Svi bi sad glavni grad!!!

^Omerta^

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.181
KADA se sprovede ideja regionalizacije Srbije, naša država bi mogla da ima sedam glavnih gradova, jer će svaki deo zemlje tražiti ista prava koja su ”izboksovali” Vojvođani!
Tako će, pored Beograda i Novog Sada, regionalni glavni gradovi verovatno biti i Kragujevac (centralna Srbija), Niš (južna Srbija), Bor ili Zaječar (istočna Srbija), Užice, Šabac ili Valjevo (zapadna Srbija)...
Slavica Đukić-Dejanović, predsednica parlamenta i funkcioner SPS, stranke koja se zalagala da Novi Sad ne bude glavni grad već samo administrativni centar pokrajine, posle usvajanja Statuta Vojvodine je izjavila:
- Pošto sam ja iz Kragujevca,
ne bih imala ništa protiv da on bude glavni grad budućeg regiona centralne Srbije.
Dinkićeva G 17 plus je veliki zagovornik regionalizacije i decentralizacije, pa Vlajko Senić, poslanik te stranke, kaže da je pitanje glavnog grada za njih - simbolično:
- Ali, slažem se da svakom budućem regionu pripada sve što je Statutom dobila i Vojvodina. Tako da očekujem da ti regioni imaju i svoje prestonice. Mnogi regioni u svetu imaju glavne gradove i izlišno je pričati da su oni seme nekakve državnosti - rekao nam je Senić.
Boško Ristić, poslanik DS iz Niša, kaže nam da je svejedno da li će centar regiona dobiti i status glavnog grada:
- To je i kod Statuta Vojvodine bilo za mene nebitno pitanje. Važno je da regije dobiju srednji nivo vlasti i da preko svojih predstavnika utiču na kreiranje budžeta i razvoj. I ako bude glavnih gradova, to neće biti obeležja državnosti - smatra Ristić.
Jovan Palalić, predsednik Izvršnog odbora DSS, podseća da je ta stranka upozoravala da će se usvajanjem Statuta Vojvodine otvoriti Pandorina kutija:
- Stvorena je situacija da svi krajevi zemlje koji se s pravom osećaju zapostavljeno, traže ono što je protivustavno dobila Vojvodina. To je slučaj i sa glavnim gradom koji može biti samo jedan u državi - rekao nam je Palalić.

BITKA NA ZAPADU
NAJVEĆA bitka za status regionalnog glavnog grada vodiće se na zapadu zemlje, između Užica, Valjeva i Šapca. Jovan Marković, gradonačelnik Užica već je istakao ”kandidaturu” izjavivši da taj grad i pored ”konkurenata” ima snage i potencijala da bude regionalni centar.

http://www.novosti.rs/code/navigate... bi sad glavni grad&kword_add=regionalizacija

Ovo bi moglo da se pokaze kao jako,jako lose ali ako se sve svede samo na decantrealizaciju onda ok:ok:

:think::think::think::think::think:
 
pa i treba i ostala 4 regiona da dobiju potpuno ista prava i nadleznosti kao i APV , a svi zajedno cak i vece u oblasti ekonomije i privrede ...

Sve je u redu prijatelju,ako su dobre namere to treba uraditi.
Ja sam iz Bg i kazem da treba izvrsiti decentralizaciju,i da cak mi iz bg pomazemo drugim regionima jer je cinjenica da imamo.

Ali ako su namere lose......
 
Jovan Palalić, predsednik Izvršnog odbora DSS, podseća da je ta stranka upozoravala da će se usvajanjem Statuta Vojvodine otvoriti Pandorina kutija:
- Stvorena je situacija da svi krajevi zemlje koji se s pravom osećaju zapostavljeno, traže ono što je protivustavno dobila Vojvodina. To je slučaj i sa glavnim gradom koji može biti samo jedan u državi - rekao nam je Palalić.
Исти тај ДСС се залагао за регионализацију Србије пре неколико година. Када је Војводина изабрала грб и заставу ондак су какили да су то елементи државности. Усвојили су устав Србије који омогућава децентрализацију (иако у Војводини није прошао), и шта сада они 'оће-не знају ни они.
 
Sve je u redu prijatelju,ako su dobre namere to treba uraditi.
Ja sam iz Bg i kazem da treba izvrsiti decentralizaciju,i da cak mi iz bg pomazemo drugim regionima jer je cinjenica da imamo.

Ali ako su namere lose......
То кажу и Војвођани зато је и усвојен статут. Сада Војводини више не морате да помажете.
 
Исти тај ДСС се залагао за регионализацију Србије пре неколико година. Када је Војводина изабрала грб и заставу ондак су какили да су то елементи државности. Усвојили су устав Србије који омогућава децентрализацију (иако у Војводини није прошао), и шта сада они 'оће-не знају ни они.

Ovo nije prica o dss-u niti o tvojoj stranci,ja pricam o Srbiji.

То кажу и Војвођани зато је и усвојен статут. Сада Војводини више не морате да помажете.

Oni nekom pomazu:eek:

Kako ce usvajanjem ovog statuta oni nekom da pomazu?
 
То кажу и Војвођани зато је и усвојен статут. Сада Војводини више не морате да помажете.

Није тачно. Треба да јој се помаже. Војводина је пробни балон за регионализацију и треба да послужи као модел за остале регионе. Па сад, ко је довољно плитак да схвати то као цепкање Србије, нек му буде, али БГ је ипак главни град и као такав треба да помаже остале регује, а не само да исисава средства из њих.
 
Није тачно. Треба да јој се помаже. Војводина је пробни балон за регионализацију и треба да послужи као модел за остале регионе. Па сад, ко је довољно плитак да схвати то као цепкање Србије, нек му буде, али БГ је ипак главни град и као такав треба да помаже остале регује, а не само да исисава средства из њих.
Не мора да помаже - само нек не одмаже. БГ главни град државе, ових осталих неколико главни градови регија (покрајина) Што се тиче регионализације Србије сви политичари је помињу само пред изборе. Нема регионализације док се сами не организују да траже оно што мисле да им одговара, иако ће их неко из БГ-а проглашавати за сепаратисте. Засад се ти захтеви или не чују или врло слабо чују.
 
Не мора да помаже - само нек не одмаже. БГ главни град државе, ових осталих неколико главни градови регија (покрајина) Што се тиче регионализације Србије сви политичари је помињу само пред изборе. Нема регионализације док се сами не организују да траже оно што мисле да им одговара, иако ће их неко из БГ-а проглашавати за сепаратисте. Засад се ти захтеви или не чују или врло слабо чују.

Kao što je Njegova Svetost Pavle rekao Amerima, najbolje ćete pomoći ako nam ne odmažete. pa i to je značajna stvar. Dakle, samo nek ćute i nek ne brane svoje (beogradske, stranačke, institucionalne, lopovske) interese preko tuđih leđa i milina.
 
Mali problem je što u Srbiji i ne postoje neke prepoznatljive regije niti je njih lako formirati . Možda zato što je Srbija isuviše mala zemlja a stanovnika,kao neki evropski gradovi. Naravno, veći problem bi bio finansiranje takvih tvorevina.Nema ni jasnih ciljeva a još manje stručnjaka koji bi te regione vodili .Jedini koji bi imali koristi su stranački funkcioneri po unutrašnjosti koji ne mogu da se probiju do vrha u Beogradu.
 
Kao što je Njegova Svetost Pavle rekao Amerima, najbolje ćete pomoći ako nam ne odmažete. pa i to je značajna stvar. Dakle, samo nek ćute i nek ne brane svoje (beogradske, stranačke, institucionalne, lopovske) interese preko tuđih leđa i milina.
Јок море, нека направе систем да већина кинте остаје на простору на ком се и заради иста и нема проблема.
 
Да будем саркастичан, кад могу сви, можемо и ми на Чукарици да добијемо државу у држави, та мини државица би била једино парче слободне српске земље. :lol::hahaha:
Живела Република Чукарица и њен у наслову главни град, а у тексту статута главни административни центар Велика Моштаница. :lol::roll:
 
Mali problem je što u Srbiji i ne postoje neke prepoznatljive regije niti je njih lako formirati . Možda zato što je Srbija isuviše mala zemlja a stanovnika,kao neki evropski gradovi. Naravno, veći problem bi bio finansiranje takvih tvorevina.Nema ni jasnih ciljeva a još manje stručnjaka koji bi te regione vodili .Jedini koji bi imali koristi su stranački funkcioneri po unutrašnjosti koji ne mogu da se probiju do vrha u Beogradu.
У Србији имаш већ две (три) формиране регије: Војводина, Београд Косово и Метохија.
 
Greska je Vojvodjanska autonomija,sve ce pare da im pokradu i odnesu u Novi Sad.Trebalo je i tamo da budu tri regije,Srem,Banat i Backa.Ovo je greska,ali to je politika u Srbiji,srpska posla.
Mi nista ne radim racionalno,vec na galamu i silu.Pa nam se to posle polomi o glavu.I sad ce.
 
Да будем саркастичан, кад могу сви, можемо и ми на Чукарици да добијемо државу у држави, та мини државица би била једино парче слободне српске земље. :lol::hahaha:
Живела Република Чукарица и њен у наслову главни град, а у тексту статута главни административни центар Велика Моштаница. :lol::roll:
По тој филозофији ти већ годинама живиш у једном региону (град БГ), који има статут, грб, заставу, буџет - све елементе државности.
 
Greska je Vojvodjanska autonomija,sve ce pare da im pokradu i odnesu u Novi Sad.Trebalo je i tamo da budu tri regije,Srem,Banat i Backa.Ovo je greska,ali to je politika u Srbiji,srpska posla.
Mi nista ne radim racionalno,vec na galamu i silu.Pa nam se to posle polomi o glavu.I sad ce.
А колико си регија направио у свом дворишту, за почетак?
 

Back
Top