ZANIMLJIVOSTI

MagicSaja

Početnik
Poruka
28
Мачке воле да „осматрају комшилук“

Истраживање које је иницирала позната компанија за производњу мачије хране показало је да су власници у великој заблуди - маце најмање спавају кад остану саме код куће, а највише гледају кроз прозор.

Шта раде мачке кад остану саме код куће?

Одговор на то питање дали су снимци "мачијих фото апарата" и "дигитално" доказали да уврежено мишљење власника (чак 71 одсто) да углавном дремају, није тачно.

Наиме, педесет кућних мачака је добило огрлице са фото-апаратима који су опаљивали на сваких 15 минута.

На основу тога је утврђено да мачке око 22 одсто времена проводе гледајући кроз прозор, а 12 одсто времена се друже са другим љубимцима у кући.

Осам одсто времена оне проводе пењући се по столицама, а само шест одсто спавајући!

"Оно што ме је изненадило је било то колико су активне. Била сам уверена да моје три мачке спавају током дана кад мене нема", изјавила је др Џил Виљареал, стручњак за понашање животиња која је истраживање спровела за произвођача мачије хране "Нестле Пурина фрискиз".

На 777 фотографија које је она анализирала, виде се и мачке како гледају у телевизор, компјутер, ДВД и друге кућне уређаје.

Испоставило се исто тако да оне шест одсто времена проводе скривајући се испод столова, пет одсто играјући се својим играчкама, а четири одсто времена једући или гледајући у храну.
 
Рембрант оборио „сопствени рекорд"

На скорашњој аукцији у Лондону, Рембрантова слика која је била далеко од очију јавности скоро 4 деценије, постигла је нови рекорд што се тиче суме која је издвојена за неко његово дело - 22,4 милиона евра.
 
Poslednja izmena:

Back
Top