Kako da napravim dobar WebSite
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Kako da napravim dobar WebSite

Clavius
    Guest

Podrazumevano Kako da napravim dobar WebSite

Interesuje me koji software da koristim kada hocu da napravim WebSite i sta mi je najbolje da znam od programskih jezika da li da ucim JavaScript,HTML ili nesto drugo { molim vas recite mi ako mozete i s kojom knjigom bi mogao da se sluzim}

Znaci treba mi :
    Koji software da koristim
    Koji programski jezik da naucim
    Sa kojom knjigom da se sluzim

da bi napravio WebSite

Podrazumevano

Mozes da koristis FrontPage ili Dreamweaver...
    Od programskih jezika, pa HTML...
    Knjigu ti preporucujem:
    HTML i Web Dizajn za pocetnike...
    Tu ti je sve lepo objasnjeno. Imas tu knjigu u onoj knjizari na Zelenjaku, iznad prodavnice oruzija...
    Kostala je oko 900din.

Aktivan član DabaMAN (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano

Od softwera definitivno koristi Dreamweawer. On je najmocniji razvojni alat koji postoji, a ova nova MX 2004 verzija je dosta laksa za savladati negoli stara. Od programskih jezika uci sve po malo. Nije uopste potrebno dobro poznavanje ni jednog od njih da bi se napravio dobar sajt. Veruj mi kad ti kazem, web dizajn je 10% znanje, a 90% posto uzlozeni trud. Ako ti imas inspiraciju, odlucnost i sto je najvaznije viziju onoga sto stvaras, onda za tebe ne postoje granice.
    Sto se tice knige, prvo uzmi Dreamweawer za pocetnike, jer prvo i najvaznije ti je da dobro savladas program i upoznas se sa svim njegovim mogucnostima. Tek onda kreni da upoznavas HTML, Javu, PHP i ostalo. Naravno pozeljno bi bilo da znas i neke graficke programe kao sto su na prvom mestu Fireworks, u kojem ces praviti menije, obradjivati slike, optimizovati sajt... On je sasvim dovoljan za rad sa grafickim objektima, a ako trazis nesto bolje tu je naravno i Photoshop.

Podrazumevano

Citat Original postavio DabaMAN
    Od softwera definitivno koristi Dreamweawer. On je najmocniji razvojni alat koji postoji, a ova nova MX 2004 verzija je dosta laksa za savladati negoli stara. Od programskih jezika uci sve po malo. Nije uopste potrebno dobro poznavanje ni jednog od njih da bi se napravio dobar sajt. Veruj mi kad ti kazem, web dizajn je 10% znanje, a 90% posto uzlozeni trud. Ako ti imas inspiraciju, odlucnost i sto je najvaznije viziju onoga sto stvaras, onda za tebe ne postoje granice.
    Sto se tice knige, prvo uzmi Dreamweawer za pocetnike, jer prvo i najvaznije ti je da dobro savladas program i upoznas se sa svim njegovim mogucnostima. Tek onda kreni da upoznavas HTML, Javu, PHP i ostalo. Naravno pozeljno bi bilo da znas i neke graficke programe kao sto su na prvom mestu Fireworks, u kojem ces praviti menije, obradjivati slike, optimizovati sajt... On je sasvim dovoljan za rad sa grafickim objektima, a ako trazis nesto bolje tu je naravno i Photoshop.
    Da,da too...

Slične teme

1. kako da napravim
    Autor SilverBullet387 u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.04.2009., 15:43
  2. KAKO DA NAPRAVIM ?
    Autor busy u forumu Internet
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.02.2008., 08:29
  3. KAKO DA NAPRAVIM ?
    Autor busy u forumu Programiranje