Šta će Srbiji 8 miliona stanovnika ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Koliko Srbija ima viška stanovnika....



Čitam u poslednje vreme velike žalopojke po medijima, kako Srbija odumire, nestaje i t. d.

U tom kontekstu se pominju natalitet, radjanje dece, porodice koje u proseku imaju jedva 0, 8 dece po glavi stanovnika, što zapravo znači, da nećemo imati ubuduće stanovnika za prostu reprodukciju.

Hm, šta reći na te stvari, evo šta moja malenkost misli i komentariše sve to: Šta će Srbiji 8 miliona stanovnika ?

Po mom sudu, ne treba nam ni upola toliko, jedva da Srbija ume, može da se brine o 2 miliona stanovnika i podanika. Da li žalti što nestajemo, naprotiv, to je čisti spas, jer bolje je biti jedan Luksemburg, Monako, Švajcarska...no uboga Srbija koja je jedna od najsiromašnijih zemalja sveta, obzirom na ljudske, naučne i intelektuelne potencijale svog stanovništva.

Kao što rekoh, šta fali Luksemburgu i Monaku ? Mislite da im fali 100 miliona stanovnika, dva miliona vojnika i birokratije svake fele i vrste...pa da to te iste zemlje imaju, bile bi ko skadalozno neorganizovana Rusija, ko Indija, ko Nikaragva. U svakom slučaju, pošto Srbija od 8 miliona stanovnika ima viška 4 miliona, a to su po ekonomskoj osnovi 1, 5 miliona penzionera, skoro milion dokonih, neproduktivnih i nezaposlenih gradjana i omladine. Taj trenutni trend nestajanja našeg stanovništva, ne bih uzeo kao nešto alarmantno, no naprotiv kao nešto ohrabrujuće i obećavajuće u rešavanju problema onih koji ostanu živi, zdravi, pravi i normalni.

Takvih u Srbiji nema šanse da ih ima više od 2 miliona stanovnika. Ima li neko neke primedbe na ovaj moj stav, na moj komentar, ili neko možda misli da sam lupao, da sam izmišljao, lagao nešto ? Ima li takvih, ako ih ima bujrum navalite na komentar-E.

Ako nema-samo čitajte i ćutite.
 
E ovoliku količinu gluposti još nisam pročitala...
Prvo: ko si ti da određuješ koliko će Srbija imati stanovnika i koliko je Srbiji potrebno stanovnika.
Drugo: nije istina da je Srbija najsiromašnija država na svetu
Treće: ne možeš Srbiju porediti sa Luksemburgom i Monakom jer oni imaju zaštitu spolja
Četvrto: kako možeš izneti takve uvrede na račun inteligencije stanovnika Srbije ili si ti jedini pametan ovde?
Peto: idi spavaj ko Boga te molim.:manikir:
 
Po mom sudu, ne treba nam ni upola toliko, jedva da Srbija ume, može da se brine o 2 miliona stanovnika i podanika. Da li žalti što nestajemo, naprotiv, to je čisti spas, jer bolje je biti jedan Luksemburg, Monako, Švajcarska...no uboga Srbija koja je jedna od najsiromašnijih zemalja sveta, obzirom na ljudske, naučne i intelektuelne potencijale svog stanovništva.



vidi se iz tvoga posta. da ima.
 
Ja ne znam kako ti to nazivaš ali čovek se dobro izrazio- genocid je prava reč za to, ako neko kaže da se treba otarasiti nekoliko miliona ljudi,i nemoj sad da izigravaš ovde malu Jucu ti si se jedini složio sa takvim načinom razmišljanja.:manikir:

ne kaze to, vec rezignirano konstatuje da Srbija nije u stanju da se pobrine ni za 2000000 ljudi, a kamo li za 8000000...sto je tacno..
ova zemlja ili njene "institucije" se prema svojim gradjanima ponasaju kao prema topovskom mesu. stice se utisak da su ovoj zemlji potrebni biznismeni dzipadzije i politicari...pa je konstatacija u skladu sa tim...
 
Koliko Srbija ima viška stanovnika....

Takvih u Srbiji nema šanse da ih ima više od 2 miliona stanovnika. Ima li neko neke primedbe na ovaj moj stav, na moj komentar, ili neko možda misli da sam lupao, da sam izmišljao, lagao nešto ? Ima li takvih, ako ih ima bujrum navalite na komentar-E.

Ako nema-samo čitajte i ćutite.

Pa trenutno si ti visak... al bez sale:dash:
A jer ti imas dece??? ako imas zasto si ih pravio, a ako nemas da li ces da radis na tome da tvoja teorija predje u praksu:dontunderstand:
ili samo "kenjoses":dontunderstand: sta je pesnik hteo da kaze:dash:
 
Poslednja izmena:
Da tema je baš za ‚‚prst na čelo‚‚ kada pročitam takvu gomilu nebuloza i kako nekome u opšte može tako nešto da padne na pamet.:manikir:

tako sto kada neki smrtnik pogine u saobracaju, ubica iako je pijan dobije 1 god zatvora.
tako sto se naplacuje epiduralna porodiljama, a gospoda se for free leci u inostranstvu od zubobolje..
tako sto se gospoda parkira na konju pored kneza Mihajla, a smrtnicima naplate kaznu jer su prosli pored..
ima...toliko primera, ali bih da postedim sebe nerviranja...
 
O ovoj temi se i do sada rasparvljalo, moze da se rasparvlja i treba da se raspravlja.

Ali, nacin treba da bude drugi.

Licno mi se cini da postavljac teme zeli da toluje ili provocira drustvo.

Na moderatorima je da prate razvoj dogadjaja i procene pravilno situaciju.
 
ne kaze to, vec rezignirano konstatuje da Srbija nije u stanju da se pobrine ni za 2000000 ljudi, a kamo li za 8000000...sto je tacno..
ova zemlja ili njene "institucije" se prema svojim gradjanima ponasaju kao prema topovskom mesu. stice se utisak da su ovoj zemlji potrebni biznismeni dzipadzije i politicari...pa je konstatacija u skladu sa tim...

Пре бих рекла да становништво није способно да управља својом судбином.
 
Genocid je kad se neko pita zasto uopste ima i ovoliko stanovnika.:cool::roll:

Sta, treba da pomremo svi!?






Ama koje posledice izazivate vi ovakvim razmisljanjem?

Eutanaziju penzionera? Kolektivno samoubistvo? Sta hocete da kazete?

sve ce to samo od sebe da se desi, priroda to sama regulise ko nije u stanju da se brine o sebi( u ovom slucaju je to ova drzava) taj lepo izumre i gotovo...
 
A kakvi su to ljudski, naučni i intelektuelni potencijali naseg stanovništva?

Gde ti tu vidis problem , nedostatak , falinku, u odnosu na druge narode .

lepo je sto si se narugao drustvenom sljamu , koji vodi ovu zemlju , no ipak bi bilo lepo da razjasnis ovo .

mislim da je bas hteo da ukaze na ironiju, tj. zemlja koja ima sve navedeno sebi dozvoljava da lici na deponiju, da se srozava u ovoj meri...itd...itd..itd
 
ne kaze to, vec rezignirano konstatuje da Srbija nije u stanju da se pobrine ni za 2000000 ljudi, a kamo li za 8000000...sto je tacno..
ova zemlja ili njene "institucije" se prema svojim gradjanima ponasaju kao prema topovskom mesu. stice se utisak da su ovoj zemlji potrebni biznismeni dzipadzije i politicari...pa je konstatacija u skladu sa tim...

Pa da ja sam sisala banderu, pa ćeš ti sad da mi objasniš šta je pisac time hteo da kaže.Naša Srbija koje se mnogi tako lako odriču,kao da imaju rezervnu državu, može da nosi u sebi i tri puta više stanovnika, nego što sada ima ali ne sa tako neodgovornim ljudima na vlasti, koji je muzu kako krvavu a ne hrane je... i muzće je dok ne krepa.E to je jedini problem koji ova država ima, nije u pitanju broj stanovnika.:manikir:
 
nazovimo to kako god, rezultat je isti....

Да, али наш закључак никакве везе нема са темом која промовише нешто сасвим друго.Могуће и да постављач више није сигуран у шта је желео да се упусти.

Neznanko Re: Šta će Srbiji 8 miliona stanovnika ?

Citat:

лепо питање, ево још лепши одговор:
сав тај наш вишак слати у Кину, 4 милиона горе доле, они неће ни приметити да су дошли...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top