Милан Недић - збирна тема

Lautner

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.741
11904m.jpg


Ђенерал Милан Недић,највећи Србин у Другом Светском рату имао је најтежи задатак,да у том суровом времену народ очува,да заблуделе главе позове под српски барјак,да гину под њим а не под Енглеском или Совјетском заставом!

Ђенерал Милан Недић са својом владом и својим оружаним одредима,примио је,прехранио и сачувао народ који је бежао од усташког ножа.

Ђенерал Милан Недић је са својим оружаним одредима отерао партизанску терористичку губу из Србије 1941,Ђенерал Милан Недић је желео сваким даном јединство са Дражом Михаиловићем,то јединство је дошло недопустиво касно,но то није кривица Недићева већ неких других.

Вечна Слава овом Српском мученику који је за Српство дао и живот и част....

,,Нека зликовци пљују на мене и моју част,али док сам ја жив неће усташа клати по Мачви и неће се Мађар шетати мојом Шумадијом,мојим Опленцом.,,
 
Предлажем заинтересованима и историјску драму Синише Ковачевића "Ђенерал Милан Недић" пошто је написана према историјским чињеницама које се о њему знају. Није у питању обичан позоришни комад, него права историјска драма са бардовима нашег глумишта Батом Стојковићем, Жиком Миленковићем и Мишом Јанкетићем.

(материјал није пиратски, ауторски и не подлеже правилима интелектуалне својине)



Kod:
http://rapidshare.com/files/297186266/Djeneral_Milan_Nedic_-_Pozorisna_Predstava.TVrip.part1.rar
http://rapidshare.com/files/297220808/Djeneral_Milan_Nedic_-_Pozorisna_Predstava.TVrip.part2.rar
http://rapidshare.com/files/297249135/Djeneral_Milan_Nedic_-_Pozorisna_Predstava.TVrip.part3.rar
http://rapidshare.com/files/297260618/Djeneral_Milan_Nedic_-_Pozorisna_Predstava.TVrip.part4.rar

password: Sanjar-Filmologija.com
 
A moju Bačku i moj Srem ko iebe ...

Недић је радио на томе да све Српске земље уђу у састав нове Краљевине Србије,познат је његов пројекат ,,СвеСрбија,, из 1943,нажалост он,његова Влада и цели Српски народ су били под окупацијом и нису имали права постављати услове,бар је тако Хитлер мислио....иако је Недић за овај пројекат имао подршку извесних димпломата у Немачком Рајху.
 
Ali MILANKOVICEVE , a ne katolicke . ?

До 2800. године нема разлике. Тек 2800. године долази до изражаја Миланковићева прецизност.

Током наредних 790 година, грегоријански и Миланковићев календар су апсолутно идентични.
 
До 2800. године нема разлике. Тек 2800. године долази до изражаја Миланковићева прецизност.

Током наредних 790 година, грегоријански и Миланковићев календар су апсолутно идентични.

Pa dobro bre . A sta cu posle . zar da kasnim svaki dan , kad kad prodje tih 790 godina .
 
6.478 Biblioteke
1.670 Skole
30 Fakulteta
19 Muzeja
7 Pozorista
52 Pravoslavnih crkvi i manastira
216 Dzamija
63 Sinagoga
i preko 60 razlicitih skolskih centara opljackano i unisteno pod Nedicevim rezimom.

Srbija prva zemlja u Evropi "Judenfrei".

Srbija imala uredne diplomatske odnose sa NDH

Zbog Nedicevih "zasluga" Hitler je nemackim vlastima u Srbiji naredio da se ne mesaju u unutrasnje poslove Srbije.

Kad je zagustilo Hitlerov guzoljub Nedic nije hteo da ostane s narodom nego je bezao skupa sa ustasama prema Austriji.

Nedicem rezim je u Srbiji ubio preko 400 000 ljudi, od kojih oko 300 000 civila.


http://de.wikipedia.org/wiki/Milan_Nedić

http://4.***************/_s6zY8-yAuYc/SfqcQ3jsd0I/AAAAAAAACBY/LmvteeG3_5I/s400/Serbian+Nazi+Collaborator+Milan+Nedic+and+Adolf+Hitler+Meeting.jpg
 
6.478 Biblioteke
1.670 Skole
30 Fakulteta
19 Muzeja
7 Pozorista
52 Pravoslavnih crkvi i manastira
216 Dzamija
63 Sinagoga
i preko 60 razlicitih skolskih centara opljackano i unisteno pod Nedicevim rezimom.

Srbija prva zemlja u Evropi "Judenfrei".

Srbija imala uredne diplomatske odnose sa NDH

Zbog Nedicevih "zasluga" Hitler je nemackim vlastima u Srbiji naredio da se ne mesaju u unutrasnje poslove Srbije.

Kad je zagustilo Hitlerov guzoljub Nedic nije hteo da ostane s narodom nego je bezao skupa sa ustasama prema Austriji.

Nedicem rezim je u Srbiji ubio preko 400 000 ljudi, od kojih oko 300 000 civila.


http://de.wikipedia.org/wiki/Milan_Nedić

http://4.***************/_s6zY8-yAuYc/SfqcQ3jsd0I/AAAAAAAACBY/LmvteeG3_5I/s400/Serbian+Nazi+Collaborator+Milan+Nedic+and+Adolf+Hitler+Meeting.jpg

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Молим извор за оне статистичке податке горе.

Што се тиче ,,јуденфри,, то је заслуга Немаца а не Недића и његове Владе.

Недић није бежао са усташама,у Кицбилу их није било.

Такође ово 400 000 и 300 000 објасни и дај изворе.


Ја разумем твоју одбојност према Недићу и његовим војним одредима,они су од почетка против твојих паликућа и убица,њих пак нису твоји успели да заварају као четнике,они су знали шта је комунизам....
 
Mogu ali zasto?

Ionako za sve kazete da je laz i komunisticki falsifikat.

Prema tome nema ni smisla traziti nesto za sta vec u startu imate spreman odgovor, zar ne?

:)

ne bih se složio,čak šta više...primetih u tvom izlaganju opsednutost ,,bradatim pijanicama,, i pored čvrstih suprotnih argumenata.

Dakle ti si taj koji imaš crveno/crne vidike,a ne ja....

Što se tiče Vikipedije pa to je smešno,i ja tamo mogu napisati da si ti homoseksualac i baciti ti link ovde:mrgreen:
 
ne bih se složio,čak šta više...primetih u tvom izlaganju opsednutost ,,bradatim pijanicama,, i pored čvrstih suprotnih argumenata.

Dakle ti si taj koji imaš crveno/crne vidike,a ne ja....

Što se tiče Vikipedije pa to je smešno,i ja tamo mogu napisati da si ti homoseksualac i baciti ti link ovde:mrgreen:

I onda sam ja koji ide u krajnost?

Ne preteruj.

Wikipedia je sasvim pouzdan izvor.

Nije problem kad su druge stvari u pitanju, samo kad je rec o cetnicima, slucajnost?

;)
 
I onda sam ja koji ide u krajnost?

Ne preteruj.

Wikipedia je sasvim pouzdan izvor.

Nije problem kad su druge stvari u pitanju, samo kad je rec o cetnicima, slucajnost?

;)

Milan Nedić nije četnik.
Problem vas komunista je u tome kao što sam rekao,pogled crveno/crn,partizani fini ostali zli....

ali dobro,šta je tu je,još malo da izumre SUBNOR pa i vi da odete na smetlište istorije jer tamo pripadate.

A Srpski narod će pamtiti reči Svetog Vladike Nikolaja o sinovima Srbije tog vremena,o Draži o Milanu i o Dimitriju...
 
Milan Nedić nije četnik.
Problem vas komunista je u tome kao što sam rekao,pogled crveno/crn,partizani fini ostali zli....

ali dobro,šta je tu je,još malo da izumre SUBNOR pa i vi da odete na smetlište istorije jer tamo pripadate.

A Srpski narod će pamtiti reči Svetog Vladike Nikolaja o sinovima Srbije tog vremena,o Draži o Milanu i o Dimitriju...

Jao jao...

:D

stnikolai_wwii.jpg
 
Забога, по који пут већ? :roll:

Кад ће већ једном Срби схватити да "српска мајка" сигурно не може бити онај ко је, најмање, дозволио убиства и затварање у логоре на хиљаде Срба? :think:

Недић је квислинг, сарадник окупатора.

Једино позитивно код њега је, можда - добра намера. Али, не мере се нечија дела по намерама, већ по резултату.

А реално, резултат:

У Недићевој Србији хиљаде и хиљаде Срба бива убијено или затварано у логоре.
 
6.478 Biblioteke
1.670 Skole
30 Fakulteta
19 Muzeja
7 Pozorista
52 Pravoslavnih crkvi i manastira
216 Dzamija
63 Sinagoga
i preko 60 razlicitih skolskih centara opljackano i unisteno pod Nedicevim rezimom.

Srbija prva zemlja u Evropi "Judenfrei".

Srbija imala uredne diplomatske odnose sa NDH

Zbog Nedicevih "zasluga" Hitler je nemackim vlastima u Srbiji naredio da se ne mesaju u unutrasnje poslove Srbije.

Kad je zagustilo Hitlerov guzoljub Nedic nije hteo da ostane s narodom nego je bezao skupa sa ustasama prema Austriji.

Nedicem rezim je u Srbiji ubio preko 400 000 ljudi, od kojih oko 300 000 civila.


http://de.wikipedia.org/wiki/Milan_Nedić

ИСЛЕДНИК: И што ти, мајка, нас комунисте толико мрзиш?

НЕДИЋ: Па зар и за то треба разлог?!

ИСЛЕДНИК (насмеје се извештачено, на слогове): Ха, ха, ха.

НЕДИЋ: Зато што знам руске емигранте. Прво нисам могао да схватим систем коме нису потребни такви певачи, писци, архитекте, официри... Онда сам схватио и молио Бога да куга удари на Србију, само то не.

ИСЛЕДНИК: Што ти је доказ да Бога или нема или је на нашој страни!

НЕДИЋ: Е луди Срби, луди Срби. Сад ће Српкиње рађати комунисте, а Хрватице само Хрвате. Па онда, једног дана, Јово наново. Све из почетка!

http://4.***************/_s6zY8-yAuYc/SfqcQ3jsd0I/AAAAAAAACBY/LmvteeG3_5I/s400/Serbian+Nazi+Collaborator+Milan+Nedic+and+Adolf+Hitler+Meeting.jpg

ИСЛЕДНИК: 'Ајде ти мени, мајка, лијепо да речеш. Што је мајка радила код Хитлера четр'ес' треће? Да није мајка ишла код оца, а мајка?

НЕДИЋ: Па, господин Хитлер се понашао отприлике попут вас.

ИСЛЕДНИК: Како то попут мене, а мајка?

НЕДИЋ: Па, тако... Бахато и примитивно.

ИСЛЕДНИК: А што би ти, почасну стражу? (Заигра поново око Недића.) Ево ја ти пјевам, играм, што ћеш више? Волио би' кад би' знао да отпјевам своје "јао"!

НЕДИЋ: Јао ће ти, синко, и бити!

ИСЛЕДНИК: 'Ајде. И што је било, мајка, тамо? Шта ти рече Адо, пита ли те за здравље? И што си ти њега пит'о?

НЕДИЋ: Молио сам га да се укине одмазда један према сто, да се Хрвати казне због масакра над Србима, да се учине неки територијални уступци Србији...

ИСЛЕДНИК: И што ти, мајка, рече Адо, живота ти?

НЕДИЋ: Рекао ми је да не само да неће укинути један према сто, него да ће бити један према хиљаду, да су Срби, за разлику од Хрвата, глуп и нелојалан народ, да ништа од Срба није захтевао осим да кроз Србију провезе неколико возова, да је два пута, 1933. и 1938. спасавао, мислим на економско спасење, спасавао Југославију од њених данашњих савезника, да су Срби незахвални и да, кад на свету буду постајала само српска гробља, за то ће бити крива српска глупост, неслога и кратковидост, и нико други.

ИСЛЕДНИК: А ти?

НЕДИЋ: Мене је било срамота.



Гледајте оно људи, скините са рапида, нисте на дајал-апу! :)
Па неће нам ваљда они коју су нам уништили и опљачкали народ и државу говорити ко је био НАШ Недић? Српски херој из Балканских ратова и Првог светског рата, узоран и моралан официр, громада која је била одликована сваким одликовањем краљевине које је постојало. Потомак човека који је први убио Турчина 1804, противник Хитлера који је уочи окупације рекао да ће радије бити Стаљинов редов него Хитлеров генерал и војник који је до краја остао одан заклетви краљу и који се у најкритичнијем тренутку по Србе и Србију прихватио положаја само како би спасао што се спасити може и човек који је више људи спасао, него што су усташе, партизани и четници успели да побију. Такав човек се може само поштовати.
 
Poslednja izmena:

Back
Top