Uticaj politike na pojedinca

ms

Aktivan član
Poruka
1.160
Recimo kod nas...posle 15 godina raznoraznih politickih partija, kakav je to trag ostavilo na pojedinca?

Kako izgleda osoba kojoj je politika u zivotu sve?
Da li biste se vi ukalupili unutar partije ili unutar sopstvenog gledanja na stvari? 8)
Koliko im verujete :?
 
Skoro sam se vratila iz Bugarske i tamo sam upoznala raznorazne likove iz Evrope.Niko nas ne mrzi, niko nam ne misli zlo, zasto onda nas narod, ili bolje reci, vecina naroda misli da nas svet prezire, mrzi i zeli da nas unisti? Zar su stranci krivi za ovo sto smo sami sebi ucinili?

Inace, narodi na Balkanu izgleda da imaju kolektivno pomracenje svesti, jer su poceli Hrvati da mrze Slovence? Zasto? Odgovor je bio zbog utakmice....
 
Politika u Srbiji... pa samo pogledaj sta se radi na samo ovom podforumu pa ce ti biti sve jasno: prevare, zataskavanja itd. :x

Uticaj politike na pojedinca... kao sto sam start ovog podforuma pokazuje, kad se kaze politika, ljudi prvo pomisle na izbore, a zatim se slatko nasmeju... Politika je postala nesto oko cega se ljudi smeju i ponekad i dobro zabavljaju dok gledaju prenos skupstine na TV-u (narocito dok radikali pricaju).

Nema tu vise nikakve ozbiljnosti, izlaganje programa, ideoloskih ideja ili cega vec, sad je to samo obicno takmicenje u popularnosti. Cudi me da nisu poceli da dodeljuju oskara popularnosti za najpopularnijeg politicara... :roll:

Dodato:
A da, pa ima oskar za najpopularnije politicare! On se dodeljuje nakon jednog iscprnog sistema selekcije koji se zove... hmmm, kako ono bese... a da, predsednicki izbori... :?
 
.Niko nas ne mrzi, niko nam ne misli zlo, zasto onda nas narod, ili bolje reci, vecina naroda misli da nas svet prezire, mrzi i zeli da nas unisti? Zar su stranci krivi za ovo sto smo sami sebi ucinili?

Ma niko i nema pojma gdje smo i ko smo... :D Sto bi se obicni turisti zamajavali s tim... 8)
 
limunada:
.Niko nas ne mrzi, niko nam ne misli zlo, zasto onda nas narod, ili bolje reci, vecina naroda misli da nas svet prezire, mrzi i zeli da nas unisti? Zar su stranci krivi za ovo sto smo sami sebi ucinili?

Ma niko i nema pojma gdje smo i ko smo... :D Sto bi se obicni turisti zamajavali s tim... 8)

A što je, imajući autora u vidu, velika sreća !!! :lol:
 
A sta mislite kada ce Srbin o politici mirnim tonom i sa uvazavanjem drugog Srbina da prica, ili eventualno Srpkinje? :lol:
Zar vam se ne cini da smo postali drustvo u kom sopstveno misljenje nije preporucljivo izlagati pred svakim zarad sopstvene sigurnosti?

Jednostavno receno, isfrustrirani smo kao narod onim sto nam se desilo, a ako neko shvata ovo moje razmisljanje kao tupljenje, to je njegov problem? 8)
 
ms:
A sta mislite kada ce Srbin o politici mirnim tonom i sa uvazavanjem drugog Srbina da prica, ili eventualno Srpkinje? :lol:
Zar vam se ne cini da smo postali drustvo u kom sopstveno misljenje nije preporucljivo izlagati pred svakim zarad sopstvene sigurnosti?

Jednostavno receno, isfrustrirani smo kao narod onim sto nam se desilo, a ako neko shvata ovo moje razmisljanje kao tupljenje, to je njegov problem? 8)

Nikad !!! Pre ni 100 godina, na izborima je pobeđivao ko uspe da stigne živ do glasačkog mesta !!! ( vidi " Koreni " D. Ćosić ! )
 
limunada:
ms:
A sta mislite kada ce Srbin o politici mirnim tonom i sa uvazavanjem drugog Srbina da prica, ili eventualno Srpkinje? :lol:

Ne brini,i Japanci se povremeno potuku u parlamentu... :lol: :wink:


Da, ali zato ne učestvuju Japanke !!!
U Bosni ne bi ni bilo rata, da Alija nije imao četiri žene, a šta to znači u politici, reprezentativan je primerak Limunad'ca, i to kao pojedinka !!!
:lol:
 
ms:
Skoro sam se vratila iz Bugarske i tamo sam upoznala raznorazne likove iz Evrope.Niko nas ne mrzi, niko nam ne misli zlo, zasto onda nas narod, ili bolje reci, vecina naroda misli da nas svet prezire, mrzi i zeli da nas unisti? Zar su stranci krivi za ovo sto smo sami sebi ucinili?

Inace, narodi na Balkanu izgleda da imaju kolektivno pomracenje svesti, jer su poceli Hrvati da mrze Slovence? Zasto? Odgovor je bio zbog utakmice....

Pravi razlog je u stvari deo jadne male obale koju ima Slovenija a ciji bi delic Hrvatska da pripoji. Ovde se vode smesne i glupe polemike cije ribe u stvari pecaju slovenci a cije hrvati (primer, hrvatske ribe presle u vode slovenaca, riba zna sta je granica jbga) i svako toliko dodje do malo ozbiljnijeg medjunarodnog incidenta.
Toliko o tome.
 
ms:
Recimo kod nas...posle 15 godina raznoraznih politickih partija, kakav je to trag ostavilo na pojedinca?
Zasto 15 godina lose politike?
I nije mi jasno zasto svi krive Milosevica (nemojte misliti da ga sad branim).
Covek nije mogao da ispravi ono sto su zasrali njegovi prethodnici. Sta je samo Tito uradio nakon 2. sv. rata.
Pa politicka ubistva pre njega (npr. Karadjordje, pa cak i ubistva u svetoj dinastiji Nemanjica).
I konacno utisak na mene je taj da prezirem svaku partiju i svakog politicara
 
Кулиража:
ms:
Recimo kod nas...posle 15 godina raznoraznih politickih partija, kakav je to trag ostavilo na pojedinca?
Zasto 15 godina lose politike?
I nije mi jasno zasto svi krive Milosevica (nemojte misliti da ga sad branim).
Covek nije mogao da ispravi ono sto su zasrali njegovi prethodnici. Sta je samo Tito uradio nakon 2. sv. rata.
Pa politicka ubistva pre njega (npr. Karadjordje, pa cak i ubistva u svetoj dinastiji Nemanjica).
I konacno utisak na mene je taj da prezirem svaku partiju i svakog politicara

.....

Ne krivim ja Slobu, nego narod kome je bilo potrebno vise od deset godina da uvidi ko njime vlada.

Da li mislite da nas narod ima podanicki mentalitet?
 
ms:
Recimo kod nas...posle 15 godina raznoraznih politickih partija, kakav je to trag ostavilo na pojedinca? Materijalno, kulturno, moralno srozavanje ...o ljudskim zrtvama da ne govorim... eto kakav je trag ostavila politika na pojedinca i drustvo

Kako izgleda osoba kojoj je politika u zivotu sve?
Koliko god da zelis da se distanciras od svega toga ona, na zalost, u velikoj meri kreira tvoj zivot

Koliko im verujete :?
Retki su oni kojima poverujem po koju rec...
 
ms:
.....

Ne krivim ja Slobu, nego narod kome je bilo potrebno vise od deset godina da uvidi ko njime vlada.

Da li mislite da nas narod ima podanicki mentalitet?
Tu si u pravu.
Od svih je kriv narod, zato sto svi cekamo neko blagostanje a niko nista da uradi povodom toga.
I dokle je doslo da se svadjaju oko izbora drzavne himne. Da kombinuju dve pesme koje ne lice jedna na drugu pored gomile problema u kojima se nalazi drzava
 
Gde god da se okrenem,gde god da odem,koga god da vidim svi tupe o politici.Pa dokle cemo svi da se zalimo,u tome i jesmo najbolji,ali i to mora da ima neku granicu inace cu zadaviti svakog ko mi pocne pricati kako mu je mala plata,kako ne moze ovo,kako ne moze ono.Kao da ne moze da se nadje alternativna zabava u zivotu i da malo bavimo drugim stvarima i da budemo malo veseliji.Ko je kriv,politicari ili narod?
Nebitno.Sasvim nebitno,hajde da vidimo sta cemo sad.
Evo konkretno ja kao pojedinac.Ja sam umetnik,i ja sa svoijm radom hocu i ovde i u inostranstvu da doprinesem i da dam nesto od sebe jer imam energije za to.A koliko je tesko biti umetnik,to mnogi znaju.
(Sada vec cujem zle jezike,lenstine,koji govore "ma kakva umetnost kada je politicka situacija ovakva".)
Ok,onda,ja kazem hajde da krenemo napred.
Ja kucam na sva vrata da uspem,i necu da kukam i da se zalim kako mi je tesko,jer mi je zaista dosta i toliko sam umoran od svog ovog kolektivnog gundjanja.
 
pa u ovom vremenu bar 40% ljudi nema hleba da jede(BUKVALNO!)........a medju njima ima ljudi sa srednjim,pa CAK I SA VISOKIM obrzovanjem,i koga ce onda ti ljudi da krive??????......pa normalno politiku i politicare.....sad,zavisi KOJE politicare

mada PARADOKS je u svemu tome sto i ogroman procenat ljudi se bori za goli opstanak(od danas do sutra),pa nema vremena ni da prati sva ta politicka desavanja......kao sto nemoze ni da procita ovo sto mi pisemo na ovo m net-u.......jer u ovoj srbiji manje od 10% ljudi se kaci na net(??!!)....tuzno,ali istinito
 
U Srbiji jeste da preovladjuje siromastvo, ali se ne slazem sa tvrdnjom da usled sopstvenog siromastva oni ni ne razmisljaju o politici .. Mislim da je suprotno, onaj ko nema para, povodice se za politickim obecanjima tih para, onaj ko ima, gledace jos nesto, mozda program....

Sta mislite zasto je 600 000 ljudi glasalo za Karica, videli su bogatasa koji im nudi bolji zivot i poverovali da bi on to zaista i obezbedio, a i racunaju ako Karic ima para, nece krati kad dodje na vlast. ne treba mu stan, ima sve...mozda i ulozi nesto u socijalnu pomoc...domacin covek...itd

Ili mislite da je nesto drugo u pitanju? Zasto je Karic osvojio toliki broj glasova? 8)
 
ms:
U Srbiji jeste da preovladjuje siromastvo, ali se ne slazem sa tvrdnjom da usled sopstvenog siromastva oni ni ne razmisljaju o politici .. Mislim da je suprotno, onaj ko nema para, povodice se za politickim obecanjima tih para, onaj ko ima, gledace jos nesto, mozda program....

Sta mislite zasto je 600 000 ljudi glasalo za Karica, videli su bogatasa koji im nudi bolji zivot i poverovali da bi on to zaista i obezbedio, a i racunaju ako Karic ima para, nece krati kad dodje na vlast. ne treba mu stan, ima sve...mozda i ulozi nesto u socijalnu pomoc...domacin covek...itd

Ili mislite da je nesto drugo u pitanju? Zasto je Karic osvojio toliki broj glasova? 8)


Ma nisam mislio da neko(oni najsiromasniji) BUKVALNO ne razmislja o politici,mislim, VEROVATNO ti ljudi gledaju vesti,i upoznati su sta se dogadja,samo sam mislio da usled velikih briga,problema itd,koje imaju zbog ove NENORMALNE ekonomske situacije,ne provode puno vremena misleci npr o tome da li bi bilo "bolje" da je ovaj na vlasti ili onaj,kako bi bilo "OVAKO",a kako "ONAKO"

uostalom,ovde je vecina stanovnistva prestalo da veruje u price tipa "samo vi mene(ili moju stranku) dovedite na vlast,i imacete novca koliko zelite"...........mislim,na osnovu VIDJENOG ne bi trebalo verovati u takve price...i ovde nijedna politicka stranka nema NIKAKAV program u praksi.....ima ga KAO samo dok je predizborna kampanja

e,a upravo oni koji i dalje veruju u takve bajke,oni su glasali za Karica.....odnosno,to je i dalje onaj mentalitet ovog naroda koji zudi za nekim VODJOM(kao sto je to bilo pre 15 god).....naravno, to nije za bilo kakvu osudu(to sto je neko glasao za Karica),jednostavno ti ljudi su obicni i normalni ljudi koji zele da BOLJE zive,ali moje je misljenje da su u zabludi,jer taj Karic,nije nekakav "mesija" koji ce sve probleme nekim carobnim stapicem resiti

kao sto je rekao "porazeni" kandidat za predsednika "ne moze neko ko je katance,za vreme Milosevica,stavljao na fabrike,sada te iste katance da skida
 

Back
Top