Osmeh dana

vvb.jpg
 
Šta je tinktura od sremuša? Ja sam pre mesec dana tek saznao šta je uopšte sremuš.

Potopi se sremuš u lozovaču, ali to se mora raditi dok se bere, jer sremuš gubi mnoga svojstva ako stoji. Onda ta rakija stoji 21 dan na suncu pa se procedi. Sve u svemu, smrdi na beli luk, ali na onaj pokvareni i to još u kombinaciji sa lozom...A koristi se tako što se pije po par kapi i služi za čišćenje krv od holesterola i snižavanje pritiska. Ja napravila, tek tako, ako nekom ustreba.
 
Potopi se sremuš u lozovaču, ali to se mora raditi dok se bere, jer sremuš gubi mnoga svojstva ako stoji. Onda ta rakija stoji 21 dan na suncu pa se procedi. Sve u svemu, smrdi na beli luk, ali na onaj pokvareni i to još u kombinaciji sa lozom...A koristi se tako što se pije po par kapi i služi za čišćenje krv od holesterola i snižavanje pritiska. Ja napravila, tek tako, ako nekom ustreba.

Sremuš u lozovači 21 dan na suncu? Hmmm... Mogu da zamislim na šta to liči. A jel mora ta tako mala količina da se pije tako sama ili može da se sipa tako u neki sok naprimer?
Moja majka pravi te meleme ali nisam čuo za ovo.
 
Mislim da je 30 kapi na gladan stomak ujutru, kažu da može da se pomeša sa jogurtom. Nemam pojma, ja inače pravim sremušovu so i to jedemo cele godine umesto kupovnih začinskih mešavina, ovo je onako, usput napravljeno da poklonimo ako nekom ustreba.
Sremuš se inače u narodu zove medveđi luk. Jede ga medved kada se probudi iz zimskog sna, to je u stvari prva biljka koju traži kako bi očistio organizam posle zimskog sna.
 
Sintija je zalosno zaklimala glavom. ''Da, Dzonu sam draga, mislim, a Ivi naravno, koliko god da se otresito ponasa, ne bi lose postupala ni prema muvi, ali Lorens uvek izbegava cak i da mi se obrati ako ne mora, a Meri jedva uspeva da se natera da bude pristojna prema meni. Meri zeli da Ivi ostane, zamolila ju je, ali mene ne zeli i...i...ne znam sta da radim.'' Odjednom je briznula u plac, siroto dete.
Ne znam sta me je tada spopalo. Mozda to sto je bila tako lepa, a sunce joj se presijavalo u kosi dok je tu sedela; mozda olaksanje zbog toga sto sam se nasao sa nekim ko sasvim ocigledno nije mogao imati nikakve veze s tragedijom; mozda iskreno sazaljenje zbog njene mladosti i usamljenosti. U svakom slucaju, nagnuo sam se ka njoj, uzeo je za rucicu i rekao:
''Udajte se za mene, Sintija.''


citam moju Agatu Kristi :heart: Hejstings :heart: :heart:
 
Gledali mi neki film u nedelju. U stvari, Obrad pekao roštilj na terasi, na sunčanoj strani, na prijatnih 35c, plus ono vrućine što stigne sa roštilja a Ana i ja pili po čašu piva pod klimom i gledali film na Fox movies. Svako svoju muku nosi kako najbolje zna.

I sad u filmu neka deca u engleskom internatu, sve ima, kostim iz epohe, fotografija sa malo desaturizovanim bojama, neki retro zeleni štih i lak soft filter, pravi film. I onda bude sve kao što bude u takvim filmovima, i introvertan dečak, deca koja ga zezaju, devojčica koja ga razume, mudra i strpljiva nastavnica, prve ljubavi, sve.

I onda oni jednom sede na času i nastavnica im nešto priča o żivotu i onda kad ispali repliku ne znam kako nisam ispao sa terase: deco, vama verovatno nisu rekli ali vas sve gaje da budete donatori organa. I posle tri četiri donacije ćete umreti. Šupičkumaterinu! To im je rekla od reči do reči, nije trepnula, evo Ana może da potvrdi ako je moj kredibilitet sumnjiv. A deca onako, pa ok, štajaznam, u redu ako je tako, glupo nam da pravimo scenu. Niko da każe a pa jebaću vam mamu kad se navučem na iglu pa hepatits C, pa puno sreće sa mojom jetrom, ili lično ću sebi da pojedem slezinu pa nek ti keva donira organ što te rodila kretena. Niko ništa. Kod nas u Sedam sekretara SKOJa bila veća buna kad bude obaveštenje da je radna subota.

I sad stvarno, sve ide normalno, nije ono kao ljudożderski film pa da se šale, kakvo je komšija meso od device, evo super komšija, tek skinuta sa ljuljaške, jela samo hrono, ništa gluten, ništa holesterol, ili nemam komšija ništa sveże, ima samo meso od mornara, slano i żilavo, może za pljeske ili za supu. Ništa tako. Nego deca se druże, gledaju sitkome na televiziji, smeju se, sretnu decu iz druge škole, samo *******, neko se ponekad pojavi bez oka ili tako nečega.

Każem ja Obradu, vidi na televiziji ima neki film gde gaje decu da budu donatori organa, i nije neka treš produkcija, glumi Šarlota Rempling. Każe Obrad, otkud ona zna gde glumi, neko dodje ujutro odveze je na snimanje, uveče je vrate na revers, jel jela baba, jeste jela je, htela bi čašu soka, oće ***** soka, lezi baba spavaj, nemoj da izvoljevaš.

I sad ne znam kako se završilo, pojeli smo roštilj i poizvrtali se, za mene bi jedini srećan kraj bio da je reditelja zgazio auto pre početka snimanja i da su ga prodali na komad, ali jedna stvar me muči: što bezveze decu teraju u školu ako ih već gaje samo zbog organa? Šta, ne valjaju bubrezi ako dete nije znalo sve tri palatalizacije i kolko je kubni koren iz 24?

:lol:

- - - - - - - - - -

Sa fb stranice Srđana Ćešića. Jedan od mnogih genijalnih objava. A smaralo me je ono "Nikad izvini", ne mogu da povežem lik i delo.
 

Back
Top