O.Š. "Drinka Pavlović"

Mokranjac

Zainteresovan član
Poruka
110
Ljudi, nismo neshto popularni ajd malo nova tema pishite shta hochete!!!
Ko ide, ko zheli da ide, shta mislite, ima tolko stvari koje mozhemo da pishemo. Za pochetak krenimo ko ide u ovu shkolu i shta misli o drushtvu/nastavnicima. Pa posle nastavljamo sa dopisivanjem utisaka. PISHITE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D;);););):super::super:
 
Da, ja idem sad u Drinku, super je drushtvo i neki nastavnici, samo neki nastavnici stvarno mnogo trazhe. Dobro je i shto nema mnogo rivalstva izmedju odeljenja shto je sluchaj u drugim shkolama. A i sad su renovirali malu salu za fizichko i postavili akvarijume. Muzichar DArko stalno sredjuje kabinet za muzichko a u fizici i biologiji smo dobili pametne touch screen table.
 
A da znam, meni predaje Aleksandra Krstovic kreten je ali smesna, jedan cas smo ucili glasove i ona stavi ruku na glavu i rece: Deco, KKKK GGG H sonant J MMMM NNNN, a sledeci smo radili pesme o kosovskom boju i ona kaze: DECO, Lazar se probijao kroz Turke (pocela je da mase rukama kao da pliva) i probo Murata macem (i onda je uradila neki pokret kao kad Hari Poter baca cini...
 
Pa,to je jedna bela tabla uz koju mora da bude projektor, i onda se komp prikljuci na to, i onda imaju neki specijalni flomasteri da pises, mozes da snimas pisanje, crtas po slikama, svasta evo ima link da vidis i sam, malo su razlicite, al princip je isti:
Izgleda odlično, nego bih se stalno plašio da se ne pokvari/slomi/razbije, jer ko će posle da je zameni... a onda bi verovatno bilo strašno dosadno vraćati se na tablu sa kredom.

U svakom slučaju bilo bi dobro malo vežbati dok neko stručan nadzire, jer će ovo za nekoliko godina svakako biti normalna stvar na bilo kakvim predavanjima.

Vidim da ovo sa flomasterima radi po principu dodirivanja onog dole dela gde stoje flomasteri (a kod normalne table krede). Nisam siguran kako tabla zna šta je pesnica a šta je prst? Još jedna misterija nauke...


Srecni prazniciz;)z;)z;)
Hvala, takodje.z:poz:
 
Drago mi je da sam naisla na ovu temu! Cerka mi krece ove godine u prvi razred i odlucili smo da je upisemo u Drinku (dvoumili smo se izmedju nje i V.Ribnikar, ali smo se nakon kraceg raspitivanja ipak odlucili za Drinku). Interesuje me da li neko moze da mi preporuci neku uciteljicu koja od jeseni uzima prvake a koja je ok (pod tim mislim na "gvozdenu ruku u svilenoj rukavici"). Nemam nista protiv da je zahtevna, ali ne bih volela da joj zapadne neki lik zbog kojeg ce da zamrzi skolu! Ili, ako ne moze preporuka,.onda bar, koga izbegavati....
 
Drago mi je da sam naisla na ovu temu! Cerka mi krece ove godine u prvi razred i odlucili smo da je upisemo u Drinku (dvoumili smo se izmedju nje i V.Ribnikar, ali smo se nakon kraceg raspitivanja ipak odlucili za Drinku). Interesuje me da li neko moze da mi preporuci neku uciteljicu koja od jeseni uzima prvake a koja je ok (pod tim mislim na "gvozdenu ruku u svilenoj rukavici"). Nemam nista protiv da je zahtevna, ali ne bih volela da joj zapadne neki lik zbog kojeg ce da zamrzi skolu! Ili, ako ne moze preporuka,.onda bar, koga izbegavati....

Ja mislim da su sve učiteljice u Drinki dobre jer su sva odeljenja starijih razreda prilično ujednačena po sposobnostima i ponašanju, tj. sva su jaka (ne kao u nekim drugim školama gde postoji jedno odeljenje depresivnih zombija, jedno odeljenje divljaka, jedno odeljenje mirnih sa izuzetno dobrim rezultatima i jedno odeljenje živahnih sa izuzetno dobrim rezultatima).

(mi smo morali iz metodike da posećujemo razne škole i posmatramo časove)
Prvo što se vidi kada šetate po Drinki je da su svi đaci i nastavnici dobro raspoloženi, nisu napeti i nervozni, i vidi se da im je drago što su na tako dobrom mestu
 
"Drago mi je da sam naisla na ovu temu! Cerka mi krece ove godine u prvi razred i odlucili smo da je upisemo u Drinku (dvoumili smo se izmedju nje i V.Ribnikar, ali smo se nakon kraceg raspitivanja ipak odlucili za Drinku). Interesuje me da li neko moze da mi preporuci neku uciteljicu koja od jeseni uzima prvake a koja je ok (pod tim mislim na "gvozdenu ruku u svilenoj rukavici"). Nemam nista protiv da je zahtevna, ali ne bih volela da joj zapadne neki lik zbog kojeg ce da zamrzi skolu! Ili, ako ne moze preporuka,.onda bar, koga izbegavati.... "

I ja sam u zainteresovana da se ova tema prosiri, koliko sam informisana u opticaju za prvake 2010/2011 je i jedan ucitelj, Nebojsa. Ima li neko nekakav komentar?
 
"Drago mi je da sam naisla na ovu temu! Cerka mi krece ove godine u prvi razred i odlucili smo da je upisemo u Drinku (dvoumili smo se izmedju nje i V.Ribnikar, ali smo se nakon kraceg raspitivanja ipak odlucili za Drinku). Interesuje me da li neko moze da mi preporuci neku uciteljicu koja od jeseni uzima prvake a koja je ok (pod tim mislim na "gvozdenu ruku u svilenoj rukavici"). Nemam nista protiv da je zahtevna, ali ne bih volela da joj zapadne neki lik zbog kojeg ce da zamrzi skolu! Ili, ako ne moze preporuka,.onda bar, koga izbegavati.... "

I ja sam u zainteresovana da se ova tema prosiri, koliko sam informisana u opticaju za prvake 2010/2011 je i jedan ucitelj, Nebojsa. Ima li neko nekakav komentar?

Онда када сам била у нижим разредима (а беше то давно), он је био нови, млад учитељ. Међу децом је важио за строгог, мада је претежно у том суду утицало што је био једини учитељ међу гомилом учитељица. z:D
Комбинација коју треба свакако избећи јесте - Верица Љумовић и Мира Бановић. Врло хладне и незаинтересоване.
За сваку препоруку су Елида, Милан (не могу се сетити презимена), Дијана Хорватић и Мила Буква.
Мада, могла бих и да сазнам ко ће бити у комбинацији за 2010./2011.

Уопштено за ''Дринку Павловић''.
Школа која даје доста доброг основа, доброг темеља за даље стицање знања. Уз то, школа која доста пази на своје ученике.
 
Онда када сам била у нижим разредима (а беше то давно), он је био нови, млад учитељ. Међу децом је важио за строгог, мада је претежно у том суду утицало што је био једини учитељ међу гомилом учитељица. z:D
Комбинација коју треба свакако избећи јесте - Верица Љумовић и Мира Бановић. Врло хладне и незаинтересоване.
За сваку препоруку су Елида, Милан (не могу се сетити презимена), Дијана Хорватић и Мила Буква.
Мада, могла бих и да сазнам ко ће бити у комбинацији за 2010./2011.

Уопштено за ''Дринку Павловић''.
Школа која даје доста доброг основа, доброг темеља за даље стицање знања. Уз то, школа која доста пази на своје ученике.

Hajde, molim te, saznaj ko je u kombinaciji....znacice mi :ceka:
 
A ima li neko informacije kakvi su nastavnici matematike?

Narocito me interesuje kakvu matematicku osnovu deca ponesu iz Drinke? Koliko su strogi matematicari, koliko su dobri predavaci, moze li se tu nauciti matematika bez privatnih nastavnika...?

Posebno me zanima misljenje clanova foruma koji su sad u Drinki, posto pretpostavljam da se situacija menja na svakih par godina...

Hvala!
 
E da se ubacim:
Meni je predavalo 3 nastavnice matematike. Prava je Biljana Đelić,kad je počela godina bila je na porodiljskom, pa nam je predavala neka druga. Pa nam je onda Biljana predavala, pa ponovo zatrudnela, a sad nam treća predaje. E sad, Biljana je previše stroga, bukvalno ako neko preglasno diše, ona se izdere na SVE NAS. Mada su sa njom skoro svi imali petice bila je ODLIČAN matematičar. Druga je ta Mira, za nju ništa ne znam. A treća je Ružica, ona nam ne predaje, ali predaje u našoj smeni i par časova nam je i ona predavala. Ona je najstarija i ujedno i zamenik direktora. I ona je SUPER sve objašnjava, a kad god se npr. neko oklizne na led ona prva dotrči da pomogne. A škola ima super osnovu matematike jer Drinka ima super osnovu za sve predmete jer se u njoj više radi nego u ostalim školama. Kabinet matematike je lepo uređen, dobili smo i pametnu tablu i u njoj. Svi u našoj školi imaju super ocene iz matematike. Sad je moderno da svi imaju privatne profesore iz svega, ali je to najmanje zastupljeno u našoj školi, a meni je to stvarno bezveze jer stvarno mislim da to u Drinki nije potrebno, osim ako ti jedna nastavnica predaje (ne matematiku) ali neću da kažem da me ne bi neko otkrio, ali na primer ja nemam ni jednog nastavnika privatno (kratko vreme sam imao iz predmeta koji predaje gore pomenuta nastavnica) a imam sve petice. A veruj mi jedva da učim jer od prvog razreda nas uvežbaju da radimo teže zadatke, ali što kaže Jukie svi su zadovoljni što su u tako dobroj školi.
Ja napisah mnogo, odoh od matematike, ali stvarno je matematika u Drinki super i nećeš se pokajati za Drinku kao "matematičku osnovu". Nadam se da sam pomogao! :)
 

Back
Top