Sta znaci plakanje u Survivoru?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ne znam kako da pojasnim sta zelim u temi osim ovako....
Survivor je mesto gde njih 22 ucesnika zive u teskim uslovima i stalno gladni.
Posle 15 dana masovno pocinju ucesnice , a i neki mladji ucesnici da placu kad se sete familije ili padaju u setu za porodicom...

E sad mene interesuje sta se krije iza tog plakanja.
Tj sta takvo plakanje nudi plakacu, a onda i zbog cega ustvari placu, sta im znaci to plakanje i kakav je iskaz to plakanje prema svetu ili prema sebi tih plakaca...
Znaci, to sam video i u zivotu pa ne verujem da je sve zbog kamera...


Krace nisam mogao....
 
Ne znam kako da pojasnim sta zelim u temi osim ovako....
Survivor je mesto gde njih 22 ucesnika zive u teskim uslovima i stalno gladni.
Posle 15 dana masovno pocinju ucesnice , a i neki mladji ucesnici da placu kad se sete familije ili padaju u setu za porodicom...

E sad mene interesuje sta se krije iza tog plakanja.
Tj sta takvo plakanje nudi plakacu, a onda i zbog cega ustvari placu, sta im znaci to plakanje i kakav je iskaz to plakanje prema svetu ili prema sebi tih plakaca...
Znaci, to sam video i u zivotu pa ne verujem da je sve zbog kamera...


Krace nisam mogao....

Iza tog plakanja,moze da se krije prava tuga i zal za svojim najblizima.Ona nekome ko place,daje mogucnost da olaksa dusu i svoje emocije,i da kroz suze izbaci bol,koju oseca,jer nije sa svojim najmilijima.Prema svetu,donekle ljudski-da ti je tesko,da patis za nekim...Nije to nikakav slabost niti sramota.Gde pise da su suze znak slabosti? Suze su posve ok.Prema sebi,da iskazujes emocije na prirodan nacin,kada ti je tesko i kada nemas blizu sebe,one koje volis i koji su ti dragi.Ne verujem da je sve zbog kamera,verujem da je nekima iskreno tesko i da im nije lako,sto su im bliski daleko i uz koje se osecaju voljenim,sigurnije i prihvaceno.Ono sto ne volim,jer smatram da pojedini,to rade u marketinske svrhe..A poznato je da narod Srbije voli ljude koji izgledaju kao pacenici,luzeri i zrtve i da takvi uvek pobedjuju,jer hvataju na "lezne suze".Oni koji to rade iskreno,njima svaka cast.Jer najhrabrija osobina coveka,je da bude iskren prema sebi i taj se nece libiti da zaplace ni pred milionoma gledalaca,ako mu je tsko za nekim.To podrzavam.:)
 
kada ti je tesko i kada nemas blizu sebe,one koje volis i koji su ti dragi

Ovo ili ovo

sto su im bliski daleko i uz koje se osecaju voljenim,sigurnije i prihvaceno


------------------------------------------------------------------------------
Isto bih mogao da postavim paralelna pitanja u smislu nisam sa njima u smislu

"ne mogu da ispoljim emociju ljubavi, pa ispoljavam emociju tuge"

"nisam na sigurnom , pa placem kao dete,koje je osetilo strah a nema mame i tate, iliti voljenog , to se preslika i na decka-tatu , muza-tatu i slicno...

"uplasio sam se da li su zivi , pa sam se setio kako bi mi bilo zao da se nesto slucajno njima desilo, pa onda placem jer sam osetio tu tugu koje ce biti kad ih vise nema" (opet ugradjeno , tuga kad ih nema)

"plasim se samoce u svetu, ili samoce u emotivnom mom svetu, a oni su mi jedino sto me brani od tog straha"
 
Pa neće oni kad se vrate obožavati svoje bližnje čije su loše strane i greške privremeno zaboravili na ostrvu i na koje sad gledaju kao na savršena bića,anđele...To je trenutno,radi samodržanja,radi podsećanja da su tamo privremeno dok se ne vrate u svoju ''pravu sredinu'':cool:
 
Znaci projekcija i supstituciona igra motiva gde se uzima neko ili cak i nesto sto je izvan tog realnog prostora da bi se ostavila nada, utisak da je to samo privremeno i da ce se okoncati muka i desiti povratak u pravu sredinu...
Tu izgleda plakanje kao mastarija o izvan realnom koja izaziva samosazaljenje o trenutnom i izaziva plakanje....
Tj skoro da je projekcija rodbine i roditelja koji su ovako skoro pa nebitni, tu samo da bi :
-potsetili na svoje izvanrealno , tj proslo koje je bilo lepo
-generisalo novo , promenjeno izvanrealno koje ce se kao kreirati od strane tog pojedinca cim prestane ta surova nemogucnost
-mastarenje da bi se emotivno napunile baterije lepim prisecanjima i emocijama, a plac dodje pre toga tj kad se ne uspe iz prvog cuga da se napune baterije lepim prisecanjima vec ocaj i teskoba trenutnog nadjacaju zadatak koji ima to mastarenje...Tek iz nekoliko puta , osoba ovlada projekcijom punjenja kroz mastarenje i onda se obicno zove kriza je prosla...
-jos neke varijante mi padaju na pamet, ali nisu lepo povezane pa ne mogu da ih izreknem razumljivo...vec bi bile nerazumljivo bauljanje ostalima...nek ostane kao ostalo....
 
Ne znam kako da pojasnim sta zelim u temi osim ovako....
Survivor je mesto gde njih 22 ucesnika zive u teskim uslovima i stalno gladni.
Posle 15 dana masovno pocinju ucesnice , a i neki mladji ucesnici da placu kad se sete familije ili padaju u setu za porodicom...

E sad mene interesuje sta se krije iza tog plakanja.
Tj sta takvo plakanje nudi plakacu, a onda i zbog cega ustvari placu, sta im znaci to plakanje i kakav je iskaz to plakanje prema svetu ili prema sebi tih plakaca...
Znaci, to sam video i u zivotu pa ne verujem da je sve zbog kamera...


Krace nisam mogao....

Ja stvarno ne mogu da poverujem da bi neko plakao zbog porodice posle yebenih 15 dana WTF
ja mislim da ne bih plakao ni posle 2 godine xD
Tako da je verovatno samo neko plakanje da bi dobili neke poene ili kako vec ide to glasanje
 

Back
Top