Benedikt
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Benedikt

Zainteresovan član pumma (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Benedikt

...zanima me da li je neko citao njegovu knjigu PRICA O KARMI,i zanima me da li ima vise delova(jer ja sam citao PETI ZIVOT-pa pretpotstavljam da ima jos cetiri dela)???Molim za odgovor jer mi je PETI ZIVOT bio veoma zanimljiv,pa bih hteo i ostale "zivote" da procitam.Hvala unapred

Početnik
    Učlanjen
    12.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Procitala sam tu knjigu pre par godina i mnogo mi se dopala. Tacno je da ima pet zivota, ja sam svih pet procitala u jednoj knjizi.

Primećen član sweet_A (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: B. D. BENEDIKT

Citat Original postavio pumma
    ...zanima me da li je neko citao njegovu knjigu PRICA O KARMI,i zanima me da li ima vise delova(jer ja sam citao PETI ZIVOT-pa pretpotstavljam da ima jos cetiri dela)???Molim za odgovor jer mi je PETI ZIVOT bio veoma zanimljiv,pa bih hteo i ostale "zivote" da procitam.Hvala unapred
    Priča o Karmi je knjiga u dva dela-znači drugi deo je Peti život. U prvoj knjizi imaš više poglavlja (prvi,drugi,treći i četvrti život) i to su četiri različite priče, svaka se završava ubistvom, jer glavni lik mora sebi obezbediti put do raja. Četvrta priča mi je najlepša :wink:

Zainteresovan član pumma (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Hvala za pomoć.Procitao sam i PRIČU O KARMI i fenomenalna je.Ako mi verujete kupio sam sve njegove knjige-nadam se da su podjednako dobre kao i ove dve

Učlanjen
    05.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

On zaista nema lošu knjigu...Svaka je zanimljiva na svoj način...

Veoma poznat Buntovnik_Bez_Razloga (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    164

Podrazumevano

Mislim da su mu knjige "Operater","Trgovci dusama",mnogo bolje nego "Prica o Karmi".Ali,svaka je posebna na svoj nacin.

Poznat
    Učlanjen
    26.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sweet_A
    Citat Original postavio pumma
    Priča o Karmi je knjiga u dva dela-znači drugi deo je Peti život. U prvoj knjizi imaš više poglavlja (prvi,drugi,treći i četvrti život) i to su četiri različite priče, svaka se završava ubistvom, jer glavni lik mora sebi obezbediti put do raja. Četvrta priča mi je najlepša :wink:
    Da,da svi zivoti su u jednoj knjizi.Ja sam to citao jos jako davno,jos u osnovnoj skoli.I ne mogu da se setim sta bese 4. zivot.Mada je onaj razgovor sa svestenikom u zatvorskoj celiji mnooooogo dobar,ono dok ovaj ceka izvrsenje smrtne kazne.Kako se bese zove glavni junak,bese neki maksinanac.Mnogo je dobro opisan i sam pakao i uopste put do pakla...mislim trebalo je smisliti takvu pricu i takvu predstavu pakla i raja.To je knjiga koja menja nacin razmisljanja,bar se meni tkao desilo,mozda zato sto sam je citao kao tinejdzer.Ima i ona knjiga od Benedikta (ime mu je Bozidar,heheh) "Paralelni svet" hronika najvecih svetskih misterija,nestanaka ljudi,brodova,aviona za vreme rata i svega drugog.Preteca Dosijea X,samo je ovo sve zasnovano na argumentima,koliko za to uopste moze biti argumenata.Odlican pisac za sve koji vole misterije o zivotu i smrti.

Učlanjen
    05.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Jeste, i meni je knjiga mnogo promenila način razmišljanja baš mnogo...zapita se čovek posle tih knjiga šta je u stvari istina...
    Da, ime mu je Božidar Damjanović Benedikt (sada živi u Kanadi)
    A četvrta priča je ono u Parizu...Ma više sam i ja zaboravila, moram je uzeti ponovo. Jer ta knjiga vredi da se pročita još jednom :wink:

Slične teme

1. Paralelni svet
    Autor Maraja666 u forumu Teorije zavera
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 16.11.2015., 18:47
  2. Benedikt - Paralelni svet
    Autor ZmAAj u forumu Književnost
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.03.2013., 03:34
  3. Benedikt XVI i Pio XII
    Autor krauterbox u forumu Religija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.11.2008., 07:44
  4. Papa Benedikt, i njegovo sranje.........
    Autor pakai u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.09.2006., 08:58
  5. Pre 5 minuta izabran je novi papa BENEDIKT XVI
    Autor *+*+*+*+* u forumu Politika
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 18.06.2005., 18:14

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku