Ministar odbrane SAD govori srpski

Poruka
23.163
Ministar odbrane SAD govori srpski
Vesti - Srbija | Tanjug | 02 decembar 2009
...
Ministar odbrane Srbije Dragan Šutanovac, koji boravi u višednevnoj poseti SAD, istakao je da će poseta doprineti poboljšanju celokupnih odnosa dve zemlje.

"Razgovarali smo o daljim aktivnostima Srbije, pre svega u okviru Partnerstva za mir, informisao sam sekretara odbrane Gejtsa o našim aktivnostima u Čadu i željama da uzmemo učešće u nekim drugim mirovnim misijama sa svojim partnerima iz Evrope.

Takodje sam ga informisao o toku završetka procesa profesionalizacije Vojske Srbije, posle čega će i naša vojska biti potpuno drugačija ... U ovom trenutku, ozbiljnije učešće, kako bi smatrale SAD, zaista je teško izvodljivo za nas iz više razloga, i tehničkih i političkih", istakao je ministar Šutanovac, prenosi "Glas Amerike".

Šutanovac je naglasio da juče sa Gejtsom nije razgovarao o problemima o kojima dve zemlje nisu saglasne. Gejts je ministru Šutanovcu tom prilikom otkrio da je u Srbiji bio 1975. godine, da je proučavao srpsku istoriju i učio srpsko-hrvatski jezik.

Srpski ministar odbrane danas putuje u Ohajo, gde će imati susrete sa najvišim zvaničnicima Nacionalne garde te američke države, s kojom Vojska Srbije već godinama izuzetno uspešno saradjuje.

"Ono što je bitno reći jeste da očekujemo da tokom sledeće godine ta saradnja bude na još većem nivou i takodje moram da kažem da očekujemo da sve donacije i investicije koje dolaze iz SAD budu mnogo vidljivije nego što jesu, jer nažalost gradjani Srbije nisu svesni da je Amerika u poslednjih devet godina donirala preko 500 miliona dolara, jer taj novac naprosto nije vidljiv kao neki drugi.
Znači želja nam je da razvijamo civilno-vojnu sradanju, uz školovanje naših oficira u Americi, što je veoma, veoma važna strateška stvar za našu vojsku", dodao je Šutanovac, preneo je "Glas Amerike".

Do petka, kada se poseta završava, ministar Šutanovac imaće sastanke u Beloj kući, Stejt departmentu, Senatu i Predstavničkom domu . Cilj je, kako je rekao, da se pridobiju simpatije i onih koji su imali ili i dalje imaju odredjene predrasude prema Srbiji ili Vojsci Srbije
 
Ишао шутави да реферише како се процес уништења војске државе Србије приводи крају.

Е у то већ верујем...

Шта очекивати од човека који иде у Сарајево у службену посету и у болници јури пропале музичаре...а када га сретне Додик у Сарајеву и кроз зезу каже.."па где сте до сада чекамо вас 10 година" (било пар официра са њим) бежи ко фуњара...
 
Ишао шутави да реферише како се процес уништења војске државе Србије приводи крају.

Ma šta ima da referiše, to su opštepoznate činjenice...Išao brate da izmeri koliko može da se pruži kad su u pitanju srpske snage u mir. misijama.....Kako reče, mi imamo ambicije ali je politička atmosfera za sada takva da to još uvek nije izvodljivo. U prevodu, Gates, stari, ja bi da ti dam, imam i šta da ti dam, ali moraš malo da se strpiš dok se ne srede te stvari na političkom nivou...inače, dam ti odma, kad kako koliko i gde oćeš:zper:
 
Klasican tabloidni naslov... pa makar i od Tanjuga bio... Prvo podebljaju "govori srpski" a onda to stave negde u sredinu neugledno...

Stalker, mogao si to da podebljas, a ne neke druge delove.

Наслов је њихов.Цео тест је копиран а ја сам болдовао делове текста који су ми се учинили интересантним.
 
Ma šta ima da referiše, to su opštepoznate činjenice...Išao brate da izmeri koliko može da se pruži kad su u pitanju srpske snage u mir. misijama.....Kako reče, mi imamo ambicije ali je politička atmosfera za sada takva da to još uvek nije izvodljivo. U prevodu, Gates, stari, ja bi da ti dam, imam i šta da ti dam, ali moraš malo da se strpiš dok se ne srede te stvari na političkom nivou...inače, dam ti odma, kad kako koliko i gde oćeš:zper:

:ok: you got absolutely right
 
Ето нам трубача из Охаја на Гучу идуће године! Што ће да трубе, ал' не мени. Нека трубе коме хоће. Ето им министара.
А што се тиче донација од 500 милиона за девет година, није то ништа колико су порушили за само 78 дана. Очигледно, брже руше него што донирају.
 
Ето нам трубача из Охаја на Гучу идуће године! Што ће да трубе, ал' не мени. Нека трубе коме хоће. Ето им министара.
А што се тиче донација од 500 милиона за девет година, није то ништа колико су порушили за само 78 дана. Очигледно, брже руше него што донирају.

Pa mi imamo cuvene bilateralne odnose s Ohajom. :mrgreen:
 

Back
Top