Nas sledeci igrac koji bi mogao da zavrsi u NBA

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
9.464
Sta mislite ko bi jos od nasih igraca mogao da zavrsi u NBA i da eventualno tamo napravi nesto ?
Meni se zasad cini niko, jel pre svega uopste vise i nemamo taj tip igraca a da vec nije tamo, mada mozda bi eventualno Teodosic mogao za koju godinu, jes da je zasad mozda tek 6-ti ili 7-mi igrac Olimpijakosa ali polako dobija sve vecu sansu.
Mada i on, ono jes da ima tehniku, ima osecaj za sut, osecaj za pas ali je nekako suvise "mek" igrac i ne snalazi se bas najbolje u duel igri sto se tamo bas dosta trazi.
Mada ako poradi na tome ko zna..........

E da zaboravio sam na Bobija Marjanovica koji ima velike sanse, NBA skauti bas traze takve.
 

ma kakav Novica, realno nije on po meni neki super igrac, mislim on jeste borben, uporan, na svakoj tekmi grize, daje sve od sebe (sto naravno daje rezultate) ali realno daleko od toga da je on sad neki veliki talenat il sta ja znam a i nije on tip igraca za NBA.

On u Evropi igra cetvorku a sa tom visinom u NBA bi mogao da bude eventualno neka trojka, a opet on na poziciji 3 nema sta da trazi, da bi igrao na poziciji 3 morao bi da bude mnogo brzi, mnogo bolji suter i da ima dosta bolju tehniku.
Recimo u NBA Melo Entoni je trojka, recimo Stojakovic je 3, Turkoglu itd, pa jel mozes njega da poredis sa njima ?
 
Marion je uvek bio vise trojka, a i Marion ima fantastican odraz.
Inace kad pogledas ove cetvorke u NBA tipa : Novicki, Dzermejn O'Nil, Elton Brend, Dankan, Gasol, Skola, Buzer, Bos, Amare Stodemajer.........realno on protiv njih ne bi imao sta da trazi.
Uostalom videlo se to najbolje u mecu Real - Juta, kad je igrao protiv Buzera koliko je izgledao nemocno, mislim prosto smesno izgleda, ovaj u zubima bi mogao da ga drzi.
 
uuu, brate...
nba kosarka i evropska kosarka nije isto!
naravno da niko ne bi mogao na onom nivou, jer:
1) nisu onolke zivotinje
2) nisu onolki Indijanci
3) ne boli ih tuki sta ce da uradi.
kad imas prisutna sva 3 segmenta, u 82 utakmice nadje se brdo atraktivnih poteza, i igra se kosarka pre svega za publiku.Nas igrac sa tim (ne)kvalitetima, trenutno ne postoji i svima njima je prioritet Evropa, a ne Amerika.
Marjanovic - spor, nekoordiniran, nije skocan, visok, a uporedi to sa Buzerom, Brendom i ostalima. Danasnja kosarka se igra sa dve cetvorke ili cak sa dve trojke i cetvorkom dobijas mnogo brzu i kvalitetniju igru. Naravno, ti igraci cetvorke i trojke, trebaju da budu atlete
 
uuu, brate...
nba kosarka i evropska kosarka nije isto!
naravno da niko ne bi mogao na onom nivou, jer:
1) nisu onolke zivotinje
2) nisu onolki Indijanci
3) ne boli ih tuki sta ce da uradi.
kad imas prisutna sva 3 segmenta, u 82 utakmice nadje se brdo atraktivnih poteza, i igra se kosarka pre svega za publiku.Nas igrac sa tim (ne)kvalitetima, trenutno ne postoji i svima njima je prioritet Evropa, a ne Amerika.
Marjanovic - spor, nekoordiniran, nije skocan, visok, a uporedi to sa Buzerom, Brendom i ostalima. Danasnja kosarka se igra sa dve cetvorke ili cak sa dve trojke i cetvorkom dobijas mnogo brzu i kvalitetniju igru. Naravno, ti igraci cetvorke i trojke, trebaju da budu atlete

u pravu si brate..tamo treba da budes konjina i da znas da kucas i dosta je ..shou biznis

Ali bilo bi zanimljivo da vidimo Novicu,Teodosica,Bjelicu (i druge nase mlade nade) u NBA makar na 1 godinu...ali bolje je da ostanu u Evropi...NBA je smor,Kobi uzme loptu ,sutne 60 puta i naravno da ce na kraju imati 30,40 50 poena :)
Evroliga je po meni kavalitetnije takmicenje od NBA
 
Ko kod ode u NBA sjebe se.Gde je sada Marko Jaric?Sta je bilo sa Miletom Ilicem?Milicic i Pavlovic jedva da igraju,a neku posebnu minutazu nemaju Radmanovic i Krstic.Jedino Stojakovic ima nesto bolju minutazu iigru,ali uskoro ce on da zavrsi sa basketom.Niko od njih sem Krstica ne igra za reprezentaciju.Sve u svemu bolje da igraju u Evropi(Spanija,Grcka)....
 
Trenutno niko ,a kroz par godina sta znam,mnogo treba da se radi...Prvi na um mi padaju:
Alex Maric(ali mnogo je spor za NBA,a zaostaje i drugim elementima) , Novica(vec navedeno) ,Teodosic(Slab je) , Jan Veseli (nije nas al ko da jeste :) ,fali mu dosta toga ali Dule ce da poradi) , Kosta Perovic , Nikola Pekovic( ni on nije nas) ...Ali isto mi se cini da su svi oni daleko,jedino Alex da je brzi skocniji i da ima bolji sut,samo... :rumenko:
 
Aleks Maric ce ici u NBA siguran sam, ja cak mislim da bi mogao da igra i na all star nivou.
Takodje Bobi Marjanovic bi mogao kroz par godina, jel ti njihovi skauti su ludi za visokim igracima (a i dobar je on, mislim zna da koristi svoju visinu i snagu i nema losu kordinaciju pokreta za tu visinu)
Takodje Teodosic bi mozda mogao, mada gledao sam ga danas protiv Lijetvos Ritasa u Evro ligi i razocarao me, ni jedan ulaz nije imao, vec je sve koseve dao sa bacanja i sa trojke, a pritom ko zna koliko je trojki promasio (nadam se da nece postati drugi Tripkovic koji ne zna nista maltene sem da sutne na kos pa sta bude) , mada mlad je on jos videcemo, vreme radi za njega.

Mada Amerikanci u principu slabo kupuju evropske bekove, jel imaju oni milione crnaca koji su odlicni tehnicari, oni traze visoke igrace, da bi neki nas bek zavrsio u NBA on mora da bude bas klasa recimo kao sto je Nes, Djinobili, Rudi Fernandez, Kalderon, itd, a mi realno niskog igraca tog kalibra nemamo sem eventualno mozda Rakocevic.
 
pa nije brate za NBA uslove nije nije ni to mator igrac, jel pogledaj koliko godina ima 80% najboljih igraca u ligi Nash (35),Grant Hill (37), Kidd (35),trio iz Bostona Piercce-Allen-Garnett svi po 34, Sheed Wallace (35), Duncan (32), Manu (31),Kobe (31), Iverson (34), Builups (33), Carter (32) i tako dalje i tako dalje da ih vise ne nabrajam
Takodje treba imati u vidu da je recimo Jordan u zivotnoj formi odigrao izmedju njegove 33-e i 36-te godine zivota kad je sa Cikagom vezao one 3 titule (96, 97,98.)
 

Back
Top