Pad proteina Zamena za meso
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Pad proteina Zamena za meso

Početnik
    Učlanjen
    24.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Question Pad proteina Zamena za meso

U krvnoj slici imam pad proteina ukupnih i pad gvozdja Fe . Receno mi je od strane doktora da treba da jedem vise crvenog mesa kako bi nadoknadio proteine i gvozdje . Medjutima ja sam vegetarijanac i ne volim uopste da jedem meso . Kako bih onda mogao da popravim krvnu sliku da proteine i Fe dovedem do normalnog nivoa

Da li postoji nacin da u okviru vegetarijanske i makrobioticke ishrane forsiram konzumiranje odredjenih proizvoda koji bi doveli da povecanje proteina i Fe . Da li postoje takvi proizvodi i koji su to ?

Zamolicu za odgovor , Hvala
    Poslednji put ažurirao/la dlekic : 02.12.2009. u 10:50

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: Pad proteina Zamena za meso

..sta znaci vegetarijanac?...jedes hleb i kuvano povrce?...ako je taj slucaj,onda je jasno zasto si malokrvan...u takvoj hrani nema nista hranljivo..nasem organizmu trba ziva hrana...pocni da jedes zivo voce i povrce...sok od sargarepe,limuna i pomorandze... i jedi dosta banana ...za par dana ce ti se krvna slika popraviti..

Zainteresovan član blabla9184 (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio dlekic Pogledaj poruku
    U krvnoj slici imam pad proteina ukupnih i pad gvozdja Fe . Receno mi je od strane doktora da treba da jedem vise crvenog mesa kako bi nadoknadio proteine i gvozdje . Medjutima ja sam vegetarijanac i ne volim uopste da jedem meso . Kako bih onda mogao da popravim krvnu sliku da proteine i Fe dovedem do normalnog nivoa

Da li postoji nacin da u okviru vegetarijanske i makrobioticke ishrane forsiram konzumiranje odredjenih proizvoda koji bi doveli da povecanje proteina i Fe . Da li postoje takvi proizvodi i koji su to ?

Pozdrav!
    Ja sam takodje vegeterijanac!
    Ovako, najbolje bi ti bilo da odesh do nutricioniste.
    On ce najbolje znati.
    Ja mogu da ti preporuchim sledece:
    Soja za proteine, orashasto voce i (orasi, bademi, kikiriki..) i blitva, spanac su bogati Fe. Koliko ti je gvozdje? Meni je bilo 9,1 (sto je donja granica) pila sam mesec dana ampule gvozdja i povecalo se na 25. Sada ponekada popijem shumecu tabletu gvozhda i sve je ok.
    Najbolje ti je da odesh kod nutricioniste, veruj mi.
    I samo napred sa vegeterijanstvom, ali se hrani zdravo i trudi se da unosish raznovrsnu hranu!
    Od soje imash svashta... od onih standardnih komadica do sojine pastete/salame/virshli/mleka.. Imas i one kao grickalice soja.. Ma svashta, samo se trebash potruditi da sto zdravije jedesh! : ))
    Iako, to sto ne jedes mesto mozda i nije vezano za nedostatak gvozdja. Meni je to bilo dok sam ga josh jela..
    Skroz te podrzavam u vegeterijanstvu! I zhelim ti sto pre da "ozdravish" i da bude sve oke.

Zainteresovan član blabla9184 (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    36

Totalno sam zaboravila, zhitarice, mleko i jaja su bogata proteinima, takodje. : )
    To smo bash sada uchili iz hemije! x)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

zitarice su bogate svim i svacim,samo sto kad se ispecu postanu nevarljive za nas...proteina imas u bananama...a gvozdja...u sargarepi..u jednoj casi soka od sargarepe imas magnezijuma vise nego i 12,5 kila tableta...pa vidi..pocni da jedes zivu hranu...i bice sve ok...

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1020

Najbolje je da odes u neku prodavnicu hrane za bildere i potrazis neki proteinski koncentrat na bazi surutke mleka.

Elita Андроник Комнин (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7100

Citat Original postavio dlekic Pogledaj poruku

Црвено месо није баш здраво и да ниси вегетеријанац не бих га препоручио. Рибе су богате протеинима, бело месо такође, шумске печурке, сочиво, пасуљ и остале махунарке. За превладавање анемије најбољи природни извори гвожђа су коњско месо и купиново вино.
    Волим Достојевског, волим све што воле млади и навијам за Црвену звезду

Slične teme

1. Dobijanje proteina u prahu iz surutke
    Autor garfildbg u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.08.2005., 22:27
  2. musko MESO
    Autor w! u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 13.11.2004., 12:34
  3. Meso
    Autor Ecologygirl u forumu Ekologija