Kad će penzija Kalašnjikova (AK - 47)

Kada će Kalašnjikov (AK - 47) u penziju?

  • Do kraja 2009.

    glasova: 0 0,0%
  • 2010.

    glasova: 0 0,0%
  • 2011.

    glasova: 0 0,0%
  • 2012.

    glasova: 3 11,5%
  • 2013.

    glasova: 0 0,0%
  • 2014.

    glasova: 0 0,0%
  • Nakon 2014.

    glasova: 23 88,5%

  • Ukupno glasova
    26
  • Anketa je zatvorena .
koristi m70 ...

Pa dobro shta je M70 ako nije klon AK47 sa nekim sitnim, zanemarljivim izmenama?
Kao shto je i M48 kopija Mauser-a Kar 98 sa malo kracom cevi a CZ99 indentichna kopija SIG SAUER P226.

Sve zemlje na Balkanu koriste neku verziju jurishne pushke AK47. Sad da li je to u pitanju rumunska, srpska, madjarska ili ruska verzija, manje je bitno jer govorimo o istoj pushci.
 
Pa dobro shta je M70 ako nije klon AK47 sa nekim sitnim, zanemarljivim izmenama?
Kao shto je i M48 kopija Mauser-a Kar 98 sa malo kracom cevi a CZ99 indentichna kopija SIG SAUER P226.

Sve zemlje na Balkanu koriste neku verziju jurishne pushke AK47. Sad da li je to u pitanju rumunska, srpska, madjarska ili ruska verzija, manje je bitno jer govorimo o istoj pushci.

Onda i rusi koriste ''neku verziju'' ak-47 , samo sto se zove drugcije,i ima drugciji kalibar :)
 
Ti izgleda volish da se raspravljash.

Ja tek sad shvatih da se Mauzer i ZRNAN meze i prepiru, pa sam se na jednoj drugoj temi upleo u "njihov licni obracun"
Izvinjavam se obadvojici i obecava da im se vise necu mesati u diskusije.
A sto se tice teme, i ankete meni ona nije najjasnije postavljena. da li se misli na sistem kakasnjikova sa svim klonovima koji postoje.
Ako se na to mislilo nece oni biti skoro poviceni iz upotrebe. Nisam siguran koliko miliona oruzja tog sistema je proizvedeno, rasprostranjeno je po celom svetu, mnoge siromasne zemlje narocito afrike ga koriste i dobro im se pokazao tako da im nepada na pamet da ga povlace iz upotrebe i bacaju se u trosak kupujuci neko drugo orzje.
Ima jedna poslovica Konj koji pobedjuje ne povlaci se iz trke.
Neverujem da ce i Rusi tako brzo poceti da ga povlace iz naoruzanja i menjaju nekom drugom puskom. ako ni zbog ceg drugog ono iz ekonomskih razloga. zamena puske u armiji brojnosti kolika je Ruska je skup poso, a kriza drma Rusiju podobro.
Istina, Rusi ko Rusi, imaju razvijenih nekoliko novih pusaka koje su testirane i prosle sve moguce testove po kojima su Rusi poznati, zato njihovo oruzje i jeset toliko pouzdano i popularno.
 
ko o čemu vi o kalašu...
zar vam je toliko dosadno da se samo o tome prepirete?

Da li se u anketu ubrajaju i ostali modeli koji koriste mehanizam pozajmice barutnih gasova po uzoru na sistem "Kalašnjikov"?
Ako je tako da li se tu računa i HK G36?
E sad ga bas pretjera.
Hajd sto sam se ja pravio lud pa izjavio da mi anketa nije jasna, a poprilicno je jasna jer je pitanje kad ce AK47 u penziju.
Nije u pitanju AK74, a ti prosiri temu na svo oruzje koje radi sa pozajmicom gasova.
Tek da te podsetim, ima i pistolja koji rade na pricipu pozajmice gasova.
Jesi li i na njih mislo?
 
ko o čemu vi o kalašu...
zar vam je toliko dosadno da se samo o tome prepirete?

Da li se u anketu ubrajaju i ostali modeli koji koriste mehanizam pozajmice barutnih gasova po uzoru na sistem "Kalašnjikov"?
Ako je tako da li se tu računa i HK G36?
Jesi li ti siguran da HK G36 radi na principu pozajmice gasova.
Da nije mozda u pitanju rolverslus bravljenje na principu valjcica?
 
U Vojsci Srbije je vec otisao fakticki u penziju,samo treba da ga konacno sahrane sa M21.
A u svetu nece izaci iz upotrebe verovatno sve dok masovno u upotrebu ne udju elektromagnetne puske,jer ce ga uvek koristiti siromasne zemlje,a narocito ga vole gerilci i teroristi:per:

Prijatelju grsis u VS je jos uvek aktuelna Ap 7,62mm M-70 i bice jos dugo jer je neprevayidjena, nesto se muva sa AP 5,56 M21 ali je ista puska samo drugog kalibra ybog introperabilnosti sa NATO.
 

Back
Top