iskusni pomozite

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma ona moja otišla u privatnike,pa dok uspostavim kontakt...Zato me interesuje šta sve treba uraditi...Pravo da ti kažem moram da skontam otprilike i koliko para će mi trebati za osnovna ispitivanja itd.Zato i tražim pomoć. :D
 
caos , evo ti vrlo sveze informacije. U klinici Papic , papnikolau , sekret i vaginalni ultrazvuk 2800,00. Ako radis hormone(svaki hormon po 800din), drugog dana ciklusa ti vade krv za 4 hormona , 9 i 15 i 21 dana jos po dva...elem...8.000,00din. Spermogram je jos cini mi se 3.000,00din. ako ces da radis i prohodnos jajovoda jos 100 eur.Ajd srecno....
 
ljvlaca:
matilda pravo kod ginekologa.ja sam imala taj problem a sad imam 2 andjela.ceka te tezak period al isplati se.

Nevidim razvog da odmah ides kod privatnika...zavisi u stvari koliko dugo vec pokusavate i po godinu ili dve je OK da se ne ostane u drugom stanju ..znam slucajeve. Nadji dobrog lekara u Domu zdravlja pa kreni sa osnovnim pregledima, i bez panike ..Bice sve OK :wink:
 
Matilda:
Interesuje me koje bih trebala sve analize da odradim tj da odradimo?
Već duže vreme se ne čuvam,ali nikako da ostanem trudna.Da,naravno trudimo se ali.... :D

Uh bre ljudi, deca se ne prave "ne cuvanjem". Dakako i to se desava, ali ako hocete dete onda se tome mora pristupiti ozbiljno. Malopre na drugoj temi pisah o tome da jajna celija zivi i sposobna je za oplodnju svega 24 sata. I ako to ne "uhvatitie" u toku meseca dzaba sav trud. (Dobro, uzivali ste, ne kazem!). Probajte taj maybe baybe ili merenje vaginalne temperature i sl. pa ako to ne radi posao dva tri meseca, onda na preglede. Kao sto ve rekoh, u toku ONIH dana (sad zvucim ko sa reklame) znacajno povecajte aktivnost u smislu produzetka vrste.

Srecno!
 
Igrutin, jel hoces da kazes da zena moze da zatrudni samo jedan dan u toku meseca??????????????
nisam bas najbolje upucena u tu materiju, jer sam daleko od toga da zelim potomke, ali sam mislila (jednog dana) da to ide lakse i brze...kako da potrefim bas taj jedan dan...i ako ga omasim cekam sl mesec i sve tako,jel?????
 
lulumejlu:
Igrutin, jel hoces da kazes da zena moze da zatrudni samo jedan dan u toku meseca??????????????
nisam bas najbolje upucena u tu materiju, jer sam daleko od toga da zelim potomke, ali sam mislila (jednog dana) da to ide lakse i brze...kako da potrefim bas taj jedan dan...i ako ga omasim cekam sl mesec i sve tako,jel?????

Upravo tako. Samo jedan dan. To je normalno, e sad desava se da ponekad bude i cesce, obicno kad je neki hormonski poremecaj u pitanju. Desi se ponekad da oba jajnika izbace po jednu jajnu celiju i ako obe budu oplodjene tog jednog dana u mesecu kao rezultat obijemo dvojajcane blizance. Sto su zene starije, cesce se desava se da uopste ne dodje do ovulacije u toku menstrualnog ciklusa. Onda no beba. Pa sve izpocetka sledeceg meseca.

Ako je ciklus redovan (npr 28 dana) nije tesko utvrditi dan ovulacije. To je 14 dan ciklusa. Poenta je da deo ciklusa od ovulacije do sledece menstruacije traje 14 dana. Ako je ciklus na 30 dana onda je ovulacija 16 dana ciklusa i sl. (Molim nekog od strucnih na ovom forumu da me ispravi ako lupam gluposti, al mene su tako ucili u skoli za babice nekada davno).

Ja licno imam (ne)srecu da me na dan ovulacije boli jajnik na kome se ovulaciija odigrava tog meseca, pa znam tacno koji je to dan. Tako sam dvoje napravila.
 
Htela bih samo da dodam da jajna celija po nekad moze da bude aktivna i 12 sati. Znaci od 12 do 24 sata.
Svima koji imaju slicne probleme preporucujem knjigu "Taking change of your fertility" Toni Weschler, mph.
Knjiga je na engleskom i preko Amazona kosta 11 dolara. Meni je mnogo pomogla da upoznam sebe i sama procenim svoje plodne dane (posto imam jako neredovne menstruacije).
Toliko od mene.
Srecno!
 
igrutin1:
Matilda:
Interesuje me koje bih trebala sve analize da odradim tj da odradimo?
Već duže vreme se ne čuvam,ali nikako da ostanem trudna.Da,naravno trudimo se ali.... :D

Uh bre ljudi, deca se ne prave "ne cuvanjem". Dakako i to se desava, ali ako hocete dete onda se tome mora pristupiti ozbiljno. Malopre na drugoj temi pisah o tome da jajna celija zivi i sposobna je za oplodnju svega 24 sata. I ako to ne "uhvatitie" u toku meseca dzaba sav trud. (Dobro, uzivali ste, ne kazem!). Probajte taj maybe baybe ili merenje vaginalne temperature i sl. pa ako to ne radi posao dva tri meseca, onda na preglede. Kao sto ve rekoh, u toku ONIH dana (sad zvucim ko sa reklame) znacajno povecajte aktivnost u smislu produzetka vrste.

Srecno!
Prvo nije vaginalna nego rektalna temperatura, maybe baby nista ne valja a tema o istom ima masa.
Drugo...zasto odmah se vatas privatnika,ako imas socijalno imas dom zdravlja,ginekologa koji ce te ukoliko ima potrebe uputiti na potrebne preglede u specijalizovane ustanove.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top