PROCITAJTE ako kupujete u Pet Centru

pit620

Početnik
Poruka
15
Samo zelim da vas upozorim da vam se lako moze desiti da ako kupite zivotinju u Pet Centru na Novom Beogradu dobijete zivotinju koja je bolesna i koja ce uginuti u roku od par dana.
Na stranu to sto nikada nisu culi za ljubaznost prema kupcima.
Sem sto sam kupila bolesnu zivotinju i hrana koju sam tamo kupila je bila puna moljaca.
Nazalost posto ne zivim ni blizu Pet Centra nisam imala prilike da se vratim i reklamiram tu kutiju hrane.
Toliko o "velikim kompanijama".

Ako volite ljubimce i ne zelite da preplacete celu noc kao sto sam ja, razmislite dobro da li cete kupiti zivotinju ili hranu tamo.

O zastiti postrosaca naravno nema ni govora, kada sam ih pozvala da se pozalim da mi je zivotinjica umrla posle par dana mozete misliti kakav odgovor sam dobila. Kad bih to napisala ovde verovatno bi me zabranili na forumu!

:dontunderstand:
 
Ово су баш озбиљне ствари / оптужбе и било би фер да објасниш опширније, да би ми остали који хоћемо или имамо намеру нешто тамо да пазаримо, знали на шта да обратимо пажњу.:)

Нарочито ме интересује шта су ти рекли ти из центра за заштиту потрошача , а ако избегнеш псовке ( ако их је било) те то описно интерпретираш , нема разлога да те неко овде "забрањује"!
 
U tom centru jos nisam ni bila niti ista kupila. Imala sam nameru svratiti da vidim sta nude, ali mi nisu blizu.

Sustinski, odbija me to sto centar saradjuje sa nekim u koga odavno nemam poverenja (opravdano), tako da me ne cudi ishod tvoje nabavke ljubimca i robe, ali mi je iskreno zao sto ti se desilo sve gore opisano.

Takodje bih volela da znam kakvo iskustvo si imala kao potrosac koji je trazio zastitu. Ako to ispricas najpristojnije sto mozes (a pametan ce iz toga izvuci zakljucak), ne vidim zasto bi iko od moderatora zatvorio temu. Cak bi to bilo i bezobrazno + dovelo bi i do pitanja sa kojim interesom se (hipoteticki pisem) stavlja kljuc na temu koja svima nama moze mnogo da znaci u informativnom smislu.

Svako ko ima i voli svoje ljubimce, zeli najbolje za njih, a za svoj novac ocekuje kvalitetnu uslugu kao i mogucnost da uspesno obavi reklamaciju, ako se greska vec desila (i greske su za ljude, ali na njima treba nesto i nauciti).
 
Ja imam drugacije iskustvo sa njima a idem prilicno cesto, uvek su svi vrlo ljubazni, veterinarka uvek ljubazno da savet, kasiri su isto ljubazni...
Gledam uvek i zivotinje u kakvom su stanju i jedan od razloga sto se snabdevam u pet centru je i taj sto nikad nijednu zivotinju nisam videla bolesnu (bar ne po spoljasnjim znacima), sto za druge pet sopove na zalost ne mogui da kazem. Stavljam na stranu to sto su u jako malim kavezima:(

Stvarno ne b ibilo lose da nam ispricas detaljnije svoje iskustvo...
 
Izvinite, evo par detalja:
kupila sam tigricu i od prvog dana je bila nekako bolesljiva u smislu da je povremeno imao proliv i opet povremeno bio nasusuren.
Ovo mi nije prva papigica tako da smatram da znam kako treba voditi racuna o njima, za ilustraciju imala sam papigicu istog tipa oko 8 godina i nikad mu nista nije bilo.
E sad posto je povremeno izgledao bolesljiv to sam pripisala promeni sredine jer su me, kad sam ga kupovala, ubedjivali da je tretiran protiv mase bolesti.
Uz njega sam pokupovala i gomilu hrane,dve razlicite kutije, tri razlicite vrste "slatkisa" za tigrice i vitamine.
Jedna od kutija (ona skuplja od stranog proizvodjaca) je bila umoljcena, tj puna koncica koje prave moljci kad se razmnozavaju (to sam imala ranije priliku da vidim u kesama sa ljudskom hranom pa znam sta je).
Posle par dana tj sinoc se umirio, ja sam mislila da mu je vreme da spava, vec je bilo oko 10 uvece, kad posle par minuta cujem da je pao sa sipkice. Mislila sam da je zaspao pa pao jer sam to ranije videla kod papgajcica.
Pogledam on se ni ne trudi da se vrati gore samo ostao da lezi na dnu kaveza.
Ispod njega toliko tecnog izmeta da mislim da je svu vodu koju je imao izbacio iz sebe.
Ja sam u medjuvremenu pokusavala da pronadjem nekog veterinara ali ko da mi se javi tako kasno!
Nije mogao da uzme ni vodu ni hranu iako sam mu je skroz prinela.
Grcio se i tesko disao neko vreme, meni je izgledalo kao vecnost, i posle odredjenog vremena umro.
Mislim da takvo mucenje jadne zivotinjice, tj da tako gledas kako umire u bolovima :sad2:, nisam videla ni kad kolju svinje ili ne znam sta.

Pokret za zastitu potrosaca koji je nevladina organizacija (u prevodu ne mogu nista da urade) me uputio na veterinarsku inspekciju koji su rekli da ce izvrsiti kontrolu i javiti mi ishod. Bili su jako ljubazni ovi veterinari iz inspekcije, videcemo da li ce se nesto tamo otkriti.

Ja im ne trazim ni drugog papagaja ni da mi vrate pare. Ali me najvise povredio taj odnos njihov prema meni. Malo li smo ja i moja porodica ostavili para kod njih. Najskuplji su ali smo uvek isli logikom da iza tih cena stoji kvalitet pa smo i za psa kog moja sestra ima u kuci stalno kupovali tamo i hranu i ostale gluposti.
Da dodam jos jednom da je devojka koja u Pet centru radi na tim zivotinjicama bila krajnje neljubazna i maltene me "napusila" kada sam jutros pozvala prvo njih i rekla joj da je uginuo. Bila je u fazonu da to nju ne zanima i da nije postojala mogucnost da ga prodaju bolesnog.
Pri tom sam je kad sam ga kupovala cekala 20 minuta u centru da se pojavi jer je verovatno odmarala u magacinu ili ko zna sta. Prema meni se tom prilikom ponasala kao prema neznalici, iako sam sigurno vodila racuna o vise zivotinja nego sto ih je ona u zivotu videla.

A u Pet centru inace imaju tu jednu prostoriju u kojoj drze sve zivotinje zajedno, kad sam bila tamo bilo je najmanje stotinjak ptica i 50ak raznih glodara. Posle 5 minuta u toj prostoriji nema sanse da ne pocnete da kijate, a ja jos nisam ni osetljiva ni alergicna. I sad ti meni reci da su to fini uslovi za drzanje gde je toliki broj zivotinja u malom prostoru.
A znamo da je dovoljno da jedna ima nesto pa da se to prosiri a onda i mutira na ljude.

U svakom slucaju eto nekih detalja. Valjda je dovoljno da ljudi dva puta razmisle pre nego sto udju tamo.

Jos jedan detalj, poredjenje cena: kavez koji u "obicnim" pet shopovima kosta 1090 dinara kod njih je oko 5200!!!
 
Razne stvari privlace moljce, pa tako i briketici za kuce i mace. Meni se desava da te probleme unesem u kucu, necim, nisam odgonetnula cime i onda nastaje bespostedna borba do istrebljenja moljaca.

E, sad, jedno je kad se to desi kod kuce i primetim posle nekog vremena, cak ni ne znam odakle su moljci stigli, a potpuno druga prica bi bila da kupim artikal, otvorim ga i krene invazija moljaca + zapetlavanje u onu njihovu "paucinu" + razlete se po kuci i ne mozes ih uhvatiti tek tako.

Sigurno bih reklamirala jer je jedno ako kupim takvu robu u startu, a drugo ako sam utvrdila problem posle nekog vremena. Onda je taknuto - maknuto. Pitanje je sta bih postigla reklamacijom (ovo je draga nam zemlja Srbija), ali je ne bih preskocila :aha:.
 
Ovo prvi put cujem:eek:

Ja sam cula vise puta na radio stanici koju necu da reklamiram - ne placaju me za to ;). Shvatila sam da preko navedenog centra mozemo udomiti (mi uzeti) napustene zivotinje, ali do sad nisam mnogo razmisljala na tu temu. Dovoljno napustenih srecem i bez ponude ovog tipa.

Ne znam gde ih drze. Mozda skrivene u magacinu zajedno sa moljcima i bolesnim zivotinjicama (pocetak teme) :eek:.
 
reklamiraju pet centar i na radiju.
kao, kod njih se mogu naci napusteni psi koji su za udomljavanje.
gde centar drzi pse ?
imaju azil u okviru centra ?
je l' to nesto novo ?

Pa da i kod mene u grupi na Facebook-u su postavili link za sajt Pet shop centra, ja otisao da vidim ono tamo pise kao da moze da se udomi neka zivotinja.

Evo link, pa pogledajte: http://www.pet-centar.rs/content/view/51/44/

Ja sam shvatila da su oni samo posrednici u udomljavanju :think:
Jer ovo pise na gore navedenom linku:

"Ukoliko i Vi želite udomiti napuštenog ljubimca, molimo Vas da pogledate web stranice naših partnera ARC, ORCA i NOA"
 
Ja sam shvatila da su oni samo posrednici u udomljavanju :think:
Jer ovo pise na gore navedenom linku:

"Ukoliko i Vi želite udomiti napuštenog ljubimca, molimo Vas da pogledate web stranice naših partnera ARC, ORCA i NOA"


nisam to videla.bast ti hvala.
to su im partneri:dontunderstand:?
zar imamo tako kratka pamcenja, zacementirana usta ili....sta :dontunderstand:?
neki su prava preporuka za udomiti od njih :super:.
navedeni? nadam se da ce se nekom i zalomiti dobro :neutral:.zbog zivotinja kojima treba dom :sad2:.
srecno i saucesce, ako ne uspe :pop2:. sta drugo.
sta bi pet centru :dontunderstand:?
valjda se slicno slicnom raduje.
bas mi je zao ako sam u pravu :neutral:.
 
[/U]

nisam to videla.bast ti hvala.
to su im partneri:dontunderstand:?
zar imamo tako kratka pamcenja, zacementirana usta ili....sta :dontunderstand:?
neki su prava preporuka za udomiti od njih :super:.
navedeni? nadam se da ce se nekom i zalomiti dobro :neutral:.zbog zivotinja kojima treba dom :sad2:.
srecno i saucesce, ako ne uspe :pop2:. sta drugo.
sta bi pet centru :dontunderstand:?
valjda se slicno slicnom raduje.
bas mi je zao ako sam u pravu :neutral:.

:think:
nije tema rad orgainzacija, vec rad i proizvodi firme
udomi ti jednu pa nam javi kako rade ;)
 
[/U]

nisam to videla.bast ti hvala.
to su im partneri:dontunderstand:?
zar imamo tako kratka pamcenja, zacementirana usta ili....sta :dontunderstand:?
neki su prava preporuka za udomiti od njih :super:.
navedeni? nadam se da ce se nekom i zalomiti dobro :neutral:.zbog zivotinja kojima treba dom :sad2:.
srecno i saucesce, ako ne uspe :pop2:. sta drugo.
sta bi pet centru :dontunderstand:?
valjda se slicno slicnom raduje.
bas mi je zao ako sam u pravu :neutral:.

Iako je off topic,reci cu samo da ARC vec dugo pravi standove ispred pet centra i udomljavanje im ide odlicno tamo.A sto se tice pet centra,njima svaka cast za to sto zele da pomognu da se napustene zivotinje udome.

A sto se tice proizvoda,kupujem s vremena na vreme kod njih i nije bilo nikakvih problema,ni sto se tice zaposlenih,ni sto se tice robe.
Moja drugarica je takodje kupovala gomilu hrane za glodare,i uvek je sve bilo ok.

A sto se tice zivotinja koje prodaju,meni su uvek izgledale zdravo i zadovoljno....
 
:think:
nije tema rad orgainzacija, vec rad i proizvodi firme
udomi ti jednu pa nam javi kako rade ;)

tacno uz dopunu.
za rad i proizvode firme jako je vazno s kim saradjuje.
nije vazno ako je svejedno u sta bacas novac, ako nista ne znas o saradnicima, iskustvima drugih...
nivo onog koji pruza dobra/usluge treba da bude odgovarajuc.
tako razmislja pametan prodavac usluga/dobara.kupac treba da razmislja i vise.
glup prodavac racuna na brojnost kupaca, srecu, guranje gresaka pod tepih i sl.
imam dovoljno zivotinja.da nemam udomljavala bih od ljudi kojima verujem ili sa ulice.
radije sama probaj predlozeno.bolje ces se i snaci u svojoj ideji;).
Bez uvrede... :D
 
Iako je off topic,reci cu samo da ARC vec dugo pravi standove ispred pet centra i udomljavanje im ide odlicno tamo.A sto se tice pet centra,njima svaka cast za to sto zele da pomognu da se napustene zivotinje udome.

A sto se tice proizvoda,kupujem s vremena na vreme kod njih i nije bilo nikakvih problema,ni sto se tice zaposlenih,ni sto se tice robe.
Moja drugarica je takodje kupovala gomilu hrane za glodare,i uvek je sve bilo ok.

A sto se tice zivotinja koje prodaju,meni su uvek izgledale zdravo i zadovoljno....

zasto osecas potrebu da posebno pominjes ikoga ? niko nije direktno prozvan. mislim, sve je ok. razmenjujemo misljenja. nista vise.
 
tacno uz dopunu.
za rad i proizvode firme jako je vazno s kim saradjuje.
nije vazno ako je svejedno u sta bacas novac, ako nista ne znas o saradnicima, iskustvima drugih...
nivo onog koji pruza dobra/usluge treba da bude odgovarajuc.
tako razmislja pametan prodavac usluga/dobara.kupac treba da razmislja i vise.
glup prodavac racuna na brojnost kupaca, srecu, guranje gresaka pod tepih i sl.
imam dovoljno zivotinja.da nemam udomljavala bih od ljudi kojima verujem ili sa ulice.
radije sama probaj predlozeno.bolje ces se i snaci u svojoj ideji;).
Bez uvrede... :D

ja sam tamo kupovala, uvek je sve bilo ok
naravno da se ne vredjam, zasto bih....
a od zadnjeg steneta proletos ne bavim se udomljavanjem vise
 

Back
Top