Honeymoon

Pa eto , kad jedan netalentovani reziser otktije nacin kako da dobija nagrade , onda pravi i ovakve filmove . A to mu inije prvi put . Te gluposti ,koje on sad pravi , to jesad filmicno i on u napred zna da ce biti rado vidjen na zapadu , bas zbog teme koju obradjuje . Kos ako malo opljune po Srbima , nagrada mu ne moze izmaci .
nema tu od umetnisti ni jedno slovo osim samo U
Bednik .
 
Pa eto , kad jedan netalentovani reziser otktije nacin kako da dobija nagrade , onda pravi i ovakve filmove . A to mu inije prvi put . Te gluposti ,koje on sad pravi , to jesad filmicno i on u napred zna da ce biti rado vidjen na zapadu , bas zbog teme koju obradjuje . Kos ako malo opljune po Srbima , nagrada mu ne moze izmaci .
nema tu od umetnisti ni jedno slovo osim samo U
Bednik .

:eek::eek::eek::dash::dash::dash:
 
1976. Чувар плаже у зимском периоду
1977. Пас који је волео возове
1979. Земаљски дани теку
1980. Посебан третман
1982. Сутон
1984. Варљиво лето '68
1987. Анђео чувар
1989. Време чуда
1992. Танго аргентино
1995. Туђа Америка
1998. Буре барута
2002. Како је Хари постао дрво
2004. Сан зимске ноћи
2006. Оптимисти
2009. Медени месец

svako ima pravo da kaze sto misli, ali to ne mora da znaci da ima pravo
 
1976. Чувар плаже у зимском периоду
1977. Пас који је волео возове
1979. Земаљски дани теку
1980. Посебан третман
1982. Сутон
1984. Варљиво лето '68
1987. Анђео чувар
1989. Време чуда
1992. Танго аргентино
1995. Туђа Америка
1998. Буре барута
2002. Како је Хари постао дрво
2004. Сан зимске ноћи
2006. Оптимисти
2009. Медени месец

svako ima pravo da kaze sto misli, ali to ne mora da znaci da ima pravo

...ali to ne mora da znaci da je u pravu...
Tako si trebao da kazes...
 
govori se o nekoj mogucoj saradnji u buducnosti, po meni, neophodnoj, i ne mislim raspravljati o razlogu zasto je na ovim prostorima doslo do tog rata, mislim da nema svrhe. ali slazem se sa njegovom konstacijom da

[B]"неки националисти у Србија и Албанија нису спремни"[/B]

ni na kakav vid saradnje, ne samo sa kosovom, tj.albancima, vec sa bilo kim iz okruzenja, jer su im ti krivi za sve sto se desilo na ovim prostorima

Da prvo razgranicimo stvari, onako kako treba.....
Nisu negativni oni nacionalisti koji ne zele da dozvole da se protivpravno otcepi deo teritorije njihove drzave(sam pojam nacionalizam je veoma pozitivan, ali se cesto u zadnje vreme koristi kao termin na neku negativnu pojavu.Ono sto je ispravnije da stoji umesto tog pojma, u ovom slucaju je SOVINIZAM).
Nisu nacionalisti oni albanci koji zagovaraju otcepljenje dela tudje teirtorije.Oni su separatisti, a njihovi celnici su TERORISTI.....
Da bi na pravi nacin razgovarali o ovoj temi, moramo stvari nazvati pravim imenom...Inace je rasprava potpuno besmislena..
 
Evo sta kaze sam autor filma...

Kada sam pre tri godine otišao u Tiranu, na njihov poziv, da predstavim filmove „Bure baruta”, „San zimske noći” i „Optimisti”, krenuo sam sa predrasudama kao i svaki Srbin, a tamo sam dočekan fenomenalno i nisam osetio animozitet prema srpskom narodu – izjavio je reditelj i dodao da su predrasude i loše vođena politika u prošlosti doprineli netrpeljivosti između dva naroda.

Film „Medeni mesec” koji je na festivalu u Solunu dobio nagradu publike za najbolji film, do sada je prikazan na festivalima u Veneciji, Torontu, Valjadoljidu, Abu Dabiju i Sao Paulu, a otkupljen je za prikazivanje u Francuskoj, Austriji, Švajcarskoj, Nemačkoj i zemljama u Južnoj Americi. Premijera u Tirani biće održana 27. novembra, a pariska premijera već je zakazana za 14. decembar.

Posle te posete, spontano se rodila ideja za film koji bih režirao sa mešovitom ekipom glumaca i saradnika. Snimanje filma teklo je bez poteškoća, tokom snimanja srpska i albanska ekipa su se zbližile, jer Albaniju i Srbiju spaja zajednička želja da jednog dana budemo deo Evropske unije – istakao je autor i najavio da će glumci iz Albanije prisustvovati večerašnjoj beogradskoj premijeri filma.

Paskaljević je dodao da jeste svestan da je sukob dva naroda prouzrokovan problemom rešavanja statusa Kosova, ali smatra da je rešenje moguće samo uz dijalog i u budućem priključenju EU, prihvatanju evropskih vrednosti i brisanju državnih granica. Reditelj je dodao da je njegov novi film najviše kritičan prema Evropi i predrasudama EU da balkanskim zemljama ne treba otvoriti vrata.
 

Back
Top