zašto?

baby jane

Buduća legenda
Poruka
44.496
zašto kad (neki) ljudi raskidaju izbija ono najgore iz njih?
malo po malo pa čujem kako je neko nekom tražio da mu/joj vrati sve poklone što je dobio/la u toku njihovog zabavljanja, trljanja na nos tipa "a šta sve nisam učinio/la za tebe a ti tako", nazivanje tog nekog kog smo do juče neizmerno voleli najgorim imenima itd:roll:...ili, bila je skoro i tema na LJiS-u,dvoje živeli zajedno pa se rastali i na kraju ona njemu ispostavila račun za peglanje, kuvanje, čišćenje:eek::eek::eek:

što uopšte ulaziti u nešto tako lepo kao što je ljubav između dvoje ako nismo spremni da dostojanstveno prihvatimo i eventualni neuspeh te veze:think:?
ako već kažemo da smo zreli i odrasli, zašto to i ne pokažemo na delu kad je neka ovakva situacija u pitanju:think:?
 
Povredjena sujeta moze cuda da napravi... a neuspeh veze na neki nacin je negacija nas samih, odbacivanje, izdaja koju neki ljudi ne mogu da prihvate bez burnih emocija i bizarnih reakcija
 
verovatno povredjen ponos ... bes u tom trenutku pa zelimo sto vise da povredimo onu drugu osobu ... u tom trenutku radis mnoge stvari koje nikada ne bi uradio ciste glave ... mozda i nesto deseto ... ko bi ga znao :think:
 
Мислим да се тад људи заиста покажу онакви какви су.
Ја имам обичај да кажем да би се требало прво развести од особе за коју планираш да се удаш, тако ћеш знати да ли је ,,прави''. :)
 
e i meni je to strašno...za ne povjerovati je šta su ljudi tad u stanju napraviti jedni drugima...
ni za ovog svog nisam sigurna da znam kako bi se ponašao...a jedna rekcije vuče drugu i eto zlo i naopako...grozno.Mislim da je to činjenica da je došao kraj, više nije važno...a VAŽNO JE, kako nije važno, kako bi bilo lijepo moći otići uvijek na prijateljsku kafu sa ex mužem/ženom...zar je to NEMOGUĆE?:eek:
 
Мислим да се тад људи заиста покажу онакви какви су.
Ја имам обичај да кажем да би се требало прво развести од особе за коју планираш да се удаш, тако ћеш знати да ли је ,,прави''. :)

Kad bi tako moglo
 
zašto kad (neki) ljudi raskidaju izbija ono najgore iz njih?
malo po malo pa čujem kako je neko nekom tražio da mu/joj vrati sve poklone što je dobio/la u toku njihovog zabavljanja, trljanja na nos tipa "a šta sve nisam učinio/la za tebe a ti tako", nazivanje tog nekog kog smo do juče neizmerno voleli najgorim imenima itd:roll:...ili, bila je skoro i tema na LJiS-u,dvoje živeli zajedno pa se rastali i na kraju ona njemu ispostavila račun za peglanje, kuvanje, čišćenje:eek::eek::eek:

što uopšte ulaziti u nešto tako lepo kao što je ljubav između dvoje ako nismo spremni da dostojanstveno prihvatimo i eventualni neuspeh te veze:think:?
ako već kažemo da smo zreli i odrasli, zašto to i ne pokažemo na delu kad je neka ovakva situacija u pitanju:think:?

А можда и сами приликом раскида видимо колико смо зрели и одрасли.
Страшно је ако онај ко се тако понаша приликом раскида и касније мисли да је исправно поступио. :sad2: Е, тај никад неће одрасти.
 
А можда и сами приликом раскида видимо колико смо зрели и одрасли.
Страшно је ако онај ко се тако понаша приликом раскида и касније мисли да је исправно поступио. :sad2: Е, тај никад неће одрасти.

e to...:eek::eek::eek:

mislim da bih ja pre umrla nego se tako ponizavala pred nekim...:sad2:
 
Ako su se razveli ili razišli, sigurno su pre toga dugo skupljali sve negativnosti i nezadovoljstvo u sebi i onda na kraju dali oduška i sve istresli iz sebe kako bi tu osobu povredili.
Čudo jedno kako imamo poriv da povredimo one koje smo do juče voleli...
Ja to nikada nisam mogla da shvatim.
Nisam nikad doživela tako radikalan obrt, ali sam doživela da posle raskida sa mojom prvom VEEELIKOM ljubavi godinama nije hteo ni na ulici da mi se javi. :(
A pre toga se kleo da me voli više od života i da nikad nikoga neće tako voleti. Prosto ne razumem kako tako jako osećanje ljubavi može da se ugasi toliko da više ne želiš ni da pogledaš do juče voljenu osobu...a kamoli da je vređaš na najgore načine...
Btw, ja njega nikad nisam prestala da volim i uvek mi je drago kad čujem da mu dobro ide u životu...
 
zašto kad (neki) ljudi raskidaju izbija ono najgore iz njih?
malo po malo pa čujem kako je neko nekom tražio da mu/joj vrati sve poklone što je dobio/la u toku njihovog zabavljanja, trljanja na nos tipa "a šta sve nisam učinio/la za tebe a ti tako", nazivanje tog nekog kog smo do juče neizmerno voleli najgorim imenima itd:roll:...ili, bila je skoro i tema na LJiS-u,dvoje živeli zajedno pa se rastali i na kraju ona njemu ispostavila račun za peglanje, kuvanje, čišćenje:eek::eek::eek:

što uopšte ulaziti u nešto tako lepo kao što je ljubav između dvoje ako nismo spremni da dostojanstveno prihvatimo i eventualni neuspeh te veze:think:?
ako već kažemo da smo zreli i odrasli, zašto to i ne pokažemo na delu kad je neka ovakva situacija u pitanju:think:?

Ваљда зато што смо тада повређени, па желимо да ми повредимо ту особу која нам је нанела бол...:confused:

Ја сам, признајем, мало сноб по том питању :rumenko:, осећам да ми је некако испод части да се спуштам на тај ниво....а била сам у ситуацији да преживим један тако ружан раскид где је он због своје повређености што сам га оставила, причао врло ружне ствари, измишљао неистине, срозао у блато све оно лепо што смо икад имали, све загадио и уништио....:(

Е, мени тај мој снобизам није дао да се уопште обазрем на то (мада сам ужаааасно патила :() нити да икада покажем колико ме је то заиста повређивало...а камоли да му вратим истом мером....:confused:

Не знам колико је то добро. :confused: Гутање свих тих срања зна да се одрази на наше психофизичко здравље....можда је лакше избацити и свађати се на истом нивоу, пустити бесу и пакости да се испоље....
Али, ако бих се понашала на исти начин - презрела бих саму себе, показала бих да сам иста као он и да сам на исти начин достојна презира, сажаљења или гађења....:confused:
 
Poslednja izmena:
Мислим да се тад људи заиста покажу онакви какви су.
Ја имам обичај да кажем да би се требало прво развести од особе за коју планираш да се удаш, тако ћеш знати да ли је ,,прави''. :)

Ima u ovome istine. Imala sam nazovi sjajnu vezu i jednom prilikom mi jedna drugarica predlozi zasto ne probas nesto posle cega ces sigurno znati kakav je i da i koliko mu je zaista stalo do tebe... to nesto se odnosilo da iznenada sa njim raskinem i da pratim njegovu reakciju i da ga posle nazovem i kazem mu istunu da je to bila sala ...

Ja sam pomislila koja glupost , zasto bih izazvala tako nesto u nasoj "divnoj vezici" i time je poljuljala...medjutim sa njim sam bila zajedno nekoliko godina ali je kraj bio takav da zalim sto je nisam poslusala ...

@-tema tacno je da ljudi tada pokazu pravo lice ...ali treba se uzeti u obzir i saznanje na cemu se bazirala ta veza kao i zasto su raskinuli ....jer ako mladic recimo veruje da ima kraj sebe devojku koja ga voli, koja zeli da se uda za njega, koja mu se kune u ljubav a kasnije sazna da je za nju bio samo rudnik blaga (novca) onda te situacije sa racunima i ne treba da cude mnogo , sto naravno vazi i obrnuto...

isto tako smatram da ako devojka nema odakle da ga izdrzava (stalno da mu kuva, pere, pegla samo o njenom trosku) da treba da mu kaze a ne da ode u minus jer smatra da ako ga ne trpi da ce je napustiti i da je to smak sveta jer nece drugi naici (u fazonu je daj sta das jer tako mora , trpim sve dok me ne ozeni i posle mu sve prebacim)
 
Tako pokazuju da još nisu prevazišli "plemensku zajednicu", "kupovinu žene" i te momente iz davne istorije...kod nekih, tj kod većine starih naroda supružnici ako se rastave ili jedan umre, žena ne može da zatrudni-....vraćaju jedni drugima sve što su dali prilikom sklapanja braka, i u toku istog...ako je neko umro u tom braku, vraćaju rodbini ili deci...:dash:

E pa tako i danas neki rade...što znači...:besna:

Smatram da je to jako jadno, ako je neko već kriv za taj raskid, ma koliko glumio nije mu svejedno, samo mu još fale reči tipa : "*****", "skote", "šta sam sve uradio/la zbog tebe", "sve sam ti dao/la", "Sa mnom si imala/imao sve...jadno, jadno, jadno....
 
verovatno je glavni problem tu što se nešto dugo trpi i ne priča se o tome da ne bismo "povredili" partnera i njegova osećanja i zato kad puknete jednog dana...bude kuku lele...:sad2:
 
zašto kad (neki) ljudi raskidaju izbija ono najgore iz njih?
malo po malo pa čujem kako je neko nekom tražio da mu/joj vrati sve poklone što je dobio/la u toku njihovog zabavljanja, trljanja na nos tipa "a šta sve nisam učinio/la za tebe a ti tako", nazivanje tog nekog kog smo do juče neizmerno voleli najgorim imenima itd:roll:...ili, bila je skoro i tema na LJiS-u,dvoje živeli zajedno pa se rastali i na kraju ona njemu ispostavila račun za peglanje, kuvanje, čišćenje:eek::eek::eek:

što uopšte ulaziti u nešto tako lepo kao što je ljubav između dvoje ako nismo spremni da dostojanstveno prihvatimo i eventualni neuspeh te veze:think:?
ako već kažemo da smo zreli i odrasli, zašto to i ne pokažemo na delu kad je neka ovakva situacija u pitanju:think:?
Zato što je lakše nekoga jednostavno zamrzeti nego preboleti, a i dalje misliti kako je ta osoba divna. Ne razumem šta te buni, ozbiljno... nije pitanje zašto, nego koliko je ko sposoban da se ponaša dostojanstveno, neko manje neko više. Ali svi se uglavnom na isti način branimo i spašavamo.
 
Ima u ovome istine. Imala sam nazovi sjajnu vezu i jednom prilikom mi jedna drugarica predlozi zasto ne probas nesto posle cega ces sigurno znati kakav je i da i koliko mu je zaista stalo do tebe... to nesto se odnosilo da iznenada sa njim raskinem i da pratim njegovu reakciju i da ga posle nazovem i kazem mu istunu da je to bila sala ...

Ja sam pomislila koja glupost , zasto bih izazvala tako nesto u nasoj "divnoj vezici" i time je poljuljala...medjutim sa njim sam bila zajedno nekoliko godina ali je kraj bio takav da zalim sto je nisam poslusala ...

@-tema tacno je da ljudi tada pokazu pravo lice ...ali treba se uzeti u obzir i saznanje na cemu se bazirala ta veza kao i zasto su raskinuli ....jer ako mladic recimo veruje da ima kraj sebe devojku koja ga voli, koja zeli da se uda za njega, koja mu se kune u ljubav a kasnije sazna da je za nju bio samo rudnik blaga (novca) onda te situacije sa racunima i ne treba da cude mnogo , sto naravno vazi i obrnuto...

isto tako smatram da ako devojka nema odakle da ga izdrzava (stalno da mu kuva, pere, pegla samo o njenom trosku) da treba da mu kaze a ne da ode u minus jer smatra da ako ga ne trpi da ce je napustiti i da je to smak sveta jer nece drugi naici (u fazonu je daj sta das jer tako mora , trpim sve dok me ne ozeni i posle mu sve prebacim)

U svakom slucaju bi bila jeziva glupost da si pokusala.
Jer taj pokusaj bio bi okrenut TEBI i TVOJIM potrebama i ne bi imao nikaku drugu svrhu sem da TEBI potvdi neke stvari. Obicna smisljena manipulacija. On bi tu bio nesto kao pokusni kunic, kao zrtva skrivene kamere
Kad bi meni neka devojka to uradila, verujem da bih samo nastavio dalje, jer neko ko je toliko lud, tesko da bi mi trebao.
Kako god se vasa veza zavrsila, bolje je sto nisi poslusala drugaricu
 
U svakom slucaju bi bila jeziva glupost da si pokusala.
Jer taj pokusaj bio bi okrenut TEBI i TVOJIM potrebama i ne bi imao nikaku drugu svrhu sem da TEBI potvdi neke stvari. Obicna smisljena manipulacija. On bi tu bio nesto kao pokusni kunic, kao zrtva skrivene kamere
Kad bi meni neka devojka to uradila, verujem da bih samo nastavio dalje, jer neko ko je toliko lud, tesko da bi mi trebao.
Kako god se vasa veza zavrsila, bolje je sto nisi poslusala drugaricu

Pa evo kad mi muskarac kaze da sam ispravno postupila bez obzira sto je ishod bio los po mene skoro se uopste ne kajem sto je nisam poslusala :)
 
zašto kad (neki) ljudi raskidaju izbija ono najgore iz njih?
malo po malo pa čujem kako je neko nekom tražio da mu/joj vrati sve poklone što je dobio/la u toku njihovog zabavljanja, trljanja na nos tipa "a šta sve nisam učinio/la za tebe a ti tako", nazivanje tog nekog kog smo do juče neizmerno voleli najgorim imenima itd:roll:...ili, bila je skoro i tema na LJiS-u,dvoje živeli zajedno pa se rastali i na kraju ona njemu ispostavila račun za peglanje, kuvanje, čišćenje:eek::eek::eek:

što uopšte ulaziti u nešto tako lepo kao što je ljubav između dvoje ako nismo spremni da dostojanstveno prihvatimo i eventualni neuspeh te veze:think:?
kažemo ako već da smo zreli i odrasli, zašto to i ne pokažemo na delu kad je neka ovakva situacija u pitanju:think:?

zashto su ljdui jednostavno.....ljudi. I u tome nema niceg sramotnog,pa ni u tim njihovim mracnim stranama,jer i mracna strana je ljudska,a nishat ljudsko nam ne sme biti strano,jel?Ljudski je osecati bes...patnju,ljutnju,zelju da se svetis,povredjenost i ne treba nikog staviti na giljotinu jer ima ta osecanja,niti ga terati da oseca krivicu jer ih ima.Ali svako od nas ima i dobru i loshu stranu,i ne sme dati da preovlada ta zla strana,jer mu ona ionako ne zeli dobro..time samo povredjuje i shteti sebi,jer,iako zivis u uverenju da vracas milo za drago,u stvari samo muchis sebe.
necu da lazem,ja jesam osvetoljubiva osoba i svaki put kad sam htela da napakostim drugima,nisam se osecala uopste bolje,nemas nikavu satisfakciju,osecas se prazno. a htela sam napakostiti zato shto se kod mene tuga manifestuje jako brzo u bes i to je bio { na neki nachin jeste josh uvek } nachin da nateram druge da pate kao i ja...

a mnogo puta sam se htela svetiti,htela sam da vratim,i nisam uradila,s jedne strane jer sam u sebi znala da nece nishta pomoci,s druge jer mi nije pruzalo ''zadovoljstvo'' koje sam mislila da moze da pruzi,vec se samo osecas besciljno,kao neka zivotinjica saterana u cosak,i na kraju iz razloga shto nisam imala kako da se svetim,nisam znala pobogu na koji nachin,i to je najgore. Ti nemas ideju koliko besa moze da se sakupi u jednoj osobi iz njene isfrustriranosti kad je povrede,a ona ne moze da uzvrati,shto mrzi da deluje tako nemocno...e tu tek se radja onaj pravi bes koji moze svasta,ali svasta uraditi kad se jednom pusti.
 
znam ja da su ljudi ljudi...al to ne znači da treba da budemo neljudi kad se nađemo u ovakvoj sitaciji, i da nam ta situacija bude opravdanje za našu nemoć il šta već to bilo...:think:
 
znam ja da su ljudi ljudi...al to ne znači da treba da budemo neljudi kad se nađemo u ovakvoj sitaciji, i da nam ta situacija bude opravdanje za našu nemoć il šta već to bilo...:think:

Иначе, обично се то све врати ономе од кога је пошло...
Наиме, ко дозволи да бес, повређеност и жеља за осветом завладају њиме - то га и изједе, уништи га, уништи све лепо у њему и претвори га у некога ко је пун пакости, мржње и беса који се стално подгрева.....:(
Таква особа не може да нађе мир и испуњење и не може да буде срећна.
 
Ima toga i kod ljudi koji nisu bili zajedno.
Dobila sam od dobrog druga sat na poklon.
I posle jedno dva meseca zove me covek i kaze da vratis taj sat :eek: posto mi se ne javljas redovno.
Kad se nisam slogirala.
Naravno da sam momentalno spakovala sat i odnela ga .
I da vise ne komuniciram sa njim .

Pa sad nek mi neko kaze gde je tu logika ?
Sta je on mislio, sad kad mi je nesto poklonio da sam ja duzna da ga zivkam svaki dan da ga pitam sta radi ???

Dakle...ako se to desava medju ljudima koji su bili neoptereceni emocijama , ne smem ni da zamislim sta moze da se desi sa ljudima sa kojima jesmo bili vezani emotivno.

Od tad ne primam poklone bez dobrog razloga.
Ili to radim vise nego pazljivo.
 
Ima toga i kod ljudi koji nisu bili zajedno.
Dobila sam od dobrog druga sat na poklon.
I posle jedno dva meseca zove me covek i kaze da vratis taj sat :eek: posto mi se ne javljas redovno.
Kad se nisam slogirala.
Naravno da sam momentalno spakovala sat i odnela ga .
I da vise ne komuniciram sa njim .

Pa sad nek mi neko kaze gde je tu logika ?
Sta je on mislio, sad kad mi je nesto poklonio da sam ja duzna da ga zivkam svaki dan da ga pitam sta radi ???

Dakle...ako se to desava medju ljudima koji su bili neoptereceni emocijama , ne smem ni da zamislim sta moze da se desi sa ljudima sa kojima jesmo bili vezani emotivno.

Od tad ne primam poklone bez dobrog razloga.
Ili to radim vise nego pazljivo.

A primas li reputacije :mrgreen:
 
Dok su pokloni i materijalne stvari u pitanju još i možeš trpeti nečiju povređenu sujetu. Znam i parove koji se preganjaju oko dece, oko starateljstva, čisto da bi namučili i naneli bol onom koji je odlučio da ode. To mi je već bolesno.
 

Back
Top