Palestinska drzava

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Cao,

Izraelski premijer netanjahu je izrazio zaljenje sto se Palestinci ne slazu sa privremenom obustavom gradnje naselja a sa druge strane kritikuje EU sto zeli da napravi istocni Jerusalem glavnim gradom Palestinske drzave.Sta mislite da li ima izgleda da se osnuje Palestinska drzava i da na Bliskom Istoku zavlada mir?

Zasto Izraelci ne prekinu sa gradnjom naselja na Zapadnoj Obali i istocnom Jerusalemu i zasto stalno zele neki kavgu?
 
Da li je vrijeme da se Palestincima da vec dugo cekana drzava i da se prinzaju UNom i da se njihova granica obezbijedi medjunarodnim pravom.Izrael vise nema racuna da ratuje jer to je uzalud davanje zrtava za pedalj po pedalj zemlje koja nije njihova.
 
jordan pohvalio eu zbog istočnog jerusalima
Politika - Pre 33 minuta
TEL AVIV, AMAN - Jordanski kralj Abdulah pohvalo je nastojanja Evropske unije da prizna istočni Jerusalim kao glavni grad buduće palestinske države.

Kralj je pohvalio napore koje ulaže Švedska, trenutno predsedavajuća EU, da izdejstvuje jedinstven evropski odnos koji priznaje istočni Jerusalim kao glavni grad palestinske države, u skladu sa vizijom o dvodržavnom rešsenju koje uživa univerzalni konsenzus, navedeno je u saopštenju dvora, a prenose izraelski mediji izveštaje svetskih agencija.

Ministri spoljnih poslova EU diskutovaće u Briselu o nacrtu dokumenta koji je pripremila Švedska, a kojim se takođe predviđa podrška EU jednostranom proglašenju palestinske države.

Na sastanku sa zvaničnicima EU, kralj Abdulah je apelovao na njih da "izvrše odgovarajući pritisak na Izrael da ga primoraju da zaustavi sve unilateralne mere koje sprovodi u okupiranom Jerusalimu, koje mogu da prete islamskim i hrišćanskim svetilištima i teže da izmene njegov (arapski) pečat, prazneći sveti grad od muslimanskih i hrišćanskih žitelja".
 
Da li je vrijeme da se Palestincima da vec dugo cekana drzava i da se prinzaju UNom i da se njihova granica obezbijedi medjunarodnim pravom.Izrael vise nema racuna da ratuje jer to je uzalud davanje zrtava za pedalj po pedalj zemlje koja nije njihova.

prva mojsijeva, 15:18 Taj dan učini Gospod zavet s Avramom govoreći: Semenu tvom dadoh zemlju ovu od vode misirske do velike vode, vode Efrata,

voda misirska je Nil naravno.

teodor hercl, vodja cionista i isidore bodenhajmer 1910-e svoju buducu zemlju zove "palestinom i sirijom" kao i ceo jevrejski kongres.
na to im britanski ambasador u istambulu dodaje "...zemlja faraona...ce biti deo izraela.."

herzl takodje trazi od sultana zemlju do eufrata a posle toga trazi da se jevreji nastanjuju i u mesopotamiji.
zabotinski 1935-e izjavljuje "mi hocemo imperijalni izrael"
i na kraju, moshe dajan - "nasi predhodnici su ostvarili izrael u granicama 48-e, mi u granicama 67-e a vi trebate da ostvarite veliki izrael, od nila do eufrata."


marine, gaza je mala, mali kamen spoticanja. palestinci su osudjeni na propast ako ovaj uspavani svet ne spreci to.

kao sto vidis, bitke se vode bas na eufratu, u iraku.
ginuce izraelci do zadnjeg amera.

sinaj je vracen egiptu ali za kratko.
 
Marine, veoma je kompleksna tema.
Moje licne simpatije su naravno na strani Palestinaca.
Kako ce se dogadjaju u buducnosti odvijati zavisi od niza faktora. Svakako jedan od kljucnih faktora je snaga i politika Bele Kuce. Jasno je da SAD jos uvek podrzava Izrael, sto je Palestincima objektivno tesko da saradjuju na mirovnom sporazumu sa nekim ko je pristrasan u odnosu na onu drugu stranu, a takvo je stanje.
 
Da li je vrijeme da se Palestincima da vec dugo cekana drzava i da se prinzaju UNom i da se njihova granica obezbijedi medjunarodnim pravom.Izrael vise nema racuna da ratuje jer to je uzalud davanje zrtava za pedalj po pedalj zemlje koja nije njihova.

NIje:rtfm:
Separatizam je bolest :rtfm:
Pozovite doktora
DR. Legija :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Što malje Muslimanskih džamahija , malje problema Hrišćanima :super:
 
Cao,

Izraelski premijer netanjahu je izrazio zaljenje sto se Palestinci ne slazu sa privremenom obustavom gradnje naselja a sa druge strane kritikuje EU sto zeli da napravi istocni Jerusalem glavnim gradom Palestinske drzave.Sta mislite da li ima izgleda da se osnuje Palestinska drzava i da na Bliskom Istoku zavlada mir?

Zasto Izraelci ne prekinu sa gradnjom naselja na Zapadnoj Obali i istocnom Jerusalemu i zasto stalno zele neki kavgu?

Па,има шансе само у случају да Ватикан(ЕУ) и САД окупирају израелску територију и створе џамахирију,као што су окупирали Космет и створили терористички и наркомански вилајет на том српском тлу.

Да се ја питам,сви Арапи би били моментално протерани из Израела,као и Шиптари с Космета.Па,нека се жале водоводу и ЕУ која их финансира,контролише и хушка на терор и погибију зарад "виших циљева" и амбиција које ЕУ гаји према Израелу.
 
Izrael shvata da je to neminovnost. Jedini problem je kako to objasniti narodu.

kad kazes izrael, mislis na vlast izraela?

bibi uopste ne shvata niti planira bilokakvu palestinsku drzavu.
cak sta vise, njom se jedva i bavi, ono sto njega interesuje je da nijedna arapska ili muslimanska drzava na bliskom istoku ne bude takmac izraelu.

palestina je mala stavka, teziste je na iraku, iranu, siriji i libanu.

gaza sluzi da se pokatkad pokaze moc izraela, kroz cistu brutalnost koja uvek ostane nekaznjena.
posle poraza u libanu 2006-e, masakar u gazi je bio neminovan.

sto se pak tice izraelaca, ima ih raznih, ali kad je tel aviv, najmladji i najliberalniji grad bliskog istoka glasao za ekstremnu desnicu - sve je onda jasno.

niti izraelska vlast shvata i razmislja o nekoj palestinskoj drzavi niti pak narod sto je velika greska, ta argoancija ce ih skupo kostati.
kod arapa se skupilo mnogo gorcine koja ce da eksplodira jednog dana a izrael ce se naci sam samcat.
retko ko u izraelu razmislja o pravim interesima izraela i time dovode svoj opstanak u pitanje.

opila ih je moc i slava koja jenjava kako americka moc jenjava.

na zalost, palestinci ako zele promenu sad a ne da cekaju krvav rasplet za neko desetlece, trebali bi da prestanu da slusaju razne tutore iz vasingtona i eu, i da proglase nezavisnost sad i odmah a zatim proglase okupaciju.
 
Cao,

Izraelski premijer netanjahu je izrazio zaljenje sto se Palestinci ne slazu sa privremenom obustavom gradnje naselja a sa druge strane kritikuje EU sto zeli da napravi istocni Jerusalem glavnim gradom Palestinske drzave.Sta mislite da li ima izgleda da se osnuje Palestinska drzava i da na Bliskom Istoku zavlada mir?

Zasto Izraelci ne prekinu sa gradnjom naselja na Zapadnoj Obali i istocnom Jerusalemu i zasto stalno zele neki kavgu?

зашто?
знам ал несмем да кажем, америка одмах шаље људе у црном
 
To je nemoguce da je plan Izraela da se prosirir na od Nila do Eufrata jer za to bi se prekrsile sve medjunarodne norme o granicama.Nije nikakav separatizam da se osnuje Palestinska drzava, naprotiv to je ono sto se spasti moze.Izrael je protjerao toliko Palestinaca sa svojih ognjista pa stoga i ovaj minimum je dobar za Palestince.
Ovo je velika snasa za Blizki istok da uhavti tokove mira i sa ovakvom sansom se moze nesto uciniti.Ako i ova sansa za mir bude propustena onda ce slijediti daljni sukobi i rat.
 
To je nemoguce da je plan Izraela da se prosirir na od Nila do Eufrata jer za to bi se prekrsile sve medjunarodne norme o granicama.Nije nikakav separatizam da se osnuje Palestinska drzava, naprotiv to je ono sto se spasti moze.Izrael je protjerao toliko Palestinaca sa svojih ognjista pa stoga i ovaj minimum je dobar za Palestince.
Ovo je velika snasa za Blizki istok da uhavti tokove mira i sa ovakvom sansom se moze nesto uciniti.Ako i ova sansa za mir bude propustena onda ce slijediti daljni sukobi i rat.

nemoguce je da izrael prekrsi sve te norme i pravila?

pa on ih je vec prekrsio, masu rezolucija, povelja, zenevskih sporazuma itd.

drzava je klasican aparthejd.

kad negde imas put za jevreje poseban i put za nejevreje, kad za jedne vazi civilni zakon drzave izraela a za druge preki vojni sud, kad se otima zemlja i nasilno otimaju kuce a onda podizu naselja na toj zemlji pa se dize zid da razdvoji dva palestinska mesta, kad neko iz koventrija, jevrej, ciji preci hiljadama godina nisu ziveli u izraelu ima "pravo na povratak" a oni koji su morali da naprave mesto zive u getou - e to je aparthejd.
samo jos gori, juznoafricka republika nije koristila bombne i f-16, nisu cinili masakre.

pazi, 21-i vek, opisah ti gore i ti mi kazes da izrael ne sme protiv medjunarodnih zakona?

neozbiljno.
 
Iza toga stoji SAD i njihova politika.Oni su sada pustili EU da vodi politiku na Bliskom Istoku ali zadnja rijec ce se cuti od SADa i ako oni budu rijeseni da naprave palestinsku drzavu onda ce je i biti.Izrael je produzena ruka SADa ali i tamo mogu izgubiti na ugledu ako budu neposlusni.
 
Ponavljam, Izrael shvata da je palestinska drzava neminovnost.
Kao sto nasa vlast shvata da je kosovo nezavisno i da tu nista necemo moci da uradimo, ali to prosto niko iz politickih motiva ne moze i ne zeli da saopsti jer bi se time politicki sahranio.
E, isto tako je i u Izraelu
 
374px-Is-wb-gs-gh_v3.png


Ovo je mapa Palestine.Prilicno dobra teritorija za Palestince i bilo bi lijepo da se to na miran nacin podvoji i da Palestinci budu svoji na svome.Volim ih mnogo jer su propatili dosta ovih vremena.Samo je glavno da ovi Izraelci prekinu gradnju tih naselja pa ce biti sve u redu.Opet ce se Palestinom vijoriti glasovi dobrih pjevaca i dobre iger ce se izvoditi.
 
Poslednja izmena:
Pa jedino se na Srpskim forumima osjecamo bezbjedni.


Mi Srbi smo civilizovan i demokratski narod,ne mrzimo nikoga.Ali vi mrzite,to vam nije dobro.Toliko mrzite Jevreje,verovatno zbog Palestinaca,da to smeta svakom normalnom coveku.Govorite istim jezikom kao mi i neupuceni citalac bi pomislio da Srbi mrze Jevreje.A to uopste nije tacno.Ja mislim da Jevreji na Bliskom istoku imaju isti komsiluk kao i mi Srbi na Balkanu,slicna nam je i istorija,slicno smo i stradali.Mi najvise u prvom,oni u drugom svetskom ratu.I nemojte vi muslimani da nas svadjate.Kad kucate na nasim,srpskim forumima,kazite:Ja kao musliman mislim...pa pisi sta god hoces,necemo da vam branimo.Srbi su demokrate i ne mrze,jedino ako im pukne film pa krenu da se brane ,onda bude svasta.
Vi muslimani treba veoma ozbiljno da shvatite referendum u jednoj razvijenoj i demokratskoj zemlji kakava je Svajcarska.Ili su i to namontirali Jevreji?!
 
Ja kao musliman mislim da si pogrijesio.Ne svadjam ja Srbe i Izraelce nego postavio sam temu koja se tice svjetskog mira i Palestinci su u tom sukobu zrtve nemojte sada vrdati ako je Izrael uputio par lijepih rijeci Srbiji da se sada mijenjate.
 
Ponavljam, Izrael shvata da je palestinska drzava neminovnost.
Kao sto nasa vlast shvata da je kosovo nezavisno i da tu nista necemo moci da uradimo, ali to prosto niko iz politickih motiva ne moze i ne zeli da saopsti jer bi se time politicki sahranio.
E, isto tako je i u Izraelu

:lol:

Поредиш Израел и Србију...Нико Израелу ништа не може наметнути,јер они имају потенцијал да се бране од било кога за разлику од нас.
 
U Palestini nisu u dobrim donsima ni Krscani sa Zidovima i oni su zauzeli Nazareth svijeti grad za Krscane to jest cijelu Galileju.U Palestini su muslimani i Krscani zajedno i oni se bore za neovisnu Palestinsku drzavu.
 
:lol:

Поредиш Израел и Србију...Нико Израелу ништа не може наметнути,јер они имају потенцијал да се бране од било кога за разлику од нас.

Ma ne. Poredim samo u smislu onoga sto je svima jasno, a sto niko ne zeli da saopsti ljudima.
Inace, Izrael je svojim ponasanjem i qrchenjem smorio cak i svog najveceg zastitnika i ne budi previse siguran da je moc te drzave jednaka onoj od pre dvadesetak godina, te da moze da radi nove sabre i shatile a da to ne proizvede neke posledice koje tada nije
 

Back
Top