Koje će biti vaše prvo putovanje bez viza?
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 81

Tema: Koje će biti vaše prvo putovanje bez viza?

Ističe se crnicrnja (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Podrazumevano Koje će biti vaše prvo putovanje bez viza?

ja mislim da ću prvo ići u trst
    čisto da se podsetim
    recimo jedan januarski šoping vikend
    ako mi dotle budu gotovi pasoši

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Koje će biti vaše prvo putovanje bez viza?

Citat Original postavio crnicrnja Pogledaj poruku
    čisto da se podsetim
    Jupiiiii kako lepa tema...ja sam srecna kao malo dete sto mogu da putujem bez viza...Moje prvo putovanje ce biti u Italiju...najveca zelja od malena i najveca rana od prosle godine kada sam bila pozvana na konferenciju u Rim, pisala neki rad i ljudi me pozvali da ga prezentujem, stiglo pozivno pismo, sredila papire i nisam mogla da zakazem termin u italijanskoj ambasadi. Da su me odbili lakse bi mi bilo, ovako sam morala da pisem i objasnjavam da nemaju slobodnih termina...uh kako sam bila besna i razocarana

Pre 20tak dana sam bila ludo hrabra i kupila karte Wizz air-a iz Sofije za nas dve. Krecemo 23. decembra, najpre cemo biti 2,5 dana u Veneciji a nakon toga jos 5 dana u Rimu i vracamo se iz Rima u Sofiju. Posebno mi je drago sto su hoteli u strogom centru grada, sto ne moram da idem 20 km od Venecije...krajnja cifra je vrlo povoljna iako se radi o visokoj sezoni jer idemo u vreme katolickog Bozica i novogodisnjih praznika...ne mogu da docekam da krenem konacno

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Putovala sam neovisno o vizama (kada mi je trebalao) tako da nemam posebnih zelja. Bar za sad.
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

Zainteresovan član Tery (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Preporucujem Amsterdam
    I nadanja su nam preteska.

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    255

Citat Original postavio Tery Pogledaj poruku
    Preporucujem Amsterdam
    Koliko treba para da se bude na onom kraljicinom rodjendanu? Nista da se razbacujem, ali da mogu pojesti i fino popiti?

Učlanjen
    12.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

moj burazer je bio letos u amsterdamu
    kaže ok grad, zanimljiv i zabavan, ali iznenađujuće prljav
    najveći šok su pisoari u sred centra grada. lepo staneš i pišaš dok drugi šetaju. strašno.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio vazdusasta Pogledaj poruku
    Jupiiiii kako lepa tema...ja sam srecna kao malo dete sto mogu da putujem bez viza...Moje prvo putovanje ce biti u Italiju...najveca zelja od malena i najveca rana od prosle godine kada sam bila pozvana na konferenciju u Rim, pisala neki rad i ljudi me pozvali da ga prezentujem, stiglo pozivno pismo, sredila papire i nisam mogla da zakazem termin u italijanskoj ambasadi. Da su me odbili lakse bi mi bilo, ovako sam morala da pisem i objasnjavam da nemaju slobodnih termina...uh kako sam bila besna i razocarana

Pre 20tak dana sam bila ludo hrabra i kupila karte Wizz air-a iz Sofije za nas dve. Krecemo 23. decembra, najpre cemo biti 2,5 dana u Veneciji a nakon toga jos 5 dana u Rimu i vracamo se iz Rima u Sofiju. Posebno mi je drago sto su hoteli u strogom centru grada, sto ne moram da idem 20 km od Venecije...krajnja cifra je vrlo povoljna iako se radi o visokoj sezoni jer idemo u vreme katolickog Bozica i novogodisnjih praznika...ne mogu da docekam da krenem konacno
    Hajde nam napiši malo o cenama avio karata sa svim taksama a i cene hotela u kojima će te biti smešteni.Kako idete od Venecije do Rima i koliko to košta?

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Aha dobro...krecemo ujutru u 4,30h iz Nisa, u Sofiji smo u 10h, let je u 12,40h, slece na aerodrom Treviso...Karta do Venecije je bila 15evra, sa prtljagom, taksom i doplatom za SMS potvrdu ispadne oko 30tak...

Hotel je u Veneciji iza trga Sv. Marka, zove se Locanda canal izasao je 80 evra po noci za dvokrevetnu sobu, znaci 40 evra po coveku. rezervisala sam preko sajta Venere. Moze se naci i dosta jeftinije ali ja sam zelela da mi je sve tu jer idem prvi put i ne ostajem dugo...od Venecije do Rima se putuje vozom (cula sam da su pruge i vozovi bas lepi) karta kosta oko 80 dolara po coveku, stize se na stanicu Termini...

U Rimu je u pitanju hotel Centrale, kosta 50 evra po noci po coveku. Njega sam odabrala jer je udaljen 150m od Trga naroda i 400m od Spanskog trga, zaista je centralno pozicioniran, sve je par stotina metara. Moguce je bukirati hotel za 25evra po osobi u blizini Termini stanice, od nje je Koloseum udaljen samo 1km a i sve ostale znamenitosti su isto blizu oko 1,5km. Oko stanice se nalazi najveci broj tih prosecno dobrih hotela koji su savrseno ok.

Let iz Rima je sa aerodroma Fiumicino u, valjda bese, 9,35h oko 12h smo u Sofiji, valjda u 16h imamo bus za Nis, u Nisu smo oko 20h maximalno u 21h...

Avionske karte se kupuju, ne postoji rezervacija, ja sam par dana pratila cene koje se svakodnevno menjaju i cim sam videla da su malo pale odmah sam kupila karte koje kostaju 120evra po coveku sa svim taksama i nadoknadama za prtljag. Oni posalju mail koji je zapravo karta, odstampa se i ponese na aerodrom. Vozna karta se kupuje na zeleznickoj jer ima puno polazaka oko 6-7 dnevno pa nije guzva...znaci sve zajedno ispada kao prosecan city break od tri dana u Pragu avionom preko neke nase agencije...

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Italija ili juzna Nemacka,oduvek sam hteo da posetim juznu Nemacku
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Poznat sunasceJeca (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2257

Smile Re: Koje će biti vaše prvo putovanje bez viza?

čisto da se podsetim
    Definitivno Italija.

Učlanjen
    12.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Citat Original postavio Jacob Pogledaj poruku
    Italija ili juzna Nemacka,oduvek sam hteo da posetim juznu Nemacku
    što baš južnu? minhen ili...

Aktivan član sch (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Ima logike... po meni su najlepši ti gradovi na jugu... Minhen i Štutgart. Naravno da vredi videti i Berlin, ali je zabačen. Samo zbog njega se ipak ne bih penjao na severoistok.

I onda još ako idu kolima, iskombinovati sa Bečom, Salcburgom i Insbrukom... MILINA

A mogu i da uzmu povratnu voznu kartu do Štutgarta koja važi dva meseca, i da prave neograničen broj prekida putovanja, a sve ovo što sam nabrojao je usput...

Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

što baš južnu? minhen ili...
    Minhen,Augsburg,Nirnberg,puna je istorije i arhitekture iz srednjeg veka.
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Citat Original postavio sch Pogledaj poruku
    Ima logike... po meni su najlepši ti gradovi na jugu... Minhen i Štutgart. Naravno da vredi videti i Berlin, ali je zabačen. Samo zbog njega se ipak ne bih penjao na severoistok.

I onda još ako idu kolima, iskombinovati sa Bečom, Salcburgom i Insbrukom... MILINA

A mogu i da uzmu povratnu voznu kartu do Štutgarta koja važi dva meseca, i da prave neograničen broj prekida putovanja, a sve ovo što sam nabrojao je usput...
    Taj rad,osim mozda Libeka ne bih se peo na sever samo zbog Berlina.

Početnik
    Učlanjen
    10.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

jedan savet za vazdusastu-proveri cenu karte na ital. sajtu - www.trenitalia.com - nema sanse da kosta 80 dolara. na tom sajtu mozes videti vreme polaska vozova, cene karata a najjeftiniji su tzv. regionale- tj. regionalni vozovi R im je oznaka. ja sam bila u septrmbru u trstu, tamo mi rodjaka zivi, i koristila sam njihove regionalne vozove da bih obisla Udine, Padovu, Veneciju, Veronu i Bolonju - cena karte u ovom vozu je i do 3 puta niza od one u Eurostaru ili sl.medj.vozu. Vozovi su cisti, brzi (140 km/h idu) i retko kad ne podju na vreme. Obrati paznju da kad kupis kartu istu odmah i otkucas u zutom automatu na stanici inace ako to ne ucinis placas kaznu-kao da nemas kartu.
    U Rimu sam bila pre 15-tak godina, 3 meseca na stud.praksi i mogu reci da je to jedan ogroman i prelep grad. Ni za 3 meseca nisam sve videla tako da je dobro sto si u centru da vidis to najbitnije...
    Zelim ti sretan put i lep provod!

Sto se mene tice, ja cu opet u Italiju ali na prolece, pa onda u Grcku na more... jedva cekam!

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bgmica Pogledaj poruku
    jedan savet za vazdusastu-proveri cenu karte na ital. sajtu - www.trenitalia.com - nema sanse da kosta 80 dolara. na tom sajtu mozes videti vreme polaska vozova, cene karata a najjeftiniji su tzv. regionale- tj. regionalni vozovi R im je oznaka. ja sam bila u septrmbru u trstu, tamo mi rodjaka zivi, i koristila sam njihove regionalne vozove da bih obisla Udine, Padovu, Veneciju, Veronu i Bolonju - cena karte u ovom vozu je i do 3 puta niza od one u Eurostaru ili sl.medj.vozu. Vozovi su cisti, brzi (140 km/h idu) i retko kad ne podju na vreme. Obrati paznju da kad kupis kartu istu odmah i otkucas u zutom automatu na stanici inace ako to ne ucinis placas kaznu-kao da nemas kartu.
    U Rimu sam bila pre 15-tak godina, 3 meseca na stud.praksi i mogu reci da je to jedan ogroman i prelep grad. Ni za 3 meseca nisam sve videla tako da je dobro sto si u centru da vidis to najbitnije...
    Zelim ti sretan put i lep provod!

Sto se mene tice, ja cu opet u Italiju ali na prolece, pa onda u Grcku na more... jedva cekam!
    Taman sva utucena da napisem da sam bas ovaj sajt i gledala...karta za drugi razred je 72 evra i ja sam tako racunala, medjutim na trecoj strani je moguce dobiti zaista neke popuste pa se karta moze platiti i 60tak evra ili cak 50tak...hvala puno...ne bih ni pogledala

Početnik
    Učlanjen
    26.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Tery Pogledaj poruku
    Preporucujem Amsterdam
    Zasto bas taj grad?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Ja se nadam da cu 23,24 biti u Trstu,25ti u Veneciji, a 26tog rano ujutro cu da podjem ka Becu preko Maribora i Graca, pa sta bude, taj put ne znam, ali, valjda cu se snaci

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    396

Prvo bez viza-Shvajcarska, na prolece

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    282

Al ce da se vidjaju Srbske tablice po jevropi......
    Ja sam ateista, porodičan čovek, otac dvoje dece. Nemam potrebu za verom, ne osećam se hendikepirano ili ugroženo zato što ne verujem.
    Živi sam dokaz da se bez vere može lepo živeti)

Ističe se vladeks (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio vazdusasta Pogledaj poruku
    Taman sva utucena da napisem da sam bas ovaj sajt i gledala...karta za drugi razred je 72 evra i ja sam tako racunala, medjutim na trecoj strani je moguce dobiti zaista neke popuste pa se karta moze platiti i 60tak evra ili cak 50tak...hvala puno...ne bih ni pogledala
    ima regionalni ,jeftiniju su od tih brzih,najbolji sajt za celu evropu sto se tice zeleznica ti je sajt nemacke zeleznice www.bahn.de

Ističe se vladeks (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio jerotije Pogledaj poruku
    Al ce da se vidjaju Srbske tablice po jevropi......
    ti jerotije na precac postade evropejac,obecavao si neko pivo ako nam ukinu vize do nove godine

Obećava
    Učlanjen
    07.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Teško pitanje crni, ali mnogo lepa tema .
    Bar mašta da proradi, a to je dosta za početak

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    282

Citat Original postavio vladeks Pogledaj poruku
    ti jerotije na precac postade evropejac,obecavao si neko pivo ako nam ukinu vize do nove godine
    Moze i gajba piva
    Ja sam ateista, porodičan čovek, otac dvoje dece. Nemam potrebu za verom, ne osećam se hendikepirano ili ugroženo zato što ne verujem.
    Živi sam dokaz da se bez vere može lepo živeti)

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Evo ja nacuo da je Evropa u panici da li ce moci da primi u usluzi tolike turiste iz Srbije.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Slične teme

1. vase prvo oralno iskustvo.
    Autor pavler u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 100
    Poslednja poruka: 12.02.2014., 23:12
  2. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 10.11.2009., 13:01
  3. vase prvo moralno iskustvo
    Autor NovaIsta u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 104
    Poslednja poruka: 06.06.2008., 14:45
  4. Vaše prvo pušenje
    Autor geronimo apac u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 141
    Poslednja poruka: 10.04.2005., 21:56
  5. Da li prvo sexualno iskustvo moze biti lepo i prijatno?
    Autor Mnogo nas je,a jedan nick u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 19.01.2005., 14:13

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •