Turci u Nemačkoj: „Ovo nije naša zemlja!“

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Detalj iz Gelzenkirhena, grada sa velikim procentom Turaka
Turska imigracija je najbrojnija u Nemačkoj – ima oko 3 miliona ljudi turskog porekla. Oni, međutim, žive po vrednostima koje se gaje u Turskoj, smatraju da su diskriminisani i ne vide Nemačku kao svoju zemlju.



Telefonska anketa je obuhvatila 1.000 osoba, a uporedila je vrednosne predstave, životne standarde i potrošačke navike građana Nemačke turskog porekla i Nemaca. Rezultat: Turci koji žive u Nemačkoj su više vezani za tradicionalne vrednosti svoje zemlje nego Nemačke. Bitan rezultat, smatra Holger Liljeberg, šef Instituta za istraživanje javnog mnjenja.



„Već vidim velike probleme u oblasti seksualne tolerancije - homoseksualizma i slobode žena. Te teme ukazuju na određen stepen netolerancije, što može da ima za posledicu i nedostatak slobode pojedinca“.



Anketa je pokazala i jasne razlike između Turaka i Nemaca kod podele uloga u porodici. Velike razlike postoje i kod vrednosnih stavova muškarca i žene u društvu i njihovog zajedničkog života. Tako polovina Turaka u Nemačkoj odbija da žene imaju seksualne odnose pre braka. Holger Liljeberg pretpostavlja da se to ni u budućnosti neće mnogo promeniti:



„Nemačko društvo je pred velikim problemom, jer kada se ovde poziva na integraciju, obično se misli na asimilaciju. Pri tom se u sledećoj generaciji neće desiti asimilacija tih grupa ljudi. To pokazuje istraživanje“.



Trećina planira da ode u Tursku



U osnovnim vrednostima, poput demokratije, ljudskih prava ili poštovanja drugih religija i kultura, ne postoje bitne razlike među grupama ispitanika. Ipak, polovina Turaka u Nemačkoj ima osećaj da nije poželjna, a samo četvrtina vidi Nemačku kao svoju domovinu. Zato ne čudi što velika većina anketiranih želi da nemačko društvo jače prihvati njihove navike. Trećina Turaka u Nemačkoj planira da se jednom dugoročno nastani u Turskoj. Predsednik Turske zajednice u Nemačkoj Kenan Kolat ovako ocenjuje istraživanje:



„Turci žele da kažu da istovremeno mogu biti dobri muslimani, ali i Turci i Nemci. Turci žele da zadrže sopstvene, izvorne vrednosti, ali istovremeno vide ovo društvo i ovu zemlju, u kojoj žive, kao svoju. S druge strane, Turci kažu da su ovde diskriminisani“.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4969814,00.html?maca=ser-Blic Online-2569-xml-mrss

Turci žele da zadrže retrogradna shvatanja kao i svi muslimani i da rade šta hoće u državi koja nije muslimanska i neće da prihvati njihove nazadne običaje i ponašanje Besmisleno je praviti se većim Turčinom i muslimanom od onih koji to jesu.
 
Не воле их Немци а и комплет остатка гастарберије у Немачкој, то је чињеница.
Ово задње са религиојм је глупост. Само код затуцаних народа се религија искључиво повезује са нацијом.
 
Не воле их Немци а и комплет остатка гастарберије у Немачкој, то је чињеница.
Ово задње са религиојм је глупост. Само код затуцаних народа се религија искључиво повезује са нацијом.
e sad, pa nismo dosli ovde da se vredjamo
 
:dash:
Ови шашави Немци немају друга посла, но да троше лову улудо...
Каква црна истраживања, везана за Турке, или било које муслимане?
Па ја сам им могао ове податке, можда још тачније доставити, за у пола мање лове...
Сви муслимани мисле исто, на било ком делу земљине кугле се нашли
.
;)
 
Turci žele da zadrže retrogradna shvatanja kao i svi muslimani i da rade šta hoće u državi koja nije muslimanska i neće da prihvati njihove nazadne običaje i ponašanje Besmisleno je praviti se većim Turčinom i muslimanom od onih koji to jesu.

Tacno i onda kada im neko kaze da treba da se vrate u one njihove pustinje. Banuju ga!
 
Ne mrze nas, ni jedni ni drugi uopste ne razbijaju glavu o nama, a veliki deo Nemaca i dan danas kaze "Jugoslawisch", ne vide razliku, i ne zanima ih.

Pa i mi često teško vidimo razlike između sebe. Kako bi onda Nemac da nas razlikuje.


Inače, primetio sam da dosta ljudi ovde ima stav: "ili prihvati naše običaje, ili se tornjaj iz zemlje". To je ovaj konflikt integracija/asimilacija koji se pominje u tekstu. Upravo ovakav stav dovodi do ove situacije.
Dok Nemci misle "oni treba da se integrišu, jer su oni došli kod nas, a ne da menjaju nas", Turci uzvraćaju "mi ovde pošteno radimo i živimo, a oni hoće da nam nametnu svoju kulturu i da nam oduzmu našu". Obe strane donekle imaju pravo, ali ne sasvim. Treba dobro utvrditi razloge ovakvih stavova da bi se mogla napraviti neka šema za poboljšanje situacije.

Mislim da su rezultati istraživanja zabrinjavajući i za Turke i za Nemce. To ne odgovara nikom, a situacija u kojoj te dve strane traže drugačije, štaviše suprotne, zahteve ne pomaže pozitivnom razvoju situacije.

Usput, da ovde okačim i rezultate ankete u Austriji o zabrani minareta. Austrijanci su se pokazali značajno tolerantnijim od Švajcaraca, te je 60% protiv zabrane. Štaviše, protiv zabrane se izjasnilo i 47% glasača ultradesnog FPÖ-a Hajnca-Kristijana Štrahea koji je čak nakon referenduma u Švajcarskoj najavio istu stvar u Austriji. U Beču je čak 75% protiv zabrane.

http://www.oe24.at/oesterreich/politik/60-Prozent-gegen-Verbot-von-Minaretten-0591212.ece
 
Inače, primetio sam da dosta ljudi ovde ima stav: "ili prihvati naše običaje, ili se tornjaj iz zemlje". To je ovaj konflikt integracija/asimilacija koji se pominje u tekstu. Upravo ovakav stav dovodi do ove situacije.
Dok Nemci misle "oni treba da se integrišu, jer su oni došli kod nas, a ne da menjaju nas", Turci uzvraćaju "mi ovde pošteno radimo i živimo, a oni hoće da nam nametnu svoju kulturu i da nam oduzmu našu". Obe strane donekle imaju pravo, ali ne sasvim. Treba dobro utvrditi razloge ovakvih stavova da bi se mogla napraviti neka šema za poboljšanje situacije.

:ok::hvala:
 
Pa i mi često teško vidimo razlike između sebe. Kako bi onda Nemac da nas razlikuje.


Inače, primetio sam da dosta ljudi ovde ima stav: "ili prihvati naše običaje, ili se tornjaj iz zemlje". To je ovaj konflikt integracija/asimilacija koji se pominje u tekstu. Upravo ovakav stav dovodi do ove situacije.
Dok Nemci misle "oni treba da se integrišu, jer su oni došli kod nas, a ne da menjaju nas", Turci uzvraćaju "mi ovde pošteno radimo i živimo, a oni hoće da nam nametnu svoju kulturu i da nam oduzmu našu". Obe strane donekle imaju pravo, ali ne sasvim. Treba dobro utvrditi razloge ovakvih stavova da bi se mogla napraviti neka šema za poboljšanje situacije.

Mislim da su rezultati istraživanja zabrinjavajući i za Turke i za Nemce. To ne odgovara nikom, a situacija u kojoj te dve strane traže drugačije, štaviše suprotne, zahteve ne pomaže pozitivnom razvoju situacije.

Usput, da ovde okačim i rezultate ankete u Austriji o zabrani minareta. Austrijanci su se pokazali značajno tolerantnijim od Švajcaraca, te je 60% protiv zabrane. Štaviše, protiv zabrane se izjasnilo i 47% glasača ultradesnog FPÖ-a Hajnca-Kristijana Štrahea koji je čak nakon referenduma u Švajcarskoj najavio istu stvar u Austriji. U Beču je čak 75% protiv zabrane.
http://www.oe24.at/oesterreich/politik/60-Prozent-gegen-Verbot-von-Minaretten-0591212.ece



Posteno rade?
75% u Becu?
A jel su to sve Turke i ostale muslimane ukljucili u ispitivanje?
 
Posteno rade?
75% u Becu?
A jel su to sve Turke i ostale muslimane ukljucili u ispitivanje?

Pa uprkos široko rasprostranjenoj zabludi, nije svaki musliman u Evropi kriminalac. Da, neki od njih pošteno zarađuju za život. Ili tvrdiš suprotno?

Studiju je kao što vidiš, sproveo Gullup, jedan od najuglednijih svetskih instituta za sociološka statistička istraživanja.
Pogledaj kako su radili i šta su radili. Uglavnom, broj je 75%.
 
Pa uprkos široko rasprostranjenoj zabludi, nije svaki musliman u Evropi kriminalac. Da, neki od njih pošteno zarađuju za život. Ili tvrdiš suprotno?

Studiju je kao što vidiš, sproveo Gullup, jedan od najuglednijih svetskih instituta za sociološka statistička istraživanja.
Pogledaj kako su radili i šta su radili. Uglavnom, broj je 75%.


A ko prica o kriminalcima? Nisam ja rekla da su kriminalci!
Ja ti govorim o Turcima, tacnije o Turkinjama koje koliko vidim ovde u Becu, "posteno rade"!
 
Pa da. Tako se vrše takva vrsta istraživanja. 400 ljudi nisu nahvatani na ulici u roku 2 sata, već se u uzorak stavljaju ljudi različitih socijalnih kategorija: starost, obrazovanje, lokacija ...

Slusaj, mozda mislis da niko nema pojma osim tebe,ali proctaj komentare! Nisam ja nista rekla protiv ispitivanja ili protiv tebe Mitt, ali pokusavam malo objektivno da gledam na to! Mislis da bi isti ishod ispitivanja bio, da se ispituju ljudi recimo u 10.,16.,2.,22.,1.,19.,13. bezirku?
Hocu da kazem da se cifrom manipulise! Tako misli i vecina Austrijanaca...
 
Turci žele da zadrže retrogradna shvatanja kao i svi muslimani i da rade šta hoće u državi koja nije muslimanska i neće da prihvati njihove nazadne običaje i ponašanje Besmisleno je praviti se većim Turčinom i muslimanom od onih koji to jesu.

Retrogradno je šta, odnos prema ženama ioli prema homoseksualcima? Da vidim koje od ta dva tebe lično pogadja?
 
Resistance is futile they shall be assimilated.

Mogu oni da se opiru koliko hoce, ali jos 1-2 genracije, znas kada ce moci da zabrane svojoj deci nesto, pfff.....
Gomila guposti, opste je poznato da se i najtvrdje zajednice vremenom polako tope i stapaju sa ostalim drustvom, pogotovo gde je zivotni standard visok. I uglavnom oni sto ostanu svode se na drustvenu marginu i bivaju gledani kao budale.
 
Slusaj, mozda mislis da niko nema pojma osim tebe,ali proctaj komentare! Nisam ja nista rekla protiv ispitivanja ili protiv tebe Mitt, ali pokusavam malo objektivno da gledam na to! Mislis da bi isti ishod ispitivanja bio, da se ispituju ljudi recimo u 10.,16.,2.,22.,1.,19.,13. bezirku?
Hocu da kazem da se cifrom manipulise! Tako misli i vecina Austrijanaca...

Bože sačuvaj da to mislim, samo sam u toku školovanja učio o uzorcima za ovakva istraživanja i znam da se pazi na uzorak da bude što verodostojniji.
Nisi prva koja je izrazila skepsu ovakvom vrstom istraživanja, a ni poslednja.

Reci mi koji bi motiv imala jedna nezavisna i ugledna kompanija koja funkcioniše na globalnom nivou da "manipuliše" rezultatima tamo neke studije o minaretima u tamo nekoj Austriji?
 
Resistance is futile they shall be assimilated.

Mogu oni da se opiru koliko hoce, ali jos 1-2 genracije, znas kada ce moci da zabrane svojoj deci nesto, pfff.....
Gomila guposti, opste je poznato da se i najtvrdje zajednice vremenom polako tope i stapaju sa ostalim drustvom, pogotovo gde je zivotni standard visok. I uglavnom oni sto ostanu svode se na drustvenu marginu i bivaju gledani kao budale.

Muslimani su imuni na te procese stapanja.
 
Bože sačuvaj da to mislim, samo sam u toku školovanja učio o uzorcima za ovakva istraživanja i znam da se pazi na uzorak da bude što verodostojniji.
Nisi prva koja je izrazila skepsu ovakvom vrstom istraživanja, a ni poslednja.

Reci mi koji bi motiv imala jedna nezavisna i ugledna kompanija koja funkcioniše na globalnom nivou da "manipuliše" rezultatima tamo neke studije o minaretima u tamo nekoj Austriji?


Ako si u puno kontaktu sa ljudima,onda cujes i ono sta pricaju i misle na tu temu...
Novac, Mitt,zaboravio si na novac i moc!
 

Back
Top