INTERNET napunio 40 godina...

Skeljzen

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
125
Pre otprilike 40 godina u jednoj kancelariji u EL-Leju-spojena su dva nezavisna kompjutera putem kabla, od jedva 5 metara dužine...tom prilikom su preneti neki podaci sa kompjutera na kompjuter , i to naravno sa sadašnje tačke gledišta sa dosta beznačajnom količinom podataka.

Medjutim, to je bio uvod i pionirski poduhvat, koji se godinama unapredjivao i znamo danas dokle je to otišlo.

Lično mislim da je INTERNET konekcija najveći izum posle Vatre, Točka , Struje i Telefona...Internet je prava revolucija u komunikaciji, veća od izuma Telefona, Radija, TV-slike.

Internet nam je pokazao i dosegao takve visine i perfomanse, da nam je učinio dostupnijim mnoge delove Amerike, Australije, Južne Afrike, Japana, Kine recimo...no centralne delove Beogradskih prigradskih naselja poput Zuca, Pinosave i Borče-koji do juče, a bogami ni do jutros, nisu imali ni običan TF-priključak, a ne kamoli Internet-konekciju.

Iako je Internet u civilizovanim zemljama rasprostranjen na 80-90% teritorije tih zemalja, Srbija na tom polju do samo pre tri godine , jedva da je imala 10 % stanovništva pokrivenom internet priključkom.

Danas je tu učinjen malo veći pomak, te Internet konekciju ima oko 30 % našeg stanovništva, ali u tom poslu se i dalje najviše pljačkaju naši Internet-korisnici.

Cene intetnet paketa su ubedljivo i bezobrazno najskuplje u Srbiji, pogotovu kada se ima u vidu mizerna jačina uploada...

Ovo pišem samo da NAŠA MONOPOLISTIČKA banda zna , da mi znamo da nas pljačkaju, da nas deru, iako kako rekoh danas Internet slavi svoj 40-rodjendan. Varati tog gospodina u tim godinama nema smisla, jelte.

Danas je Internet planetarna stvar, globalna mreža nevidjenih i neslućenih mogućnosti...mnogi u njemu vide svoje manipulatorske marifetluke, ali sve to je beznačajno, obzirom na blagodeti kojima nas obasipa ovaj interaktivni-medij.

Ali kao i svaki medij, i na njemu vršljaju razne Staljinističke Bande, koje bi volele da ga stave pod kontrolu, pod cenzuru, pod prismotru.

Kažem, ima budala koji ovaj medij zloupotrebljavaju, ali gde takvih bagri nema...ima ih svuda, ali ipak na internetu ih ima najmanje, ako je za utehu. Ljudi mogu da budu prevareni i ugroženi na internetu, samo ako to žele, ako su lakoverni do neba.

Posedujem podatak da ljudi više veruju Internet-mediju, no bilo kom drugom na svetu. Toga nisu svesni ovi naši Tamilski-politički tigrovi, koji misle da će nas tv-slikom doveka varati, zaludjivati, opsenirati i osvajati. Došao im je crni-petak što se tog medija tiče, u to sam siguran. A kad budu morali da se usele u ove naše Virtuelne odaje, ima da im leti perje ko onim debelim Fazančićima koji uzleću, dok im se sa zemlje sprema paljba i sačmara.

U svakom slučaju na ovoj temi nikada nema kraja, a svaki kraj je novi početak, a ja na tom novom početku objavljujem i kraj ove moje pisanije, koja je napisana u čast našeg sredovečnog GOSPODINA -druga INTERNETA, to jest u čast i njogovog 40-rodjendana.

Živeo nam druže još 1000 ljeta i leta.
 

Back
Top