Problem sa snimanjem zvuka preko Free Sound Recorder-a i ostalih programa
Prikazujem rezultate 1 do 1 od 1

Tema: Problem sa snimanjem zvuka preko Free Sound Recorder-a i ostalih programa

Elita Dakyorlando (avatar)
    Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Podrazumevano Problem sa snimanjem zvuka preko Free Sound Recorder-a i ostalih programa

Do sada sam za snimanje zvukova svih vrsta sa kompa (neka pesma iz filma, dijalog i sl.) u zaseban MP3 ili WAV fajl koristio Free Sound Recorder (onaj što se može unaprediti u Cool Record Edit Pro) koji se pokazao kao odličan. Međutim, otkad sam nabavio nov komp, sa novom matičnom, imam problema da snimim bilo kakav zvuk.

Sada kada otvorim taj program, jačina snimanja zvuka (Volume), kao i Balance, su na nuli. Ranije sam prostim drag&drop sistemom podešavao skalu. Međutim, sada kada to pokušam, pomera mi se ceo prozor umesto kvadratića na skali. Ne znam kako da podesim na prethodno stanje, a u opcijama nisam našao drugi način za podešavanje jačine snimljenog zvuka. Naravno, kada ovako snimam nešto, ništa se ne čuje u fajlu koji dobijem.

Probao sam i sa nekim drugim programima za snimanje, ali ni sa jednim nisam uspeo da snimim neki zvuk; uvek bude samo mrtva tišina kad pustim fajl posle snimanja, bez obzira da li je MP3, WMA ili WAV. Da li je stvar do Recording Device opcije? Šta bi tu trebalo da stavim? Kao Recording Device imam opcije Realtek HD Audio Input i Realtek HD Digital Input (neki programi nude još neke). Imam još i opciju Recording Mixer pod kojom su CD Volume, Mic Volume, Stereo Mix... ali nijednom kombinacijom nisam uspeo da pojačam, odnosno osposobim zvuk.

Može li neko da mi pomogne
    - ili da podesim Free Sound Recorder da pomera podeok na Volume skali kad uradim drag&drop umesto celog prozora,
    - ili da uključim zvuk u nekom drugom programu?

Da li je stvar do nove matične koja u sebi ima ugrađeno nešto vezano za zvuk što prethodna nije imala (na kućištu su džekovi za slušalice i mikrofon, što na prošlom nije bilo)?
    Poslednji put ažurirao/la Dakyorlando : 07.12.2009. u 07:17
    Niko ne može tako da mi upropasti život kao što ja mogu sam sebi.

Slične teme

1. Free Sound Recorder
    Autor milan-s u forumu Multimedija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.10.2009., 10:46
  2. SOUND RECORDER
    Autor sekcija u forumu Softver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.01.2007., 13:59
  3. Problem sa snimanjem preko TV kartice
    Autor rajkec u forumu Softver
    Odgovora: 8