posrednici za online kupovinu

madforensic

Početnik
Poruka
6
svuda trazim i nailazim uvek na iste teme koje se ticu kupovanja sa ebay-a ili uopste iz amerike i znam da je to nekad neisplativo i nije uvek sigurno ali to nije ono sto zelim da vas pitam. ono sto me zanima jeste, da li imate neku preporuku za posrednika koji bi narucio za mene preko eBay-a, tipa e-ducan??
probala sam upravo njih da kontaktiram medjutim suma koju bi njima dala zaista je velika...cisto me zanima vase misljenje i preporuka kada su u pitanju posrednici
hvala! :):):)
 
Sad za Ebay ne znam, ali za internet placanje karticama imas super opciju u par banaka. Ja sam npr. u jednoj banci (ne znam da li smem da navodim ime) otvorio dva devizna racuna (oba besplatno i otvaranje i odrzavanje - cak i ako imas promena):
-standardni avista devizni racun
-devizni racun vezan samo za internet karticu
Poenta je da prvo uplatis koliko hoces evra, dolara (da nema konverzije) na taj avista racun, onda mozes od kuce (e-banking) da prebacis samo onoliko novca koliko ti treba za trenutnu kupovinu na tu internet karticu i onda sa njom placas na internetu. Na taj nacin si potpuno zasticena jer i da ti neko ukrade podatke sa internet kartice, ti na njoj fakticki nemas nikad nista. Taj transfer sa standardnog na internet racun je isto bez provizija. Takodje uz avista racun dobijes jos jednu karticu koju mozes da koristis za npr. placanja u inostanstvu da ne bi povlacila dinare i po visokom kursu ih banka pretvarala u evre...
 

Back
Top