Da li je NS bezbedan grad?

Pa do skoro je bio siguran, ali nesto u poslednje vreme svasta pocinje da se desava. Narkomani prepadaju i otimaju po ulicama, ljudima iz predsoblja kradu stvari pored njih zivih (i budnih) itd. Nisam se bojala do pre jedno 4 godine, ali sad vec... Malo mi je frka!
 
storm cloud:
Pa do skoro je bio siguran, ali nesto u poslednje vreme svasta pocinje da se desava. Narkomani prepadaju i otimaju po ulicama, ljudima iz predsoblja kradu stvari pored njih zivih (i budnih) itd. Nisam se bojala do pre jedno 4 godine, ali sad vec... Malo mi je frka!

E, vidis, i ja sam primetila da je nesto pocelo da se dogadja. Ima mnogo vise pijanica, beskucnika, a o normalnim ljudima sto "samo" iskacu pred devojke ili dobacuju, da ne govorim.
 
Kad god ja dodjem, grad i njegovi stanovnici strepe i polako ali sigurno pocinju da se sklanjaju sa ulica. :evil:

Pa nisam ja za dzabe zvan "Harambasa sa Zemunskog Keja" !!!! 8)

Eeee, maleno moje, davnih dana sam ja poceo da haram sa svojom bracom, THE GANGBANGERS i ANGEL LABS, i mogu ti reci da su do skora glave letele na sve strane. :wink: 8)

Vreme me je konacno stiglo i ja u veciti san utonuti moram. Ali moje ime ce se upisati u anale istorije i bicu znan kao merkat - pustinjska lisica ili merkat - sultan bola i muke ili merkat - najopakiji, najlepsi, najsuroviji, najubaviji dasa sa Balkana. Samo da znas neko me je skoro opisao kao slavuja sa kandzama orla. :twisted:

Ja mislim da je to dovoljno. Ali priznajem, najvise volim da haram Novim Sadom. Da malo zezam tamosnje devojcice i lesim gej muskarce.... :twisted:

S postovanjem,

Merkat Al-Harambasic od Keja Zemunskog 8) :twisted: 8) :twisted: 8)
 
Moram da se ukljucim i ja malo, Bezbedan jeste bio je dok nisu dosli ovi nazovi "novosadjani" iz ostalih krajeva pogotovo sa besnim kolima koje ni sami nepimeni vlasnici ne umeju da kazu koji automobil voze i odah hoce da se biju kad im skrenes paznju da se tu i tu ne parkira i da gledas kako se pprave "pametni" vise njihov govor lici na mukanje nego na pravi govor, e zasto ovo pricam upravo zbog toga sto nisam jos za ove moje godine cuo nijednog pravog novosadjanina (doduse bila je grupa oko 1950) koja je pravila sr***a bili su prave bitange ime grupe je jedna zivotinjica ali to je bila samo mala grupa a ovi danas jnisu nacisto verovatno su ih roditelji u mladostri drzali po podrumima
 
Nikad mi nije bila jasna podjela na glupake rodjene u Novom Sadu i one koji su dosli sa strane,dok ne procitah neke komentare ovde. Sad mi je jasno,postoje neki glupaci rodjeni u Novom sadu koji su spremni za svoju glupost da okrive glupake koji su dosli sa strane.
 
gost Janko:
Nikad mi nije bila jasna podjela na glupake rodjene u Novom Sadu i one koji su dosli sa strane,dok ne procitah neke komentare ovde. Sad mi je jasno,postoje neki glupaci rodjeni u Novom sadu koji su spremni za svoju glupost da okrive glupake koji su dosli sa strane.

Ni ja bas nisam za tu podelu iako sam rodjena Novosadjanka ...
Mozda je problem u tome sto su ti sa strane uocljiviji, pa ih zato ostali tako tretiraju...
 
nsbee:
Ni ja bas nisam za tu podelu iako sam rodjena Novosadjanka ...
Mozda je problem u tome sto su ti sa strane uocljiviji, pa ih zato ostali tako tretiraju...

NS je uvek bio otvoren grad za sve dobronamerne ljude i uvek ce biti! A ti o kojima se pise da su ruglo NS-a nikad nece biti novosadjani pa makar bili rodjeni u NS-u jer sa sobom ne nose duh pravog NS-a! Da bi neko bio novosadjanin ne mora biti rodjen u njemu, potrebno mu je da bude dobronameran i da ne pravi gluposti naokolo i da ne bruka grad!
 
Ako pod brukanjem podrazumevas i one sto se deru po ulici, pljuju, vicu po lokalima da drugi ne mogu da razgovaraju, voze 140 na sat po ulicicama, trube kolima i dozivaju nekog u pola tri nocu, i one sto hodaju kao da ih je neko doduvao pumpom za bajs i gledaju namrgodjeno da li ima neko jaci, onda cu se potpuno sloziti s tobom.
 
breath:
Ako pod brukanjem podrazumevas i one sto se deru po ulici, pljuju, vicu po lokalima da drugi ne mogu da razgovaraju, voze 140 na sat po ulicicama, trube kolima i dozivaju nekog u pola tri nocu, i one sto hodaju kao da ih je neko doduvao pumpom za bajs i gledaju namrgodjeno da li ima neko jaci, onda cu se potpuno sloziti s tobom.
Tu bi se moglo dodati jos stosta ali najuociljivije je to.
Znaci onda se slazemo.
 
Dolcezza:
Ja sam rodjena Rumljanka. Da li to anulira cinjenicu da vec 24 godine zivim u Novom Sadu, pa sam manje novosadjanka? Mislim da "glupaci" nastaju usled kucnog (ne)vaspitanja a ne opstine iz koje su ponikli! Ili sam pogresila?! :shock:

Ne, skroz si u pravu.
Za mene je Novosadjanin svako ko ovaj grad nosi u srcu i ponasa se u skladu s tim. A ta podela i generalizovanje tipa, "krive su izbleglice", "ne, ne, to su ti studenti" i sl. po meni nisu OK. Zivim u relativno mirnom delu Limana, ali u poslednjih par godina imam osecaj kao da sam na moru (ali ne uzivam u tome)- leti muzika dopire sa svih strana, bez obzira koji je dan u nedelji, razmazena mamina i tatina decica trube usred noci, pevaju ispred zgrade i sl. A to su sve ljudi koji su u Novom Sadu od samog rodjenja.
Dakle, upiranje prstom u odredjenu grupu ljudi je van pameti. Svi dorpinose ovom haosu.
 
Za mene je Novosadjanin svako ko ovaj grad nosi u srcu i ponasa se u skladu s tim. A ta podela i generalizovanje tipa, "krive su izbleglice", "ne, ne, to su ti studenti" i sl. po meni nisu OK. Zivim u relativno mirnom delu Limana, ali u poslednjih par godina imam osecaj kao da sam na moru (ali ne uzivam u tome)- leti muzika dopire sa svih strana, bez obzira koji je dan u nedelji, razmazena mamina i tatina decica trube usred noci, pevaju ispred zgrade i sl. A to su sve ljudi koji su u Novom Sadu od samog rodjenja.
Dakle, upiranje prstom u odredjenu grupu ljudi je van pameti. Svi dorpinose ovom haosu.

Mmmmmmda !!! Kakav je to život, kad je ko' na moru !!! Šta tu ima da " muzika dopire sa svih strana " i da se trubi i peva, usred noći, ispred zgrade !!! Zato će novi gradonačelnik, po mogućstvu, radikal, Gradskom odlukom, regulisati :
Bućenje, sirenama, u 5 ujutro, gimnastika, ( lakši ! ) doručak, pa svi na poslove i zadatke !!!
Posle podne, odmor, u tišini, od 15 -17 časova !!!
Noću, dozvoljeno divljanje, čak do 21. 00 h., u extremnim slučajevima ( svadbe, rođendani, svečari, itd. ), uz posebno odobrenje, u pratnji ( tihe ! ) muzike !!!
21. 30 h, gašenje svetla, zamračene ulice, patrole, koje će, fenjerima, osvetljavati legitimisana lica, ako krenu u " hitnu pomoć ", po vatrogasce i sl.
Dosta je bilo ovog ludovanja, nije Novi Sad Lastovo ili Palagruža, pa da obesni žitelji i turisti, banče do 11. 00, a kakvi su, pojedinci bi i do ponoći !!!
Red, mir i bezbednost UBER ALLES !!!
 
Xmmm... i ja remetim mir :(
redovno slusam glasnu muziku, dodjavola... neka muzika se jedino tako i moze slusati :(
a sve komsije imaju moj broj telefona da me podsete da nisam sama u zgradi :)
A sto se tice tih sto pevaju i sviraju u dvoristu na Limanu i to u sitnim nocnim satima ... budale egzibicionisticke! Kapiram da namerno to rade tada da ih svi cuju :roll:
 
Mmmmmmda !!! Kakav je to život, kad je ko' na moru !!! Šta tu ima da " muzika dopire sa svih strana " i da se trubi i peva, usred noći, ispred zgrade !!! Zato će novi gradonačelnik, po mogućstvu, radikal, Gradskom odlukom, regulisati :
Bućenje, sirenama, u 5 ujutro, gimnastika, ( lakši ! ) doručak, pa svi na poslove i zadatke !!!
Posle podne, odmor, u tišini, od 15 -17 časova !!!
Noću, dozvoljeno divljanje, čak do 21. 00 h., u extremnim slučajevima ( svadbe, rođendani, svečari, itd. ), uz posebno odobrenje, u pratnji ( tihe ! ) muzike !!!
21. 30 h, gašenje svetla, zamračene ulice, patrole, koje će, fenjerima, osvetljavati legitimisana lica, ako krenu u " hitnu pomoć ", po vatrogasce i sl.
Dosta je bilo ovog ludovanja, nije Novi Sad Lastovo ili Palagruža, pa da obesni žitelji i turisti, banče do 11. 00, a kakvi su, pojedinci bi i do ponoći !!!
Red, mir i bezbednost UBER ALLES !!!
[/quote]

Ma mnogo si sladak i pametan!
i nije uber alles, vec ueber alles
kad vec pises pisi pravilno
 
E sad si NS Beeee, ispala jako pametna !!! Ja na ovoj tastaturi mogu svašta da izvučem, ali UEBER, i da hoću ne mogu !!! Prema tome, drži se onog što ti je Eto tako napisala, i kad nešto ne znaš. slobodno je pitaj, a ona će ti sigurno pomoći, da se ne brukaš, pred celim gradom !!!
 
krvolok:
E sad si NS Beeee, ispala jako pametna !!! Ja na ovoj tastaturi mogu svašta da izvučem, ali UEBER, i da hoću ne mogu !!! Prema tome, drži se onog što ti je Eto tako napisala, i kad nešto ne znaš. slobodno je pitaj, a ona će ti sigurno pomoći, da se ne brukaš, pred celim gradom !!!
tele moje pametno, kad imas preglas a nemas fontove pises "e"
 

Back
Top