ulaz u bios

ne mogu da restartujem zato sto mi je preko skoro celog ekrana postavljen prozor u kome trze da platim nesto na ruskom i nista ne moze da se vidi od njega i kako da restartujem rucno
hvala
 
Mislis da u toku ucitavanja pritisnem del ili brek i da ce se tada restartovati, ovo mi je sinov laptop koji nikada nisam ni upalio i nema particija na 250GB inace bi ga forematirao lako ali ovaj ruski prozor(covek bio na xxx sajtu) prekriva po sredini 2/3-cine ekrana i ne moze da se skloni niti dozvoljava drugim aplikacijama da se pokrenu zato hocu restart pa format sto mi nije nikakav problem ali neznam kako da ga restartujem inace je laptop star 3-4 meseca.
Znaci pisac hoce da zna kako da ovaj glupi laptop restartuje!?
Hvala!!
 
Mislis da u toku ucitavanja pritisnem del ili brek i da ce se tada restartovati, ovo mi je sinov laptop koji nikada nisam ni upalio i nema particija na 250GB inace bi ga forematirao lako ali ovaj ruski prozor(covek bio na xxx sajtu) prekriva po sredini 2/3-cine ekrana i ne moze da se skloni niti dozvoljava drugim aplikacijama da se pokrenu zato hocu restart pa format sto mi nije nikakav problem ali neznam kako da ga restartujem inace je laptop star 3-4 meseca.
Znaci pisac hoce da zna kako da ovaj glupi laptop restartuje!?
Hvala!!

Znam, jasno mi je! :)
Nakon sto resetujes masinu, probaj da udjes u BIOS pritiskom na taster 'del'. Ako ucita operativni sistem, znaci nece sa del. Tada resetuj opet masinu /ili ugasi pa ukljuci/ i probaj funkcijskim tasterom "F2". Na vecini masina se ulazi u bios sa tim f. tasterom. Mada, kod nekih je to "F10", zato... :think: probaj vise varijanti.
Ili poseti neki pdf, tj. probaj sa upitom na pdf. :)
 
Ne razumem sta nisi razumeo ako su ti ljudi rekli ugasi ga,pa upali,pri ponovnom paljenju u odredjenom trenutku pisace ti pritisni F2,F5 ili Delete zavisno od laptop-a da bi usao U Bios.Kakve ima vaznosti da li je restart ili gasenje?!
 
Poslednja izmena:

Back
Top