Da li ste se osigurali?

Sigurnost NE POSTOJI !!!!
To vam uvaljuju Osecaj sigurnosti, a vi falsifikujete vasu rodjenu percepciju...... tek da vam uzmu novac :)

Сигурност не постоји у шерпама и лонцима, али постоји у осигуравајућим кућама које се заиста баве осигурањем :) ...многи то схвате тек када се деси штета :mrgreen:
 
Рекао бих, уз дужно поштовање, тек да лупиш и останеш жива. Али добро, осигурање је ствар која се не може купити...па ко разуме, схватиће :)

... ja upravo to tvrdim :hahaha:
... a ti svakako ne razumes :)
... a i pamcenje ti je kratko.....ocigledno

a sto se tice "lupanja"...... uhmmmmmmm... ne bi voleo/la da probas kako ja lupam
:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Сигурност не постоји у шерпама и лонцима, али постоји у осигуравајућим кућама које се заиста баве осигурањем :) ...многи то схвате тек када се деси штета :mrgreen:

Sigurnost potoji jedino u serpama i loncima :)
i sigurno ne postoji u tzv: "osiguravajucim kucama" :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
i naravno da ces to shvatiti tek kada se nesto desi .... pu, pu, pu..... daleko bilo
 
Pa i nisu neke sume... mislim za smrt... nekako mi to bzvz...
Par hiljada evra... za nečiji život...:think:

Nama su osigurani automobili, mislim da je kasko... to mm obavlja...
I moji uplaćuju neko osiguranje za njih i mene, ali nemam pojma koje...

Pa mislim da ne možemo to da gledamo kao par hiljada evra za nečiji život, nego za smrt. A ako osiguranja nema, nema ni tih par hiljada evra u slučaju smrti koja bi se desila a osoba bila osigurana a ne bila. Ovako, bar ostavlja nešto svojima ne bi li im koliko toliko, ne umanjila bol, ali smanjila troškove. A ako se doživi isplata, onda je to vid štednje.
Nego, zašto nije priznat bilnički dan? Sa kojim obrazloženjem?
 
... ja upravo to tvrdim :hahaha:
... a ti svakako ne razumes :)
... a i pamcenje ti je kratko.....ocigledno

a sto se tice "lupanja"...... uhmmmmmmm... ne bi voleo/la da probas kako ja lupam
:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

...али очигледно не знаш да је осигурање ствар која се продаје ;)
...ја једино не разумем твоје ставове без аргумената
...није, веруј ми :)

ово задње и не желим да коментаришем :D
 
Sigurnost potoji jedino u serpama i loncima :)
i sigurno ne postoji u tzv: "osiguravajucim kucama" :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
i naravno da ces to shvatiti tek kada se nesto desi .... pu, pu, pu..... daleko bilo

Садржај тих истих шерпи и лонаца врло често зна да загори па оставља бљутав укус у устима, посебно када се из истих једе осигурање :) Па те "тзв куће" не уливају поверење, јер су се многи опекли(на шерпе и лонце) ;)
 
Pa mislim da ne možemo to da gledamo kao par hiljada evra za nečiji život, nego za smrt. A ako osiguranja nema, nema ni tih par hiljada evra u slučaju smrti koja bi se desila a osoba bila osigurana a ne bila. Ovako, bar ostavlja nešto svojima ne bi li im koliko toliko, ne umanjila bol, ali smanjila troškove. A ako se doživi isplata, onda je to vid štednje.
Nego, zašto nije priznat bilnički dan? Sa kojim obrazloženjem?

Болнички дани се посебно уговарају, то је осигурање од последица несрећног случаја. Само Животно осигурање је штедња, а посебно се уговара ово друго, наравно уз животно осигурање и нема штедни карактер .
 
vd:
osiguravajuće kompanije nisu dobrotvorne organizacije
postoje zbog sticanja što većeg profita za svoje vlasnike.

Navedi mi jednu instituciju koja ne polsuje po tom sistemu. Tako i banke rade. Ali u nekom trenutku su nam potrebne - krediti i sl. Konačno, tako rade i prodavnice koje ti prodaju cipele za 150 eura a njihova proizvodna cena je 40. Ostalo je sve zarada, ne tvoja sigurno.
 
Осигурање није обавезно, тако да не видим због чега би се дизала толика прашина око тога. Потписивањем понуде, пристајеш на улове пословања, и не можеш да кажеш да те краде, вара и сл. За писмене постоје лепо написани улови, и по неколико страна..али ко да чита све то, јел... :roll:

А посебно када ми о преварама у осигурању причају аутомеханичари....:roll:
 
Navedi mi jednu instituciju koja ne polsuje po tom sistemu. Tako i banke rade. Ali u nekom trenutku su nam potrebne - krediti i sl. Konačno, tako rade i prodavnice koje ti prodaju cipele za 150 eura a njihova proizvodna cena je 40. Ostalo je sve zarada, ne tvoja sigurno.
naravno da rade potpuno isti posao kao i banke
to je i bila poenta onoga što sam napisao...
i nemam ništa protiv toga
ali reklame a i natpisi ovde na forumu su u suprotnom stilu, u najmanju ruku kao da je u pitanju crveni krst.
novac je roba kao i svaka druga
retke su stvari koje bolje rastu u tuđim rukama
 
Осигурање није обавезно, тако да не видим због чега би се дизала толика прашина око тога. Потписивањем понуде, пристајеш на улове пословања, и не можеш да кажеш да те краде, вара и сл. За писмене постоје лепо написани улови, и по неколико страна..али ко да чита све то, јел... :roll:

А посебно када ми о преварама у осигурању причају аутомеханичари....:roll:

E ne pamtim kad sam se ovako zasmejala :zcepanje:
 
Malopre me je jedan prodavac osiguranja nekog stranog drustva malo ubacio u frku u vezi sa Dunav osiguranjem kod koga sam osigurana rekavsi da te nase firme nisu pouzdane jer ima mnogo upliva politike u njih i da nije sasvim izvesno da cu, kad istekne ugovoreni period, dobiti novac i premiju. Zanima me da li je neko ovde upucen u to koliko bi ova konstatacija mogla biti tacna kad je Dunav osiguranje u pitanju.
I, ako nisu pouzdani, kakvi su uslovi prekida ugovora posle nesto vise od godinu dana? Cula sam da je to toliko nepovoljno da bi prekid ugovora zapravo znacio oprastanje od vec datih para. Inace, ugovor mi nije pri ruci da to procitam jer sam ga zaboravila na poslu pa mi je bilo lakse da ovde nekog cmnem sa ovim drugim pitanjem.
 
Pa ok, to je klasicna saradnja izmedju banke i osiguravajuceg drustva. Meni su recimo trazili da se osiguram kod Delta Generali. Mislim da to ima veze samo sa njihovim poslovnim odnosom i da ne mora znaciti da je to osiguravajuce drustvo pouzdano. Mozda i gresim jer nisam upucena...nadam se da su pouzdani.
 
Malopre me je jedan prodavac osiguranja nekog stranog drustva malo ubacio u frku u vezi sa Dunav osiguranjem kod koga sam osigurana rekavsi da te nase firme nisu pouzdane jer ima mnogo upliva politike u njih i da nije sasvim izvesno da cu, kad istekne ugovoreni period, dobiti novac i premiju. Zanima me da li je neko ovde upucen u to koliko bi ova konstatacija mogla biti tacna kad je Dunav osiguranje u pitanju.
I, ako nisu pouzdani, kakvi su uslovi prekida ugovora posle nesto vise od godinu dana? Cula sam da je to toliko nepovoljno da bi prekid ugovora zapravo znacio oprastanje od vec datih para. Inace, ugovor mi nije pri ruci da to procitam jer sam ga zaboravila na poslu pa mi je bilo lakse da ovde nekog cmnem sa ovim drugim pitanjem.

У прве две до три године ни не помишљај да подижеш новац, јер ћеш добити само математичку резерву. Тако рећи - ништа. Новац у прве две до три године, зависи од друштва, иде на реосигурање, тако да од подизања у том периоду, нема ни говора. После три године, ако не желиш/не можеш да плаћаш, боље капитализуј полису.
 
Pa ok, to je klasicna saradnja izmedju banke i osiguravajuceg drustva. Meni su recimo trazili da se osiguram kod Delta Generali. Mislim da to ima veze samo sa njihovim poslovnim odnosom i da ne mora znaciti da je to osiguravajuce drustvo pouzdano. Mozda i gresim jer nisam upucena...nadam se da su pouzdani.

Тачно, свака банка је заступник неке осигуравајуће куће, и та друштва имају интерес да једни другима шаљу клијенте.
Интеза - Делта Ђенерали
Ерсте - Винер Штедише
итд...
 
Osigurala kola kod wiener-a.
Totalni promasaj, a jos su mi ih preporucili kao dobre.
Neotesan i neljubazan prodavac koji je jos omanuo ukupan izos osiguranja, pa me je zvao nakon sto sam uplatila osiguranje da treba da se poveca premija i .... poludela sam sa njim i nikom ga ne bih preporucila :evil:
 
Malopre me je jedan prodavac osiguranja nekog stranog drustva malo ubacio u frku u vezi sa Dunav osiguranjem kod koga sam osigurana rekavsi da te nase firme nisu pouzdane jer ima mnogo upliva politike u njih i da nije sasvim izvesno da cu, kad istekne ugovoreni period, dobiti novac i premiju. Zanima me da li je neko ovde upucen u to koliko bi ova konstatacija mogla biti tacna kad je Dunav osiguranje u pitanju.
I, ako nisu pouzdani, kakvi su uslovi prekida ugovora posle nesto vise od godinu dana? Cula sam da je to toliko nepovoljno da bi prekid ugovora zapravo znacio oprastanje od vec datih para. Inace, ugovor mi nije pri ruci da to procitam jer sam ga zaboravila na poslu pa mi je bilo lakse da ovde nekog cmnem sa ovim drugim pitanjem.

Znam ženu koja se namunjila ne jedno osiguravajuće društvo i rešila da prekine posle dve godine. U pravu si - užasno jenepovoljno. Dobila je četvrinu (nešto malo više) od do tada uplaćenog novca. Ali njena logika je bila sledeća:
- NEĆU više da im dam ni dinara (eura), i baš me briga što sam pukla kintu; bolje da SAD prestanem da im dajem, nego da im dam još para; uostalom ima ona poznata: daš dinar da uđeš u kolo a deset da izađeš ili kako već...
U pitanju je bio revolt oko ne naplaćenog iznosa nakon neke povrede. Osiguranje je korisna stvar, svakako, ali se stvarno treba DOBRO raspitati oko svih detalja.
 

Back
Top