"Filmofil"

Saengerin M

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
250
Poslednjih godina sam primetila medju nazoviurbanom populacijom tendenciju ka razvoju filmofilije. Naime, svi su nesto poceli da prate te filmove i da se razumeju u glumu, reziju itd. Posebno sam primetila da se u to "razumeju" neostavreni reziseri ili osobe koje su zelele da upisu reziju, ali su iz nekog razloga izvisile. Onda se oni dive nekim reziserima i scenaristima, kao da su oni izmislili ne znam ni ja sta. Vade neke bezvezne glumce iz rukava, a s prezirom gledaju na holivudske blokbastere. U slucaju da neko od tih njihovih fav glumaca glumi, onda je taj fil dobar.
Mene to jako nervira. Danas mi je jedan tip pricao kako je "Apokalipsa danas" dobar film, a ja taj film mrzim iz dna duse. Veoma je dosadan i besmsilen, ali njegov kontra argument je bio: "Tu glume: Martin Sin i Marlon Brando". Meni je MArlon Brando bio sladak, ali to ne znaci da je dobar glumaca, a jeste, ali to ne znaci i da svaki njegov film mora biti odlican. ISto tako, poceli su da se pale i na serije. Uvek oni imaju neko svoje "misljenje" koja serija valaj, a koja ne valja. Tako spominju onog "Dekstera" i "Bekstavo iz zatvora", osim onog Dominika Persela, nema sta da s egleda u tom Bekstvu. Mnogo glupa serija. Kada kazem da volim "Priajtelje" i "Vil end Grejs", sve sto imaju d akazu je da su to gej serije, a te serije su mnogo kavlitetnije nego taj bolesni nekrofil Dekster.
Sta mislite o tim filmofilima? Da li ste ih primetili? Da niste neki od njih?
 
Da i jos da dodam. Ko normalan zeli da bude reziser i da ga niko ne vidi, a ne zeli da bude glumac? Jeste da su ti "filmofili" manje vise ruzni, cesto debeli i odvratni i po izgledu i po karakteru, ali zar nemaju neku ambiciju u zivotu ili samo pljuju ono sto svi normalni ljudi vole.
 
Glupe li teme....
Praviš takvu kategorizaciju ljudi na osnovu njihovog ukusa koji se, zamisli, razlikuje od tvog.

Ne znam da li je smešno ili tužno.

Tema je veoma pametna. A mozda si ti taj "filmofil"? Ta kategorizacija ljudi je proistekla, zato sto sma upoznala samo ovog meseca 12 tipova, koji istom terminologijom hvale iste filmove, a od posetka godine ima ih bar preko 100, koji su mi objasnjavali o filmskim dostignucima.
 
Ko normalan zeli da bude reziser i da ga niko ne vidi, a ne zeli da bude glumac?

Sta fali reziserima? Ti mislis da je najbitnije da te neko vidi ? :roll:

Jeste da su ti "filmofili" manje vise ruzni, cesto debeli i odvratni i po izgledu i po karakteru, ali zar nemaju neku ambiciju u zivotu ili samo pljuju ono sto svi normalni ljudi vole.

Lepo si ovo generalizovala. Kao kad bih ja rekao da su svi koji ne pisu crnim slovima svoje postove glupi i ne zasluzuju da zive (svi osim Moderne Pevacice :D ).



Mene to jako nervira. Danas mi je jedan tip pricao kako je "Apokalipsa danas" dobar film, a ja taj film mrzim iz dna duse. Veoma je dosadan i besmsilen

:eek:

Elem , o ukusima ne vredi raspravljati,tako da mozda mene nervira sto neko voli seriju "Vil i Grejs" ali njemu je dobra,meni nije i tu se sva prica zavrsava.
 
Ne razumem potrebu ljudi da se nerviraju zbog tudjeg misljenja!Trositi svoje zivce i razbijati glavu zbog toga sta ljudi misle ili ne o nekom filmu ili seriji....Svi smo mi razliciti!Odakle tolika potreba menjati ljude?Tudji mozak,tudji problem!!
 
U pravu si. Svuda otvori po jednu ovakvu :D

Cuj otvoriti...ZALEPITI

Svi ste vi pametni i zreli, ali problem je u tome, sto takvi ljudi postoje. Sta ako me muvaju? Zar vi niste primetili koliko su oni smesni?

Postoje ljudi koji ne dele tvoje misljenje...gde nadje takve :dontunderstand:
Tebe startuje lik koji ima drugacije misljenje o filmovima,a ti dodjes ovde i krenes da dizes bunu na rezisere,glumce,kamermane,rasvetu...
Ako me ikada ispali neka spisateljica ili mi se ne svidi odoh na knjizevnost da propovedam ukidanje pismenosti :pop:
 
Poslednjih godina sam primetila medju nazoviurbanom populacijom tendenciju ka razvoju filmofilije. Naime, svi su nesto poceli da prate te filmove i da se razumeju u glumu, reziju itd. Posebno sam primetila da se u to "razumeju" neostavreni reziseri ili osobe koje su zelele da upisu reziju, ali su iz nekog razloga izvisile. Onda se oni dive nekim reziserima i scenaristima, kao da su oni izmislili ne znam ni ja sta. Vade neke bezvezne glumce iz rukava, a s prezirom gledaju na holivudske blokbastere. U slucaju da neko od tih njihovih fav glumaca glumi, onda je taj fil dobar.
Mene to jako nervira. Danas mi je jedan tip pricao kako je "Apokalipsa danas" dobar film, a ja taj film mrzim iz dna duse. Veoma je dosadan i besmsilen, ali njegov kontra argument je bio: "Tu glume: Martin Sin i Marlon Brando". Meni je MArlon Brando bio sladak, ali to ne znaci da je dobar glumaca, a jeste, ali to ne znaci i da svaki njegov film mora biti odlican. ISto tako, poceli su da se pale i na serije. Uvek oni imaju neko svoje "misljenje" koja serija valaj, a koja ne valja. Tako spominju onog "Dekstera" i "Bekstavo iz zatvora", osim onog Dominika Persela, nema sta da s egleda u tom Bekstvu. Mnogo glupa serija. Kada kazem da volim "Priajtelje" i "Vil end Grejs", sve sto imaju d akazu je da su to gej serije, a te serije su mnogo kavlitetnije nego taj bolesni nekrofil Dekster.
Sta mislite o tim filmofilima? Da li ste ih primetili? Da niste neki od njih?

apokalipsa danas je kultni film...zato nemoj da kenj.as....nisi fan ratnih filmova pa ti je smece...ali to je kultni film zajedno sa full metal jacket i spasavanje redova rajana...lektira......a ta osoba je kreten..jer nije kvalitet tog filma (samo)brando i sin..nego kompletan film....
ja znam devojke koji su rekli da je fight club i americka lepota sranj.e...ali ti filmovi i nisu namenjeni za tu vrstu devojki...a verovatno se i ti uklapas u te...
 

Back
Top