Bez dece

Ja ne bih nikome dozvolila da ima dete dok su domovi za nezbrinutu decu puni.

:D :D :D E samo da vam kazem da domovi vise nisu puni :D :D :D
Neki od domova u beogradu su maltene pred zatvaranje odn. bice pretvoreni u domove za decu s posebnim potrebama. Recimo u jednom od njih kapaciteta 110 sada ima ispod 50 dece, drugi dom je 'skracen' za 2 sprata :D :D :D
 
Pa nikako,ja to hipoteticki...:)
Cisto principijelno,kao da ta jadna deca u domu isto nisu deca nego ko zna sta...a kada ga ja rodim,e onda je to PRAVO dete.
djeca koju rodis nastavljaju tvoje geeeeneee,
i tvoje porooodicnooo staaablo, zar da ti se zatreeee trag u vremenu samo zato sto nemas nesto svooooojeee
nesto svooje krrrviiii
sto si onda uopste ziiiva bilaaaa zeeenooo aha ah ah ah :mrgreen:
 
Pa nikako,ja to hipoteticki...:)
Cisto principijelno,kao da ta jadna deca u domu isto nisu deca nego ko zna sta...a kada ga ja rodim,e onda je to PRAVO dete.

Zato sam ja 'izvukao na lutriji' plavusana. Znas kad bih uspeo ja da 'napravim' plavo dete? Samo ako bi mi zena bas bila Svedjanka ili tako neke nacije :mrgreen:
 
Bolje razmisli dva puta pre nego sto ostavis komentar.

Нема потребе за дуплим размишљањем над таквом бесмислицом.
Прво, мали број деце из домова се може усвојити јер већина њих ИМА РОДИТЕЉЕ, у дому су махом деца без родитељског старања, а не деца без родитеља, а могу се усвојити само она деца која немају родитеље или чијим родитељима је одузето родитељско прво! :rtfm:

Друго - ти би дала право на децу само онима који не желе своју децу и који неће бринути о њима, а оне људе који би били добри родитељи - њих би казнила тако што морају да усвајају децу ових првих??? :dash:

Свет је чудна башта...:roll:

Него, колико си ти деце до сада усвојила?
 
Dobro vece.
Naravno da nije svima zivotni cilj da imaju dijete, ali to nije razlog da se omalovazava onaj kome to jeste, kao sto ne treba omalovazavati one koji su svjesno donijeli odluku da ne zele djecu.
Imam cerkicu koju obozavam, zelim jos djece i nadam se da cu ih imati. Oduvijek sam voljela djecu i cak sam razmisljala o tome, sta ako (iz bilo kog razloga) ne budem imala djecu.
Usvojila bih dijete ili bih se brinula na drugi nacin o nezbrinutoj djeci, kao sto je hraniteljstvo.
Padre svaka ti cast.
 
nije ružno, već istinito
ja sam napisala izem ti život ako su deca jedini cilj u životu, a nisam upotrebila frazu najvažniji cilj

А одакле ти прича о ЈЕДИНОМ циљу? :roll: Мислим, ко је уопште причао о томе и зато то спомињеш као аргумент у разговору о људима који желе децу а не могу да их имају? :roll:

А оно да људи могу свесно да одлучују о својим осећањима......интересантно... :think:
Је ли то нека нова теорија у психологији?:confused:

samo ne znam kako će se osećati žena koja se napatila da dobije dete kad ta deca odu?
Осећаће се испуњено и срећно што је успела у родитељству! :)

Ја не разумем како ти замишљаш родитељство и мотиве за њега...:roll:...као неку патолошку посесивност, жељу за поседовањем другог бића? :confused:
 
Нема потребе за дуплим размишљањем над таквом бесмислицом.
Прво, мали број деце из домова се може усвојити јер већина њих ИМА РОДИТЕЉЕ, у дому су махом деца без родитељског старања, а не деца без родитеља, а могу се усвојити само она деца која немају родитеље или чијим родитељима је одузето родитељско прво! :rtfm:

Друго - ти би дала право на децу само онима који не желе своју децу и који неће бринути о њима, а оне људе који би били добри родитељи - њих би казнила тако што морају да усвајају децу ових првих??? :dash:



Свет је чудна башта...:roll:

Него, колико си ти деце до сада усвојила?

nemam sta da dodam.. :cmok2::cmok2:
 
А одакле ти прича о ЈЕДИНОМ циљу? :roll:
Мислим, ко је уопште причао о томе и зато то спомињеш као аргумент у разговору о људима који желе децу а не могу да их имају? :roll:

А оно да људи могу свесно да одлучују о својим осећањима......интересантно... :think:
Је ли то нека нова теорија у психологији?:confused:


Осећаће се испуњено и срећно што је успела у родитељству! :)

Ја не разумем како ти замишљаш родитељство и мотиве за њега...:roll:...као неку патолошку посесивност, жељу за поседовањем другог бића? :confused:

zašto misliš da nema ljudi kojima je roditeljstvo jedini cilj?
ljudi se razlikuju od životinja po tome što mogu svesno da odlučuju o svojim osećanjima, tačnije rečeno da upravljaju svojim osećanjima tražeći različite mehanizme
zašto misliš da nema ljudi kaoji roditeljstvo shvataju kao neku patološku vezanost, posesivnost...
ja ne shvatam tako
 
Nije kraj sveta ako nemate decu. Ovih dana je nauka otišla korak dalje u veštačkoj oplodnji i postoji slučaj jednog bračnog para koji je nakon prvog tretmana dobio blizance. Toliko su bili srećni da su tretman ponovili kako bi dobili još jedno dete, ali ih Bog ili nauka obradova, nećete verovati, sa još ŠESTORO dece. Zamislite njihovu sreću kad posle dihagnoze da ne postoji mogućnost roditeljstva dobiju toliko dece.
Ne treba gubiti nadu jer ona uvek umire poslednja, dok su čudni putevi Gospodnji.

A onda potpisu ugovor sa TV kucom i gledamo ih na traveling&living...
 

Back
Top