Odluka

gost 43599

Veoma poznat
Poruka
10.211
Morate da donesete odluku izmedju dve stvari ( birati izmedju dva ponudjena izbora ). Niza "stvar" ( izbor ) donosi strast i patnju, visa srecu i mir. Morate da odlucite sta zelite.

Sta je za vas niza stvar ( izbor ) koja donosi strast i patnju a sta visa koja donosi srecu i mir ?

:manikir:
 
Do srece se ionako dolazi kroz patnju..biti srecan znaci biti u miru sa samim sobom i drugima..
ostaje strast..ali ona je u nama..zar ne?

Gde je tu..izbor?:
 
E,cvrc...sto bi se reklo jedno bez drugog ne ide:P
Niske strasti,a?:zper:

Elem,strast bez srece ne postoji,kao ni mir bez patnje.
:P

Postoje stvari koje su same po sebi dobre ili lose...a od pojedinca zavisi sta smatra pod tim...znaci stvari koje bi iz nas mogle da izvuku losije osobine, reakcije ili bolje....

Za primer...imate ljubavnu vezu u kojoj ima ljubavi, strasti..itd ali iz odredjenih razloga morate da se "zrtvujete" radi postojanja iste...morate da zapostavite deo sebe, svoje zelje i mozda zbog toga budete nesrecni...
Neko ce smatrati da je takva veza sama po sebi losa, dok drugi ce misliti da je to dobro jer ces dobiti na nekoj drugoj strani i zapuniti tu rupu...:think: :lol:
 
Do srece se ionako dolazi kroz patnju..biti srecan znaci biti u miru sa samim sobom i drugima..
ostaje strast..ali ona je u nama..zar ne?

Gde je tu..izbor?:

Pa sve je u nama...covek pati kroz zivot srecan je itd...ali postoje stvari koje su lose po nas...koje iz nas izvlace dobre osobine ili lose...:think:
 
Morate da donesete odluku izmedju dve stvari ( birati izmedju dva ponudjena izbora ). Niza "stvar" ( izbor ) donosi strast i patnju, visa srecu i mir. Morate da odlucite sta zelite.

Sta je za vas niza stvar ( izbor ) koja donosi strast i patnju a sta visa koja donosi srecu i mir ?

:manikir:

Sreca je najpre biti zadovoljan sobom i ne dozvoliti da te drugi ucini nesrecnim.Kada si takav,tada siris srecu i u zivotima drugih ljudi.
 
Postoje stvari koje su same po sebi dobre ili lose...a od pojedinca zavisi sta smatra pod tim...znaci stvari koje bi iz nas mogle da izvuku losije osobine, reakcije ili bolje....

Za primer...imate ljubavnu vezu u kojoj ima ljubavi, strasti..itd ali iz odredjenih razloga morate da se "zrtvujete" radi postojanja iste...morate da zapostavite deo sebe, svoje zelje i mozda zbog toga budete nesrecni...Neko ce smatrati da je takva veza sama po sebi losa, dok drugi ce misliti da je to dobro jer ces dobiti na nekoj drugoj strani i zapuniti tu rupu...:think: :lol:

Niko nije vredan te zrtve,da zapostavis svoje sne,i da izgubis sebe.To nije prava ljubav.
 
Postoje stvari koje su same po sebi dobre ili lose...a od pojedinca zavisi sta smatra pod tim...znaci stvari koje bi iz nas mogle da izvuku losije osobine, reakcije ili bolje....

Za primer...imate ljubavnu vezu u kojoj ima ljubavi, strasti..itd ali iz odredjenih razloga morate da se "zrtvujete" radi postojanja iste...morate da zapostavite deo sebe, svoje zelje i mozda zbog toga budete nesrecni...
Neko ce smatrati da je takva veza sama po sebi losa, dok drugi ce misliti da je to dobro jer ces dobiti na nekoj drugoj strani i zapuniti tu rupu...:think: :lol:

Nje ima ili nema, nije potrebna neka žrtva za to. Sa druge strane, ako dvoje
nisu samosvesni i zreli može doći do posledica koje su sve osim mira o kom
pričaš. Dakle, ako dvoje dozvole da prevladaju ljubomora, bes, strahovi razni
i ne umeju da ih kanališu i prihvate sebe i drugu osobu onakve kakvi su, +
teže nekoj idealizaciji koja nema veze sa osobinama i ličnošču dotične/og
pored sebe, nastaju nemiri i raskol između njih.
 
Morate da donesete odluku izmedju dve stvari ( birati izmedju dva ponudjena izbora ). Niza "stvar" ( izbor ) donosi strast i patnju, visa srecu i mir. Morate da odlucite sta zelite.

Sta je za vas niza stvar ( izbor ) koja donosi strast i patnju a sta visa koja donosi srecu i mir ?

:manikir:

Nekada nismo ni svesni koliko smo srecni onim sto imamo da cesto to ne znamo da cenimo na pravi nacin.Uvek tezimo zadovoljenju nekih svojih ciljeva i ideala srece a ona je tako jednostavna.Treba samo da je prepoznamo.
 
Postoje stvari koje su same po sebi dobre ili lose...a od pojedinca zavisi sta smatra pod tim...znaci stvari koje bi iz nas mogle da izvuku losije osobine, reakcije ili bolje....

Za primer...imate ljubavnu vezu u kojoj ima ljubavi, strasti..itd ali iz odredjenih razloga morate da se "zrtvujete" radi postojanja iste...morate da zapostavite deo sebe, svoje zelje i mozda zbog toga budete nesrecni...
Neko ce smatrati da je takva veza sama po sebi losa, dok drugi ce misliti da je to dobro jer ces dobiti na nekoj drugoj strani i zapuniti tu rupu...:think: :lol:

:think:

Stvari nisu lose ili dobre same po sebi.
Ali tacno je da neki ljudi mogu i umeju da iz nas izvuku najbolje.
Za obrnuto...mislim da smo sami krivi.

Ne verujem u bilo kakvu zrtvu.Cim dodjemo do zrtvovanja tu nesto skripi.Osim ukoliko se ne radi o mazohizmu...al to je opet ono sto mazohisti vole,jel?...:P pa onda i nije zrtva:P
A zapuniti(.......:eek::zcepanje:) na nekoj drugoj strani...hmm...pa ko moze tako samo napred,ali mislim da to uvek izadje nekako na onu vidnu stranu...:P

Drugim recima,odluka je stvar aktive,a ti ovde osobu postavljas kao pasivnu,kao nesto na sta se deluje spolja.:think:
 
Nje ima ili nema, nije potrebna neka žrtva za to. Sa druge strane, ako dvoje
nisu samosvesni i zreli može doći do posledica koje su sve osim mira o kom
pričaš. Dakle, ako dvoje dozvole da prevladaju ljubomora, bes, strahovi razni
i ne umeju da ih kanališu i prihvate sebe i drugu osobu onakve kakvi su, +
teže nekoj idealizaciji koja nema veze sa osobinama i ličnošču dotične/og
pored sebe, nastaju nemiri i raskol između njih.

:think:

Stvari nisu lose ili dobre same po sebi.
Ali tacno je da neki ljudi mogu i umeju da iz nas izvuku najbolje.
Za obrnuto...mislim da smo sami krivi.

Ne verujem u bilo kakvu zrtvu.Cim dodjemo do zrtvovanja tu nesto skripi.Osim ukoliko se ne radi o mazohizmu...al to je opet ono sto mazohisti vole,jel?...:P pa onda i nije zrtva:P
A zapuniti(.......:eek::zcepanje:) na nekoj drugoj strani...hmm...pa ko moze tako samo napred,ali mislim da to uvek izadje nekako na onu vidnu stranu...:P

Drugim recima,odluka je stvar aktive,a ti ovde osobu postavljas kao pasivnu,kao nesto na sta se deluje spolja.:think:

Zrtvovanje sam napisala pod navodnicima a primer o ljubavi je samo primer ...odricanje je prikladnija rec i postoji u svim sferama zivota, pa i u ljubavi...
Znaci ako moramo da se odreknemo necega sto volimo kako bih u ljubavi bili zadovoljni, to nije ljubav....:think:
Zar na nase odluke ne uticu i spoljni faktori..naravno zavisi o kakvoj odluci je rec...a odluka mora da bude sto objektivnija tj. pogodna za nas...
 
Zrtvovanje sam napisala pod navodnicima a primer o ljubavi je samo primer ...odricanje je prikladnija rec i postoji u svim sferama zivota, pa i u ljubavi...
Znaci ako moramo da se odreknemo necega sto volimo kako bih u ljubavi bili zadovoljni, to nije ljubav....:think:
Zar na nase odluke ne uticu i spoljni faktori..naravno zavisi o kakvoj odluci je rec...a odluka mora da bude sto objektivnija tj. pogodna za nas...

Prava rec ...NAS...za oboje u vezi.Odricanje nije prava rec po meni,vec kompromis.Kompromis izmedju NAS i MENE.Izmedju MI i JA.
Ovako.Sve zavisi od osoba koje su u vezi.Njihovih shvatanja,pogleda na svet,zelja,afiniteta,duhovne i psihicke kompatibilnosti.

U principu,za uspesnu vezu je bitno da ono MI i JA budu u ravnotezi,sa ipak malo vecim akcentom na MI.Saradnja,razumevanje i organizacija je ono sto podpada pod rec ljubav.Jer ljubav nije samo rec.:P

A rec odricanje,je meni nekako bar...opterecujuca.Bezveze.Jesam se odrekla mnogo toga,ali to nikad nisam videla kao odricanje i zrtvu,vec kao stvaranje prostora za nesto bolje.A i to su u osnovi bile stvari koje nisu nesto bez cega ne mogu.Kad se udje u vezu postoji nesto sto se zove prilagodjavanje partnera jedno drugom.Elem,timski rad,saradnja.:P

A ako moramo da se odreknemo neceg sto je nama sustinski bitno,necemo biti zadovoljni ni u ljubavi.
 
Zrtvovanje sam napisala pod navodnicima a primer o ljubavi je samo primer ...odricanje je prikladnija rec i postoji u svim sferama zivota, pa i u ljubavi...
Znaci ako moramo da se odreknemo necega sto volimo kako bih u ljubavi bili zadovoljni, to nije ljubav....:think:
Zar na nase odluke ne uticu i spoljni faktori..naravno zavisi o kakvoj odluci je rec...a odluka mora da bude sto objektivnija tj. pogodna za nas...

Pa nešto se uvek ostavlja za sobom kad se ide kroz život, kofer za poneti
toliko velik još nije napravljen:lol:..ne treba to toliko ozbiljno shvatati kao
neke "odluke", osim ako je nešto stvarno krupno i partner tako nešto zahteva,
mislim da je onda nebuloza, da on nema dovoljno ljubavi u sebi, da je suviše
rigidan, takvo neotesano ponašanje treba umiriti sopstvenom ljubavlju ako je
moguće tako probuditi ljubav kod njega, ako ne onda bih se stvarno zapitala
da li ja to idem napred ili nazad i ne verujem da bih navedenu "odluku" donela
u saglasnosti sa sebičnom željom dotičnog gospodina. Niko nema prava od
drugog da zahteva neko "odricanje" u smislu naše ljubavi prema nečemu, to
je bolno dakle u ovom smislu koji sam ja shvatila i prihvatila tvoj post. Ako je
nešto drugo u pitanju, molila bih da dopuniš novim postom radi lakšeg razumevanja.
 
Morate da donesete odluku izmedju dve stvari ( birati izmedju dva ponudjena izbora ). Niza "stvar" ( izbor ) donosi strast i patnju, visa srecu i mir. Morate da odlucite sta zelite.

Sta je za vas niza stvar ( izbor ) koja donosi strast i patnju a sta visa koja donosi srecu i mir ?

:manikir:
Ова подела не стоји никако осим ако није нека швалерација у питању. :lol:
 
Morate da donesete odluku izmedju dve stvari ( birati izmedju dva ponudjena izbora ). Niza "stvar" ( izbor ) donosi strast i patnju, visa srecu i mir. Morate da odlucite sta zelite.

Sta je za vas niza stvar ( izbor ) koja donosi strast i patnju a sta visa koja donosi srecu i mir ?

:manikir:
ni vise ni nize, zlatna sredina :manikir:
 
Morate da donesete odluku izmedju dve stvari ( birati izmedju dva ponudjena izbora ). Niza "stvar" ( izbor ) donosi strast i patnju, visa srecu i mir. Morate da odlucite sta zelite.

Sta je za vas niza stvar ( izbor ) koja donosi strast i patnju a sta visa koja donosi srecu i mir ?

:manikir:

sve sto donosi mir meni ne donosi srecu. da bih bila srecna treba mi stalno kretanje, tj nemir, ma sta to znacilo i na sta se odnosilo. dakle, izbor mi ne bi bio tezak.
 
Morate da donesete odluku izmedju dve stvari ( birati izmedju dva ponudjena izbora ). Niza "stvar" ( izbor ) donosi strast i patnju, visa srecu i mir. Morate da odlucite sta zelite.

Sta je za vas niza stvar ( izbor ) koja donosi strast i patnju a sta visa koja donosi srecu i mir ?

:manikir:

teska filozofija,hm...vise stvari,u ljubavi su potrebni kompromisi,poput djubiva,da bi ta biljka prosperirala,inace ode sve u propast...
 
Prava rec ...NAS...za oboje u vezi.Odricanje nije prava rec po meni,vec kompromis.Kompromis izmedju NAS i MENE.Izmedju MI i JA.
Ovako.Sve zavisi od osoba koje su u vezi.Njihovih shvatanja,pogleda na svet,zelja,afiniteta,duhovne i psihicke kompatibilnosti.

U principu,za uspesnu vezu je bitno da ono MI i JA budu u ravnotezi,sa ipak malo vecim akcentom na MI.Saradnja,razumevanje i organizacija je ono sto podpada pod rec ljubav.Jer ljubav nije samo rec.:P

A rec odricanje,je meni nekako bar...opterecujuca.Bezveze.Jesam se odrekla mnogo toga,ali to nikad nisam videla kao odricanje i zrtvu,vec kao stvaranje prostora za nesto bolje.A i to su u osnovi bile stvari koje nisu nesto bez cega ne mogu.Kad se udje u vezu postoji nesto sto se zove prilagodjavanje partnera jedno drugom.Elem,timski rad,saradnja.:P

A ako moramo da se odreknemo neceg sto je nama sustinski bitno,necemo biti zadovoljni ni u ljubavi.

Rec odricanje mi deluje skroz na mestu...moras necega da se odreknes da bi dobio nesto drugo ( oportunitetni trosak :mrgreen: )...i odnosi su na kraju krajeva neka vrsta razmene..ti meni, ja tebi...samo sto lepse zvuci taj kompromis....

A bez cega mozes? Cega se u vezi ne bi odrekla ( napravila kompromis ) zbog VAS, VASE VEZE? Ali da se to od tebe ne zahteva itd..Pitanje vazi i za sve ostale...

Inace se slazem sa postom...
 
Pa nešto se uvek ostavlja za sobom kad se ide kroz život, kofer za poneti
toliko velik još nije napravljen:lol:..ne treba to toliko ozbiljno shvatati kao
neke "odluke", osim ako je nešto stvarno krupno i partner tako nešto zahteva,
mislim da je onda nebuloza, da on nema dovoljno ljubavi u sebi, da je suviše
rigidan, takvo neotesano ponašanje treba umiriti sopstvenom ljubavlju ako je
moguće tako probuditi ljubav kod njega, ako ne onda bih se stvarno zapitala
da li ja to idem napred ili nazad i ne verujem da bih navedenu "odluku" donela
u saglasnosti sa sebičnom željom dotičnog gospodina. Niko nema prava od
drugog da zahteva neko "odricanje" u smislu naše ljubavi prema nečemu, to
je bolno dakle u ovom smislu koji sam ja shvatila i prihvatila tvoj post. Ako je
nešto drugo u pitanju, molila bih da dopuniš novim postom radi lakšeg razumevanja.


Pa zamisli da jeste krupna stvar u pitanju ( selidbe itd.. ) i partner to od tebe ne zahteva...cega si spremna da se "odrknes" ili bez cega bi mogla u vezi, kako bi ista mogla neometano da napreduje...
Npr..bi li se selila u Afriku da znas da tamo mozda neces naci posao ili raditi to sto volis ( bar ne odma )ili ces morati da zapostavis studije..bla bla...varianti ima mnogo....

Znaci sta ti smatras da je ta "niza" stvar kojom bi mozda isla protiv sebe ( losije zivela i sl. ) a sta je visa...
 
Morate da donesete odluku izmedju dve stvari ( birati izmedju dva ponudjena izbora ). Niza "stvar" ( izbor ) donosi strast i patnju, visa srecu i mir. Morate da odlucite sta zelite.

Sta je za vas niza stvar ( izbor ) koja donosi strast i patnju a sta visa koja donosi srecu i mir ?

:manikir:

аси га формулисала, свака ти част:roll:
ово је за жене:ok:
 
Rec odricanje mi deluje skroz na mestu...moras necega da se odreknes da bi dobio nesto drugo ( oportunitetni trosak :mrgreen: )...i odnosi su na kraju krajeva neka vrsta razmene..ti meni, ja tebi...samo sto lepse zvuci taj kompromis....

A bez cega mozes? Cega se u vezi ne bi odrekla ( napravila kompromis ) zbog VAS, VASE VEZE? Ali da se to od tebe ne zahteva itd..Pitanje vazi i za sve ostale...

Inace se slazem sa postom...


Hmmm...uvek to sa zvucanjem stvara probleme.:P
Preskok kakozvucimomenata.:P
Ne bi se odrekla svog integriteta.
Ali bi napravila kompromis ;)

Elem,ja ovako postavljam stvari kad je veza u pitanju,ljubavna,prijateljska i bilo kakva vrsta veze.Sve mogu i nista ne moram.Vezu cine dve osobe.Dakle od obe osobe ta veza zavisi.Onog momenta kad pocne da zavisi od jedne strane,tog momenta veze i nema.


:P
 
Morate da donesete odluku izmedju dve stvari ( birati izmedju dva ponudjena izbora ). Niza "stvar" ( izbor ) donosi strast i patnju, visa srecu i mir. Morate da odlucite sta zelite.

Sta je za vas niza stvar ( izbor ) koja donosi strast i patnju a sta visa koja donosi srecu i mir ?

:manikir:

Trenutni, iskreno, biram sreću i mir...a strastveno bih uživala u tome!
 
Morate da donesete odluku izmedju dve stvari ( birati izmedju dva ponudjena izbora ). Niza "stvar" ( izbor ) donosi strast i patnju, visa srecu i mir. Morate da odlucite sta zelite.

Sta je za vas niza stvar ( izbor ) koja donosi strast i patnju a sta visa koja donosi srecu i mir ?

:manikir:
Evo konkretno:
- strast i patnja - imati ljubavnika
- sreća i mir - nemati ljubavnika

Biram sreću i mir. :D
 

Back
Top