Аустријанци против забране минарета

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.blic.rs/svet.php?id=124171

Austrijanci protiv zabrane minareta

Većina Austrijanaca, za razliku od Švajcaraca, protive se zabrani izgradnje minareta, pokazalo je istraživanje instituta "Galup", prema kojem je 60 odsto žitelja Austrije protiv zabrane izgradnje minareta na džamijama u toj zemlji.

austrija-x.jpg


Čudi podatak da je 47 odsto biračca desničarske Slobodarske partije, koja vodi neprestanu kampanju protiv muslimana, takođe protiv uvođenja te zabrane. Pristalice Zelenih su najviše protiv ovakve mere za koju su nedavno glasali Švajcarci. Čak 93 odsto birača i simpatizera te stranke ne bi podržalo zabranu izgradnje minareta. Što se tiče ostalih partija, 72 odsto birača vladajuće Socijaldemokratske partije ne bi podržavalo ovakav zakon, kao ni 60 odsto glasača Narodne stranke.
Na drugoj strani glasači desničarskog Saveza za budućnost Austrije, njih 70 odsto, volelo bi da se zabrani izgradnja minareta u Austriji.
U Beču je 75 odsto građana protiv ovakve zabrane, u pokrajinama Tirol i Forarlberg, najsevernijim delovim Austrije na granici sa Švajcarskom, postoji najmanja odbojnost prema zakonu o zabrani minareta (55 odsto).
Međutim, Austrijanci su za uvođenje zabrane muslimanskog načina oblačenja koji pokriva čitavo telo žene. Tako 53 odsto anketiranih ne želi da vidi žene u burkama u Austriji.
 
A sto kod nas ne izglasaju referendum?
Јербо у Србији живе и муслимани који су староседеоци, па је ту део домородачке културе (нпр. Косово и Метохија, Рашка област) а код њих 'оће минарет онај што је јуче дош'о. 'Оће минарет онај из неке босанске, турске, албанске вукојебине да га буди 'оџа као у његовом завичају, али не пролазе ти фазони у ЕУ. ако ти не одговара врати се у ''тхе вукојебину'' па се ложи на минарете и клањај редовно, носи фереџу...
 
Јербо у Србији живе и муслимани који су староседеоци, па је ту део домородачке културе (нпр. Косово и Метохија, Рашка област) а код њих 'оће минарет онај што је јуче дош'о. 'Оће минарет онај из неке босанске, турске, албанске вукојебине да га буди 'оџа као у његовом завичају, али не пролазе ти фазони у ЕУ. ако ти не одговара врати се у ''тхе вукојебину'' па се ложи на минарете и клањај редовно, носи фереџу...

Starosedeoci?
 
Јербо у Србији живе и муслимани који су староседеоци, па је ту део домородачке културе (нпр. Косово и Метохија, Рашка област) а код њих 'оће минарет онај што је јуче дош'о. 'Оће минарет онај из неке босанске, турске, албанске вукојебине да га буди 'оџа као у његовом завичају, али не пролазе ти фазони у ЕУ. ако ти не одговара врати се у ''тхе вукојебину'' па се ложи на минарете и клањај редовно, носи фереџу...

Dobio bi reputaciju samo da ti to djubre nije na avatru.
 
Јесте, јесте ови шти се презивају на ИЋ причају српски а клањају су староседеоци, као и део ШиФтара на Косову. И нормално је да они имају џамије на нашој теиторији, али није нормално да у појединим земљама ничу минарети, где муслимана није било пре 10 година. Према томе - дабоме да ће швајцарци бити против тога, као што би се и Срби противили изградњи будистичких храмова од старне Кинеза на НБГ-у. Будимо реални: џамије у Новом Пазару су ОК. док будистички храм у нпр. Земуну није ОК. Јел' тако?
 
Јесте, јесте ови шти се презивају на ИЋ причају српски а клањају су староседеоци, као и део ШиФтара на Косову. И нормално је да они имају џамије на нашој теиторији, али није нормално да у појединим земљама ничу минарети, где муслимана није било пре 10 година. Према томе - дабоме да ће швајцарци бити против тога, као што би се и Срби противили изградњи будистичких храмова од старне Кинеза на НБГ-у. Будимо реални: џамије у Новом Пазару су ОК. док будистички храм у нпр. Земуну није ОК. Јел' тако?


Sve u normali, bez preterivanja!
 
Naravno da ne bi. Ja bih im pomogla u kampanji. Moto bi bio: "Kad mogu Svajcarci - mozemo i mi!" ili "Sto rade Svajcarci, mi mozemo bolje" "Ili mi cemo dogurati 100%" Uh, kako sam samo kreativna. :)

Schweizer koennen, wir koennen auch!
Was Schweizer machen, wir machen besser!
Wir erreichen 100%!

Kako vam se cini?



Was (die) Shweizer können, können wir, auch!
Was schweizer tun, können wir besser!
Wir erreichen 100%, sicher!
 
Was (die) Shweizer können, können wir, auch!
Was schweizer tun, können wir besser!
Wir erreichen 100%, sicher!

Hvala ti. Malo sam se dvoumila, da li da stavljam u drugoj recenici koennen i u glavnoj i u zavisnoj recenice, ali i za tun, ali sam uzela machen. Mislila sam i schaffen da stavim, ali ja vise govorim Platt, pa moram da razmisljam sta ce se juznjacima dopasti. I ineverzija, jao meni, jao meni, mislila sam na to, a nisam napisala. Kao kad na ovoj tastaturi nemam umlaute, pa moram da nabadam ovako.
Danke schoen.
 
Svaka cast Austrijancima.Pravilo je da ako u jednoj drzavi ili gradu se nakupi mnostvo skupine od jedne vjerske zajednice, onda oni imaju pravo da imaju i svoje bogomolje.Beograd daje los primjer jer jos nema nove dzamije a toliko muslimana zivi u Beogradu.U Austriji postoje dzamije i lijep je zivot muslimanima tamo.To je po pravilu ljudskih prava i muslimani nikome nista ne smetaju.
 

Back
Top