Crnci u bibliji...

Ja ljudi mrzim aparthejd kao prljave nigere.. :):)
(salim se, ta sala jeste bila aktuelna onda, za vreme aparthejda.)

Elem, bela rasa (mi) koliko sam ja informisan, je slucajna.

Crnci su bili prvi ljudi, i crni pigment ce jopet vladati planetom.

I sta bi nam falilo da smo crnci?

Zene bi imale deblje usne (joj :rumenko:) a muski vece.... motokultivatore :hahaha::):) )
 
glupavo je to naguravanje crnaca negdje gdje nisu samo zato da bi ispao tolerantan... sto je sledece?
dopisivanje poglavlja o dinosaurusima i reptiloidima?

a crnci, sami po sebi.... najljepsi su mi mjesanci.... ono, best of both worlds ^ ^
 
Ako je to meni bilo upuceno, moram ti odgovoriti da sam samo preneo ono sto su naucne studije iskazale.....i koje sam negde nekad procitao...

Ja sam ne bi mogao biti medju drugom rasom, jer mi je mentalni sastav takav.
Smetaju mi. Ali ne na nacin ksenofobije, nego na nacin da bi ja radije otisao od njih, nego ziveo sa njima.
 
Ja ljudi mrzim aparthejd kao prljave nigere.. :):)
(salim se, ta sala jeste bila aktuelna onda, za vreme aparthejda.)

Elem, bela rasa (mi) koliko sam ja informisan, je slucajna.

Crnci su bili prvi ljudi, i crni pigment ce jopet vladati planetom.

I sta bi nam falilo da smo crnci?

Zene bi imale deblje usne (joj :rumenko:) a muski vece.... motokultivatore :hahaha::):) )

Ako si ti pripadnik bele rase onda sam ja crnac ( naravno ako je ono u profilu tvoja sl u suprotnom se izvinjavam) :neutral:
 
Ja nemam rep, nego ....rog.. :):)

Ucinilo mi se da si meni replicirala...sorry.. :)

(nemem rep, nisam ja reptil...:evil:)

Koy ima rep -----------------------rep til

Koy ima rog ___________________-rog onyah:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
1821.jpg
 
Inace ako ste gledali onu emisiju na National Geographic-u naucno je dokazano da je Adam postojao, tacnije da je postojao jedan covek koji je predak svih ljudi na Zemlji, i da je zapravo taj prvi covek bio crn.
Inace ima to logike kad uzmemo u obzir da od crnacke genetike mozes da dobijes belog coveka dok suprotno nije moguce, takodje postoji i ona grupa crnaca koja tvrdi da su belci nista drugo no albino crnci.

Inace crnaca ima vise od belaca, kao sto i Azijata ima vise, pa prema tome zasto bi sve biblijske licnosti trebale da budu bele puti ?
 
Inace ako ste gledali onu emisiju na National Geographic-u naucno je dokazano da je Adam postojao, tacnije da je postojao jedan covek koji je predak svih ljudi na Zemlji, i da je zapravo taj prvi covek bio crn.
Inace ima to logike kad uzmemo u obzir da od crnacke genetike mozes da dobijes belog coveka dok suprotno nije moguce, takodje postoji i ona grupa crnaca koja tvrdi da su belci nista drugo no albino crnci.

Inace crnaca ima vise od belaca, kao sto i Azijata ima vise, pa prema tome zasto bi sve biblijske licnosti trebale da budu bele puti ?

pa ne bas Adam, mislim da je svima zajednicka mitohondrijalna dnk....a to je nesto sto vise govori i zajednickoj majci (jednoj pramajci)..
 
Sta mislite o ovome? :think:

Meni se cini jako zanimljivo, samo ne znam koliko je sve tacno.


1. U Africi je tada kao sada bilo razlicitih rasa i mesavina.
2. Jevreji su semitski narod, koji je tamnoput u odnosu na bas belu (Arijevski) rasu. Ima za osobenu karakteristiku bimaksilarnu prognatiju, a to ima i crna rasa (obe vilice "izbacene" i malo deblje usne) ...a verujem da su te "rasne" karakteristike tada jos manje bile evidentne, jer su se svi medju sobom mesali...tako da crtezi ne znace bog zna sta.
3. Stari Egipcani su mogli biti crnci, ali ne mora da znaci, jer su se snajke uvozile sa Istoka...i to da budu sto belje (tim su se smatrale lepse i bolje)....ne moram da crtam da su se faraonaova deca od razlicitih majki vencavala medju sobom...
Na istoku su u tom trenutku isto bili pretezno tamnoputi (ali ne crni)...pa cak i kada pofledamo Rome, verovatnije je da je to bilo nesto tako.........
4. Narod Izrailja sasvim sigurno nije bio crne rase, jer je posebno navedeno da je Solomon bio sa crnkinjom kraljicom od Sabe (sadasnjom Etiopiom)...sto niko ne osporava da je tadasnja Etiopija bila naseljena crnom rasom....
.....pretpostavljam da dosta o ovome i znate ...pa da skratim...

..... ali ako treba jos cu da smaram...:mrgreen:
 
Pazi imas i ne tako mali broj belaca sa recimo debljim usnama, izbacenim vilicama, pljosnatim oblikom nosa a opet imas i crnce koji su ono crni ko noc a opet nemaju pomenute karakteristike (bar ne sve) sto opet potvrdjuje da su te razlike vise individualne i relativne i da zapravo imamo iste pretke.

Inace u starom Egiptu su ziveli svi i ja mislim da tad uopste i nije postojao pojam "rasa", ali kapiram da su Egipcani vecinom bili onako malo tamnije puti, mozda recimo kao Grci il Italijani.

Inace u Africi i sad zivi vise razlicitih rasa, recimo imamo Juznu Afriku i Egipat recimo gde zivi dosta belaca, onda Libiju, Maroko, Alzir, Tunis...gde uglavnom zive Arapi (tamnije su puti ali se ne smatraju crncima)
 
Pazi imas i ne tako mali broj belaca sa recimo debljim usnama, izbacenim vilicama, pljosnatim oblikom nosa a opet imas i crnce koji su ono crni ko noc a opet nemaju pomenute karakteristike (bar ne sve) sto opet potvrdjuje da su te razlike vise individualne i relativne i da zapravo imamo iste pretke.

Inace u starom Egiptu su ziveli svi i ja mislim da tad uopste i nije postojao pojam "rasa", ali kapiram da su Egipcani vecinom bili onako malo tamnije puti, mozda recimo kao Grci il Italijani.

Inace u Africi i sad zivi vise razlicitih rasa, recimo imamo Juznu Afriku i Egipat recimo gde zivi dosta belaca, onda Libiju, Maroko, Alzir, Tunis...gde uglavnom zive Arapi (tamnije su puti ali se ne smatraju crncima)

pa to sam i napisala....:D
 
Brajan Sjuks genetičar sa Oksforda, kaže ovako ( ne citiram, predugo je za citiranje, izvlačim suštinu sa raznih mesta u textu ):
Čak 80% genetskog koda savremenih Evropljana potiče od naših prapredaka iz ledenog doba. Svi mi potičemo od 7 pramajki koje su nam u nasledje ostavile svoj mitohondrijski DNK. Štaviše, svih skoro 7 milijardi ljudi na planeti potiče od 33 pramajke.
Jedno od njegovih najvažnijih istraživanja obavljeno je na mumificiranim ostacima tzv. ledenog čoveka nazvanog Oci, procenjene starosti oko 5000 godina, otkrivenog 1991. u večnom ledu na italijanskim Alpima. Analizom Ocijevog DNK, došao je do tih podataka. Takodje i do podatka da svi Evropljani potiču od 10 praočeva. I svi su Afričkog porekla.
Pored genetskih, postoje i arheološki dokazi da je ljudski rod potekao iz Afrike, ali predugo je da sve napišem u jednom postu.
Dakle, to su rezultati istraživanja naučnika sa Oksforda, ne moji.

Dalje, postoji nauka nazvana epigenetika. Njena suština je, otprilike. Ranije se smatralo da ljudska ćelija, tj DNK sadrži oko 100 000 gena. Otkriće da ih ima "samo" 25 000, dovelo je do zbunjivanja naučnika i nisu mogli da objasne toliku raznolikost ljudi sa tako "malim" brojem gena. Onda su došli do adaptacije. Ljudska vrsta se prilagodjava!
Naime, prvi čovek je bio crne puti. Kako su ljudi počeli da migriraju ka severu, crna boja kože nije više bila prednost, već mana. U okviru ljudske mogućnosti adaptacije očigledno postoji mogućnost da se boja kože adaptira uslovima okoline. Da je na genskom nivou, ne bi moglo da se obavi tako brzo. Procenjuju da su se crna i bela rasa odvojile pre oko 400 000 godina, a to je malo za promene u strukturi gena. To su epigenske promene. Gen koji je odlučujući za boju kože se "ućutka" jednim hemijskim procesom koji se zove metilacija i boja kože se promeni. Dakle, geni postavljaju jedan okvirni repertoar za naše adaptivne sposobnosti, a kakvi ćemo mi na kraju biti zavisi i od faktora okoline, u smislu adaptacije na okolinu. Ipak, to je spora adaptacija.
Postoje i primeri brze adaptacije. Npr. Kinezi ili Japanci koji odu na studije u SAD, u roku od jedne generacije prerastu svoje roditelje po visini i po težini, za oko 30%.
Dakle, to se može naslikati ovako: geni su kao milioni sijalica. Ako se upali jedna grupa sijalica dobićemo jedan tekst ili jednu grupu boja. Ako se upali druga grupa sijalica, dobićemo nešto sasvim drugo. Tako je i sa genima. Oni su aktivni ili ne, i u zavisnosti od toga - odredjene osobine će biti izražene, a druge neće.
Dakle, sva istraživanja raznih grupa naučnika, od arheologa, pa do genetičara, govore da je crna rasa prva nastala, a bela kao proizvod adaptacije.
 
Procenjuju da su se crna i bela rasa odvojile pre oko 400 000 godina, a to je malo za promene u strukturi gena

Sorry, greška u prevodu. Rečenica bi trebalo da glasi - Procenjuju da su se crna i bela rasa odvojile pre oko 400 000 godina, a promene su tekle tom brzinom, da je to isuviše malo vremena da bi se smatralo da su to promene u strukturi gena.
 
Што ће рећи да смо побијељели ходајући до Великог леда...
Поред мамута...
Није било пуно Сунчеве свјетлости,облаци,мећаве...
Али како онда Азијати пожутјеше?
Или је то само варијација на тему?
Јер и маса бијелаца има цинобер,окер и којекавих варијанти боје...
Мислим...
Ма рекох ја одавно да смо сви браћа и сестре...
:cool:
 

Back
Top