Моје размишљање

Poruka
20.637
Пост који написах пре годину и по на другом једном форуму

Патриото извите ,али ми је промакло Ваше писмо.Сада нисам више досманлија али сам глуп,хвала.Велики Војвода Мишић се осврнуо у својим мемоарима и на Србске политичаре слажем се са њим и у вези политичара и у вези извештаја који је дао(али је он тамо причао са политичарима,бизнисменима,клером а не са народом) .1светски рат је један од ратова које смо изгубили у миру,мада се и победа са два милиона жртава може назвати Пировом .Корени,да ту је разлика између мене и Вас,мада иако два различита покрета, исти је народ и иста жеља,Вас су васпитала осећања беса и гнева према људима који су Вам стрељали Ђеда,и тај бес ће увек бити присутан у Вама(оправдано),а мене је васпитала моја Мајка(мамина мама код нас Бачвана) и мој Деда.Мајка ми је из Лике и од јануара 1942 је у Партизанима,болничарка у 6.Личкој,није била политички свесна, побегала је са 16 година у збег од усташке каме и остала је без игде икога док није упознала мога Деду,Деда ми је припадник СКОЈ-а од 1941 и палио је жито по атару Новог Сада и чуво Партизане у бази са 17 година,одведен у радни логор одатле бежи и хватају га на територији Словеније и одводе у Дахау где је био пар месеци и на срећу је преживео,све време постојања СФРЈ су били обични радници и припадници Комунистичке партије и крстили и моју маму и моју тетку ,славили Славу(Свечаре) ,славили Васкрс,славили Божић,и ишли на Кирбаје по свим селима око Новог Сада(нажалост Кирбаји(сеоске славе) су били само у Урођеничким а не и у колонизованим селима),научили ме Србским песмама још док сам био сасма мали и када се то причало да несме да се пева.И нису ме научили да било кога мрзим.
Твој Ђед је био велики човек јер када му је рат дошао у кућу он је узео пушку и бранио нејач и праг није се бавио политиком,бранио је народ а не државу,јер када су отеране усташе доведени су Талијани али они нису клали,народ је сачуван.Војвода Ђујић је успео да спасе Србски народ Далмације и Загоре ,али Ђенерал Михаиловић као персонификација Четничког покрета и врхунски обавештајац био је неспособан да се стави на чело једног скоро сто посто Србског покрета ,који су чинили Срби борци и углавном Срби официри,
, на чело Партизанског покрета су дошли неки други ,то је разлог зашто смо изгубили 2светски рат у миру.
Никада нисам рекао да Слоба није крив за поразе.Крив је.
Никада нисам рекао да САД нису криве .Криви су.
Никада нисам рекао да Србија није издала Србе преко дрине. Издала је,стидим се.
Никада нисам рекао да Космет није издан.Издан је,стидим се.
НИКАДА НИСАМ РЕКАО ДА СРБИЈА НИЈЕ ИЗДАЛА ЖРТВЕ ВАШЕГ ОЦА И СТРИЦА,КАО И ХИЉАДЕ ДРУГИХ ЖРТАВА.СРАМОТАМЕ ЈЕ ,ИЗДАЛА ЈЕ.

Али ,који су то националисти 1990?Вук и ко још?Ови што одрже пар лепих запаљивих говора потсете нас на јуначку прошлост нашег народа и шта даље.
Рат 1991-1995 је изгубљен и на срећу место колана према јамама имали смо колону трактора према Издајници Србији.Убеђен сам да је Др Јован Рашковић убијен и да је на тај начин отклоњена једина претња пројекту рата на Балкану,да је остао жив десила би се сецесија и вероватно до рата неби дошло ,али би сада у Хрватској било 2-3 Србске покраине и преко 30%Срба.
Што се тиче Космета.Људи ,пријатељи ,Браћо,да ли би ви пустили своју децу да живе у четири зида и да не семеју да изађу на улицу да се играју,***** ти земљу и руде и струју ,спасимо децу.
Политика коју ми сада требамо да водимо је политика мира,стишавања страсти и емоција,никада се нећу борити за државу ,држава је издала мој народ много пута ,борићу се за народ ,за децу,за осмех.
Ђенерал Недић је једном приликом био у друштву младог Четничког официра ,овај га је дрско упитао како може да сарађује са окупатором?Одговорио му је:"Млади човече Ви за Отаџбину дајете главу и то боли само једном и крај,а ја за Отаџбину дајем Образ а то се носи у гроб и боли заувек!"
И још једном:
БРАЋО СРБИ,МИР НЕМА АЛТЕРНАТИВУ
ЧУВАЈТЕ БРАТСВО И ЈЕДИНСТВО КАО ЗЕНИЦУ ОКА СВОГА
 
Такође пост од пре годину дан

Ако си социјалиста онда знаш да је реченицу "МИР НЕМА АЛТЕРНАТИВУ" Слободан Милошевић први пут изговорио на Палама приликом покушаја да убеди посланике Скупштине Републике Србске да прихвате Венс-Овенов план,као што знате није успео.После је више пута то понављао,и да, ја сам убеђен да је то и мислио а да су нам рат наметали споља.Немам никакву обавезу да браним владу а то ни нерадим,једноставно износим моје дубоко убеђење да су нам потребни мир и јединство да би се покушали одупрети свим оним чиниоцима светске политике који су нас и до сада терли у рат и хаос.Европа да или не нека одлучи народ ,а ја ћу тада на мом листићу заокружити шта ја будем мислио да треба.А штагод желите да радите против власти, радите ,то је ваше право али мене немојте да убеђујете да је онај ко немисли као ви издајник. И шта год радили, молим вас немојте то да радите насиљем или силом,неће бити добро за мој народ.

БРАЋО СРБИ ,МИР НЕМА АЛТЕРНАТИВУ
ЧУВАЈТЕ БРАТСТВО И ЈЕДИНСТВО КАО ЗЕНИЦУ ОКА СВОГА
 
Poslednja izmena:
Jа сам социјалиста ,нисам ни Слобин,ни Дачићев,ни Шешељев,ни Тадићев,ја сам социјалиста оних за које се вреди борити.
Желим само да Вас подсетим да су сукоби унутар моје нације били присутни давно пре него је Америка или Европа или Русија почела да се меша у Балкан,нису џаба СССС ВЕЧНА ЖЕЉА МОГ НАРОДА,и није уопште погубан њихов утицај ,погубно је што када окрену леђа некој партији или лидеру почне оркрестриран напад на "страни фактор".Када је та иста Америка и тај исти Западни свет и та иста Европа помагала да се скине режим СПС онда Вам је одговарала њихова улога ,а сада не .Молим лепо, Србски националисти су 2000 дошли на власт уз помоћ горе наведених,и увели горе наведене на велика врата у Србску политичку сцену ,тада је режисер доделио улогу националистима , сада је дошло до нове поделе улога,режисер није био задовољан гледаношћу.Али нема везе, као сваки добар верник Ви знате да су чудни путеви господњи и да нама није дато да их разумемо.

Интернационализам повезивати само са социнтернационалом,је као и повезивати национализам само са фашизмом,то јест глупо.Али и у споту који си ти предложио постоји знак социнтернационале,и Чавезова партија је у социнтернационали.Међутим уопште није бито које у власти а,које опозиција, када је у народу једина констата опадање морала,и свођење животних ставова на пуки материјализам. Интернационализам је нешто сасвим другојачије у интернационализму појединац човек је постављен у средиште (човек је наше највеће благо) интернационализам је пре свега непрестана борба за Хуманизам и правду. Да слажем се народ је у летаргији,али не само од избора наовамо, та летаргија траје мало дуже.И ви остали а и ја ,причамо о истом, о жељи да такво стање народа променимо ,Ви мислите да се то може остварити кроз националну државу и нацију,а ја сам убеђен да само подизањем свести појединца може да се изврши препород,Ви као предуслов постављате државу и територију ,а ја повезивање на основу жеље за чињењем доброте свима, по мени Ваш начин нас своди на пуку националну припадност и појачане антагонизме међу различитим нацијама моје земље, а мој даје ширину да будемо своји али и да сви грађани Србије могу са поносом да кажу да су Србијанци.

БРАЋО СРБИ ,МИР НЕМА АЛТЕРНАТИВУ
ЧУВАЈТЕ БРАТСТВО И ЈЕДИНСТВО КАО ЗЕНИЦУ ОКА СВОГА
 
mile u pravu si 1.000%

naravno, danas je sve zamuceno i tesko je da stavovi od pre godinu dana drze vodu. jer rezim sistemom korak po koreak danas nam radi ono sto nije ni smeo da se usudi pre vise godina

valjda je to ta tiha olkupacija.

ali dokle god ima ljudi koji znaju da je ovo samo jedna bedna varijanta onoga kakva moze da bude drzava srbija, pa i teritorija bivse sfrj ili pravoslavni njeni delovi, sve dok postoji ideja slobode nasi neprijatelji nisu zavrsili posao

svima smo im videli ledja, najvecim vojnim silama, nece ni ovo drugacije da se zavrsi, mozda ce da potraje. moramo mlade da ucimo da ne veruju rezimu, tv, americkim filmovima i kokakola kulturi. sve sto nam treba da znamo je u nasoj istoriji, verujmo svojim roditeljima i precima
 
Такође пост од пре годину дан

Ако си социјалиста онда знаш да је реченицу "МИР НЕМА АЛТЕРНАТИВУ" Слободан Милошевић први пут изговорио на Палама приликом покушаја да убеди посланике Скупштине Републике Србске да прихвате Венс-Овенов план,као што знате није успео.После је више пута то понављао,и да, ја сам убеђен да је то и мислио а да су нам рат наметали споља.Немам никакву обавезу да браним владу а то ни нерадим,једноставно износим моје дубоко убеђење да су нам потребни мир и јединство да би се покушали одупрети свим оним чиниоцима светске политике који су нас и до сада терли у рат и хаос.Европа да или не нека одлучи народ ,а ја ћу тада на мом листићу заокружити шта ја будем мислио да треба.А штагод желите да радите против власти, радите ,то је ваше право али мене немојте да убеђујете да је онај ко немисли као ви издајник. И шта год радили, молим вас немојте то да радите насиљем или силом,неће бити добро за мој народ.

БРАЋО СРБИ ,МИР НЕМА АЛТЕРНАТИВУ
ЧУВАЈТЕ БРАТСТВО И ЈЕДИНСТВО КАО ЗЕНИЦУ ОКА СВОГА


Kao jajce oka svoga , kao kakanj oka svoga...........................:rotf::rotf:
 
Брате мој ја одавно изгубих веру у политичаре али никада нисам изгубио веру у народ , народ на крају ипак води тамо где треба , а жилав је ово народ

Mile, ja kad čujem ovakav verbalni proliv od nekog političara, odma se vatam za novčanik da nisam pokraden...:roll:
 
.....Почела сам да сумњам у тај народ:think:, у који ти верујеш!
Да ли је тај народ подилканио, када може овако мирно да гледа шта му
ради ова власт и да јој слепо верује....:roll:

.
 
.....Почела сам да сумњам у тај народ:think:, у који ти верујеш!
Да ли је тај народ подилканио, када може овако мирно да гледа шта му
ради ова власт и да јој слепо верује....:roll:

.

Не верује народ ал последица 5.10.2000 и свих после превара је да је народ изгубио наду , полако Кисела моја вратиће се нада
 
Не верује народ ал последица 5.10.2000 и свих после превара је да је народ изгубио наду , полако Кисела моја вратиће се нада

..Нада није отишла, не дао Бог да јесте,
макар од мене .
Него, да споменем и ја ( у прилог ове твоје теме)
ја сам социјалиста, али за разлику од тебе, ја сам слобиста,
значи,..не Дачићев нити било чији,....него сама СВОЈА,
 
..Нада није отишла, не дао Бог да јесте,
макар од мене .
Него, да споменем и ја ( у прилог ове твоје теме)
ја сам социјалиста, али за разлику од тебе, ја сам слобиста,
значи,..не Дачићев нити било чији,....него сама СВОЈА,

И са овим се слажем ја сам Слобиста,ови данас су ми оно некако никакви

Ops... Nisamvideo ovaj post...

Ima!

Verujem u ljubav!

Лепо је веровати
 

Back
Top