Kako prepoznati kopiju
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Kako prepoznati kopiju

Zainteresovan član MisliM_StvaRnO (avatar)
    Učlanjen
    12.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Kako prepoznati kopiju

Planiram da kupim nokiu n73,a ne bih da se zeznem,pa kupim neku Kinesku kopiju.Dosta sam googlao u vezi kopija i tek sad ne znam ništa.Na Youtube sam gledao neke kopije,pa to je strašno kako identično izgledaju.Odustao sam od fizičkog prepoznavanja,ali kopije ne stoje loše ni sa aplikacijam,sve je identično.
    Napominjem da nisam imao priliku da držim u ruci N73,tako da prilikom kupovine,neću moći da osetim razliku u težini niti u kvalitetu fotografije.
    Da li postoji nešto po čemu bih sigurno utvrdio da je u pitanju kopija,možda greška u nekim slovima,negde.Odakle im pravo da pišu NOKIA na telefonu,zašto ih prava Nokia ne tuži?Šta se kuca da dobijem info o telefonu.Hvala unapred

Aktivan član tsartsaris (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: Kako prepoznati kopiju

Citat Original postavio MisliM_StvaRnO Pogledaj poruku
    Planiram da kupim nokiu n73,a ne bih da se zeznem,pa kupim neku Kinesku kopiju.Dosta sam googlao u vezi kopija i tek sad ne znam ništa.Na Youtube sam gledao neke kopije,pa to je strašno kako identično izgledaju.Odustao sam od fizičkog prepoznavanja,ali kopije ne stoje loše ni sa aplikacijam,sve je identično.
    Napominjem da nisam imao priliku da držim u ruci N73,tako da prilikom kupovine,neću moći da osetim razliku u težini niti u kvalitetu fotografije.
    Da li postoji nešto po čemu bih sigurno utvrdio da je u pitanju kopija,možda greška u nekim slovima,negde.Odakle im pravo da pišu NOKIA na telefonu,zašto ih prava Nokia ne tuži?Šta se kuca da dobijem info o telefonu.Hvala unapred
    Lepo kupis telefon u radnji koja je ovlasceni diler Nokie za Srbiju. Dobijas dvogodisnju nokiinu garanciju,fiskalni racun i to je to.
    Platices je nesto skuplje nego negde drugo........ali znas kako kazu: ko ne plati na mostu....

Učlanjen
    12.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Hvala na odgovoru ali to sam i sam znao,pitao sam da li postoje fizicke razlike izmedju kopije i originala,i da li postoje razlike unutar menija,takodje kako saznati info o telefonu.

Primećen član dragi11 (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

N73 kopija ne postoji.
    Pogledaj na mobilnom svetu slike telefona,imas iz svih uglova i imas izgled menija.
    "I killed people, smuggled people, sold people. Perhaps here things will be different."

Učlanjen
    12.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

https://www.youtube.com/watch?v=oSN1ovcnPkI&feature=related
    Naravno da postoje kopije,narocito n73,jer uglavnom kopiraju popularnije telefone.
    U svakom slucaju,danas sam kupio n73,nije kopija u pitanju.Hvala vam na odgovorima,sto se mene tice,tema moze pod kljuc.

Primećen član dragi11 (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Ne postoji kopija kod nas,a to sto si gledao je druga stvar.
    Imaju oni kopije za sve bolje modele telefona,samo sto ih ovde nema u prodaji kod nas.
    Ne znam ko ti je rekao da je N73 jos uvek popularan kad je vec N95 zavrsio svoje.
    "I killed people, smuggled people, sold people. Perhaps here things will be different."

Učlanjen
    12.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Ok,ja sam video po oglasima jako dosta kopija tj.replika,ne znam da li je bila koja kopija n73,verovatno nije ako si toliko siguran,ali zato ima gomila kopija n95 i iphona.Nisam ni rekao da je n73 popularan sad,ali je bio popularan pre,a predpostavljam da su i pre pravili replike i kopije.Uglavnom nije mi namera da pametujem.Samo sam video gomilu kopija po oglasima pa sam mislio da ima i kopija n73.Ma to vise nije ni bitno,fon sam uzeo,original je,tako da...

Iskusan Black Wolf (avatar)
    Učlanjen
    23.10.2006.
    Pol
    muški
    Aperture Science Computer-Aided Enrichment Center
    Reputaciona moć
    202

Ja sam samo imao prilike da se susretnem sa N95 8GB kopijom ko imalo ima pojma šta je Symbian odmah će prepoznati da je kopija.
    The cake is a lie.

Aktivan član gusha (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

danas na trzistu postoje odlicne kopije, koje cak eraguju i na fabricke nokijine kodove za proveru lifetimera, verzije softvera itd....
    ja ih izmedju ostalog najbrze prepoznajem po rezoluciji displeja i zvuku kada se pale (izuzetno visko ton nokijine melodije)
    www.servismobilnihtelefona.rs

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

e ovako imas kinesku kopiju ja sam je video licno (ja imam original) .ODLICNA KOPIJA se razlikuje po tome sto nema senzor(svetlo) pored prednje kamere a ostalo je sve isto (osim kvaliteta ) a losije kopije ti imaju touch screen ili je meni skroz drugaciji i na kineskom je i ima 2 kartice

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

https://www.youtube.com/watch?v=oSN1ovcnPkI&feature=related ovo ti je losa kopija to se vidi po prednjoj kameri koju nema ,baterija je drugacije velicine i izgleda ,zatim kad se pali prometices desnu ruku kao da je polomljena i meni koji je na oko kineski , a ovo je uradjena kopija gde samo fali kamera i pise ispod baterije MADE IN CHINA .zato kad kupujes telefon uporedi imei broj sa kutije i telefona i vidi sta pise ako pise made in finland onda je original ako pise made in germany,romania,turkey,china to ti je svve kopija .to ti je neki najlaksi nacin ali opet moras da kupis od nekog ko ima na kutiji da pise imei i ispod baterije i da na kutiji i telefonu pise made in finland pozdrav

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

ne mogu da nadjem sad taj snimak gde nema tu kameru
    Poslednji put ažurirao/la aca 1 : 02.01.2010. u 22:03

Početnik
    Učlanjen
    18.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

E sad neznam koliko se razumes u kvalitet boja na displeju mob telefona. Kod kopije taj broj boja odnosno kvalitet slike displeja je znatno slabiji , odnosno na originalu kada gledas u visini displeja, tj pogled ti je u visini displeja boje se ne prelivaju dok kod kopije se prelivaju....

Slične teme

1. Kako prepoznati lažova?
    Autor Fifpif u forumu Svaštara
    Odgovora: 204
    Poslednja poruka: 05.12.2017., 09:09
  2. Kako prepoznati muskarca ?
    Autor Brajan Koen u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.12.2008., 15:12
  3. Kako prepoznati trojanca?
    Autor mexxx u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 8