Nadograditi ili kupiti sve?

Demister

Domaćin
Poruka
3.290
Posto mi je komp vec pozamasno zastareo, a zbog muzike kojom se bavim bi mi trebao nesto jaci nisam siguran sta je najispravnije uraditi.

Imam ASUS M2N maticnu sa AM2 soketom koji podrzava AMD 2X.

Da li samo da ugradim nov procesor ili da kupim i novu maticnu?

Jeste da je jeftinija prva opcija, ali ne znam koliko je dobra...

Vasa misljenja? :confused:
 
Koliko para imas u planu da ulozis?Prva opcija jeste jeftinija ali druga je daleko bolja,sad sve zavisi koliko je tebi potreban brz procesor,posto se bavis muzikom najbolji su quad procesori!Ako ti posao donosi pare nije grota uloziti vise para,ali ako ti je to hobi ne ispalti se ulagati vece pare!
 
Koliko para imas u planu da ulozis?Prva opcija jeste jeftinija ali druga je daleko bolja,sad sve zavisi koliko je tebi potreban brz procesor,posto se bavis muzikom najbolji su quad procesori!Ako ti posao donosi pare nije grota uloziti vise para,ali ako ti je to hobi ne ispalti se ulagati vece pare!

Hobi, hobi... Ali planiram da krenem dosta ozbiljnije... :)

Zanima me kolika je razlika u brzini izmedju procesora koji rade na AM2 i onih na AM3 plocama? tj soketima...
 
Stvarno nemogu ukapirati zašto mislite da je potrebna jača konfiguracija ako je u pitanju samo muzika bez video obrade.
Ja smatram da nije potrebno ali ako već misli da kupi onda ima tu za nekih 16-17000 novih bez monitora.

Potreban mi je jaci procesor, zato sto mi zaista puno koci na ovom Athlonu 3000...

Dual Core bi u tom pogledu resio posao, a dobro bi i dosao ako bi uzeo neku malo jacu zvucnu kasnije...

Da, znam da ima jako dobrih kompova za male pare, ali zasto puci 17000 ako moze samo 7000... Zato i pitam malo strucnije ljude.

P.S. Hvala obojici. ;)
 
Gigabyte GA-MA785GM-US2H
MB AM3 785G Gigabyte GA-MA785GM-US2H VGA, PCIe/DDR2/SATA2/GLAN/7.1
6.340din.

AMD Athlon II 64 X2 250 BOX, 3 0GHz, 2MB, Socket AM3
5.160din.

Sto se tice procesora imas i neku jeftiniju varijantu Athlon-a II X2 koji su jeftiniji za koju stotinu, ali mislim da ti je ova ploca najbolji izbor(doduse imas i Asus M4A785D-M Pro (ista cena skoro) mada je po mom misljenju gigabyte ipak pouzdaniji)
 
Gigabyte GA-MA785GM-US2H
MB AM3 785G Gigabyte GA-MA785GM-US2H VGA, PCIe/DDR2/SATA2/GLAN/7.1
6.340din.

AMD Athlon II 64 X2 250 BOX, 3 0GHz, 2MB, Socket AM3
5.160din.

Sto se tice procesora imas i neku jeftiniju varijantu Athlon-a II X2 koji su jeftiniji za koju stotinu, ali mislim da ti je ova ploca najbolji izbor(doduse imas i Asus M4A785D-M Pro (ista cena skoro) mada je po mom misljenju gigabyte ipak pouzdaniji)

Bolja je Gigabyte GA-MA785GM-US2H posto ima SB710 dok Asus ima SB700.
Procesor je dobar,jedino ako hoce da izdvoji jos 1500din i uzme Phenom II X2 545.
 

Back
Top