Apostol Pavle-otac ili bebica?, (duhovni oci)

cobi63

Aktivan član
Poruka
1.393
Biblija kaže:

"I ocem ne zovite nikoga na zemlji;jer je u vas jedan otac koji je na nebesima."Matej23,9

Ali crkva uči:

Izjava apostola Pavla u 1.Korićanima 4,15daje za pravo duhovnim vodjama u crkvi da se nazivaju duhovnim ocima.

Komentar:

"I ocen ne zovite nikoga na zemlji."Matej 23,9.-Ovo su reči samoga Isusa Hrista i,naravno,treba ih shvatiti krajnje ozbiljno.Prosto je neshvatljivo kako crkva uopšte ne obraća pažnju na njih,Štaviše,svaki njen duhovnik,svaki sveštenik,od najnižeg do najvišeg naziva se ocem.

Isus navodi i razlog za ovakvu jednu zapovest:"Jer je u vas jedan otac koji je na nebesima."Matej23,9.Ove reči neodoljivo me podsećaju na prvu zapovest:"Ja sam Gospod Bog tvoj...Nemoj imati drugih bogova uza me."2.Mojsijeva20,2.3Ova zapovest se može i ovako iskazati:"Ja sam Otac tvoj.Nemoj imati drugih otaca uza me."Reč je, naravo,o duhovnim ocima,a ne o našem telesnom.zemaljskom ocu,Ovim se ne ukida peta zapovest,koja se odnosi na poštovanje oca i majke.

Time što je crkva proglasila sveštenike za duhovne oce,koji se čak nazivaju preosvećenima i svetima,kojima uz to je dala i pravo da opraštaju grehe,da pretvaraju hleb i vinovu pravo Hristovo telo i krv,prosto me čudi kako nije preinačila i molitvu"Oče naš",po da možda ovako glasi:"Oče naš, koji si na Zemlji,da se sveti ime tvoje.Da dodje carstvo tvoje,da bude volja tvoja i na nebu kao i na zemlji.Hleb naš potrebni daj nam danas.I oprosti nam dugove naše kao što i mi opraštamo dužnicima svojim.I nenavedi nas u napast,no izbavi nas oda zla.Jer je tvoje carstvo,i sila,i slava vavek.Amin!"

Bogohulno zvuči, zar ne?Srašno bogohulno!Ali crkva bi volela da je sve to tako.A istorija potvrdjuje da je nastojala da bude tako:
-da se sveti ime sveštenika;
-da sveštenici vladaju zemaljskim carstvima;
-da i na Nebu bude nametnuta njihova volja,kao što je na Zemlji;
-da sveštenici opraštaju grehe;
-da bude njihovo carstvo,i sila, i slava,razume se,vavek.

Kako crkva opravdavato što joj se sveštenici nazivaju ocima?Obično navodeći izjavu apostola Pavla:"Jer ako imate i trista učitelja u Hristu,ali nemate mnogo otaca.Jer vas ja rodih u Hristu Isusu jevandjeljem."1.Korinćanima 4,15

Na prvi pogled stvarno izgleda kao da je apostol Pavle otac.Medjutim pogledajmonajpre koga Pavle naziva ocem,svojim i svih stvorenja:"Toga radi preklanjam kolena pred ocem Gospoda našega Isusa Hrista,po kome se sva čeljad i na nebesima i na zemlji zovu."Efescima 3,14.15.

Evo još jedne izjave:"Jedan Bog i otac sviju,koji je nad svima,i kroza sve,i svima nama."Efescima4,6.

"Jedan Bog i otac sviju.."-pa,prema tome,i apostola Pavla.

"Koji je nad svima..."-pa.prema tome,i nad apostolom Pavlom.

"I kroza sve..."-pa,prema tome,i kroz apostola Pavla.

Šta zaključujemo?Zaključujemo da Pavle nikako nije mogao biti otac,Sebe,a i sve druge smatrao je samo decom Božjom:"Ovaj D uh svedoči našemu duhu da smo deca Božja."Rimljanima 8,16.Šta onda znače njegove reči da je hrišćane u Korintu rodio jevandjeljem?Jednostavno,da Korinćani nisu rodjeni kroz njega nego kroz jevandjelje!Upravo je jevandjelje,prema njegovim rečima,"sila Božja na spasenje svakome koji veruje"(Rimljanima1,16).A da ih je Pavle rodio,onda bi bili u pravu oni koji su govorili da su njegovi.Medjutim,apostol to odlučno odbija:"Jer kad govoriko:ja sam pavlov;a drugi:ja sam Apolov;niste li telesni?Ko je dakle Pavle a ko A polo do samo sluge kroz koje verovaste,kao što i svakome Gospod dade?1.Korinćanima 3,4.5.

Koju je onda ulogu imao Pavle?Videli smo ,sam je rekao da je sluga.Ako se vratimo na "radjanje",onda je on pomogao d ase od neznabožaca rode hrišćani.A to nije posao oca nego babice!Zato svaki koji hoće da mu Pavle ili neko drugi bude duhovni otac,nije duhovan nego telesan(Korinćanima3,4)!
 
Biblija kaže:

"I ocem ne zovite nikoga na zemlji;jer je u vas jedan otac koji je na nebesima."Matej23,9

Ali crkva uči:

Izjava apostola Pavla u 1.Korićanima 4,15daje za pravo duhovnim vodjama u crkvi da se nazivaju duhovnim ocima.

Komentar:

"I ocen ne zovite nikoga na zemlji."Matej 23,9.-Ovo su reči samoga Isusa Hrista i,naravno,treba ih shvatiti krajnje ozbiljno.Prosto je neshvatljivo kako crkva uopšte ne obraća pažnju na njih,Štaviše,svaki njen duhovnik,svaki sveštenik,od najnižeg do najvišeg naziva se ocem.

Isus navodi i razlog za ovakvu jednu zapovest:"Jer je u vas jedan otac koji je na nebesima."Matej23,9.Ove reči neodoljivo me podsećaju na prvu zapovest:"Ja sam Gospod Bog tvoj...Nemoj imati drugih bogova uza me."2.Mojsijeva20,2.3Ova zapovest se može i ovako iskazati:"Ja sam Otac tvoj.Nemoj imati drugih otaca uza me."Reč je, naravo,o duhovnim ocima,a ne o našem telesnom.zemaljskom ocu,Ovim se ne ukida peta zapovest,koja se odnosi na poštovanje oca i majke.

Time što je crkva proglasila sveštenike za duhovne oce,koji se čak nazivaju preosvećenima i svetima,kojima uz to je dala i pravo da opraštaju grehe,da pretvaraju hleb i vinovu pravo Hristovo telo i krv,prosto me čudi kako nije preinačila i molitvu"Oče naš",po da možda ovako glasi:"Oče naš, koji si na Zemlji,da se sveti ime tvoje.Da dodje carstvo tvoje,da bude volja tvoja i na nebu kao i na zemlji.Hleb naš potrebni daj nam danas.I oprosti nam dugove naše kao što i mi opraštamo dužnicima svojim.I nenavedi nas u napast,no izbavi nas oda zla.Jer je tvoje carstvo,i sila,i slava vavek.Amin!"

Bogohulno zvuči, zar ne?Srašno bogohulno!Ali crkva bi volela da je sve to tako.A istorija potvrdjuje da je nastojala da bude tako:
-da se sveti ime sveštenika;
-da sveštenici vladaju zemaljskim carstvima;
-da i na Nebu bude nametnuta njihova volja,kao što je na Zemlji;
-da sveštenici opraštaju grehe;
-da bude njihovo carstvo,i sila, i slava,razume se,vavek.

Kako crkva opravdavato što joj se sveštenici nazivaju ocima?Obično navodeći izjavu apostola Pavla:"Jer ako imate i trista učitelja u Hristu,ali nemate mnogo otaca.Jer vas ja rodih u Hristu Isusu jevandjeljem."1.Korinćanima 4,15

Na prvi pogled stvarno izgleda kao da je apostol Pavle otac.Medjutim pogledajmonajpre koga Pavle naziva ocem,svojim i svih stvorenja:"Toga radi preklanjam kolena pred ocem Gospoda našega Isusa Hrista,po kome se sva čeljad i na nebesima i na zemlji zovu."Efescima 3,14.15.

Evo još jedne izjave:"Jedan Bog i otac sviju,koji je nad svima,i kroza sve,i svima nama."Efescima4,6.

"Jedan Bog i otac sviju.."-pa,prema tome,i apostola Pavla.

"Koji je nad svima..."-pa.prema tome,i nad apostolom Pavlom.

"I kroza sve..."-pa,prema tome,i kroz apostola Pavla.

Šta zaključujemo?Zaključujemo da Pavle nikako nije mogao biti otac,Sebe,a i sve druge smatrao je samo decom Božjom:"Ovaj D uh svedoči našemu duhu da smo deca Božja."Rimljanima 8,16.Šta onda znače njegove reči da je hrišćane u Korintu rodio jevandjeljem?Jednostavno,da Korinćani nisu rodjeni kroz njega nego kroz jevandjelje!Upravo je jevandjelje,prema njegovim rečima,"sila Božja na spasenje svakome koji veruje"(Rimljanima1,16).A da ih je Pavle rodio,onda bi bili u pravu oni koji su govorili da su njegovi.Medjutim,apostol to odlučno odbija:"Jer kad govoriko:ja sam pavlov;a drugi:ja sam Apolov;niste li telesni?Ko je dakle Pavle a ko A polo do samo sluge kroz koje verovaste,kao što i svakome Gospod dade?1.Korinćanima 3,4.5.

Koju je onda ulogu imao Pavle?Videli smo ,sam je rekao da je sluga.Ako se vratimo na "radjanje",onda je on pomogao d ase od neznabožaca rode hrišćani.A to nije posao oca nego babice!Zato svaki koji hoće da mu Pavle ili neko drugi bude duhovni otac,nije duhovan nego telesan(Korinćanima3,4)!


Ovo napisano je prosto......... ISTINA!!!:super:
 
Ovo napisano je prosto......... ISTINA!!!:super:


Neće biti da je baš tako. Zašto...Zato štu u bibliji ima još barem gomila stihova koji jasno ukazuju šta recimo biblija podrazumeva po SVETIMA. A u vezi sa ovim ...

Time što je crkva proglasila sveštenike za duhovne oce,koji se čak nazivaju preosvećenima i svetima,

citiraću pravoslavnog vernika koji je naznačio ove stihove a na koje ti na jednom drugom forumu sa ovom istom temom, nisi odgovorio jedne jedine reči pa se je tema ugasila.

Dela ap.9:13...
(episkop Damaska) Ananija odgovori: Gospode, cuo sam od mnogih za tog coveka (Savla) koliko zla pocini SVETIMA Tvojim u Jerusalimu (Del.ap.9:13)",

"Sidje (Petar) SVETIMA koji zivljahu u (gradu) Lidi (Del.ap.9:32)",

"ljubljenima od Boga, pozvanima SVETIMA, blagodat vam i mir od Boga Oca nasega i
Gospoda Isusa Hrista (Rim.1:7)",

"a sada idem u Jerusalim sluzeci SVETIMA (Rim.15:25)",

"primite je (misli na Fivu djakonisu crkve u Kenhreji) u Gospodu kao sto prilici SVETIMA (Rim.16:2)

"Sada vas (Crkvu u Kolosanima) izvede preda se SVETE, neporocne i nevine (Kol.1:22)",

"da se proslavi (Gospod) u SVETIMA svojima (Solunjanima 1:10)",

zatim vidi: (Poslanica episkopu Timoteju 5:10),

(Posl. episkopu Titu 2:3), (Posl. ep. Filimonu 1:5),

"Pozdravite sve staresine svoje, sve SVETE. Pozdravljaju vas braca iz Italije (Jevrejima 13:24)",

"Pozdravljaju vas svi SVETI, a osobito oni iz careva doma (Fil.4:22)",

"Lubljeni...imadoh potrebu da vam pisem moleci da se borite
za veru jedanput predanu SVETIMA (poslanica ap. Jude Jakovljevog)",

"I dano joj bi (Zveri) da ratuje sa SVETIMA i da ih pobije (Otkr.Jovanovo)"

Najgore je kada ''istina'' ima i onu drugu stranu.
 
Neće biti da je baš tako. Zašto...Zato štu u bibliji ima još barem gomila stihova koji jasno ukazuju šta recimo biblija podrazumeva po SVETIMA. A u vezi sa ovim ...



citiraću pravoslavnog vernika koji je naznačio ove stihove a na koje ti na jednom drugom forumu sa ovom istom temom, nisi odgovorio jedne jedine reči pa se je tema ugasila.



Najgore je kada ''istina'' ima i onu drugu stranu.

Intelektualne ljenčine djele na crno ili bjelo jer im paše takav način da ne zaoru malo dublje
jer nemaju podršku vođe nekoga u tome i onda su u neobranom grožđu.
A ovako razno razni centralni tumači im govore o čemu da se diksutira a njima to paše osjećaju sigurnost.
No da znaju kako je lijepo imati svoje mišljenje koje nije unaprijed determinirano ni s ovim ni s onim odmah bi te vođe napustili.
 
Intelektualne ljenčine djele na crno ili bjelo jer im paše takav način da ne zaoru malo dublje
jer nemaju podršku vođe nekoga u tome i onda su u neobranom grožđu.
A ovako razno razni centralni tumači im govore o čemu da se diksutira a njima to paše osjećaju sigurnost.
No da znaju kako je lijepo imati svoje mišljenje koje nije unaprijed determinirano ni s ovim ni s onim odmah bi te vođe napustili.


Tačno tako pajdo. Protestanski sektaši su takvi. Kod njih je svako mišljenje unapred determinisano iz neke centrale.
 
Neće biti da je baš tako. Zašto...Zato štu u bibliji ima još barem gomila stihova koji jasno ukazuju šta recimo biblija podrazumeva po SVETIMA. A u vezi sa ovim ...
citiraću pravoslavnog vernika koji je naznačio ove stihove a na koje ti na jednom drugom forumu sa ovom istom temom, nisi odgovorio jedne jedine reči pa se je tema ugasila.Najgore je kada ''istina'' ima i onu drugu stranu.

И бићете ми царство свештеничко и народ свет. То су речи које ћеш казати синовима Израиљевим.
Друга књига Мојсијевa, глава 19, 6.

Јер си ти народ свет Господу Богу свом, тебе је изабрао Господ Бог твој да му будеш народ особит мимо све народе на земљи.
Пета књига Мојсијева, глава 7, 6.

Јер си народ свет Господу Богу свом, и тебе изабра Господ да си му народ особит између свих народа на земљи.
Пета књига Мојсијева, глава 14, 2.

Ништа мрцино не једите; дошљаку који је код тебе подај нека једе, или продај туђину; јер си народ свет Господу Богу свом; не кувај јаре у млеку матере његове.
Пета књига Мојсијева, глава 14, 21.

И да ће те подигнути над све народе, које је створио хвалом, именом и славом, да будеш народ свет Господу Богу свом, као што ти је говорио.
Пета књига Мојсијева, глава 26, 19.

Поставиће те Господ да му будеш народ свет, као што ти се заклео ако уздржиш заповести Господа Бога свог и узидеш путевима Његовим.
Пета књига Мојсијева, глава 28, 9.

И они ће се прозвати народ свети, искупљеници Господњи; а ти ћеш се прозвати: тражени, град неостављени.
Књига пророка Исаије, глава 62, 12.

Замало наследи народ светости Твоје; непријатељи наши погазише светињу Твоју.
Књига пророка Исаије, глава 63, 18.

Сила ће му бити јака, али не од његове јачине, и чудесно ће пустошити, и биће срећан и свршиваће, и губиће силне и народ свети.
Књига пророка Данила, глава 8, 24.:rtfm:

p.s. radi se o narodu a ne o mantijašima :bye:
 
И бићете ми царство свештеничко и народ свет. То су речи које ћеш казати синовима Израиљевим.
Друга књига Мојсијевa, глава 19, 6.

Јер си ти народ свет Господу Богу свом, тебе је изабрао Господ Бог твој да му будеш народ особит мимо све народе на земљи.
Пета књига Мојсијева, глава 7, 6.

Јер си народ свет Господу Богу свом, и тебе изабра Господ да си му народ особит између свих народа на земљи.
Пета књига Мојсијева, глава 14, 2.

Ништа мрцино не једите; дошљаку који је код тебе подај нека једе, или продај туђину; јер си народ свет Господу Богу свом; не кувај јаре у млеку матере његове.
Пета књига Мојсијева, глава 14, 21.

И да ће те подигнути над све народе, које је створио хвалом, именом и славом, да будеш народ свет Господу Богу свом, као што ти је говорио.
Пета књига Мојсијева, глава 26, 19.

Поставиће те Господ да му будеш народ свет, као што ти се заклео ако уздржиш заповести Господа Бога свог и узидеш путевима Његовим.
Пета књига Мојсијева, глава 28, 9.

И они ће се прозвати народ свети, искупљеници Господњи; а ти ћеш се прозвати: тражени, град неостављени.
Књига пророка Исаије, глава 62, 12.

Замало наследи народ светости Твоје; непријатељи наши погазише светињу Твоју.
Књига пророка Исаије, глава 63, 18.

Сила ће му бити јака, али не од његове јачине, и чудесно ће пустошити, и биће срећан и свршиваће, и губиће силне и народ свети.
Књига пророка Данила, глава 8, 24.:rtfm:

p.s. radi se o narodu a ne o mantijašima :bye:

Znaš li ti išta o Istoriji hrišćanstva i Istoriji crkve. I zar sveštenstvo o kojem govori Mojsije nije ono što ti nazva ''manatijašima''...A sve to u suštini nema veze sa onim SVETI...
 
Znaš li ti išta o Istoriji hrišćanstva i Istoriji crkve. I zar sveštenstvo o kojem govori Mojsije nije ono što ti nazva ''manatijašima''...A sve to u suštini nema veze sa onim SVETI...

Iskreno sam se razočarao u tebe :(
Zar da čovek toliko godina proučava bibliju i da ne zna šta je to "Narod svet". Ako to do sad nisi sam protumačio ne vredi da ti ja pišem, međutim vidiš kako je nezgodno kad sam hoćeš da naučiš Bukvar. I posle mnogo godina nisi saznao šta je recimo slovo ž. Ja sam imao učitelja koji me to naučio pa sam lakše mogao da nastavim da čitam. Ti se još bakćeš sa osnovnim stvarima. :dash:
 
Iskreno sam se razočarao u tebe :(
Zar da čovek toliko godina proučava bibliju i da ne zna šta je to "Narod svet". Ako to do sad nisi sam protumačio ne vredi da ti ja pišem, međutim vidiš kako je nezgodno kad sam hoćeš da naučiš Bukvar. I posle mnogo godina nisi saznao šta je recimo slovo ž. Ja sam imao učitelja koji me to naučio pa sam lakše mogao da nastavim da čitam. Ti se još bakćeš sa osnovnim stvarima. :dash:
E SVAKA TI OVAKVA BILA:ok::ok::ok::ok:
 
Dekice opet si me provalio,predajem se.Sad ako nemas nista argumentovano,kao sto nisi imao ni do sada,nastavi da uzivas u svojim sektaskim HARE-kRISNA kolacimia i slusaj boje i gledaj tonove:per:

Hari hriđna je sekta isto kao što je to i tvoje verovanje. Ja nijednom nisam napisao nijedne reči o Hari-Hrišni već o nečem drugom a što je za tebe, narodski rečeno špansko selo. Ja samo stavljam u neki medjusobni odnos neka vedska učenja i verovanja sa biblijom, neopterećen nikakvim mojim VEROVANJEM ali sa svojim mišljenjem. A mislim da su svi oni koji su čitali ono šta napišeš ti i šta napišem ja stekli neko svoje mišljenjeo napisanom.
 
Iskreno sam se razočarao u tebe :(
Zar da čovek toliko godina proučava bibliju i da ne zna šta je to "Narod svet". Ako to do sad nisi sam protumačio ne vredi da ti ja pišem, međutim vidiš kako je nezgodno kad sam hoćeš da naučiš Bukvar. I posle mnogo godina nisi saznao šta je recimo slovo ž. Ja sam imao učitelja koji me to naučio pa sam lakše mogao da nastavim da čitam. Ti se još bakćeš sa osnovnim stvarima. :dash:

Nisam te primetio na temi...biblija...koliko znamo o njoj...I eto imaš javni poziv da tamo predočiš tvoje biblijsko znanje pa ću možda i ja nešta naučiti što nisam znao.
 
Znaš koliko me brige za njih.
Šišaj i dalje,ne beri brigu,to je sve taština.

A šta nije???:dontunderstand:

Таштина над таштинама, вели проповедник, таштина над таштинама, све је таштина.
Књига Проповедникова, глава 1, 2.

Видех све што бива под сунцем, и гле, све је таштина и мука духу.
Књига Проповедникова, глава 1, 14.

Ја рекох у срцу свом: Дај да те окушам весељем; уживај добра. Али гле и то беше таштина.
Књига Проповедникова, глава 2, 1.

А кад погледах на сва дела своја што урадише руке моје, и на труд којим се трудих да урадим, гле, све беше таштина и мука духу, и нема користи под сунцем.
Књига Проповедникова, глава 2, 11.

Зато рекох у срцу свом: Мени ће бити као безумнику што бива; шта ће ми дакле помоћи што сам мудар? И рекох у срцу свом: и то је таштина.
Књига Проповедникова, глава 2, 15.

Зато ми омрзе живот, јер ми није мило шта бива под сунцем, јер је све таштина и мука духу.
Књига Проповедникова, глава 2, 17.

И ко зна хоће ли бити мудар или луд? И опет ће бити господар од свега труда мог око ког се трудих и мудровах под сунцем. И то је таштина.
Књига Проповедникова, глава 2, 19.

Јер има људи који се труде мудро и разумно и право, па то остављају у део другом који се није трудио око тога. И то је таштина и велико зло.
Књига Проповедникова, глава 2, 21.

Јер су сви дани његови мука, а послови његови брига; ни ноћу се не одмара срце његово. И то је таштина.
Књига Проповедникова, глава 2, 23.

Јер човеку који Му је по вољи даје мудрост и разум и радост, а грешнику даје муку да сабира и скупља да да ономе који је по вољи Богу. И то је таштина и мука духу.
Књига Проповедникова, глава 2, 26.

Јер шта бива синовима људским то бива и стоци, једнако им бива; како гине она тако гину и они, и сви имају исти дух; и човек ништа није бољи од стоке, јер је све таштина.
Књига Проповедникова, глава 3, 19.

Јер видех сваки труд и свако добро дело да од њега бива завист човеку од ближњег његовог. И то је таштина и мука духу.
Књига Проповедникова, глава 4, 4.

Има ко је сам, инокосан, нема ни сина ни брата, и опет нема краја труду његовом, и очи његове не могу да се насите богатства; а не мисли: За кога се мучим и одузимам својој души добра? И то је таштина и зао посао.
Књига Проповедникова, глава 4, 8.

Нема краја народу који беше пред њим, а који после настану неће се радовати њему. И то је таштина и мука духу.
Књига Проповедникова, глава 4, 16.

Ко љуби новце, неће се наситити новаца; и ко љуби богатство, неће имати користи од њега. И то је таштина.
Књига Проповедникова, глава 5, 10.

Некоме Бог да богатство и благо и славу, те душа његова има све шта год жели, али му не да Бог да то ужива, него ужива други. То је таштина и љуто зло.
Књига Проповедникова, глава 6, 2.

Боље је видети очима него ли желети; и то је таштина и мука духу.
Књига Проповедникова, глава 6, 9.

Јер као што прашти трње под лонцем, такав је смех безумников; и то је таштина.
Књига Проповедникова, глава 7, 6.

И тада видех безбожнике погребене, где се вратише; а који добро чињаху отидоше са светог места и бише заборављени у граду. И то је таштина.
Књига Проповедникова, глава 8, 10.

Таштина је која бива на земљи што има праведника којима бива по делима безбожничким, а има безбожника којима бива по делима праведничким. Рекох: и то је таштина.
Књига Проповедникова, глава 8, 14.

Али да човек живи много година и свагда се весели, па се опомене дана тамних како ће их бити много, све што је било биће таштина.
Књига Проповедникова, глава 11, 8.

Уклони дакле жалост од срца свог, и одрини зло од тела свог, јер је детињство и младост таштина.
Књига Проповедникова, глава 11, 10.

Таштина над таштинама, вели проповедник, све је таштина.
Књига Проповедникова, глава 12, 8.

:cool:
 
I mene veoma interesuje. Za sada mi je poznato barem stotinak stihova iz biblije koji jasno govore o svetim i očevima.

Dzaba je poznavati i celo Pismo napamet, ako ne povezujes stihove.
sve one stihove koje si naveo, ne govore, niti potvrdjuju, da postoji osnova za ono
sto navodi ovaj cobi63
Zao mi je sto je tako, ali jeste.

Covek je lepo postavio pitanje?
Nijednim stihom to nisi potvrdio.
Svi navedeni stihovi ne opovrgavaju dokumentovano do strane cobi63...

Imas li ti bolji argument prijatelju...?:dontunderstand:
 

Back
Top