Amerika regrutuje decu za rat u Avganistanu ko svojevremeno Hitler 1944

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.094
Sad sam procitao clanak u nemackom Spiglu o novim americkim regrutima za Marine Corps koji ce za neki mesec zavrsiti u avganistanu. Svi oni imaju 17 ili 18 godina. Cela situacija me podseca na Nemacku 1944 , Nemacka je bez vojne snage , milioni su izginuli na istocnom frontu, i Hitler u nedostatku novih vojnika krece sa regrutacijom dece tj Hitlerjugenda kao sto danas Obama regrutuje Obamajugend i salje 30.000 njih da ostave kosti u Avganistanu.

Ista meta isto odstojanje

http://www.spiegel.de/international/world/0,1518,664557,00.html

--------------

image-35891-galleryV9-inwk.jpg


image-35904-galleryV9-qktj.jpg
 
Sad sam procitao clanak u nemackom Spiglu o novim americkim regrutima za Marine Corps koji ce za neki mesec zavrsiti u avganistanu. Svi oni imaju 17 ili 18 godina. Cela situacija me podseca na Nemacku 1944 , Nemacka je bez vojne snage , milioni su izginuli na istocnom frontu, i Hitler u nedostatku novih vojnika krece sa regrutacijom dece tj Hitlerjugenda kao sto danas Obama regrutuje Obamajugend i salje 30.000 njih da ostave kosti u Avganistanu.

Ista meta isto odstojanje

http://www.spiegel.de/international/world/0,1518,664557,00.html

--------------

image-35891-galleryV9-inwk.jpg


image-35904-galleryV9-qktj.jpg

Sad su u majcama , a mnogi od njih ce se vratiti u furniru . Ko pinokijo .
 
Ja cu verovatno biti nesto suprostavljenog misljenja od nekih, pa cu reci:

Ova vest, ukoliko je tacna, onda je vise nego zalosna..
SAD su pretrpele jedan Vijetnam i Koreju, te gotovo slicne stvari su se desavale u to vreme..
Koliko je mladih ljudi ostavilo zivote u tim zemljama, a za sta:??
Mene pogadja nesto drugo u svemu tome, jeste cinjenica da upravo vlada zemlje koja je svoje vojnike slala na raznorazna ratista i ciji su vojnici (uglavnom mladi ljudi) ginuli po tim nedodjijama, nasla da nama soli pamet i drzi lekcije iz demokratije, da nas nazivaju raznim eminima, da i nama otimaju teritorije i jos mnogo toga..

Ponovicu, zalosno ako je istinito..
Koliko ce majki da zaplace nakon ovog..

Ako hocemo posteno receno.. talibani, ma kakvi bili imaju sasvim legitimo pravo da se brane od osvajaca, da cine isto ono (ako ne vise) sto cine njima, te imaju svako pravo da svoju zemlju oslobode od (mrzim ovu rec) agresora...

Kako god, na kraju, SAD, uvek plate cenu zivotima, umesto dolarima..
Ako se zivoti mere dolarima u SAD, onda to je njihov problem, ali na zalost to nije samo njihov problem, vec je i problem onih koji ti isti mladi zivoti idu da ugrozavaju naredbom svoje vlade..

ZALOSNO!!!!

Tacka.:rtfm:
 
Yebote, Tihi ti stvarno ponekad delujesh glupo, pa i u Vijetnam su ishli tinejdzheri. Ne regrutuje ih zato shto su izginuli stari borci, poginuli je svega 5000 ukupno u Iraku i Avganistanu. Shalje ih zato shto su mladi borci najbolji borci jer je s njima najlakshe manipulisati.

Pa nisu trebali . Koj ce moj u vijetnamu .
Pogledaj , sve mnladi decaci , Umesto da love cure , oni idu da ubijaju Afganistansku decu .
U Vijetnam su amere uvukli Francuzi . Na KiM Englezi . Sto se Hrvatske tice , njihov angazman je orgaizovan od Nemaca
Afganistan i Irakk , su njihovi ratovi .
Sta li su ovi decaci bogu skrivili , pa da gore po Afganistanskim brdima , ko sibice . Niti im to treba , neti je njihova zemlja , niti bi Amerika propala , da nije upala u Afganistan .
 
Hm, setjam se... nekad u JNA beshe mnogo vakih, da je izbilo kako sranye... svi bi oni u rat... sha je to ondak chudno kad su Ameri u pitanju? Daljshe, Hica je u svom jugendu imao mnogo mladje... tako da je ovo poredjenje potpuno besmisleno...
Па по англосаксонском праву ради се о малолетним лицима јер код њих си пунолетан са навршеном 21 годином.
 

Back
Top