesno sirili oko sebe!Krv nije voda!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio igracina
    Jasno se vidi kako iz Ace izbija primitivluk njegove loze koji su oduvijek tako uspjesno sirili oko sebe!Krv nije voda!
    Tacno!!! Sad se vidi da krv nije voda i da u njemu tece krv njegovog pradede Kralja Nikole I Petrovica, koji je takodje bio lak na jeziku!!! A i Karadjordje nije stedeo reci prema ljudima protiv kojih se borio!

Sta reci o Kicanovicu, osim surovih cinjenica. To je covek koji je jedan od osnivaca i clanova JUL-a, Milosevicev profiter, ministar u vladi JUL-a i SPS-a, covek koji se ne trezni, i koji je neverovatno bahat. On je sazidao velelepni hotel na Zlatiboru sa olimpijskim bazenom i u tom hotelu je kao njegov veliki prijatelj boravio i Marko Milosevic. On je osvedoceni komunista i dobio je ono sto kao takav zasluzuje!

A ja se pitam, kako je moguce da se takav covek jos uvek nalazi na celu Olimpijskog komiteta iako je toliko vremena proslo od 5. oktobra?

A objektivnost nalaze da se i ovo okaci:

САОПШТЕЊЕ КАНЦЕЛАРИЈЕ Њ.К.В. ПРЕСТОЛОНАСЛЕДНИКА АЛЕКСАНДРА II
    Београд, 12. август 2004. – Поводом текста који је објављен у Политици од 12. августа ове године, Канцеларија Њ.К.В. Престолонаследника Александра II издаје следеће саопштење:

Објављени текст на једностран начин претставља читаоцима ток непријатног инцидента који се догодио у авиону којим су Њ.К.В. Престолонаследник Александар II и његова супруга и спортисти и руководиоци нашег Олимпијског тима отпутовали у Атину, на отварање 28. Олимпијских игара. Инцидент је за жаљење с обзиром на учеснике, мотиве, предисторију и непосредни повод.

Њ.К.В. Престолонаследник Александар II је у Атину кренуо да би пружио пуну подршку нашем Олимпијском тиму. Као потомак и представник лозе која је започела и остварила обнову српске државе, као праунук Грчког краља који је отворио прве Олимпијске игре савремене ере у Атини пре више од сто година, сматрао је и сматра да је његова дужност да и лично, симболички и фактички, обележи везе које су између наших народа постојале и постоје кроз време искушења и славе. То је његова привилегија и право.

Том схватању се није могао приближити став који му је оспорио право да Србију и Црну Гору сматра својом земљом, а који је могао бити разумљив у једном времену у коме је и г-дин Кићановић био министар у Влади Србије, али је анахрон и неуместан било где у свету па и у данашњој Србији и Црној Гори.

Овај инцидент неће омести Њ.К.В. Престолонаследника Александра II да са своје стране током Олимпијских игара личним присуством и на сваки други начин, подржи наше претставнике и да такмичаре ободри у спортском надметању како би својим резултатима достојно репрезентовали свој спортски потенцијал и достигнућа, оправдали очекивања наших грађана, а изнад свега подржали она светла начела олимпизма, која достојанство човека уздижу на пиједестал славе какав приличи и припада људском роду у целини.

У том циљу, Њ.К.В. Престолонаследник Александар II и сам некад спортиста, свим члановима нашег Олимпијског тима, руководству и такмичарима, жели сваки успех и жали што је, не његовом кривицом, почетак ових узбудљивих дана обележен инцидентом који је ваљало избећи.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio aleks1
    Sad se vidi da krv nije voda i da u njemu tece krv njegovog pradede Kralja Nikole I Petrovica, koji je takodje bio lak na jeziku!!! A i Karadjordje nije stedeo reci prema ljudima protiv kojih se borio!
    To su bili ljudi ( Karadjordje i Kralj Nikola), koji su zivjeli u 19. vijeku, a princ Aca zivi u 21. vijeku.
    Vrlo je tuzno da jedan covjek koji zeli (i mnogi mu to zele u Srbiji), da bude covjek od ugleda i postovanja, se ponasa na ovako primitivan nacin.Hej, on se vjerovatno skolovao u Britanskom obrazovnom sistemu!
    Ali, primitivizam Karadjordjevica je vjecan!

Slične teme

1. Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 05.04.2009., 12:16
  2. Monarhisticki centar Kraljevina Srbija
    Autor monarh_srbija u forumu Politika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.02.2008., 18:15
  3. 12 mart. Srbija zivi, Srbija ne zaboravlja...
    Autor leader u forumu Politika
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 10.03.2006., 17:52
  4. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.01.2006., 01:03

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •