Koliko devojkama znaci prvi momak sa kojim su...

storm cloud

Poznat
Poruka
9.024
...vodile ljubav, pogotovo ako je to bila prva (i jedina) duga veza? Kako posle toga dalje? Da li poredite? Sta ako ste bile sa njim stvarno zadovoljne, da li posle mozete da budete zadovoljne i sa drugim?
Ne znam da li je ovakva tema vec bila, mozda je i pitanje glupo,ali mnogi mi kazu da devojke zauvek pripadaju tom prvom (ako je veza bila O.K. naravno, a ne ako je bilo silovanje ili je on bio kreten ili slicno). Ovo vas pitam, jer sam upravo izasla iz takve veze i hvata me panika da posle 4 godine uzivancije s njim nikada to necu moci da prevazidjem i da cu uvek zeleti njega. Verujem da cu voleti nekoga posle, iako to sad ne mogu da zamislim, ali sta ako bude gori u tim stvarima, a ja navikla na mog prvog? Koliko ce mi to smetati?

Nije na odmet i poneki savet koji se ne odnosi samo na seks, tj. kako uopste prevazici takvu vezu i krenuti dalje? :cry:
 
Najverovatnije ce ti se desiti da ces se pitati sta si dangubila 4 godine sa njim i da nema pojma... To ti je naj verzija - pozitivna, a najgora je da je on svemirski dogadjaj - mnogo manje verovatno nego ono prvo - so, nacices sredinu i tako ces stalno traziti sredinu izmedju najboljeg ili zadnjeg bivseg i svemirske veze (po parametrima ljis).
To obicno nazivamo sticanjem iskustva - to sto prvoye8ke/ci (sto kad postoje prvorotke...?) NE kapiraju... A kad skapiraju i pogledaju prolazno vreme u godinama - hrkljush!
 
Bad_Wolf:
Najverovatnije ce ti se desiti da ces se pitati sta si dangubila 4 godine sa njim i da nema pojma... To ti je naj verzija - pozitivna, a najgora je da je on svemirski dogadjaj - mnogo manje verovatno nego ono prvo - so, nacices sredinu i tako ces stalno traziti sredinu izmedju najboljeg ili zadnjeg bivseg i svemirske veze (po parametrima ljis).
To obicno nazivamo sticanjem iskustva - to sto prvoye8ke/ci (sto kad postoje prvorotke...?) NE kapiraju... A kad skapiraju i pogledaju prolazno vreme u godinama - hrkljush!

Pa ja sam temu bas zato postavila sto se bojim da je on taj svemirski. Mislim, bilo je uvek super, uvek mi je ispunjavao sve zelje i fantazije i stvarao mi nove, koje je opet ostvarivao itd. Po ovome sto sam na ovom forumu do sada procitala i sto cujem od drugih ljudi, mnogi to nikada nisu imali sto sam ja imala sa njim. I sta cu sad? Bojim se!
 
svaka nova ljubav je nova prica. imala sam slicnih dilema kad sam raskidala jednu dugu vezu, ali sam vremenom shvatila da su mi neke SUPER stvari koje mi je taj mladic pruzio, samo mrvica u poredjenju sa onim sto mi je pruzio neko drugi. otkrila sam da me privlaci nesto drugo vise i snaznije. i opet se sve svodi na to da sa sazrevanjem ljudi menjaju kriterijume i daju prednost kvalitetnijim & trajnijim stvarima...

jel sam ti bar malo pomogla??? ;) pliz odgovori!
 
malecka:
svaka nova ljubav je nova prica. imala sam slicnih dilema kad sam raskidala jednu dugu vezu, ali sam vremenom shvatila da su mi neke SUPER stvari koje mi je taj mladic pruzio, samo mrvica u poredjenju sa onim sto mi je pruzio neko drugi. otkrila sam da me privlaci nesto drugo vise i snaznije. i opet se sve svodi na to da sa sazrevanjem ljudi menjaju kriterijume i daju prednost kvalitetnijim & trajnijim stvarima...

jel sam ti bar malo pomogla??? ;) pliz odgovori!

Pa ako je izmedju tvojih odgovora sakriveno da cu morati da se utesim nekim ozbiljnijim stvarima zato sto mi se vrhunsko uzivanje vise nece ponoviti, onda me nisi utesila. Meni je jako, jako, jako potrebno da budem zeljena i da se osecam kao zena.

Imam drugaricu sa slicnom pricom koja sad opet ima dugu vezu i kaze da je ovaj novi bolji, jer je nezniji itd. a posle je uhvatim da je rekla da bi volela da joj stari bude ljubavnik!
 
storm cloud:
...vodile ljubav, pogotovo ako je to bila prva (i jedina) duga veza? Kako posle toga dalje? Da li poredite? Sta ako ste bile sa njim stvarno zadovoljne, da li posle mozete da budete zadovoljne i sa drugim?
Ne znam da li je ovakva tema vec bila, mozda je i pitanje glupo,ali mnogi mi kazu da devojke zauvek pripadaju tom prvom (ako je veza bila O.K. naravno, a ne ako je bilo silovanje ili je on bio kreten ili slicno). Ovo vas pitam, jer sam upravo izasla iz takve veze i hvata me panika da posle 4 godine uzivancije s njim nikada to necu moci da prevazidjem i da cu uvek zeleti njega. Verujem da cu voleti nekoga posle, iako to sad ne mogu da zamislim, ali sta ako bude gori u tim stvarima, a ja navikla na mog prvog? Koliko ce mi to smetati?

Nije na odmet i poneki savet koji se ne odnosi samo na seks, tj. kako uopste prevazici takvu vezu i krenuti dalje? :cry:


E, samo kad si se ti resila da krenes dalje. Bice tesko. Sigurno ce proci cela godina i jace pa ces mozda moci tek svaki drugi dan da pomislis na njega. Bice ti u pocetku tesko u da razgovaras sa nekim ko je pokazao iole interesovanja za tebe, a kamoli nesto drugo.
Vremenom ce sve doci na svoje i, ako ti je taj bio prvi i jedini, iznenadices se kad shvatis koliko ce ti se dopasti sledeci. Ne sumnjam ja da ti je bilo lepo sa ovim prvim, ali sam sigurna da moze biti jos lepse.
 
Dlakava_Strvina:
Mushkarci pamte "PRVU" jer su ga prvi put upotrebili kako treba

Zene pamte "NAJBOLJEG" i uvek ce ga zamisljati (osim ako nisu "kasirale" dotichnog)

Bravo Dlakavi!
Kakav prvi,kakvi bakraci...:)
Ko te je to slagao da zene uvek pripadaju prvom?
Da se razumemo,meni je prvi bio bas o.k.,fina veza,godinu dana,bas se sve desilo upravo onako kako je trebalo...i vidimo se i dan danas,ali ne gajim ali apsolutno nikakve emocije prema njemu.
By,the way sto ste raskinuli ako je sve bilo tako divno?
 
storm cloud:
...vodile ljubav, pogotovo ako je to bila prva (i jedina) duga veza? Kako posle toga dalje? Da li poredite? Sta ako ste bile sa njim stvarno zadovoljne, da li posle mozete da budete zadovoljne i sa drugim?
...mnogi mi kazu da devojke zauvek pripadaju tom prvom. Ovo vas pitam, jer sam upravo izasla iz takve veze i hvata me panika da posle 4 godine uzivancije s njim nikada to necu moci da prevazidjem i da cu uvek zeleti njega. Verujem da cu voleti nekoga posle, iako to sad ne mogu da zamislim, ali sta ako bude gori u tim stvarima, a ja navikla na mog prvog? Koliko ce mi to smetati?
:cry:

Koliko mi znaci prvi? Definitivno mu necu "pripadati" zauvek. On ce pripadati mom secanju zauvek i to je to. To muskarci tripuju da devojke uvek pripadaju onom prvom, zato sto ga se plase. Neki muskarci se plase i secanja na prvog i na sve prethodne. Mozda zato sto oni kriju u sebi jako "secanje" na svoju prvu... Ili jednostavno kompleks. Vrag ce ih znati. Zrelom muskarcu to nije bitno, jer zna kako da postavi sebe na prvo mesto kod zene, bez poredjenja sa duhovima iz proslosti. On je svestan svojih kvaliteta. Ali to je druga tema.
Poredjenje sa prethodnim tipom je neminovno. Ali ne sme da predje neku granicu, a to su tri sekunde razmisljanja o tome.
Moj primer: posle 3 godine uzivancije prevazisla sam prvog decka, posle 4 godine uzivancije prevazisla sam drugog decka jos brze... Sve se "prevazidje". Sa vremenom, naravno, ne preko noci. I onda ces uhvatiti sebe jednog dana kako ti nije bitno nista vezano za njega, kako gledas u vase slike bez sete i uzdaha, i cuces mu glas i nece biti podrhtavanja tvog. To je ravnodusnost - i ona definitivno znaci kraj. A onda ides dalje i ponovo uzivas! Da svi dizu ruke posle prvog ili ne mogu da ga prebole desilo bi se to da niko vise ne bi bio ni sa kim... Grozna je i sama pomisao na to.
A ako se sledeci ispadne gori, sutni ga. Idi samo na bolje! Trazi samo bolje.
Posle svakog koga sam volela imala sam utisak da nikada vise necu moci toliko da volim (cak i u prvom osnovne kada sam se po prvi put zaljubila). A svakog sam volela i drugacije i vise od prethodnog. Ljubav nije jabuka, pa ako je seces na vise delova oni su sve manji. Ljubav je kosmos, a kada beskonacno delis na koliko god delova uvek ti ostaje beskonacno!
Sve je to tako jednostavno i prirodno! I desava se svima kao po pravilu!
 
S_K_V_O:
Dlakava_Strvina:
Mushkarci pamte "PRVU" jer su ga prvi put upotrebili kako treba

Zene pamte "NAJBOLJEG" i uvek ce ga zamisljati (osim ako nisu "kasirale" dotichnog)

Bravo Dlakavi!
Kakav prvi,kakvi bakraci...:)
Ko te je to slagao da zene uvek pripadaju prvom?
Da se razumemo,meni je prvi bio bas o.k.,fina veza,godinu dana,bas se sve desilo upravo onako kako je trebalo...i vidimo se i dan danas,ali ne gajim ali apsolutno nikakve emocije prema njemu.
By,the way sto ste raskinuli ako je sve bilo tako divno?

Pa zna "Bata Dlakavi" gde ovaj... SHTA vi volete :wink:

Negooo... Shta su se sad mushki ucutali neshto i pognuli glave? :lol:
 
Kakav crni prvi? Lepo kaze "Dlakavi"...

Prva ljubav, veza tri godine, raskid, isti taj osecaj koji ti imas, a onda se pojavi nova osoba u tvom zivotu, shvatis sta si sve propustala sa onim prvim. Dodje drugi, jos bolji, tek tad izgradis prave kriterijume onoga sto je tebi stvarno potrebno i onoga sto tebe stvarno podize. I uvek ides samo napred ka necemu jos boljem. A onaj prvi polako poceinje da bledi, ostaju lepe uspomene samo na njega, ali nikakve vise emocije, ceznje ili bilo sta slicno...kao sto se secas i svoje ljubavi iz prvog osnovne sa kojim si se drzala za ruku.
 
Mislim da to zavisi iskljucivo od tebe,odnosno osobe...Meni licno ne znaci nishta osoba sa kojom sa m prvi poot vodila ljubav i volela je..Vishe cesh je pamtiti od ostalih verovatno i bice ti draga ali cim naidjesh na novu veliku ljubav prvu cesh sasvim zaboraviti..Poredi se samo ona osoba sa nekom drugom do koje ti je josh stalo...Nemoj se bojati,sve je to prirodno i svi smo proshli kroz prve ljubavi i patnje...poljubac i pono srece
 
S_K_V_O:
Dlakava_Strvina:
Mushkarci pamte "PRVU" jer su ga prvi put upotrebili kako treba

Zene pamte "NAJBOLJEG" i uvek ce ga zamisljati (osim ako nisu "kasirale" dotichnog)

Bravo Dlakavi!
Kakav prvi,kakvi bakraci...:)
Ko te je to slagao da zene uvek pripadaju prvom?
Da se razumemo,meni je prvi bio bas o.k.,fina veza,godinu dana,bas se sve desilo upravo onako kako je trebalo...i vidimo se i dan danas,ali ne gajim ali apsolutno nikakve emocije prema njemu.
By,the way sto ste raskinuli ako je sve bilo tako divno?

Otkud znam, pitaj njega. Imali smo neku krizu sa kojom nismo znali da se izborimo. Ali ja nisam htela raskid, iako sam ja sve presekla.
 
Naravno da mu neces `pripadati` zauvek, ni u kom smislu. Naici ce posle njega i bolji, i bices srecnija, ma kako ti to sada nemoguce delovalo. Samo daj sebi vremena, videces. Posle nekog vremena ces biti ravnodusna prema njemu. Mozda se cak i zapitas sta si radila sve to vreme sa njim, mada to nije vazno, jer si bila srecna tada.
 
se prvi put vodi ljubav do kraja ali ja imam jedan josh drasticniji problem. Nikada dosad nisam prevazisla cak ni onoga sa kojim sam se prvi put poljubila pa cak i samo sela sa njim, pogledala ga i malo poprichala jer to je bila zaista jedna potpuna ljubav u svemu i svaki atom moga bica pri tom susretu je bio raspevan i odushevljen i govotio je TO JE TO I DA DA DA.
Jednostavno to sto sam osetila sa njim bilo je apsolutno potpuno i u tom trenutku iako sam tek bila odrasla znala sam da volim i da je on jedini sa kojim mogu biti srecna kao u bajci.
Nazalost zivot se poigrao sa nama dosta ruzno i prosla sam kroz mnogo (previshe) tudjih ruku i on je, ali niko nikada nije stvarno i zauvek mogao da ga izbrishe iz mog secanja.
 
home:
se prvi put vodi ljubav do kraja ali ja imam jedan josh drasticniji problem. Nikada dosad nisam prevazisla cak ni onoga sa kojim sam se prvi put poljubila pa cak i samo sela sa njim, pogledala ga i malo poprichala jer to je bila zaista jedna potpuna ljubav u svemu i svaki atom moga bica pri tom susretu je bio raspevan i odushevljen i govotio je TO JE TO I DA DA DA.
Jednostavno to sto sam osetila sa njim bilo je apsolutno potpuno i u tom trenutku iako sam tek bila odrasla znala sam da volim i da je on jedini sa kojim mogu biti srecna kao u bajci.
Nazalost zivot se poigrao sa nama dosta ruzno i prosla sam kroz mnogo (previshe) tudjih ruku i on je, ali niko nikada nije stvarno i zauvek mogao da ga izbrishe iz mog secanja.

Eto, vidite da se desava!
 
storm cloud:
...vodile ljubav, pogotovo ako je to bila prva (i jedina) duga veza? Kako posle toga dalje? Da li poredite? Sta ako ste bile sa njim stvarno zadovoljne, da li posle mozete da budete zadovoljne i sa drugim?
Ne znam da li je ovakva tema vec bila, mozda je i pitanje glupo,ali mnogi mi kazu da devojke zauvek pripadaju tom prvom (ako je veza bila O.K. naravno, a ne ako je bilo silovanje ili je on bio kreten ili slicno). Ovo vas pitam, jer sam upravo izasla iz takve veze i hvata me panika da posle 4 godine uzivancije s njim nikada to necu moci da prevazidjem i da cu uvek zeleti njega. Verujem da cu voleti nekoga posle, iako to sad ne mogu da zamislim, ali sta ako bude gori u tim stvarima, a ja navikla na mog prvog? Koliko ce mi to smetati?

Nije na odmet i poneki savet koji se ne odnosi samo na seks, tj. kako uopste prevazici takvu vezu i krenuti dalje? :cry:
E to ti je vidis ta sudbina da si ti 4 god provela sa tim svojim prvim covekom i sad ti nije nimalo lako da se upustis u svet ovih koji su tim prvim putom sebi otvorili vrata za neka nova iskustva...Bilo kako bilo nastavi dalje, pa sta onda ako je on bio prvi...neko je morao... :wink: idi u nov zivot kasnije ce ti neko znaciti sigurno vise nego sto si mislila da moze da ti znaci a mozda je 55.(salim se) Samo kazem da ta zavisnost uopste nema veze sa tim sto je on prvi...
 
Princeza:
storm cloud:
...vodile ljubav, pogotovo ako je to bila prva (i jedina) duga veza? Kako posle toga dalje? Da li poredite? Sta ako ste bile sa njim stvarno zadovoljne, da li posle mozete da budete zadovoljne i sa drugim?
...mnogi mi kazu da devojke zauvek pripadaju tom prvom. Ovo vas pitam, jer sam upravo izasla iz takve veze i hvata me panika da posle 4 godine uzivancije s njim nikada to necu moci da prevazidjem i da cu uvek zeleti njega. Verujem da cu voleti nekoga posle, iako to sad ne mogu da zamislim, ali sta ako bude gori u tim stvarima, a ja navikla na mog prvog? Koliko ce mi to smetati?
:cry:

Koliko mi znaci prvi? Definitivno mu necu "pripadati" zauvek. On ce pripadati mom secanju zauvek i to je to. To muskarci tripuju da devojke uvek pripadaju onom prvom, zato sto ga se plase. Neki muskarci se plase i secanja na prvog i na sve prethodne. Mozda zato sto oni kriju u sebi jako "secanje" na svoju prvu... Ili jednostavno kompleks. Vrag ce ih znati. Zrelom muskarcu to nije bitno, jer zna kako da postavi sebe na prvo mesto kod zene, bez poredjenja sa duhovima iz proslosti. On je svestan svojih kvaliteta. Ali to je druga tema.
Poredjenje sa prethodnim tipom je neminovno. Ali ne sme da predje neku granicu, a to su tri sekunde razmisljanja o tome.
Moj primer: posle 3 godine uzivancije prevazisla sam prvog decka, posle 4 godine uzivancije prevazisla sam drugog decka jos brze... Sve se "prevazidje". Sa vremenom, naravno, ne preko noci. I onda ces uhvatiti sebe jednog dana kako ti nije bitno nista vezano za njega, kako gledas u vase slike bez sete i uzdaha, i cuces mu glas i nece biti podrhtavanja tvog. To je ravnodusnost - i ona definitivno znaci kraj. A onda ides dalje i ponovo uzivas! Da svi dizu ruke posle prvog ili ne mogu da ga prebole desilo bi se to da niko vise ne bi bio ni sa kim... Grozna je i sama pomisao na to.
A ako se sledeci ispadne gori, sutni ga. Idi samo na bolje! Trazi samo bolje.
Posle svakog koga sam volela imala sam utisak da nikada vise necu moci toliko da volim (cak i u prvom osnovne kada sam se po prvi put zaljubila). A svakog sam volela i drugacije i vise od prethodnog. Ljubav nije jabuka, pa ako je seces na vise delova oni su sve manji. Ljubav je kosmos, a kada beskonacno delis na koliko god delova uvek ti ostaje beskonacno!
Sve je to tako jednostavno i prirodno! I desava se svima kao po pravilu!

Kako samo kaki.
Ovo su decije ljubavi, nezrele , pa bile i u 40 -toj.

Ako si stvarno volela , i imala iole kvalitetan seks i poverenje , prvi ce ti ostati u secanju. Ako si imala poverenja u njega, njemu si pricala sve i kroz njega rasla od devojcice do zene.Njemu je poklonjen tvoj "vredni dar" ,tvoje nevino srce. On je razumeo i menjao se zajedno sa tobom, i kao sto detinjstvo nosi neku bezbriznost koja ti cesto kasnije nedostaje, tako i prvi momak nosi neku opustenost i romantiku, povezanost ,sponu sa tvojim devojastvom i toga ces se s vremena na vreme setiti.

I zato se kaze da zene emotivno pamte samo prvog i poslednjeg. Strast , kao napaljenost ce ti prizvati onog koji te je najmanje cuvao , koji je najvise zloupotrebio refleks seksualnog uzbudjenja.Da ne objasnjavam sta je to....

Ovo je misljenje devojki kojima sam ja bio prvi, a sada smo prijatelji....Mada neke od njih koje su usle u vezu (kratku) da bi skinule mrak (u seksu) nemaju ovakav komentar. One kazu "dobro si odradio posao , sad sam sa tim , tim , nije los itd..."

Ima razloga zasto ljudi pricaju neke stvari....
SAMO PRVI MOMAK SE NE BORI SA FRUSTRACIJAMA KOJE DEVOJKAMA OSTAVLJAJU BIVSI MOMCI.SAMO ON UPOZNAJE PRAVU DUSU I SNOVE DEVOJKE.

P.S.Osetim kod devojke sta je ona , a sta je oblikovanje koje je poprimila od prvog decka(nemora da je i seks pao ako to dovoljno dugo traje).Interesantno da to oblikovanje nikad ne prestane, kao ploca po kojoj je upisano.

Sto je vishe reci, to ploca sve vishe lici na ostale, a reci nam manje znace.
 

Back
Top