Da li već živimo u pravoslavnoj džamahiriji???

tetragramaton

Iskusan
Banovan
Poruka
5.837
Zakon o crkvama i verskim zajednicama pruza izuzetno visok stepen autonomije verskim zajednicama, ali brojne odredbe novog Zakona narusavaju nacelo nemesanja poretka verskih zajednica s drzavnim poretkom.
Clan 7, st. 2 Zakona propisuje da je drzava duzna da pruzi pomoc za izvrsenje pravosnaznih odluka i presuda koje izdaju nadlezni organi crkava i verskih zajednica. S obzirom da je obaveza pruzanja pomoci prilikom izvrsenja automatska, odnosno odluka ne mora biti priznata od strane drzavnih sudova, otvorena je mogucnost da drzavni organi ucestvuju u izvrsenju odluka kojima se krse javni poredak ili odredjena ljudska prava, umesto da se takve odluke neutralisu. Naime, sudski postupci prema pravilima vecine verskih zajednica ne odgovaraju madjunarodnim standardima pravicnog postupanja iz clana 6 EKPS (Evropska konvencija o zastiti ljudskih prava i osnovnih sloboda), odnosno clana 14 PGP (Medjunarodni pakt o gradjanskim i politickim pravima)... Tako npr. prema vazecem procesnom pravu Srpske pravoslavne crkve, eparhijski sudovi mogu doneti presudu bez prisustva optuzenog. Advokati nemaju pravo pojavljivanja pred sudom. U kaznenom crkvenom pravu optuzeni dokazuje nevinost, prema tome ne postoji pretpostavka nevinosti (sve ovo u: Postupak za sudove u SPC iz 1933. i Krivicna pravila SPC iz 1961.)."

Koliko se ja razumem u ovaj tekst, to znači da ako Crkveni sud osudi nekog na oslepljivanje zbog preljube, policija mora da ga privede i drži dok mu oni kopaju oči??? Šta vi mislite???:sad2:
 
... Tako npr. prema vazecem procesnom pravu Srpske pravoslavne crkve, eparhijski sudovi mogu doneti presudu bez prisustva optuzenog. Advokati nemaju pravo pojavljivanja pred sudom. U kaznenom crkvenom pravu optuzeni dokazuje nevinost, prema tome ne postoji pretpostavka nevinosti:

Ma kakve su ovo budalastine ?
Ok ako se oni terete unutar crkve i sude si medjusobno, ali sta ja imam sa njima ?

odluka kojima se krse javni poredak ili odredjena ljudska prava, umesto da se takve odluke neutralisu.

Nego sta nego se krse ljudska prava.
 
Ma kakve su ovo budalastine ?
Ok ako se oni terete unutar crkve i sude si medjusobno, ali sta ja imam sa njima ?
Nego sta nego se krse ljudska prava.

Naš novi Ustav i naš Zakon o verskim zajednicama kažu DA IMAŠ. Pod starost idem u neku školu pa mi je jedam predavač (politikolog religije) skrenuo pažnju na tu SITNU činjenicu. LUDILO BRATE!!!:mrgreen::cool:
 
Naš novi Ustav i naš Zakon o verskim zajednicama kažu DA IMAŠ. Pod starost idem u neku školu pa mi je jedam predavač (politikolog religije) skrenuo pažnju na tu SITNU činjenicu. LUDILO BRATE!!!:mrgreen::cool:

Ipak je ovaj najbolje znao kako treba sa njima :mrgreen:
aj_9_gf1_32_b.jpg
 
Zakon o crkvama i verskim zajednicama pruza izuzetno visok stepen autonomije verskim zajednicama, ali brojne odredbe novog Zakona narusavaju nacelo nemesanja poretka verskih zajednica s drzavnim poretkom.
Clan 7, st. 2 Zakona propisuje da je drzava duzna da pruzi pomoc za izvrsenje pravosnaznih odluka i presuda koje izdaju nadlezni organi crkava i verskih zajednica. S obzirom da je obaveza pruzanja pomoci prilikom izvrsenja automatska, odnosno odluka ne mora biti priznata od strane drzavnih sudova, otvorena je mogucnost da drzavni organi ucestvuju u izvrsenju odluka kojima se krse javni poredak ili odredjena ljudska prava, umesto da se takve odluke neutralisu. Naime, sudski postupci prema pravilima vecine verskih zajednica ne odgovaraju madjunarodnim standardima pravicnog postupanja iz clana 6 EKPS (Evropska konvencija o zastiti ljudskih prava i osnovnih sloboda), odnosno clana 14 PGP (Medjunarodni pakt o gradjanskim i politickim pravima)... Tako npr. prema vazecem procesnom pravu Srpske pravoslavne crkve, eparhijski sudovi mogu doneti presudu bez prisustva optuzenog. Advokati nemaju pravo pojavljivanja pred sudom. U kaznenom crkvenom pravu optuzeni dokazuje nevinost, prema tome ne postoji pretpostavka nevinosti (sve ovo u: Postupak za sudove u SPC iz 1933. i Krivicna pravila SPC iz 1961.)."

Koliko se ja razumem u ovaj tekst, to znači da ako Crkveni sud osudi nekog na oslepljivanje zbog preljube, policija mora da ga privede i drži dok mu oni kopaju oči??? Šta vi mislite???:sad2:

Да, да... баш си погодио "к'о прстом у пекмез"... тај члан Закона гласи овако:

Аутономна регулатива цркава и верских заједница


Члан 7.
Држава не може ометати примену аутономних прописа цркава и верских
заједница.

За извршење правоснажних одлука и пресуда које издају надлежни органи
цркава и верских заједница држава пружа одговарајућу помоћ, на њихов захтев,
у складу са законом.


*******************************************************************

Значи да оно о чему ти причаш и твој "политиколог" тј.мраксиста НЕМА благе везе.
 
За извршење правоснажних одлука и пресуда које издају надлежни органи
цркава и верских заједница држава пружа одговарајућу помоћ, на њихов захтев,
у складу са законом
.[/B][/COLOR]


Значи да оно о чему ти причаш и твој "политиколог" тј.мраксиста НЕМА благе везе.

Pa šta sam ja rekao netačno? Crkveni sud te osudi u odsustvu i bez advokata na recimo odsecanje ruke (po Dušanovom zakonu) i policija mora da te privede i drži dok te ne osakate. :sad2:
 
pa nisi rekao netacno..samo si zaboravio dodatak koji menja sustinu...U SKLADU SA ZAKONOM

Sa kojim zakonom??? KZ R Srbije možda? A tamo piše da se neko može osuditi na novčanu kaznu ili zatvor zbog klevete. Reci mi sad da li će organi gonjenja da uhapse čoveka koji je pljuvao vladiku (usmeno) a vladika ga na svom crkvenom sudu osudio na novčanu kaznu od 100.000,00 din.? Da li će poreska služba da mu pleni platu i imovinu?
PO OVOM ZAKONU TREBA DA TO UČINI!!!:rtfm:
 
Sa kojim zakonom??? KZ R Srbije možda? A tamo piše da se neko može osuditi na novčanu kaznu ili zatvor zbog klevete. Reci mi sad da li će organi gonjenja da uhapse čoveka koji je pljuvao vladiku (usmeno) a vladika ga na svom crkvenom sudu osudio na novčanu kaznu od 100.000,00 din.? Da li će poreska služba da mu pleni platu i imovinu?
PO OVOM ZAKONU TREBA DA TO UČINI!!!:rtfm:

taj zakon i predvidja postupak..znaci sudjenje...sto po difoltu ne znaci da ce neko i biti osudjen
 
taj zakon i predvidja postupak..znaci sudjenje...sto po difoltu ne znaci da ce neko i biti osudjen

. S obzirom da je obaveza pruzanja pomoci prilikom izvrsenja automatska, odnosno odluka ne mora biti priznata od strane drzavnih sudova, otvorena je mogucnost da drzavni organi ucestvuju u izvrsenju odluka kojima se krse javni poredak ili odredjena ljudska prava,
 
http://www.mv.gov.rs/cir/index.php?option=com_content&task=view&id=175&Itemid=79
Закон такође прописује да држава пружа одговарајућу помоћ за извршење правоснажних одлука и пресуда које издају надлежни органи цркава и верских заједница, на њихов захтев. У свим питањима која су у надлежности цркава и верских заједница, у верским питањима при чијем решавању могу доћи у колизију канонско и грађанско право, предност се даје аутономној регулативи цркава и верских заједница. Тако је у свим модерним демократским државама. То не значи да је црквено законодавство изнад државних закона него значи да је Законом призната и прихваћена надлежност Цркве у свим битним верским питањима. Договор између црногорске „православне цркве“ и канонски уређених Православних цркава несумњиво је у надлежности саме Цркве, а не у надлежности државе.
 
Poslednja izmena:
Kontaš li ti da neko hoće da sudi po zemlji Srbiji a nije pripadnik regularne državne sudske vlasti.......ili ti je to ....preteško za shvatanje??? :neutral:

ja kontam sta ti hoces da prikazes...ali nije sve bas tako
Da te ne podsecam da smo sekularna drzava...da Crkva ima veliku autonomiju...ali da bi mogla da deluje neke stvari moraju biti u skladu sa zakonima drzave...i to je to
recenica u skladu sa Zakonom..onemogucava samovolju CRkve..i to je to
 
Држава не може ометати примену аутономних прописа цркава и верских
заједница.

За извршење правоснажних одлука и пресуда које издају надлежни органи
цркава и верских заједница држава пружа одговарајућу помоћ, на њихов захтев,
у складу са законом.


dakle pruza pomoc.......ali ako je u skladu sa Zakonom
drzava je jedino duzna ako je u skladu sa njenim zakonom..i sta tu nije jasno
 
Држава не може ометати примену аутономних прописа цркава и верских
заједница.

За извршење правоснажних одлука и пресуда које издају надлежни органи
цркава и верских заједница држава пружа одговарајућу помоћ, на њихов захтев,
у складу са законом.


dakle pruza pomoc.......ali ako je u skladu sa Zakonom
drzava je jedino duzna ako je u skladu sa njenim zakonom..i sta tu nije jasno

Jasno je da će građani opet morati na ulice, da smene ovu klero-fašističku spregu vlasti i crkve i da povrate svoja narušena ljudska prava (i silom ako terba), a sa ovakvim zakonom ćemo svi mi u EU na kukovo leto. :bye:
 

Back
Top