Da li je bitno da ljudi iz vlasti imaju ideju o istoriji svoga naroda?

Pogledaj rezultate ankete: Da li je bitno da ljudi iz vlasti imaju ideju o istoriji svoga naroda?

Glasova
37. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Nije bitno

2 5,41%
  • Donekle bitno

1 2,70%
  • Veoma bitno

34 91,89%
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 81

Tema: Da li je bitno da ljudi iz vlasti imaju ideju o istoriji svoga naroda?

Mrkalj nije na forumu
    Demokratski izabrani koordinator istoriografske revolucije na Slovenskom Jugu
    Elita Mrkalj (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    51
    Reputaciona moć
    511

Podrazumevano Da li je bitno da ljudi iz vlasti imaju ideju o istoriji svoga naroda?

Posmatrajući događaje u poslědnjih 20 godina, često sam se pitao imaju li i koliko naši "vođe" imaju znanja o istoriji, koja bi im pomogla da osmisle nacionalnu strategiju, nacionalni interes.

Na žalost, često sam imao prilike da se uvěrim kako nemaju pojma s mozgom. Bože nam pomozi.
    Poslednji put ažurirao/la Mrkalj : 06.12.2009. u 23:35

Veoma poznat Koča (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    177

Podrazumevano Re: Da li je bitno da ljudi iz vlasti imaju ideju o istoriji svoga naroda?

e, najjaci!!!

pa sta zna prase...njemu istorija verovatno pocinje 45.

_______________-
    „Страст за истином прошлости је најбољи израз животне снаге у човеку и нарочит облик његовог поштовања самог себе“. (Иво Андрић)

Domaćin NickFreak (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano Re: Da li je bitno da ljudi iz vlasti imaju ideju o istoriji svoga naroda?

Mislim da bi jedan od savetnika morao biti jako potkovan ovom temom.
    Naravno to ne mora biti presudno u nekim odlukama.

Ističe se Dragan_srbcg (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

ja mislim da bi ovome to najbolje objasnio Šešelj. . covek rastura istoriju.
    Србија стоји на рубу амбиса мудро вођена од телетабиса, jасно је да је народу присела помоћ гована из Хага и Брисела! By Бора Ђорђевић

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dragan_srbcg Pogledaj poruku
    Е ово бих могао да потпишем.

Још нешто... Није довољно знати историју, треба знати и митологију, тј. дух нације.

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Niti zanjuu niti ih interesuje . Svog narada se u glavnom stide .
    Zato nam i jeste , kako nam je .

Učlanjen
    06.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio Dragan_srbcg Pogledaj poruku
    Pa njemu nije istorija primarna ali je čovek je hyper inteligentan i sve što dohvati temeljno izuči u rekordnom roku.

Ali sa druge strane je pun negativne energije i pomalo destruktivan.
    Tako da bi kao savetnik ograničenih moći bio genijalan ali nikako kao vladar.

Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Citat Original postavio NickFreak Pogledaj poruku
    Pa njemu nije istorija primarna ali je čovek je hyper inteligentan i sve što dohvati temeljno izuči u rekordnom roku.

Ali sa druge strane je pun negativne energije i pomalo destruktivan.
    Tako da bi kao savetnik ograničenih moći bio genijalan ali nikako kao vladar.
    neznam ali ja bi bas volio da ga vidim npr. kao predsednika Srbije.
    po mom misljenju svaki pravi politicar bi trebao da ima malo negativne energije, a ne kao Tadic sto je izgleda od viska pozitivne energije poceo svima komsijama da se izvinjava,......
    Србија стоји на рубу амбиса мудро вођена од телетабиса, jасно је да је народу присела помоћ гована из Хага и Брисела! By Бора Ђорђевић

Učlanjen
    06.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Pazi postoje vremena za sve sam si svedok toga da nam je ideja o velikoj Srbiji donela Srbiju pod šljivom.
    Ne možeš protiv sveta treba sada spasti što se spasti može.

Nekog Šešelja možemo čekati u nekim povoljnijim svetskim prilikama za takve ideje.

Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Citat Original postavio NickFreak Pogledaj poruku
    Pazi postoje vremena za sve sam si svedok toga da nam je ideja o velikoj Srbiji donela Srbiju pod šljivom.
    Ne možeš protiv sveta treba sada spasti što se spasti može.

Nekog Šešelja možemo čekati u nekim povoljnijim svetskim prilikama za takve ideje.
    da znam za to, meni su neke njihove ideje stvarno blesave, a neke ne. a za tu Veliku Srbiju, bice jos prilika.....

ali Srbiji i nama Srbima bi trebao vladar sa teskom rukom.,a ne nekakve ulizice, dupelizci..itd...nama bi trebao Vladar, pametan, genije, iskusan, dobar poznavalac istorije..itd.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Naravno da moraju da imaju ideju, ali nije stvar ni samo o tome, nego ni ta ideja ne sme da bude pogrešna. Eno Tadića, mrtav ladan izjavi da su odnosi sa Turskom bolji nego ikada u istoriji. Što je em smešno, em nije ni tačno, bolji su bili u vreme Ataturka koji je bio kuvan i pečen sa kraljem Aleksandrom.

A što se Dačića tiče... nikad od njega turistički vodič.
    "Илијаду" није написао Хомер, него један други песник који се исто тако звао.

Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

ebes vladara koji ne zna istoriju svog naroda i svoje drzave, jer takav vladar ne zna sta su srpski interesi ni kako se boriti za svoju drzavu i narod i interese.

Početnik
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ако не знаш своју историју, самим ти не поштујеш свој народ, своју земљу и веру. Данашњи политичари својим "дипломатским" потезима доказују да су велике незналице и да довољно не познају историју.

Aktivan član Istrebljivac arhaizma (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Apsolutno nebitno!
    Politicar treba da postupa racionalno i da se rukovodi aktuelnim trenutkom, i ako mu slučajno počnu po glavi da se vrzmaju istorijske slike i ako mu se učini da te slike utiču na njegove državničke poteze - odmah neka stavi glavu u bunar da se malo ohladi, pa tek onda nek povuče potez.
    DUH TRADICIONALIZMA JEDAN JE OD OSNOVNIH IZRAŽAJA PALANAČKOG DUHA - Radomir Konstantinović

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    403

Citat Original postavio Istrebljivac arhaizma Pogledaj poruku
    Apsolutno nebitno!
    Politicar treba da postupa racionalno i da se rukovodi aktuelnim trenutkom, i ako mu slučajno počnu po glavi da se vrzmaju istorijske slike i ako mu se učini da te slike utiču na njegove državničke poteze - odmah neka stavi glavu u bunar da se malo ohladi, pa tek onda nek povuče potez.
    A kako da se bavi aktuelnim trenutkom ako je nezreo i ništa ne zna?

Mrkalj nije na forumu
    Elita Mrkalj (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    51
    Reputaciona moć
    511

Citat Original postavio Sanovnik Pogledaj poruku
    Niti zanjuu niti ih interesuje . Svog narada se u glavnom stide .
    Zato nam i jeste , kako nam je .
    Jesi li siguran da smo mi njihov narod?

Mrkalj nije na forumu
    Elita Mrkalj (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    51
    Reputaciona moć
    511

Citat Original postavio Slaven777 Pogledaj poruku
    A kako da se bavi aktuelnim trenutkom ako je nezreo i ništa ne zna?
    Eto, tako, kao u uvodnom postu.

To je čověk za kojeg gosin Istrěbljivač navija.

Ali tražim još priměra. Nije Ivica jedini.
    Poslednji put ažurirao/la Mrkalj : 08.12.2009. u 23:58

Učlanjen
    31.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Mrkalj Pogledaj poruku
    Eto, tako, kao u uvodnom postu.

To je čověk za kojeg gosin Istrěbljivač navija.

Ali tražim još priměra. Nije Ivica jedini.
    Dačić je završio fakultet kao student generacije, sa prosekom 10.
    Da nije on tvoj ispisnik na koga si ljubomoran?

Nisam nikada glasao za Dačića i SPS, ali mi se dopao u trenutku kada je odlučio 2002. godine da ne sluša Miloševićeve direktive iz Haga. Znači da čovek misli svojom glavom. Takodje, odluka da ne pravi vladu sa vadikalima i narodnjacima prošle godine - opet pokazuje da zrelo politički razmišlja.
    DUH TRADICIONALIZMA JEDAN JE OD OSNOVNIH IZRAŽAJA PALANAČKOG DUHA - Radomir Konstantinović

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Dačić je završio fakultet kao student generacije, sa prosekom 10.

Nisam nikada glasao za Dačića i SPS, ali mi se dopao u trenutku kada je odlučio 2002. godine da ne sluša Miloševićeve direktive iz Haga. Znači da čovek misli svojom glavom.

S obzirom na to koliki je prosek imao na fakultetu, dugo mu je trebalo da počne da misli svojom glavom.

Učlanjen
    31.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

.... ili je čekao povoljan momenat, svojih 5 minuta. Nemoj da misliš da ja branim Dačića, nagutao sam se pošteno suzavca i pendereka na demonstracijama 90-tih. Samo kažem da je odigrao najbolje moguće što je uveo SPS u blok evropskih, reformskih partija. Da se rukovodio emocijama i istorijom, ušao bi u vladu sa Koštunicom i Šešeljem, ali Dačić je odigrao hladno i profesionalno, ko pravi političar.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Samo kažem da je odigrao najbolje moguće što je uveo SPS u blok evropskih, reformskih partija. Da se rukovodio emocijama i istorijom, ušao bi u vladu sa Koštunicom i Šešeljem, ali Dačić je odigrao hladno i profesionalno, ko pravi političar.
    Сагласан.

Само што се не секриам за Дачића него за нас јадне кад немамо хладнијих и професионалнијих правих политичара него тог таквог Дачића. А далеко од тога да је он најгори.

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    403

Ali hajdemo se vratiti temi. Moj je stav da političar koji nije upućen u istoriju svoje države (ne naroda, bitnije je države) jeste isto što i političar-laik, dok je najbolje ako ima čvrsto uopšteno poznavanje istorije, pogotovo tog dijela svijeta u kojem se nalazi.

Mrkalj nije na forumu
    Elita Mrkalj (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    51
    Reputaciona moć
    511

Nesumnjivo, svaki bi političar morao da ima apsolviran i položen jedan specijalni jednogodišnji kurs kritičke nacionalne istorije koji bi slušao prěd 10-ak najmeritornijih domaćih, ali i stranih istoričara. Samo budala može da pomisli da ono prě njega nije bitno ili da istorija sa njim počinje, gosin Istrěbljivaču.

Slobodan Milošević je eklatantan priměr političara koji nije ni razuměo ni poznavao istoriju Balkana. S druge strane, Tuđman je priměr državnika koji je odlično poznavao istoriju Balkana, istoriju, psihologiju i etnologiju Srba. Zaključak izvucite sami.

Učlanjen
    06.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Ni to nije tačno da Milošević nije poznavao istoriju Balkana ali po njegovoj ideji i njegovih idejnih vođa ta istorija je minorna naspram ove nove revolucionarne istorije koja treba da izmiri naše sitne balkanske komplekse.

Nije ni Hitler pružao mnogo više ali je usmeravao na dugu stvar ali to je druga tema.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Ne znam za Miloševića, ali Tuđmanovo znanje mi nikada nije ulivalo poverenje. Moguće je da je prosto fizički raspolagao većom količinom informacija o istoriji nego Milošević, ali je presudna stvar kako ko ta saznanja konstituiše u svojoj glavi. Što bi rekla jedna moja pokojna komšinica, džaba mu je što je prošao kroz školu kad škola nije kroz njega.

Slične teme

1. Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 06.09.2009., 20:29
  2. Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 04.04.2009., 01:48
  3. Da li ljudi imaju potrebu da pricaju gluposti
    Autor Tuzni_patak u forumu Filozofija
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 09.03.2008., 02:34
  4. Ljudi u buducnosti imaju krljust
    Autor Merima Rakic 92 u forumu Književnost
    Odgovora: 20