OBAVEŠTENJE: podpodforum Alternativne Nauke
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: OBAVEŠTENJE: podpodforum Alternativne Nauke

Ističe se endonuclease (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano OBAVEŠTENJE: podpodforum Alternativne Nauke

Ok, dugo se čekalo na ovakav korak, ali se sada i dočekalo.

Nakon dugog perioda rasprave povodom raznih...neuobičajenih ideja o nauci, otvoren je poseban pod-podforum namenjen upravo takvim temama.

Svakako i zastupnici ovakvih ideja moraju da priznaju da je besmisleno njih slati na mesto gde će uglavnom biti ignorisane. Umesto toga, bolje je poslati ih na mesto gde zainteresovani za takve stvari mogu o njima da razgovaraju.

Od danas, podforum prirodne nauke je mesto za razgovor o prirodnim naukama, u okviru zvanične definicije te reči. Diskusija će se voditi o otkrićima, interpretacijama, i kontroverzama u okviru zvanične nauke. Sukobi mišljenja su, naravno, potpuno dozvoljeni i normalan deo naučnog procesa: ako neko misli da je teorija superstruna suviše...nategnuta , ovo je mesto za takav razgovor. Teorije o prirodi tamne materije, diskusije o mogućim uzrocima određenih bolesti, pitanja u vezi farmakologije ili biohemije su i dalje ovde prihvatljiva.

Ali alternativne interpretacije koje zahtevaju redefiniciju ključnih delova nauke će od danas biti prebacivane na novi podforum. Analize konstantnosti brzine svetlosti, dokazi protiv teorije relativiteta, alternative nuklearnoj ili kvantnoj fizici, i uopšte sve stvari koje iz korena menjaju lice moderne nauke će biti poslate u "Alternativne Nauke".

Sada:

- pozivam one sa alternativnim pristupima i teorijama da se pridruže novom pod-podforumu, i tamošnjim diskusijama.

- a istovremeno pozivam da se vrate oni koji su pobegli odavde zato što im je dosadilo da se prepiru sa alternativcima. Pokažimo da nas ima dovoljno koji smo spremni i zainteresovani za realnu diskusiju o realnoj nauci.

Iskusan fantom piroman (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    99

Podrazumevano Re: VAŽNO OBAVEŠTENJE: podpodforum Alternativne Nauke

Citat Original postavio endonuclease Pogledaj poruku
    Ok, dugo se čekalo na ovakav korak, ali se sada i dočekalo.

Nakon dugog perioda rasprave povodom raznih...neuobičajenih ideja o nauci, otvoren je poseban pod-podforum namenjen upravo takvim temama.

Svakako i zastupnici ovakvih ideja moraju da priznaju da je besmisleno njih slati na mesto gde će uglavnom biti ignorisane. Umesto toga, bolje je poslati ih na mesto gde zainteresovani za takve stvari mogu o njima da razgovaraju.

Od danas, podforum prirodne nauke je mesto za razgovor o prirodnim naukama, u okviru zvanične definicije te reči. Diskusija će se voditi o otkrićima, interpretacijama, i kontroverzama u okviru zvanične nauke. Sukobi mišljenja su, naravno, potpuno dozvoljeni i normalan deo naučnog procesa: ako neko misli da je teorija superstruna suviše...nategnuta , ovo je mesto za takav razgovor. Teorije o prirodi tamne materije, diskusije o mogućim uzrocima određenih bolesti, pitanja u vezi farmakologije ili biohemije su i dalje ovde prihvatljiva.

Ali alternativne interpretacije koje zahtevaju redefiniciju ključnih delova nauke će od danas biti prebacivane na novi podforum. Analize konstantnosti brzine svetlosti, dokazi protiv teorije relativiteta, alternative nuklearnoj ili kvantnoj fizici, i uopšte sve stvari koje iz korena menjaju lice moderne nauke će biti poslate u "Alternativne Nauke".

Sada:

- pozivam one sa alternativnim pristupima i teorijama da se pridruže novom pod-podforumu, i tamošnjim diskusijama.

- a istovremeno pozivam da se vrate oni koji su pobegli odavde zato što im je dosadilo da se prepiru sa alternativcima. Pokažimo da nas ima dovoljno koji smo spremni i zainteresovani za realnu diskusiju o realnoj nauci.
    Znas sad bas pomislim: Za sve ovo vreme kako sam ovde nije se nikada povela diskusija ovakve vrste.
    Treba mi svet, otvoren za poglede....

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Divno, imamo kantu za smeće! Dugo sam čekao ovaj korak. A ko je đubretar, ovaj, tj moderator?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Verujem da sam i ja doprineo ovom. Hteo bih takođe da verujem da neće biti zloupotrebe
    ovog podforuma u smislu da se piše o svemu i svačemu neargumentovano t.j. bez mnogo
    razmišljanja, naravno, svak ima pravo na svoje mišljenje, ali i drugi imaju pravo da se
    argumentovano suprotstave i koriguju mišljenja koja su pod uticajem problematičnih ili bar
    nedovoljno dokazanih pretpostavki.
    Takođe bi bilo od neprocenjive važnosti pripaziti na stil diskusije - da se ne shvati da je ovaj
    forum mesto gde će se ubeđivanja vršiti na uvredljiv način jer za tim nema potrebe i ne
    doprinosi ničemu.

Ja nisam ni matematičar ni fizičar, ali se ipak usuđujem da o nekim principima izrazim svoje
    kritičko mišljenje na način za koji mi se čini da je logički argumentovan i prema tome i
    opravdan - što ne znači da sam automatski u pravu, ali se nadam da ću dobiti objašnjenje
    na pristojan i dobronameran način o eventualnoj mojoj zabludi.
    U svakom slučaju ovaj podforum nipošto nije protiv nauke bez obzira na ishod rasprave o
    nekom problemu jer taj ishod može biti samo još jedna potvrda nekog principa ili potreba
    da se on proveri.
    Poslednji put ažurirao/la galet : 01.12.2009. u 08:16

Primećen član
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio galet Pogledaj poruku

Ja nisam ni matematičar ni fizičar, ali se ipak usuđujem da o nekim principima izrazim svoje
    kritičko mišljenje na način za koji mi se čini da je logički argumentovan i prema tome i
    opravdan - što ne znači da sam automatski u pravu, ali se nadam da ću dobiti objašnjenje
    na pristojan i dobronameran način o eventualnoj mojoj zabludi.
    Nisam ni ja, ali sam zainteresovano pratio diskusiju na temi 'Vreme, prostor...' i mogu ti reci da posle 'tretmana' delujes mnogo pristojnije, samokriticnije i uljudnije. I to je neki uspeh.

Zainteresovan član zif (avatar)
    Učlanjen
    13.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio fantom piroman Pogledaj poruku
    Znas sad bas pomislim: Za sve ovo vreme kako sam ovde nije se nikada povela diskusija ovakve vrste.
    I ja bih voleo da ispratim temu o ELEGANCIJI KOSMOSA ali na srpskom jeziku.

Slične teme

1. Forum Alternativne Nauke
    Autor endonuclease u forumu Teorije zavera
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.07.2016., 22:14

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •