vojni beskućnici od 1991

Poruka
4
Pre 18 godina vojna lica su po naredbi prekomandovana iz Hrvatske u Srbiju.Penzionisana vojna lica sa porodicama zbog nastale situacije su takođe napustila Hrvatsku.Ni posle 18 godina država Srbija nije našla za shodno da reši njihovo stambeno pitanje. Nije se potrudila ni da od Hrvatske traži povraćaj stanarskog prava koja su imala i da kao svi ostali građani otkupe stanove. 90% građana bivše SFRJ je tako rešio stambeni problem.Pokretna imovina im je takođe oduzeta i nemaju prava na nadoknadu svoje privatne pokretne imovine.
Srbija rešava stambeno pitanje svih drugih kategorija stanovništva, a problem vojnih lica koji je inače sramota države Srbije, zapostavlja i pere ruke od toga problema.
Već 18 godina pratimo da postoji 20.000 molbi za stan u Ministarstvu odbrane. Sa druge strane sve TV stanice objavlju kako ministar vojni deli ključeve novoizgrađenih stanova.
A broj molbi se ne smanjuje.U čemu je problem?
Vojna lica koja su bila na službi u BiH kao pripadnici JNA i imali su stanove u toj republici, otkupili su stanove, prodali ili ih zadržali, pa su u Srbiji podneli molbe za stan koje su prihvaćene.Znači, oni će od države dobiti po dva stana.Bogata je ovo država.Isti slučaj je i sa vojnim licima iz Crne Gore, Makedonije i sa Kosova. Jedino oni koji su došli iz Hrvatske, a najgore su inače prošli, moraju da dokazuju opšte poznatu činjenicu, da im je oduzeto stanarsko pravo.:dontunderstand:
 
Aj ne lupetaj, koliko ima ljudi iz BiH da su i dalje bez stana, evo ja sa majkom sam i dalje bez stana, otac koji mi je bio potpukovnik u penziji, preminuo je, i mi dalje cekamo i to ti je. Ja od ovih ljudi nista ne ocekujem, vojska je OTPISANA i jedino ove novije generacije sto dolaze oni ce kupovati stanove, tih dodela vise nema. Ubuduce nemoj da generalizujes stvari i da tripujes da se ovaj svet samo oko tebe vrti, da prevaranata ima, ima ih na sve strane.
 
Zašto prećutkuješ istinu da si otkupio stan u BiH. Ako se stanovi više neće deliti zašto uopšte ga čekaš?

Nije tačno da su svi koji su bili u BiH imali stanove, stvarno kolega lupetaš. Svak ima ime i prezime, sve se može proveriti. Ministarstva odbrane po tom pitanju dobro sarađuju. No štaćemo s onim koji nisu mrdnuli iz Beograda a dobili su po dva stana, skoro svaki general npr.ima dva stana itd. Cvećara kod VMA, pričalo se o njoj mesecima i na kraju ništa, useliše generali u stanove od 150 do 200 m2, a buraniji ništa, nedaju nam ni kredite. Da nije žalosno bilo bi smešno. Podržavam ideju protesta ispred Vlade Srbije.
 
Prvo, nas dvojica nikako ne možemo biti kolege, ni po obrazovanju, vaspitanju i kulturi. Ti u dva kratka teksta sem reči "lupetaš" nemaš drugi izraz za eventualno neslaganje. Ako ti je argumenat lična nekultura, drskost i arogantnost nemoj se ni javljati jer je to samo tvoja sramota.
Drugo, pun si kontradiktornosti što me ozbiljno brine i navodi na sumnju da si ovisnik, a sa takvima je izlišno polemisati.
Sa ovim je naš dijalog završen.
 
Prvo, nas dvojica nikako ne možemo biti kolege, ni po obrazovanju, vaspitanju i kulturi. Ti u dva kratka teksta sem reči "lupetaš" nemaš drugi izraz za eventualno neslaganje. Ako ti je argumenat lična nekultura, drskost i arogantnost nemoj se ni javljati jer je to samo tvoja sramota.
Drugo, pun si kontradiktornosti što me ozbiljno brine i navodi na sumnju da si ovisnik, a sa takvima je izlišno polemisati.
Sa ovim je naš dijalog završen.


Ko me se ti obraćaš, meni ili Laksiju seljačino, trebao si to naznačiti
 
Prvo, nas dvojica nikako ne možemo biti kolege, ni po obrazovanju, vaspitanju i kulturi. Ti u dva kratka teksta sem reči "lupetaš" nemaš drugi izraz za eventualno neslaganje. Ako ti je argumenat lična nekultura, drskost i arogantnost nemoj se ni javljati jer je to samo tvoja sramota.
Drugo, pun si kontradiktornosti što me ozbiljno brine i navodi na sumnju da si ovisnik, a sa takvima je izlišno polemisati.
Sa ovim je naš dijalog završen.


Pošto vidim da nemaš "muda" da ne kažem hrabrosti da kažeš kome se obraćaš ja ću se tebi obratiti poslednji put:
Prvo: ja svojim prethodnim postom ni jednom nisam tebe vređao niti sam imao tu nameru već sam ti naveo nekoliko argumenata koji se tebi očito ne sviđaju, koji te očigledno pogađaju jer si se našao(la) u njima, reč "lupetaš" sam pozajmio od prethodnika koji ti je s pravom tako odgovorio. Sad vidim da sam trebao upotrebiti reč koju naša omladina često koristi "sereš".
Drugo:izvinjavam se što sam te nazvao kolegom, jer takvi nikad i nisu mogli da nose uniformu, a da ne pričam o pušci.Najpre mi ličiš na razmaženu i umišljenu ćerku nekog partijskog generala koja misli da se ceo svet oko nje okreće.
Treće:tebi očigledno smetaju Srbi koji su došli iz BiH ,a trebalo bi da se vrate nazad pa bi onda lepše i bolje bilo takvim u Srbiji, mogu samo "šumadinci", pa bi ti još jedan stan dobio(la).
Četvrto:mene je rat zatekao u Hrvatskoj, kao profesionalac sam časno išao s puškom i sa svojim vojnicima preko Republike Srpske do Srbije preko četiri godine. Hvala bogu sačuvao sam svoju porodicu živu i zdravu, a ono što sam tamo imao davno sam zaboravio.
Ovde ću dobiti stan, samo da bude manje takvim koji to nisu ni zaslužili, već znaju samo da kukaju.
Peto: što se tiče ovisnosti mogu ti reći iako sam penzioner da još aktivno opslužujem ženski rod gde god mi se ukaže prilika, a ti mi ne ličiš baš da si neka "riba".
S ovim je naš dijalog takođe završen.
 
Zašto prećutkuješ istinu da si otkupio stan u BiH. Ako se stanovi više neće deliti zašto uopšte ga čekaš?

Pa sine odakle tebi pravo da meni kazes da sam otkupio ocev stan i da cekam ovde jos jedan. Ako zivim u Novoj Pazovi onda def. nema sanse da imam SVOJ stan. Ovde smo dosli jer je kirija uvek bila manja za razliku od Beograda. Sad sto ne mogu svi da zive u N. Pazovi i moraju u Beogradu, ja ih apsolutno ne razumem. Sto se mene tice ja sam pre za neki novcani kredit pa da lepo u N. Pazovi sebi kucu napravim posle eto racunaj od 92`ge, jer kad sve saberem, kuca mi je mnogo bolje resenje nego stan u Beogradu. I kao sto ti igor92 rece, svaki covek moze da se proveri, a eto ja ostavi na jednoj temi svoje i ocevo ime i prezime pa ti jaro sve to lepo proveri ako mozes i videces da si gadno dusu zgresio, all haj, valjda su god. u pitanju pa otud i ovako brzi zakljuci. Mada kad malo bolje razmislim, sve mi se cini da si ti jedan provokator od strane DS a mozda i samog sutanovca pa zelis ovde da uneses pometnju i optuzis ljude bez ikakvog osnova, samo zbog par njih pohlepni koji su uzeli i tamo i ovde stan. Ako mi posle ovog posta budes nesto pri*****o, da se ti onda teras lepo u tri PM.
 
Poslednja izmena:

Back
Top