Pitanje> molim vas pomozite

Grunf1942

Domaćin
Poruka
3.333
Koji je bio odnos nemackog generala i drzavnika Paula fon Hindenburga prema Jevrejima i moze li malo opsirnije o tome? I uopste Hindenburg i nacizam i anti - semitizam... Nešto sam našao njegovu povezanost sa nekim jevrejskim veteranima, ali nemam pojma o čemu se tu radi... molim vas pomozite mi!!!
 
Koji je bio odnos nemackog generala i drzavnika Paula fon Hindenburga prema Jevrejima i moze li malo opsirnije o tome? I uopste Hindenburg i nacizam i anti - semitizam... Nešto sam našao njegovu povezanost sa nekim jevrejskim veteranima, ali nemam pojma o čemu se tu radi... molim vas pomozite mi!!!

Jednostavno, nije bio zainteresovan za takve stvari. Nije bio antisemita uopšte.
 
Postoj pismo jevrejke Friede Friedman koje je pisano Februara 1933 godine Hindenburgu.

Potrazicu pa cu staviti

Hindenburg-Briefe.jpg


Bolju nisam naso! Ako jos nesto treba pitaj.
 
a sto tebe toliko zanimaju jevreji????
hajde se zapitaj,kakav su odnos imali oastali stanovnici evrope prema jevrejima....procitaj anu frank...pa ces videti da su jevreje nemcima cinkali upravo holandjani....u ukrajini i poljskoj ih ocistili sami mestani...bez nemaca maltene
a postoji i mit da je beograd bio prvi juden frei grad u evropi
stoga...ja mislim da je ceo svet bio manje vise protiv jevreja,a svako unekom svom periodu....i spanci i rusi i turci
stoga...daj da ti odgovorim kontra pitanjem na tvoje pitanje.......zasto te interesuje hindenburgov odnos prema jevrejima???
po kom pitanju njegov odnos?,mislis,zasto ih nije spasao ili sta??
ili mislis,da su jevreji bili nelojalni stanovnici nemacke,te nisu glasali...bas kontra....jevreji su u nemackoj sebe smatrali nemcima,i ucestvovali u svim srecnim i nesrecnim stvarima koje su zadesile nemacku...a mnogi nosili i gvozdene krstove iz 1.s.r u kom su svi odreda ucestvovali kao i ostali gradjani nemacke,po mobilizaciji

ali,u tom trenutku,nemci su,kao i mnogi i pre i posle njih,odradili ono,sto im se u tom casu cinilo neophodnim...i tu im nije mogao pomoci ni gospod bog,a kamoli izdrntaveli hindenburg...mislimm jevrejima
 

Back
Top